2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 2:40
Reklama  |  facebook

Vilniaus psichikos sveikatos centre NARESTA pradeda naujo korpuso statybą

2023-02-23 17:48
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro laukia kardinalūs pokyčiai – pradedamos naujo 3 aukštų ligoninės korpuso statybos. Pagal 2022 m. gruodžio mėn. pabaigoje pasirašytą statybos sutartį įmonė „Naresta“ pastatys modernų 4150 kv. m ploto ligoninės korpusą.
nuotrauka
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro nuotr.


Minimos įmonės
Naresta, UAB
Vilniaus m. savivaldybė,

Vasario 23 d. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre oficialiai paskelbta naujo ligoninės korpuso statybų pradžia ir į būsimo pastato pamatus įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms.

Naują korpusą žada pastatyti per 2 metus

„Džiaugiuosi ne tik tuo, kad Vilniuje atsiras moderniausia Lietuvoje psichiatrijos ligoninė, bet ir tuo, kad išmokome racionaliai, taupydami kaštus spręsti infrastruktūros problemas“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jo teigimu, naujojo korpuso statyba bus finansuojama ne tik iš savivaldybės ir įstaigos lėšų, bet ir iš parduoto nekilnojamojo turto.

„Parduodami bus du ligoninės korpusai, kurių neįmanoma pritaikyti pažangiai medicinai dėl paminklosauginių reikalavimų. Tikiu, kad laimės visi - ir miestas, ir pastatai, kurie ras naują, tinkamesnę paskirtį ir bus toliau tinkamai naudojami“, – Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro pranešime cituojamas R. Šimašius.

Parduodamas viešame el. aukcione NT bus apie 2,5 tūkst. kv. m ir su priskirtu apie 2 ha žemės sklypu. Kol kas pradinė NT pardavimo kaina nėra žinoma, o pats viešasis el. aukcionas planuojamas 2023 m. antroje metų pusėje/rudenį.

NARESTA

Vilniaus psichikos sveikatos centro nuotr.

Planuojamo NT statybų kaina apie 12 mln. EUR, o trukmė apie 2 metai. Statybos bus finansuojamos iš 3 šaltinių – parduoto NT viešame el. aukcione lėšų, įstaigos lėšų bei Vilniaus miesto savivaldybės lėšų. Kadangi kol kas nežinoma parduodamo NT kaina, tai atitinkamai ir nėra galutinio finansavimo šaltinių detalizavimo konkrečiomis sumomis.

„Per pastaruosius kelerius metus buvo atnaujinti penki iš septynių psichikos centro korpusų, kuriuose gydomi pacientai, buvo sukurtos geresnės pacientų gydymo ir personalo darbo sąlygos, atsirado galimybė teikti naujas, unikalias psichikos sveikatos paslaugas. Deja, dviejų korpusų atnaujinti ir pritaikyti šiuolaikiniams reikalavimams nebuvo galimybės, nes pastatai įrašyti į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą. Todėl naujo korpuso statyba yra optimalus ir šiai dienai bene vienintelis galimas variantas. Įgyvendinus naujo korpuso statybos projektą bus galima kokybiškai užtikrinti pacientų poreikius, orumą ir žmogaus teises“, – sako Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas Martynas Marcinkevičius.

Pagerės ir personalo darbo sąlygos bei saugumas

Planuojama, kad į naująjį Psichikos sveikatos centro korpusą persikels Ūmios psichiatrijos, Psichosocialinės reabilitacijos ir Gerontopsichiatrijos skyriai. Šie skyriai iki šiol veikė dar praėjusio amžiaus pradžioje statytuose pastatuose, kurie neatitiko ne tik šiuolaikinėms psichiatrijos ligoninėms keliamų reikalavimų, tačiau neleido taikyti ir daugelio pažangių gydymo metodų.

Pastate pacientams bus įrengtos 53 vienvietės ir dvivietės palatos. Efektyviam pacientų gydymui bus įkurtos psichosocialinės reabilitacijos patalpos, audiovizualinės, šviesos terapijos kabinetai, dailės terapijos, muzikos terapijos ir darbo terapijos kambariai, kompiuterinio raštingumo klasė, sporto terapijos patalpos, sporto salė, masažo kabinetai, biblioteka – skaitykla, užimtumo kambariai pacientams, gydytojų ir konsultacijų kabinetai, susitikimų kambariai, konferencijų salė, jaukūs kiemeliai. Taip pat planuojama, kad naujame korpuse atsiras ir unikali miego sutrikimų diagnostikos ir gydymo laboratorija. Ženkliai pagerės ir personalo darbo sąlygos bei saugumas.

„Mums svarbu prisidėti prie Vilniaus miesto ir jo gyventojų gerovės kokybiškai ir laiku įgyvendinant viešojo sektoriaus projektus. Naujasis ligoninės korpusas bus ypatingas tuo, kad iškils greta saugomų paveldo objektų, tačiau turės organiškai įsilieti į bendrą ligoninės kompleksą bei jį supančią aplinką. Pastate bus vykdomos įvairios gydymo, terapinės, reabilitacinės ir tyrimų veiklos, todėl skirtingoms patalpoms reikės skirtingų technologinių sprendimų, o taip pat viso mūsų statybos inžinierių profesionalumo bei patirties“, – teigia Arūnas Šlenys, „Naresta“ generalinis direktorius. Pasak jo, per pastaruosius metus „Naresta“ sėkmingai įgyvendino ne vieną viešojo sektoriaus statybų projektą.

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras šiandien yra ne tik ligoninė, bet ir mokymo bazė skirtingų psichikos sveikatos sričių specialistams. Čia esančiuose pastatuose veikia vieninteliai Lietuvoje Valgymo sutrikimų centras ir Savižudybių prevencijos centras. Prasidėjus karui Ukrainoje per keletą mėnesių buvo įkurtas ir vienintelis Lietuvoje Psichotraumatologijos centras, kuris teikia kvalifikuotą psichiatrinę ir psichoterapinę pagalbą pabėgėliams iš Ukrainos. Ligoninėje veikia vieninteliai Vilniaus regione Krizių intervencijos bei Psichoterapijos dienos stacionaro skyriai. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).
nuotrauka
2023-11-13 12:09
Paskolų būstui įsigyti ir paskolų įmonėms paklausą vis dar vėsina aukštas palūkanų normų lygis, o dažniausiai fiksuotosiomis palūkanomis suteikiamų vartojimo paskolų paklausa po truputį didėja, rodo Lietuvos banko atlikta naujausia bankų apklausa.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas