2021 vasario 28 d. sekmadienis, 15:28
Reklama  |  facebook

Brokeriai įvardijo TOP klaidas, kurias daro būsto pirkėjai ir pardavėjai

2020-12-15 11:25
Ar žinote, kodėl prieš aprodant savo parduodamą būstą pirkėjams svarbu apgalvoti pusryčių meniu? O ar esate girdėję, jog prieš pradedant pardavinėti būstą jau svarbu aiškiai žinoti, kokie daiktai iškeliaus kartu su jumis? Į šiuos ir dar daugiau pirkėjams ir pardavėjams aktualių klausimų internetinėje laidoje „NT tiesiogiai“ atsako biuro „Capital Smart“ brokeriai Justas Pranskaitis, Mantas Sladkevičius, Arūnas Pranevičius.
nuotrauka
„Capital Smart“ brokeriai Justas Pranskaitis, Mantas Sladkevičius, Arūnas Pranevičius. „Capital Smart“ nuotr.


Minimos įmonės
Capital Smart, UAB
„Kaip advokatas paruošia savo klientus prieš teismo posėdį, taip brokeris paruošia savo klientus pardavimo arba pirkimo procesui. Kvalifikuoto brokerio pagalba padeda tiek perkantiems, tiek parduodantiems išvengti klaidų, kurios vėliau kainuoja daug laiko, pinigų ir emocijų“, – sako NT ekspertai.

Dažniausios pardavėjų klaidos:

Objekto paruošimas pardavimui.

Kaip pastebi brokeriai, dauguma NT objektus parduodančių žmonių patys ne visada geba tinkamai paruošti savo nekilnojamą turtą pardavimui bei netinkamai pasiruošia jo apžiūroms. Tokios detalės, kaip net ir nedidelė netvarka namuose, jūsų gardžiais blynais kvepiantys namai, dažnai kelia neigiamą emociją pirkėjams ir gali trukdyti sėkmingam sandorio įgyvendinimui. Patyrę brokeriai visuomet pasirūpina objeko paruošimu apžiūrai, duoda naudingų, praktiškų patarimų prieš įleidžiant pirkėjus į parduodamą ar nuomojamą objektą.

Savininko dalyvavimas apžiūrose.

Pasak brokerių, pirkėjai labiau atsipalaiduoja, jaučiasi laisviau, užduoda daugiau klausimų apie norimą įsigyti objektą apžiūrose dalyvaudami be parduodamo objekto savininko. Savininko nedalyvavimas dažnai leidžia užtikrinti ir išlaikyti norimą kainos lygį. Pasitaiko, kad užkluptas emocijų ir pirkėjų susidomėjimo, norėdamas paspartinti pardavimą, pardavėjas neretai nuleidžia per didelę sumą. Prisimenant realius atvejus, yra pasitaikę, kai gerų norų vedinas pardavėjas akimirksniu nuleido ir 5000 eurų. Be to, savininkai būdami pernelyg subjektyvūs savo būsto atžvilgiu kartais gali imti erzinti pirkėją.

Preliminarios sutarties nepasirašymas.

Preliminari sutartis skirta tam, kad sandoris tikrai būtų įgyvendintas toks, koks buvo sutartas. Ir žodinis sutarimas čia nebūtinai galios. Kaip pasakoja brokeriai, karjeroje yra nutikę ir taip, kad pirkėjas tieisog nepasirodo sandorio akimirką notaro kabinete. Įprastas preliminarios sutarties terminas, kuris numato ėjimo pas notarą datą, yra vienas mėnuo.

Parduodamų daiktų sąrašas.

Preliminarioje sutartyje svarbu apsibrėžti, kokie baldai, buitinė technika, interjero detalės bus palikti bute ar name, o kas iškeliaus iš jų. Kuo daugiau ir tiksliau tai bus aptarta sutartyje, tuo mažiau nemalonių dalybų lauks išsikraustymo dieną – svarbūs ir kilimai, paveikslai ir kiti daiktai.

Per žema arba per aukšta kaina.

Brokeris gali padėti nustatyti tiksliausią kainą. Ypač neskubant parduoti objekto nereikia skubėti suteikinėti nuolaidų. Svarbu ir nepamesti galvos ją keliant. Taip pat svarbu turėti omenyje, kad mėnesį-du trunkantis objekto pardavimas – normalus ir įprastas laiko terminas, kurio rėžiuose kainos korekcijų daryti dar nebūtina.

Brokerio pasirinkimas.

Remkitės rekomendacijomis, rinkitės profesionalus tik iš patikimų ir žinomų bendrovių. Tada nekils dvejonių dėl teikiamos paslaugos kokybės, o sandoris – ar tai pardavimo, ar įsigijimo – jums suteiks didžiausią galimą vertę. Nesvarbu, ar tai gautas uždarbis, ar išsirinkti svajonių namai – liksite patenkinti.

Klaidos būsto keitimo procese.

Nebijokite su pirkėju susitarti logiškus išsikėlimo terminus. Šiame procese tikrai gali padėti brokeris, kuris išsiaiškinęs abiejų pusių norus ir poreikius gali sudėlioti sklandų procesą, atitinkantį abiejų pusių interesus. Tuomet nereikės sukti galvos dėl trumpalaikės nuomos ar daiktų sandėliavimo galimybių.

Dažniausios pirkėjų klaidos

Daugybę klaidų daro ir nekilnojamojo turto pirkėjai. Kaip dažniausiai pasitaikančias, brokeriai įvardina šias:

Skepticizmas ir kritika perkamam objektui arba didelis susižavėjimas juo.

Kaip pataria ekspertai, svarbu nekritikuoti perkamo objekto, gerbti kito žmogaus asmeninę erdvę, kurioje lankomasi. Bet taip pat svarbu nepradėti reikšti didžiulio susižavėjimo. Apžiūros metu patariama elgtis neutraliau. Nebent aplanko jausmas, kad apžiūrimas objektas – tikrai jūsų svajonių namai. Tuomet pateisinami ir nuoširdesni šūksniai.

Nesnausti, nedelsti, elgtis ryžtingai.

Dažnu atveju pirkimo procese laimi tas, kuris pirmasis sumoka avansą. Todėl, einant apžiūrėti buto, verta būti pasiruošus tiek preliminarią sutartį, tiek avansui reikalingą sumą. Aptikus gerą ir konkurencingą NT objektą, pusdienis pasvarstymo gali lemti jo praradimą. Todėl eidami į apžvalgą visada būkite pasiruošę „žemam startui“ ir nelaukite, kol jį apžiūrės dar šeši pirkėjai.

Lūkesčių nesuvaldymas.

Brokeriai iš savo patirties prisimena ir tokių atvejų, kai atvykę pirkėjai nustemba, jog 1450 EUR už kvadratinį metrą kainuojančiam būstui ant sostinės Naujamiesčio-Senamiesčio ribos gali reikėti remonto. Domėjimasis rinka, jos bazinis suvokimas padeda sutaupyti tiek savo, tiek pardavėjų laiko ir išvengti nusivylimo paieškose.

Būti nusiteikus pasivaržyti.

Kartais kova dėl perkamo NT objekto gali būti tokia įtempta, kad gali tekti surengti nedidelį aukcioną. Mažėjant patrauklių objektų NT rinkoje ir augant jų pirkėjų skaičiui, tokios situacijos gali tapti vis dažnesnės. Nors brokeriai teigia patys nemėgstantys tokių atvejų, tačiau kartais atstovaujant pardavėjo poreikius tenka imtis ir tokių veiksmų.

NT ekspertai primena, jog svarbu nebijoti konsultuotis, nes nauji namai – tai vienas didžiausių gyvenime pirkinių, todėl sprendimai turi būti apgalvoti ir racionalūs, o procesas keliantis tik gerus prisiminimus. 
ntnaujienos.lt
Žymės  NT rinka, Brokeris
NT projektai

nuotrauka
2021-02-26 14:44
Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
nuotrauka
2021-02-15 12:46
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 4 mln. eurų į dviejų mažaaukščių gyvenamųjų namų projektą Naujininkuose. Naujos statybos projektas „Ramu Du“ įsikurs Brolių g. 16 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 56 butais.
nuotrauka
2021-02-11 09:07
Nekilnojamo turto plėtros įmonės „Eika“ plėtojamame projekte „Mindaugo Baltas lapas“ (Vilniuje) pradedami III etapo butų pardavimai. Pirmajame etape pardavus visus butus, o ir antrajame likus nedideliam butų kiekiui, III projekto etapas pasiūlą Naujamiestyje papildys dar 51 butu.
nuotrauka
2021-02-10 11:36
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros sektoriuje veikiantiems verslams dabar itin tinkamas metas imtis drąsių pokyčių: keisti pastatų funkcijas, diegti inovacijas, plėsti tvarumo projektus. Tuo tarpu geriausia valdžios pagalba šiuo metu būtų tiesiog galimybė veikti. Tokiomis įžvalgomis dalinasi Lietuvos ...
nuotrauka
2021-02-05 13:28
Į ilgametę patirtį turinčių „Capital“ NT brokerių Arūno Pranevičiaus, Justo Pranskaičio ir Manto Sladkevičiaus akiratį pateko šiuo metu Vilniuje populiariausi pirminės rinkos projektai. Ekspertai pateikė savo profesionalų vertinimą bei pasidalino asmeniniais bei pirkėjų įspūdžiais.
nuotrauka
2021-02-02 14:56
Sostinės Naujamiesčio laukia permainos – Algirdo g. esančiame tuščiame sklype netrukus pradės kilti unikalus gyvenamasis pastatas. Vilniaus miesto savivaldybei viešinimui pateikti šio statinio projektiniai pasiūlymai. Beveik 0,5 ha ploto sklype suprojektuotame daugiabutyje planuojama įrengti 96 butu...
nuotrauka
2021-02-02 13:17
„Rinvest“ Vilniaus Lazdynėlių rajone pradeda antrąjį kotedžų ir daugiabučių komplekso „Riverland“ statybų etapą. Projektas išsiskirs laisvalaikio erdvėmis ir sieks atliepti pasikeitusius rinkos poreikius – atlikta apklausa rodo, kad kas trečias vilnietis, rinkdamasis naujus namus, pirmiausia atkreip...
nuotrauka
2021-02-02 08:56
SEB banko duomenimis, pernai gyventojams būstui suteiktų paskolų suma padidėjo 7 proc., o paskolų skaičius ūgtelėjo 3 procentais. Pandeminiais metais būsto paskolų smukimas buvo pastebimas tik pavasarį, pirmojo karantino metu. Antrasis karantinas rudenį ir vėlesnis jo sugriežtinimas pastebimos įtako...
nuotrauka
2021-02-01 12:24
„Citus“ analitikų išankstiniais duomenimis, šių metų sausio mėnuo Vilniuje „uždarytas“ su daugiau nei 700 rezervuotų naujų būstų (butų ir kotedžų) pirminėje rinkoje. Palyginimui, rekordiniu greičiu startavusiais 2020 m. sausį rezervuota 556, sėkmingiausiais, vertinant visus metus, 2019–aisiais – 507...
nuotrauka
2021-01-26 08:11
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros UAB „Omberg“ Vilniuje suplanavo naują gyvenamųjų dangoraižių tipo modernų projektą „Skylum“, į kurį investuoja 28,5 mln. eurų. Pagal geriausius užsienio pavyzdžius plėtojami du 20-ies aukštų išskirtinės architektūros daugiabučiai prisidės prie naujo Vilniaus dangorai...
nuotrauka
2021-01-14 14:38
Bendrovė „Newsec“ tarpininkavo sudarant biuro nuomos sandorį – sparčiai augantis žaidimų startuolis „Eneba“ nuomosis biuro patalpas Kaune iš bendrovės „Inoversa“. Pasirašyta ilgalaikė nuomos sutartis, objekto ploto nuoma bus vykdoma etapais.
nuotrauka
2021-01-14 14:21
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ gavo statybos leidimą daliai gyvenamojo projekto „Jomanto parkas“ Vilniaus Baltupių rajone ir pradėjo pirmojo etapo statybos darbus. Šiame projekte iš viso bus įrengti 236 butai, investicijos į jį sieks 16.5 mln. eurų.
nuotrauka
2021-01-07 13:05
Pasibaigę 2020-ieji nekilnojamojo turto (NT) rinkai buvo palyginti aktyvūs - bendras įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių skaičius nedaug atsiliko nuo ganėtinai aktyvių 2019 metų, o atskirose NT objektų kategorijose netgi fiksuotas išaugęs sandorių skaičius, skelbia Registrų centras. Bendra gyven...
nuotrauka
2021-01-07 10:32
Kylant pragyvenimo lygiui, sostinėje auga ne tik nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų galimybės, bet ir poreikiai – besirenkantys ekonominės klasės būstą neretai reikalauja prestižiniams projektams būdingų sprendimų. Tai trina ribas tarp būsto klasių, kurias aiškiau identifikuoja nebent kaina.
nuotrauka
2021-01-06 10:34
Dešiniojoje Vilniaus Neries krantinėje, šalia sostinės senamiesčio, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė antrąjį „Raitininkų sodo“ namų statybų etapą, kuriuo užbaigiamas šiuolaikiškas miesto centre įsikūręs, tačiau gamtos supamas gyvenamųjų namų projektas. Išskirtinio gyv...
nuotrauka
2021-01-06 09:39
Sostinėje statomam 62 tūkst. kvadratinių metrų ploto prekybos centrui „Vilnius OUTLET“ bankas „Luminor“ ir Šiaulių bankas skolina 44 mln. eurų. Sindikuotos paskolos sutartį bankai pasirašė su projektą įgyvendinančia įmone „Trečioji kregždė“. Bankai skolina lygiomis dalimis – po 22 mln. eurų. Bendra ...
nuotrauka
2021-01-04 08:44
Pilaitėje, šalia Buivydiškių tvenkinių, REWO pradeda naujo gyvenamųjų namų projekto plėtros darbus. Tai bus butai su atskirais įėjimais ir kiemeliais bei mažaaukščiai, 3 aukštų daugiabučiai, atitinkantys jaunų žmonių ir jaunų šeimų poreikius. Plėtojamos teritorijos plotas - 2,5 ha.
nuotrauka
2020-12-30 10:30
Šeškinė – puikiai išvystyta infrastruktūra išsiskiriantis Vilniaus rajonas, iš kurio greitai ir patogiai pasiekiamas ne tik sostinės centras, bet ir kiti rajonai. Šeškinės rajono patrauklumą dar labiau padidins kitais metais numatomi pradėti Šiaurinės gatvės, sujungsiančios Vakarinį aplinkkelį ir Fa...
nuotrauka
2020-12-23 15:03
Nekilnojamojo turto (NT) rinka 2020 metus dar ilgai prisimins kaip „(ne)linksmuosius kalnelius“ – nuo euforijos metų pradžioje, rinkos stagnacijos pirmojo karantino metu iki optimizmo šuolio vasarą ir atsargios metų pabaigos.
nuotrauka
2020-12-22 10:53
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ ir Prancūzijos sporto reikmenų parduotuvių tinklas „Decathlon“ pasirašė patalpų nuomos sutartį – „Decathlon“ parduotuvė Klaipėdoje bus pradėta statyti kitąmet.

Statybunaujienos.lt » NT projektai