Vytas Valentukevičius. Darėme kaip sau, nes kitaip nemokame
Valkininkų gimnazijos renovacija buvo pradėta 2007 metais, tačiau 2014 metų lapkritį buvo paskelbtas naujas konkursas, nes įmonė, pradėjusi renovaciją, paskelbė bankrotą. Savivaldybės skelbtą konkursą užbaigti pradėtą renovaciją laimėjo „Varėnos statyba“. Varėniškių bendrovė įrengė trijų aukštų gimnazijos fasadą, atliko vidaus apdailą, sutvarkė aplinką, supirko net baldus ir kompiuterius.
Nuotraukoje kairėje – bendrovės „Varėnos statyba“ generalinis direktorius Vytas Valentukevičius.
Įgyvendino praktišką fasado sprendimą – iš dviejų dalių
V. Valentukevičiaus nuomone, toks fasado sprendimas gali būti taikomas ir renovuojant daugiabučius namus, nes taip fasadas apsaugomas nuo fizinių pažeidimų ir grafičių.
Gimnazijos viduje atlikti apdailos darbai: įrengtos pakabinamos lubos, grindys išklotos linoleumu, plytelėmis išklotos laiptų pakopos, įrengti nerūdijančio metalo turėklai. Įrengiant aktų salę, buvo numatyta galimybė ją panaudoti ir kaip klasės patalpas, todėl buvo įrengtos stumdomos pertvaros.
Valkininkų gimnazijos nuotr.
Klasėse ir kabinetuose viskas įrengta naujai – iki kompiuterių ir užuolaidų.
Atnaujintos tualeto patalpos, atskira patalpa įrengta neįgaliesiems. Atskiras patalpas nuo šiol turi ir valytojai. Nupirkta net tualetinio popieriaus.Mokyklai tiekiama centralizuota šiluma – „Varėnos statyba“ renovavo šildymo ir kanalizacijos sistemas.
Oficialiai mokykla naudoti bus atiduota lapkričio pirmą dieną, kaip numatyta rangos sutartyje. Gimnaziją bendrovė renovavo kaip generaliniai rangovai, subrangovus pasitelkdami tik santechnikos ir kai kuriems elektros darbams.
Valkininkų gimnazijos nuotr.
Pelnu pasidalijo su bendruomene – savo lėšomis atnaujino klases
Gimnazijos renovavimas 10 metų truko dėl dalinio finansavimo, nes lėšos buvo skiriamos ne iš karto, o dalimis kasmet. Pastaruosius ketverius metus renovacijai skiriama buvo nuo 27 tūkst. 2014 m. iki 750 tūkst. eurų 2017 metais.
Dešimt renovacijos metų reiškia, kad užbaigiant darbus jau reikia perdaryti tai, kas buvo padaryta renovacijos pradžioje. Bendrovė „Varėnos statyba“, neprašydama papildomų lėšų, savo pelno sąskaita perdažė kone visas klases.
„Mes negalėjome leisti, kad rugsėjo pirmąją mokiniai, mokytojai ir tėvai eitų į negražią mokyklą. Kita vertus, kiekvienam nepaaiškinsi, kad tai ne mūsų darbo dalis, žmonės manys, kad tai mūsų įmonė taip neatsakingai ir negražiai atliko savo darbą“, – sako bendrovės generalinis direktorius V. Valentukevičius, kuriam, jo paties žodžiais, svarbu dirbti ne naujoviškai, tai yra bet kaip, o atsakingai ir sąžiningai. Vadovas, kuriam svarbi įmonės garbė, patikimumas, džiaugiasi, kad dabar net neatskirsi, kur mokykla buvo renovuota prieš 10 metų, o kur pastaraisiais mėnesiais.Vadovas mano, kad pagal viešųjų pirkimų sąlygas turėtų būti numatyta, jog mokymo įstaigos turi būti renovuotos iki mokslo metų pradžios. V. Valentukevičiui nesuprantama, kaip moksleiviai turi grįžti į mokyklas, paskendusias statybinėse dulkėse.
„Varėnos statyba“ darbus galėjo tęsti iki lapkričio 23 d., kaip numatyta pagal sutartį. Tačiau bendrovė renovaciją baigė rugsėjo pirmai, nors siekiant užbaigti darbus pirma laiko, „Varėnos statybai“ teko skolintis iš banko.
Laimėję konkursą Lietuvoje įprasta mažiausia kaina, varėniškiai didelių pinigų neuždirbo, o ir iš tų pačių sukūrė didesnę vertę gimnazijai.
Varėnos rajono Valkininkų gimnazijos direktorė Gidita Benkienė. Valkininkų gimnazijos nuotr.
Varėnos rajono Valkininkų gimnazijos direktorė Gidita BENKIENĖ
Nors mokykla renovuota, bet atrodo, kaip pastatyta naujai – mus tai labai džiugina.
Gimnazijos pastato, kuris buvo pastatytas 1966 metais, renovacija buvo finansuojama iš VIP (valstybės investicijų programos) lėšų, todėl ji ir truko taip ilgai.
Baigiant renovacijos darbus gimnazijos pastatą dar kartą apžiūrėjo bendrovės „Varėnos statyba“ generalinis direktorius Vytas Valentukevičius ir statybos direktorius Virmantas Vinickas. Kadangi dalyje, kuri buvo renovuojama iki „Varėnos statybos“, jau buvo įvairių apdailos pažeidimų, nusidėvėjimo, buvo nuspręsta visa sutvarkyti taip, kad ir anksčiau renovuota pastato dalis nesiskirtų nuo naujai sutvarkytos. Mes paprašėme sutvarkyti – jie buvo geranoriški, todėl gavome tvarkingą visą mokyklą.
Visiems sakau, kad rangovai šiuo atveju pasielgė labai gražiai, labai bendruomeniškai.
„Varėnos statyboje“ dirba mūsų rajono žmonės, jie pažįsta vaikus, pažįsta jų tėvus, gerbia bendruomenę. Mokslo metų pradžios proga mes gavome dovaną. Jeigu ne rangovai, būtų tekę patiems imtis dažyti, taikyti atspalvius...
Kaip nepasidžiaugsi, kad dar yra tokių įmonių, kurios dirba ne valdiškai, o šeimyniškai. Visus tuos trejus metus su „Varėnos statyba“ bendravome labai gražiai, draugiškai ir dėl to labai džiugu.
Malonu girdėti rangovus sakant, kad jie negali daryti bet kaip, nes „tik taip ir galime daryti“, nes čia mokosi jų anūkai, net proanūkiai, todėl visa darė kaip sau patiems.