2024 birželio 22 d. šeštadienis, 6:45
Reklama  |  facebook

Vilniaus psichikos sveikatos centre NARESTA pradeda naujo korpuso statybą

2023-02-23 17:48
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro laukia kardinalūs pokyčiai – pradedamos naujo 3 aukštų ligoninės korpuso statybos. Pagal 2022 m. gruodžio mėn. pabaigoje pasirašytą statybos sutartį įmonė „Naresta“ pastatys modernų 4150 kv. m ploto ligoninės korpusą.
nuotrauka
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro nuotr.


Minimos įmonės
Naresta, UAB
Vilniaus m. savivaldybė,

Vasario 23 d. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre oficialiai paskelbta naujo ligoninės korpuso statybų pradžia ir į būsimo pastato pamatus įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms.

Naują korpusą žada pastatyti per 2 metus

„Džiaugiuosi ne tik tuo, kad Vilniuje atsiras moderniausia Lietuvoje psichiatrijos ligoninė, bet ir tuo, kad išmokome racionaliai, taupydami kaštus spręsti infrastruktūros problemas“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jo teigimu, naujojo korpuso statyba bus finansuojama ne tik iš savivaldybės ir įstaigos lėšų, bet ir iš parduoto nekilnojamojo turto.

„Parduodami bus du ligoninės korpusai, kurių neįmanoma pritaikyti pažangiai medicinai dėl paminklosauginių reikalavimų. Tikiu, kad laimės visi - ir miestas, ir pastatai, kurie ras naują, tinkamesnę paskirtį ir bus toliau tinkamai naudojami“, – Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro pranešime cituojamas R. Šimašius.

Parduodamas viešame el. aukcione NT bus apie 2,5 tūkst. kv. m ir su priskirtu apie 2 ha žemės sklypu. Kol kas pradinė NT pardavimo kaina nėra žinoma, o pats viešasis el. aukcionas planuojamas 2023 m. antroje metų pusėje/rudenį.

NARESTA

Vilniaus psichikos sveikatos centro nuotr.

Planuojamo NT statybų kaina apie 12 mln. EUR, o trukmė apie 2 metai. Statybos bus finansuojamos iš 3 šaltinių – parduoto NT viešame el. aukcione lėšų, įstaigos lėšų bei Vilniaus miesto savivaldybės lėšų. Kadangi kol kas nežinoma parduodamo NT kaina, tai atitinkamai ir nėra galutinio finansavimo šaltinių detalizavimo konkrečiomis sumomis.

„Per pastaruosius kelerius metus buvo atnaujinti penki iš septynių psichikos centro korpusų, kuriuose gydomi pacientai, buvo sukurtos geresnės pacientų gydymo ir personalo darbo sąlygos, atsirado galimybė teikti naujas, unikalias psichikos sveikatos paslaugas. Deja, dviejų korpusų atnaujinti ir pritaikyti šiuolaikiniams reikalavimams nebuvo galimybės, nes pastatai įrašyti į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą. Todėl naujo korpuso statyba yra optimalus ir šiai dienai bene vienintelis galimas variantas. Įgyvendinus naujo korpuso statybos projektą bus galima kokybiškai užtikrinti pacientų poreikius, orumą ir žmogaus teises“, – sako Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas Martynas Marcinkevičius.

Pagerės ir personalo darbo sąlygos bei saugumas

Planuojama, kad į naująjį Psichikos sveikatos centro korpusą persikels Ūmios psichiatrijos, Psichosocialinės reabilitacijos ir Gerontopsichiatrijos skyriai. Šie skyriai iki šiol veikė dar praėjusio amžiaus pradžioje statytuose pastatuose, kurie neatitiko ne tik šiuolaikinėms psichiatrijos ligoninėms keliamų reikalavimų, tačiau neleido taikyti ir daugelio pažangių gydymo metodų.

Pastate pacientams bus įrengtos 53 vienvietės ir dvivietės palatos. Efektyviam pacientų gydymui bus įkurtos psichosocialinės reabilitacijos patalpos, audiovizualinės, šviesos terapijos kabinetai, dailės terapijos, muzikos terapijos ir darbo terapijos kambariai, kompiuterinio raštingumo klasė, sporto terapijos patalpos, sporto salė, masažo kabinetai, biblioteka – skaitykla, užimtumo kambariai pacientams, gydytojų ir konsultacijų kabinetai, susitikimų kambariai, konferencijų salė, jaukūs kiemeliai. Taip pat planuojama, kad naujame korpuse atsiras ir unikali miego sutrikimų diagnostikos ir gydymo laboratorija. Ženkliai pagerės ir personalo darbo sąlygos bei saugumas.

„Mums svarbu prisidėti prie Vilniaus miesto ir jo gyventojų gerovės kokybiškai ir laiku įgyvendinant viešojo sektoriaus projektus. Naujasis ligoninės korpusas bus ypatingas tuo, kad iškils greta saugomų paveldo objektų, tačiau turės organiškai įsilieti į bendrą ligoninės kompleksą bei jį supančią aplinką. Pastate bus vykdomos įvairios gydymo, terapinės, reabilitacinės ir tyrimų veiklos, todėl skirtingoms patalpoms reikės skirtingų technologinių sprendimų, o taip pat viso mūsų statybos inžinierių profesionalumo bei patirties“, – teigia Arūnas Šlenys, „Naresta“ generalinis direktorius. Pasak jo, per pastaruosius metus „Naresta“ sėkmingai įgyvendino ne vieną viešojo sektoriaus statybų projektą.

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras šiandien yra ne tik ligoninė, bet ir mokymo bazė skirtingų psichikos sveikatos sričių specialistams. Čia esančiuose pastatuose veikia vieninteliai Lietuvoje Valgymo sutrikimų centras ir Savižudybių prevencijos centras. Prasidėjus karui Ukrainoje per keletą mėnesių buvo įkurtas ir vienintelis Lietuvoje Psichotraumatologijos centras, kuris teikia kvalifikuotą psichiatrinę ir psichoterapinę pagalbą pabėgėliams iš Ukrainos. Ligoninėje veikia vieninteliai Vilniaus regione Krizių intervencijos bei Psichoterapijos dienos stacionaro skyriai. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-21 12:50
Šiaulių bankas suteikė 7,4 mln. eurų paskolą „EIKA Development“ valdomo daugiabučių projekto „Saulės namai“ Pilaitėje, Vilniuje plėtrai. Prognozuojama, kad butai naujuose, moderniuose daugiabučiuose viename populiariausių tarp Vilniaus naujakurių rajone sulauks didelio susidomėjimo.
nuotrauka
2024-06-21 12:16
Ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai, pandemija bei žaliasis kursas pastaruoju metu gerokai keitė komercinių verslo patalpų poreikius. Dar visai neseniai populiarios buvo didelės atviros erdvės, talpios konferencijų salės, o vėliau patiems biurams grėsė ištuštėjimas, nes visi persikėlė dirbti nuoto...
nuotrauka
2024-06-21 09:41
Centrinėje sostinės dalyje, prie pat Dariaus ir Girėno bei Tūkstantmečio g. sankryžos, kūrybinė studija „Brazzi” planuoja naujo pastato statybas. Kūrybinėms industrijoms skirtų studijų ir biurų centro plotas sieks apie 2.000 kv.m., o bendros investicijos - 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:40
Šiuo metu statomame naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale – baigti saulės energijos modulių montavimo darbai. Saulės moduliai dengia 5 tūkst. kv. metrų plotą ant pastato stogo ir ateityje patenkins apie trečdalį viso naujojo išvykimo terminalo elektros poreikio.
nuotrauka
2024-06-17 10:34
Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m ploto, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų j...
nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas