2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 12:11
Reklama  |  facebook

„Žilinskis Group“ Švedijoje įsteigė savarankišką akcinę bendrovę

2023-03-17 11:34
Kovo 7 d. didžiausia Lietuvos energetinės infrastruktūros statybos bendrovė „Žilinskis Group“ Švedijoje įsteigė savarankišką akcinę bendrovę Zilinskis & Co AB, kuri vystys naujų aukštos įtampos oro linijų ir pastočių statybą bei esamų rekonstrukcijas. Iki tol Žilinskis ir Co, UAB Švedijoje beveik dešimtmetį dirbo registravusi savo padalinį.
nuotrauka
Žilinskis ir Co, UAB nuotr.


Minimos įmonės
A. Žilinskio ir ko, UAB
2021 m. tiesioginės Švedijos investicijos Lietuvoje siekė 4 mlrd. eurų, tuo tarpu Lietuva Švedijoje investavo 187 mln. eurų ir ši šalis Lietuvos tiesioginių investicijų portfelyje užėmė aštuntąją vietą. Naujausios Lietuvos investicijos apima jau ne tik tradicinį prekybos sektorių, bet ir strategiškai svarbias, itin aukšto profesionalumo ir kokybės reikalaujančias energetikos infrastruktūros projektavimo bei statybos paslaugas.

Naujoji įmonė perims ir įgyvendins Žilinskis ir Co, UAB pasirašytas oro linijų statybos sutartis, o ateityje pilnai savarankiškai vykdys tiek oro linijų, tiek pastočių projektus 130 kV ir 400 kV elektros tinkluose. Įmonės vadovu paskirtas Darius Kairys.

Verslas perėjo į kitą lygį

„Pilnateisės vietinės įmonės įsteigimu deklaravome, kad ketiname ilgam likti Švedijos rinkoje, o tokia perspektyva, be jokios abejonės, užtikrina mūsų užsakovams papildomą stabilumą bei saugumą. Be to, pradėjome tiesioginį bendradarbiavimą su šios šalies elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Svenska kraftnät”, kuris pripažino mūsų patirtį Švedijoje tinkamą jų projektams ir kvalifikavo mus tinkamais rangovais 400 kV projektams. O tai, paprastai kalbant, reiškia, kad jau perėjome į kitą lygį“, – sako „Žilinskis Group“ vadovas dr. Žilvinas Žilinskis.

Žilinskis Group

Kita vertus, pasak dr. Ž.Žilinskio, yra ir moralinė bei etinė tokio sprendimo pusė. „Taip mes norime parodyti, kad vertiname ir gerbiame mus priėmusią šalį ir čia dirbsime pagal tos šalies lūkesčius. Galime įgyvendinti projektus, plėsti savo verslą per švedišką įmonę – ir tai mes laikome teisingu požiūriu ir teisingu sprendimu“, – apibendrina „Žilinskis Group“ vadovas.

Gerai pažįstantys Švedijos rinką teigia, kad vietos verslas, vertindamas partnerius, ypač užsieniečius, daugiausia dėmesio skiria jų darbo kokybei, rekomendacijoms, socialinei atsakomybei, įtraukimui ir įvairovei bei pirmenybę teikia šeimos verslui. Gilesnė analizė rodo, kad švedams tinka Lietuvos verslo kultūra (mažiau kalbų, o daugiau darbų, punktualumas), Lietuvos verslas ir darbuotojai turi gerą reputaciją, o sėkmingiausios Lietuvos įmonės konkuruoja daugiau kokybe, papildomomis paslaugomis nei kaina.

Švedijos perdavimo tinklas bus atnaujinamas

Švedijos nacionalinį perdavimo elektros tinklą sudaro apie 17 tūkst. km elektros linijų, apie 200 pastočių ir skirstomųjų stočių bei 16 jungčių su kitomis šalimis.

Žilinskis Group

„Svenska kraftnät” skelbia, kad Švedijos nacionalinis tinklas yra vienas seniausių pasaulyje – daugelis elektros perdavimo linijų ir pastočių artėja prie savo techninio eksploatavimo pabaigos ir artimiausiais metais turės būti atnaujintos. „Svenska kraftnät” taip pat stato naujas linijas ir pastotes – dabar vykdoma dešimtys projektų, skirtų sustiprinti nacionalinį tinklą, pašalinti tinklo apribojimus ir prijungti naujus atsinaujinančios energijos gamybos šaltinius. Pagrindiniai atsinaujinantys energijos šaltiniai elektros gamyboje yra hidroelektrinės ir vėjo jėgainės, šildymo sektoriuje – biomasė.

Švedija sieks iki 2045 m. tapti pirmąja klimatui neutralia šalimi pasaulyje. Tam Švedija sparčiai plėtoja žaliąją ekonomiką – investuoja į žaliojo plieno gamybą, kuomet procese nenaudojamas iškastinis kuras, vysto žiedinę ekonomiką, elektrifikuoja transporto sektorių, investuoja į atsinaujinančių energijos šaltinių sektorių. 

Žilinskis ir Co, UAB nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas