2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 1:55
Reklama  |  facebook

„Žmonių ministerijos“ koncepcija apibrėžia, kaip atrodys pirmasis ministerijų miestelio pastatas

2023-05-30 06:12
Turto bankas pristato pirmojo ministerijų miestelio etapo projektinius pasiūlymus: seną instituto pastatą A. Goštauto g. 11 Vilniuje ketinama paversti šiuolaikišku biuru su terasomis ant stogo, visuomenei atviru pirmuoju aukštu. Lygiagrečiai baigiama rengtis atviro tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso skelbimui.
nuotrauka
Pirmuoju etapu bus remontuojamas A. Goštauto g. 11 esantis pastatas. Turto banko iliustr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
DO architects, UAB
Vyriausybei pritarus pirmojo A. Goštauto g. ir Lukiškių g. pastatų komplekso etapo investiciniam projektui, Turto bankas visuomenei pristato „Žmonių ministerijos“ koncepciją, kuri apibrėžia, kaip atrodys pirmasis ministerijų miestelio pastatas.

„Siekiame, kad tarnautojams būtų sukurtos šiuolaikiškos ir patrauklios darbo erdvės, miestas turėtų sutvarkytą kvartalą, o ministerijų pastatai taptų atviri ir prienami visuomenei“, – Turto banko pranešime cituojamas valdybos pirmininkas Laimonas Belickas.

Pirmojo pastato projektinius pasiūlymus parengė „Do Architects“, viešajame pirkime pasiūlę mažiausią kainą.

Pastato pirmasis aukštas
būtų atvertas visuomenei –
čia galėtų veikti
maitinimo įstaigos,
konferencijų centras.

Architektai, Turto banko suformuluotos užduoties rėmuose, siūlo panaikinti dabar į pastatą vedančius laiptus, įėjimą projektuojant gatvės lygyje. Pastato pirmasis aukštas būtų atvertas visuomenei – čia galėtų veikti maitinimo įstaigos, konferencijų centras. Pastatą būtų galima kirsti visiems norintiems ir iš A. Goštauto gatvės patekti į ateityje projektuojamą mečetės skverą.

Antras ir paskesni aukštai būtų deleguoti ministerijų veiklai – antrajame aukšte siūloma įrengti trijų ministerijų priimamuosius, kiekviename aukšte projektuojamos bendros susirinkimų erdvės, stacionarios ir alternatyviosios darbo vietos.

„Su trimis pirmosiomis ministerijomis, kurios įsikurtų šiame pastate, esame aptarę pačią koncepciją – projektuojama mažiau stacionarių darbo vietų, nei yra ministerijų darbuotojų. Ministerijos ir dabar iš dalies dirba hibridiniu būdu, kai dalis darbuotojų pakaitomis dirba nuotoliu. Toks darbo organizavimo būdas taptų standartu projektuojamame pirmajame Goštauto kvartalo pastate“, – aiškina Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Ministerijų erdvės

Kad ministerijų tarnautojams būtų patogu dirbti, bus sukurtos skirtingos darbo ir poilsio erdvės, leidžiančios darbuotojams keisti savo darbo vietą priklausomais nuo funkcijų ir darbo pobūdžio.Ant pastato stogo siūloma įrengti bendras erdves, terasas ir susitikimų kambarius su vaizdu į miestą ir Neries upę. Šiomis erdvėmis bendrai dalytųsi visos trys ministerijos.

Išskirtinis bruožas – mečetės įspaudas

A.Goštauto gatvės kvartalas sovietų valdžios pastatytas istorinėje Vilniaus vietoje – Totorių Lukiškėse. Čia dar apie XV amžių pradėjo kurtis į Lietuvą atvykę totoriai, vėliau veikė mečetė, prie jos būta kapinių.11-uoju numeriu pažymėtas pastatas pastatytas brutaliai nugriovus totorių mečetę. Siekiant įamžinti istorinę atmintį, tariantis su Lietuvos totorių bendruomene, remontuojant pastatą numatytas realaus dydžio mečetės reljefinis įspaudas-iškarpa.

Šioje teritorijoje
kadaise gyvenusios
totorių bendruomenės
atminimas bus įamžintas
pastate tarsi iškirpus
mečetės įspaudą.

„Iš istorinių žemėlapių, nuotraukų, matome, kad dabartinis pastatas stovi tiksliai buvusios mečetės vietoje. Totorių bendruomenei pritariant, siūlome pastatą tarsi iškirpti atkuriant pusę buvusios mečetės. Tai taptu išskirtiniu šio pastato bruožu, menančiu ir įprasminančiu istoriją“, – pasakoja „Do Architects“ partnerė, architektė Gilma Teodora Gylytė.

Pirmojo etapo pabaiga – 2025 metais

Į A. Goštauto g. 11 esantį 8,63 tūkst. kv. m pastatą planuojama perkelti tris ministerijas – Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos. Šios ministerijos pasirinktos atsižvelgiant į pastatų, kuriose jos įsikūrusios nusidėvėjimą, prastą būklę bei efektyvumo rodiklius. Šių ministerijų pastatuose vienam darbuotojui tenka net iki 31,7 kv. m bendrojo ploto, kai Finansų ministerijos nustatytas rodiklis yra 22 kv. m vienam darbuotojui.

Pirmasis etapas vystomas lygiagrečiai su kitais darbais, siekiant užtikrinti tvarų projekto finansavimą.„Skaičiuojame, kad pardavus neefektyvius trijų ministerijų pastatus galėtume gauti apie 40 mln. eurų. Šios sumos pakaktų pirmojo etapo statybos darbams, užtikrintų vėlesnių etapų finansavimo pradžią“, – sako Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Pirmąjį ministerijų miestelio pastatą ketinama baigti remontuoti 2025-aisiais, pastato fasadai turės būti pritaikyti prie bendros kvartalo architektūrinės vizijos, kuri paaiškės po tarptautinio atviro konkurso.

Bus skelbiamas architektūrinis-urbanistinis konkursas

Šiuo metu, lygiagrečiai su pirmojo projekto etapo darbais, kartu su Lietuvos architektų sąjunga, yra rengiama techninė užduotis tarptautiniam architektūriniam-urbanistiniam konkursui. Konkursą ketinama skelbti vasarą. Po jo paaiškės bendra kvartalo vizija bei pasiūlymai naujai statomiems pastatams.

Konkurso dalyvių taip pat bus prašoma pasiūlyti viso kvartalo urbanistinę viziją – viešąsias erdves, kvartalo prieigas, galimas jungtis su Neries krantine.

Kitiems dviems jau stovintiems kvartalo statiniams – A. Goštauto g. 9 ir 12, taip pat ketinama skelbti atskirus viešuosius konkursus. Šių pastatų fasadai taip pat turės būti priderinti prie bendros architektūrinės vizijos.

„Siekiame, kad kvartale kartu kurtų 3-4 architektų ir projektuotojų komandos, kurių darbų darną ir integralumą užtikrintų architektūrinio konkurso nugalėtojas“, – aiškina M. Sinkevičius.

Visą ministerijų kvartalą išvysti ketinama 2028 m. Čia įskurtų 9 ministerijos ir kitos biudžetinės įstaigos.Viso projekto preliminari vertė 170 mln. eurų. Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą.

„Do Architects“ vizualizac.

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras