„Žilinskis Group“ Švedijoje įsteigė savarankišką akcinę bendrovę
Naujoji įmonė perims ir įgyvendins Žilinskis ir Co, UAB pasirašytas oro linijų statybos sutartis, o ateityje pilnai savarankiškai vykdys tiek oro linijų, tiek pastočių projektus 130 kV ir 400 kV elektros tinkluose. Įmonės vadovu paskirtas Darius Kairys.
Verslas perėjo į kitą lygį
„Pilnateisės vietinės įmonės įsteigimu deklaravome, kad ketiname ilgam likti Švedijos rinkoje, o tokia perspektyva, be jokios abejonės, užtikrina mūsų užsakovams papildomą stabilumą bei saugumą. Be to, pradėjome tiesioginį bendradarbiavimą su šios šalies elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Svenska kraftnät”, kuris pripažino mūsų patirtį Švedijoje tinkamą jų projektams ir kvalifikavo mus tinkamais rangovais 400 kV projektams. O tai, paprastai kalbant, reiškia, kad jau perėjome į kitą lygį“, – sako „Žilinskis Group“ vadovas dr. Žilvinas Žilinskis.
Kita vertus, pasak dr. Ž.Žilinskio, yra ir moralinė bei etinė tokio sprendimo pusė. „Taip mes norime parodyti, kad vertiname ir gerbiame mus priėmusią šalį ir čia dirbsime pagal tos šalies lūkesčius. Galime įgyvendinti projektus, plėsti savo verslą per švedišką įmonę – ir tai mes laikome teisingu požiūriu ir teisingu sprendimu“, – apibendrina „Žilinskis Group“ vadovas.
Gerai pažįstantys Švedijos rinką teigia, kad vietos verslas, vertindamas partnerius, ypač užsieniečius, daugiausia dėmesio skiria jų darbo kokybei, rekomendacijoms, socialinei atsakomybei, įtraukimui ir įvairovei bei pirmenybę teikia šeimos verslui. Gilesnė analizė rodo, kad švedams tinka Lietuvos verslo kultūra (mažiau kalbų, o daugiau darbų, punktualumas), Lietuvos verslas ir darbuotojai turi gerą reputaciją, o sėkmingiausios Lietuvos įmonės konkuruoja daugiau kokybe, papildomomis paslaugomis nei kaina.Švedijos perdavimo tinklas bus atnaujinamas
Švedijos nacionalinį perdavimo elektros tinklą sudaro apie 17 tūkst. km elektros linijų, apie 200 pastočių ir skirstomųjų stočių bei 16 jungčių su kitomis šalimis.
„Svenska kraftnät” skelbia, kad Švedijos nacionalinis tinklas yra vienas seniausių pasaulyje – daugelis elektros perdavimo linijų ir pastočių artėja prie savo techninio eksploatavimo pabaigos ir artimiausiais metais turės būti atnaujintos. „Svenska kraftnät” taip pat stato naujas linijas ir pastotes – dabar vykdoma dešimtys projektų, skirtų sustiprinti nacionalinį tinklą, pašalinti tinklo apribojimus ir prijungti naujus atsinaujinančios energijos gamybos šaltinius. Pagrindiniai atsinaujinantys energijos šaltiniai elektros gamyboje yra hidroelektrinės ir vėjo jėgainės, šildymo sektoriuje – biomasė.
Švedija sieks iki 2045 m. tapti pirmąja klimatui neutralia šalimi pasaulyje. Tam Švedija sparčiai plėtoja žaliąją ekonomiką – investuoja į žaliojo plieno gamybą, kuomet procese nenaudojamas iškastinis kuras, vysto žiedinę ekonomiką, elektrifikuoja transporto sektorių, investuoja į atsinaujinančių energijos šaltinių sektorių.
Žilinskis ir Co, UAB nuotr.