2024 liepos 15 d. pirmadienis, 10:59
Reklama  |  facebook

Visorių informacinių technologijų parke atidarytas fotonikos, lazerinio apdirbimo ir kosmoso technologijų centras

2023-01-20 07:02
Visorių informacinių technologijų parkas (VITP), įgyvendindamas antrą raidos etapą, atidarė 6700 kv. m fotonikos, lazerinio apdirbimo ir kosmoso technologijų centrą. Investicija į Mokslininkų g. 6B įrengtą infrastruktūrą siekia 8,5 mln. EUR. Centro steigėjų planuose - Visoriuose sutelkti geriausius šių sričių Lietuvos talentus ir vystyti Europinio lygio kosmoso ir optinių technologijų ekosistemą.
nuotrauka
Visorių informacinių technologijų parko nuotr.


Naujame moderniame centre įrengtos laboratorijos, padidintos švaros, testavimo ir bandymų, prototipavimo bei įmonių administracijai reikalingos patalpos, kuriose jau dirba 250 čia įsikūrusių lazerių, fotonikos bei kosmoso įmonių specialistų.

Bendra naujo centro statybų projekto vertė – 8,5 mln. eurų, iš jų 6,25 mln. eurų sudaro privačios investicijos - Šiaulių banko kreditas VITP bei UAB “Ados-Tech”, UAB “Direct Machining Control”, UAB “Kongsberg NanoAvionics”, UAB “Optogama”, UAB “Optonas” investicijos.

Projektas, rašoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime, iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis įgyvendinant projektą „Ateities technologijų skaitmeninio inovacijų centro plėtra“ - centro statyboms skirta 2,25 mln. eurų.

Orientuoti į eksportą

90% čia veikiančių bendrovių kuriamas technologijas ir paslaugas eksportuoja, pagrindinės eksporto rinkos - JAV, Vokietija, Prancūzija, Taivanas, Artimųjų rytų valstybės. Dauguma centro įmonių taip pat teikia komponentus ir paslaugas vienos kitoms, taip pratęsdamos tiekimo grandinę šalies viduje.

„Lietuva jau dabar gali didžiuotis pasiekimais lazerių ir kosmoso technologijų srityse, tačiau augimui turime milžinišką potencialą ir siekiame tapti stipria tarptautinio lygio žaidėja. Šio tikslo siekti padės šis centras, kuris leis po vienu stogu telkti perspektyviausius šių sričių talentus ir auginti pasaulinio lygio pridėtinę vertę kuriančius verslus.

Vien per pastaruosius kelis mėnesius čia jau gimė bent du startuoliai gynybos ir saugumo technologijų bei fotonikos taikymo kosmoso tyrimų srityse. Be to, šiemet čia įsikurs Europos kosmoso agentūros verslo inkubavimo centras, kuris per penkerius metus padės įsisteigti bent 25 kosmoso srities startuoliams“, - sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Daugiau nei 90 proc. Lietuvos lazerių pramonės ir tyrimų koncentruota Vilniuje ir tai yra sektorius, kurio augimu mes labai suinteresuoti, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Todėl sveikinu Visorių informacinių technologijų parko plėtrą, o Vilniaus miesto savivaldybė čia įsikūrusiems Europos kosmoso agentūros inkubatoriaus startuoliams skirs papildomus 25.000 eurų grantus.“

Didžiausią darbuotojų augimą užfiksavo „Kongsberg NanoAvionics“, kurie nuo įsikūrimo Visoriuose 2017 m. užaugo bent 12 kartų - nuo 20 iki daugiau nei 250 darbuotojų.

Bendrai centro įmonės per paskutinius 5 m. augo bent 7 kartus, o per ateinančius porą metų kai kurie centro verslai savo talentų komandas planuoja auginti dar mažiausiai 50%, o pardavimus - padvigubinti.

„Nuo pat įsikūrimo Visoriuose 2017 m. žinojome, jog parkas yra tinkamiausia vieta mūsų įmonės augimui ir vystymuisi. Vos poros kilometrų atstumu esame apsupti kitų technologinių įmonių, tyrimų centrų, svarbių tiekėjų. Parko ateities vizija puikiai dera su mūsų įmonės plėtros planais, tad džiaugiamės šia ilgamete partneryste. Visoriuose taip pat yra įsikūręs Lietuvos kosmoso technologijų klasteris, kurio dalimi esame, tad turime galimybę bendradarbiauti ir dalintis patirtimi su kitomis kosmoso pramonės įmonėmis Lietuvoje”, - komentuoja bendrovės „Kongsberg NanoAvionics“ vadovas Vytenis Buzas. Jo vadovaujama bendrovė patenka į globalios mažųjų palydovų rinkos penketuką.

„Parkas mūsų bendrovei stipriai padėjo ankstyvoje vystymosi stadijoje tiek patalpų, tiek projektiniais klausimais. Laikui bėgant, parko padedami užmezgėme stiprias partnerystes, o dabar - ir įsirengti pažangias patalpas, kurios leis mums toliau sėkmingai augti”, - teigia „Ados-Tech“ direktorius Robertas Grikšas.

Jam pritaria ir „Optogama“ direktorius Tadas Lipinskas bei daugelio kitų čia įsikūrusių kompanijų vadovai, kuriems Visorių informacinių technologijų parkas atvėrė vartus į spartesnį globalų augimą.

„VITP suteikė galimybę gauti reikiamą infrastruktūrą mūsų specifinei veiklos sričiai; atsirado galimybė išvystyti ir pasaulinei rinkai pasiūlyti naujus aukštų standartų lazerinius fotonikos produktus, kurie turi mažai analogų pasaulyje“, - cituojamas lazerių kompanijos „Optonas“ direktorius Gintas Jakubėnas.

Parko patirtis pritraukiant privatų kapitalą

„Parko plėtros strategija visuomet inkorporavo privačias investicijas ir buvo atvira įvairių didelės pridėtinės vertės technologinių verslų atstovams - čia įsikūrė „Biotechpharma“ farmacijos centras, atsinaujinančios energetikos grupė „BOD Group“, medicinos įrangos kūrėjai ir gamintojai „Viltechmeda“, dabar esanti tarptautinės MOOG korporacijos dalimi. Paskata steigti technologijų parką atsirado, kai šalia veikiančių institutų tyrėjai Visoriuose įsteigė informacinių ir mokslinės leidybos technologijų startuolius, dabar jau 30 m. įstoriją turinčias įmones - „VTeX“, „Baltic Amadeus“, TEV“, - sako parko plėtros vadovas Edmundas Žvirblis.

Per paskutinį dešimtmetį VITP pademonstravo itin sėkmingą viešųjų investicijų kapitalizavimo pavyzdį - 2011-2012 m. kiekvienas euras, investuotas į infrastruktūrą, pritraukė bent 10 eurų privačių investicijų.

2023 m. parke pradės veikti Europos kosmoso agentūros verslo inkubatorius, kurio tikslas - stiprinti regioninę Lietuvos lyderystę ugdant kosmoso technologijų bendruomenę. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.
nuotrauka
2024-06-28 14:59
Sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje iškilusį ir vidaus įrengimo darbus jau pradėjusį „Sand Offices" verslo centrą pasirinko pirmieji nuomininkai. Tai – internetinė finansavimo platforma „CapitalBox", restoranas „Laurus" ir buitinės technikos studija „Prenta studio". Verslo centro statybų...
nuotrauka
2024-06-28 14:02
Vilniuje duris atvėręs „Artery" verslo centras pelnė pasaulinį tvarumo įvertinimą – pagal tarptautinę sistemą BREEAM jam suteiktas „Outstanding" sertifikatas naujos statybos pastatų kategorijoje. Šiuo metu tokį aukščiausios kartelės pripažinimą, įrodantį žaliajam pastatui keliamų reikalavimų atitiki...
nuotrauka
2024-06-27 09:35
Būsto pirkėjams labai svarbus aspektas yra žalia namų aplinka ir vaizdas pro langą. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pastebi, kad ypač geidžiami yra būstai, šalia kurių yra miškas, parkas, kita žalioji erdvė ar vandens telkinys. Tačiau miestuose natūralios gamtos „pasiūla“ yra ribota, tad urbanis...
nuotrauka
2024-06-26 14:24
Rygos biurų nuomos kompleksui „Elemental Business Centre" suteiktas aukščiausias BREEAM New Construction „Outstanding" įvertinimas. Tai yra pirmasis nekilnojamojo turto (NT) projektas Latvijoje, gavęs tokio aukšto lygio įvertinimą. Tuo tarpu „Outstanding" įvertinimą Lietuvoje jau turi du verslo cent...
nuotrauka
2024-06-26 13:18
VšĮ „Klaipėdos licėjus“ dar šiemet pradės naujojo darželio pastato statybas, kuriame veiks ir modernus vaiko sveikatos centras. Pasak licėjaus atstovų, naujojo sveikatos centro paslaugos bus plačiai prieinamos ne tik licėjaus mokiniams, bet šis bus atviras visoms miesto šeimoms.
nuotrauka
2024-06-26 09:08
Didžiausiai Suomijos finansinių paslaugų grupei „OP Financial Group" priklausantis verslo bankas „OP Corporate Bank" pagerino Lietuvos kitų metų ekonomikos augimo prognozę iki 3%, o šių metų paliko nepakeistą. Banko ekonomistai prognozuoja, kad šiemet Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 1...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.