2020 lapkričio 30 d. pirmadienis, 15:12
Reklama  |  facebook

Kranų verslą sukantis inžinierius-mechanikas pailsi žvejodamas su psichologe  7

Rasa ČERGELIENĖ      2014-07-18 07:09
Šiemet keturiasdešimtmetį atšventęs Tomas Kavaliauskas jau septyneri metai vadovauja trims „Mažeikių strėlės“ grupės bendrovėms. Žinomiausia iš jų – kranų nuomos bendrovė „Strėlė Logistics“. Logotipas, pažįstamas ne tik statybininkams, bet ir smalsiems statybų vyksmo stebėtojams. Per dešimtį darbo metų vienoje ir toje pačioje bendrovėje iš paprasto technologo žemaičiui tapti direktoriumi padėjo smalsumas, atkaklumas, tyli aistra kokybei. Be svarbių profesinių pareigų, T. Kavaliauskas randa laiko ir Mažeikių „Rotary“ klubo veiklai, ir keturiems savo vaikams.
nuotrauka
Tomas Kavaliauskas. Autorės nuotr.


Minimos įmonės
Mažeikių strėlė, UAB

Mokėsi iš darbininkų

Santūraus, bet atviro pakalbio metu ima ryškėti ir charakteris. „Eini savo nusibrėžta linija. Žinai, ko nori“, – toks pagrindinis jo karjeros bruožas. Būta ir nesėkmių, praradimų. Iš jų mokydavęsis, atrasdavęs ką nors teigiama.

Didesnių profesinių praradimų neprisimenąs. Nelinkęs į kraštutinumus – greičiausiai dėl to. „Kolegos patiesindavo“, – su dėkingumu prisimena direktorius.

Anksčiau tekę daug mokytis, daug dirbti, suprasti. Smalsiai stebėdavęs, kaip dirba paprasti montuotojai, suvirintojai, metalo apdirbimo specialistai, taip pat ir vadovai. Pradžioje, dar nesant aiškių technologijų, darbininkai, jų iniciatyvos, kūrybiškumas, idėjos būdavo svarbus padrąsinimas pradėti ką nors nauja. Jie sugalvodavo, kaip surinkti, išmontuoti didžiausius kranus. Dirbantys praktikai ne sykį tapo vadovų mokytojais.

Kiekvienam naujam žingsniui iš pradžių prireikdavę nemenkos T. Kavaliausko dėmesio, laiko investicijos. Dabar atėjęs metas, kai tai sugrįžta dividendais – ne sykį pasikliaujama ir patirtimi, ir nuojauta.

Užbūrė konvejeriai

Paklaustas apie sėkmę, prisimena, kaip prieš dvejus metus, kapitalinio naftos perdirbimo gamyklos remonto metu teritorijoje dirbo net 34 bendrovės „Strėlė Logistics“ kranai. Visą šį kompleksinį veiksmą pavykę suvaldyti, išvengta didesnių klaidų ir nelaimingų atsitikimų. Panašūs sėkmingi projektai priskirtini sėkmei, kaip ir sėkmingai suburta daugiau kaip 100 darbuotojų komanda. Tiek žmonių dirba trijose grupės bendrovėse.

Save užsispyrusiu žemaičiu vadinantis direktorius augo Kretingoje. Baigęs mokyklą, studijavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakultete.

Inžinieriaus mechaniko karjeros pradžią T. Kavaliausko biografijoje aptiktume Kretingoje, kur jis, dar būdamas moksleivis, noriai remontuodavo dviračius, motorinius dviračius, vėliau – ir motociklus. Dar vėliau pamėgo automobilius, bet jų jau neberemontuodavo. Potraukį mechanikai, kaip dabar prisimena, jis jautęs dar tada, kai būdamas vaikas nueidavo į „Kretingos grūdų“ bendrovę – jos administracijoje dirbo jo mama. „Matydavau, kaip sukasi konvejeriai. Nuo tų dienų mechanizmai man prie širdies“, – sakė T. Kavaliauskas.

Tebedirba pirmojoje darbovietėje

Darbo ieškoti inžinieriui mechanikui netekę. „Mokiausi tada ketvirtame kurse. Atvažiavo į universitetą dabartinis „Mažeikių strėlės“ akcininkas. Jam reikėjo technologo. Daug nesirinkau. Mažeikiai man nebuvo svetimi – iš čia mano seneliai, čia gimė mama“, – prisiminė direktorius. Tiesa, iš pradžių manęs, kad dar teks grįžti į Vilnių.

Į Mažeikius, tuosyk neketindamas apsistoti ilgai, jis atvyko 1997-aisiais. Pirmąja jo darboviete tapo tuometinė „Mažeikių strėlė“. Tai, kad šioje sparčiai besikeičiančioje bendrovėje jis liko iki šiol, lėmęs galbūt jo charakteris. „Esu pastovus, pradėjęs gilintis, einu vis toliau, ypač jeigu bent kiek sekasi. Nesiblaškau ir neieškau lengvų išeičių, kiekvieną dieną mokausi iš konfliktų, nesutarimų arba gerų pavyzdžių“, – sakė T. Kavaliauskas.

Kranas, kaip mašina, studijų metais jam praktiškai buvo tik iš tolo matoma didelė mašina. Tai, kad galiausiai tapo kranų, jų gamybos, eksploatacijos ir rinkos žinovu, direktoriaus manymu – atsitiktinumas.

„Mano specialybė – suvirintojas technologas. Mus ruošė atominėms elektrinėms. Nors suvirinti kranų konstrukcijas yra atsakingas darbas, tačiau, įvertinus tai, kam buvome ruošiami, jos nėra sudėtingos“, – aiškino T. Kavaliauskas. Jo specialybė jam žadėjo dalyvavimą statybose, tačiau kitame vaidmenyje.

Nuo „nulio“ iki direktoriaus

Baigęs universitetą jis pradėjo dirbti žemutinėje karjeros grandyje – technologu. „Buvau visiškas nulis. Nelabai supratau, kas tas kranas iš tiesų“, – taip savo karjeros pradžią dabar vertina vadovas.

Pagrindinis jo darbas tuomet buvo parengti ir apipavidalinti remonto dokumentaciją. Po pusantrų metų jam patikėtas kranų montavimo ir remonto aikštelės viršininko darbas – vadovavo 20–30 žmonių kolektyvui. Dar po poros metų jis tapo technikos direktoriumi. „Funkcijos buvo panašios, tik dar prisidėjo komercinė dalis: skaičiavimai, derybos“, – pasakojo T. Kavaliauskas.

2007-aisiais, dešimtaisiais darbo metais „Mažeikių strėlės“ grupėje, jam patikėtos direktoriaus pareigos. Šiuo metu jis vadovauja visoms trims grupės bendrovėms: automobilinius kranus nuomojančiai „Strėlė Logistics“, industrinius kranus gaminančiai „Strėlė Industrial“ ir „SIA Strėlė Logistics LV“, nuomojančiai kranus Latvijoje. Bendrovė „Strėlė Industrial“ yra Vokietijos tiltinių kranų gamintojo „ABUS Kransysteme“ atstovė Baltijos šalims. „Strėlė Logistics“ valdo didžiausią automobilinių kranų parką Baltijos šalyse“.

Šių trijų bendrovių turto savininkė yra holdingo kompanija „Mažeikių strėlė“. Jos nuosavybė – 35 automobiliniai 35–250 tonų keliamosios galios kranai.

Įkvėpė vakarietiška praktika

„Strėlė Logistics“ kranai – įprastiniai visose didžiosiose pramoninių ir infrastruktūrinių objektų statybose Lietuvoje. Paminėtinos bendrovė „ORLEN Lietuva“, Klaipėdos uostas, Elektrėnų ir Kruonio elektrinės, Jonavos „Achema“, dalyvauta uždarant Ignalinos atominę elektrinę. Ne pagrindinis, tačiau asistavimo vaidmuo „Strėlės Logistics“ kranams tenka ir statant vėjo jėgaines. Šiuo metu dalyvaujama ir „NordBalt“ projekte, tiesiant elektros jungtį su Švedija.

Ar tiesa, kad norint padaryti tokią puikią profesinę karjerą, reikėjo nuolat daryti daugiau nei būtina? „Besąlygiškai. Labai įkvėpdavo parodos, kuriose nuolat lankydavomės. Bendraudamas su vakariečiais, domėdavausi, kaip daro jie, klausdavau, kodėl ir mes negalime panašiai. Taip, sąlygos apie 2000-uosius buvo dar labai skirtingos, skirtingas ir žmonių požiūris, tačiau Vakaruose pasikraudavau, užsivesdavau, matydamas, kaip ten sukasi visas mechanizmas, kokia ten tvarka, valdymas, kokybė, kokią tai pridėtinę vertę sukuria vėliau“, – sakė direktorius.

Tais 1997-aisiais bendrovė „Mažeikių strėlė“ nuomojo dar sovietmečiu pagamintus vikšrinius, bokštinius ir automobilinius kranus. „Kėlimo galia – iki 16 tonų – šiandien galėtų atrodyti juokinga. Be to, visa mūsų rinka buvo Mažeikiuose“, – pasakojo direktorius. Antroji veiklos kryptis buvo kranų servisas, industrinių kranų remontas. Tekdavo pavažiuoti ir iki Klaipėdos uosto.

„Išryškėjo visai kitokie rinkos poreikiai, kitos tendencijos. Maždaug nuo 2003-ųjų metų pradėjome suprasti, kad mums neužtenka turėti vien tik tokius kranus, kad rinka vystosi visai į kitą pusę. Važiuodavome į parodas Vokietijoje, Olandijoje, lankydavomės kranų kompanijose, matėme, kad reikia pirkti šiuolaikiškus, vakarietiškus, galingesnius kranus. Po truputį pradėjome tai daryti, atnaujinome savo kranų parką. Išgryninome savo veiklą, pasilikdami tik automobilinius kranus“, – pasakojo T. Kavaliauskas.

Mažeikių bendrovė atidarė savo filialus Klaipėdoje, Vilniuje, vėliau pradėjo vykdyti veiklą Latvijoje, Švedijoje.

Į žvejybą ima žmoną

Septyniolika metų Mažeikiuose pragyvenęs vyras save vadina mažeikiškiu. Čia jis sukūrė šeimą, čia gimė visi keturi T. Kavaliausko vaikai.

T. Kavaliausko žmona Viktorija – psichologė. Susipažinę, kaip ir daugelis šiuolaikinių žmonių, internetu. „Patraukė įdomesnė anketa, bendrauti buvo įdomu“, – prisiminė direktorius.

Kranų bendrovės vadovui žmonos profesija nekliūna – jam patinka kartu su ja panarplioti psichologinius kazusus. Konkrečių darbinių situacijų su žmona T. Kavaliauskas nenagrinėjąs, tačiau pokalbiuose išryškėję įžvalgos jam praverčia. Kartu keliauja po Europą, mina dviračius, fotografuoja, kartu žvejoja. Išskirtinė, vyriška direktoriaus aistra – „Yamaha XVS1300A“. Važiuodamas motociklu pailsi geriausiai. Padraugaująs ir su baikeriais.

Sėslumas, kurį iš dalies palaiko ir jo šeima, beje, netrukdo direktoriui būti itin mobiliam. Mėgsta keliauti tiek darbo reikalais, tiek per atostogas. Anksčiau dirbdamas valandų neskaičiuodavęs, patirties trūkumą kompensuodavo pastangos ir laikas. Dabar organizuoja darbus taip, kad suspėtų kartu su šeima susėsti prie vakarienės stalo. Ketvirti metai šis vakarienės laikas – pusė šešių. Ritualas, gerai suprantamas abiems sutuoktiniams.

Vyriausiems Kavaliauskų šeimos dvyniams – po 15 metų, trečiajai dukrai – treji su puse, mažiausiajai – pusantrų. Gausi šeima – dar viena proga panaudoti organizacinius gebėjimus, ruošiantis kelionėms ar ryžtantis pailsėti nuo vaikų dviese.

Autorės ir T. Kavaliausko asmeninio albumo nuotraukos

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

akvile
2016-01-03 23:57
Saunuoliai!!!!!
retai
2014-07-19 08:50
retai buna - ir moterims itinka nes seimos zomgus, ir vyrams verslo nes geras verslininkas. mokinkites vyrai :)
Klientas
2014-07-18 14:08
Teko bendrauti. Pagarba, profesionalumas, tvirtumas, zodzio laikymasis - tai sio zmogaus savybes. Daugiau tokiu vadovu!
protingas ėjimas
2014-07-18 13:06
protingai darė - ne pats į užsienį išvyko dirbti, o nuvyko į parodas, pasižiūrėjo ir pritaikė Lietuvoje. Ir sekasi :)
och
2014-07-18 11:58
graži šeimynėlė, todėl ir versle puikiai sekasi. Sėkmės:)))
:)
2014-07-18 11:10
Sėkmės darbuose, Tomai!
žemietė
2014-07-18 09:52
pagarba kretingiškiui :) Šaunuolis.

Asmenybės

nuotrauka
2020-11-19 13:55
Kasmet abiturientams tenka gerokai pasukti galvą, kol išsirenka tinkamą studijų kryptį, po kurių seka svajonių darbo paieškos. Ne vienas studentas prisipažintų, kad šią užduotį reikia atlikti labai gerai, o žingsniai turėtų būti itin nuoseklūs. Būtent tokiu įsitikinimu vadovavosi Tautvydas Šimanausk...
nuotrauka
2020-11-13 15:00
Kaimo statybos ministerijos (KSM) nebėra jau 35 metus, tačiau buvę kolegos, bent jau Pramonės valdybos darbuotojai, susitinka kas kelerius metus. Laiko atstumas jiems leidžia tuomet grėsmingas situacijas pamatyti kitoje šviesoje, o darbo ir gyvenimo patirtis – apmąstyti sektoriaus ir specialistų sit...
nuotrauka
2020-11-09 10:33
Architektūros menas dažnam asocijuojasi tik su baroko, gotikos, klasicizmo, modernumo ar kitais istoriniais stiliais. Kodėl sunku įvertinti šių laikų architektūrą ir koks architekto vaidmuo derinant užsakovo, vartotojų bei bendruomenės poreikius nepamirštant meninės dalies? Apie tai pokalbis su arch...
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-09-17 08:58
Nuo mažens esame pratinami laiką leisti komandoje: žaidimų aikštelėje žaidžiame su bendraamžiais, mokyklos suole sėdime su klasės draugu, o laisvalaikį mieliau leidžiame draugų ir artimųjų kompanijoje. Įvairius darbus taip pat dažnai norime atlikti ne po vieną, o kartu su kitais.
nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2019-12-26 08:57
Saulius Bekampis nuolat segi Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ženkliuką. Jį įsisegė gerokai anksčiau, negu baigiantis 2019 m. tapo LSIS prezidentu. „Segėdamas šį ženkliuką, išreiškiu didžiulę pagarbą savo profesijai – esu statybos inžinierius, tokiu laikau save ir iš prigimties. O ženkli...
nuotrauka
2019-11-13 13:27
Lapkritį aplinkosaugos veteranui, Aplinkos ministerijos įsteigtos VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktoriui Rapolui Liužinui sukanka 80 metų. Jį pažįsta dauguma aplinkosaugininkų bendruomenės narių. Vieniems jis buvo mokytojas, globėjas, kitiems – vadovas, bendramintis ir bendražygis.
nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-21 15:46
Buvusiam ilgamečiam Palangos miesto vyriausiajam architektui Leonui Laimučiui Mardosui spalio 19 d. suėjo 90.
nuotrauka
2019-07-22 11:11
Iš Madrido kilęs 27 metų ispanas Villalon Fornes Ignacio bene trečdalį savo gyvenimo jau spėjo praleisti Lietuvoje. Ir laiką čia leidžia ne veltui – šiuo metu jis siekia daktaro laipsnio Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete (KTU SAF). Vaikinas ieško būdų, kaip išgauti...
nuotrauka
2019-05-21 12:16
Kiekvieną darbo rytą ji kopėtėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi sostinės Antakalnio panorama. Violeta Janovič jau 11 metų dirba bokštinio krano operatore.
nuotrauka
2019-04-08 11:13
„50 metų – tiek reikia, kad atsirastų istorinė perspektyva ir galėtumėme pastatus nagrinėti istorišku požiūriu“, – įsitikinęs Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) dėstytojas, architektūrologas Vaidas Petrulis. Su aktyviu Kauno modernizmo stiliaus puoselėto...
nuotrauka
2019-03-19 11:30
Grupė Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikų drauge su Berlyno „Helmholtz-Zentrum“ mokslinių tyrimų instituto fizikais pasiūlė naują požiūrį į perovskitinius saulės elementus. Mokslininkų pasiūlyta nauja sluoksnių formavimo technologija šiuose saulės elementuose gali ne tik sumažinti jų gamy...
nuotrauka
2019-02-05 10:29
Kiekvienas pastatas prasideda nuo minties architekto galvoje, kurią reikia perteikti ir kitiems. Šiuolaikinės technologijos siūlo tai daryti skaitmenizuotai, tačiau norintys būti architektais privalo išlaikyti ir piešimo ranka stojamąjį egzaminą. Kodėl piešimas ranka nepraranda savo aktualumo?
nuotrauka
2019-01-24 10:09
„Tai sudėtinga, bet iš principo fantastinė profesija. Tai pastovus kūrybinis gyvenimas: tu visą laiką gyveni iliuzijose ir tas iliuzijas perduodi žmonėms“, – taip apie savo pasirinktą karjeros kelią architektūroje kalba garsus Kauno paveldo specialistas Gintaras Prikockis. Daugiausiai dėl paveldo ob...
nuotrauka
2019-01-18 10:48
2017 metais Kauno technologijos universitete (KTU) disertaciją apgynusią Gintarę Kručaitę, drauge ir dar devynis 2017-aisiais geriausiomis pripažintų disertacijų autorius, šią savaitę apdovanojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jaunoji mokslininkė ne tik susintetino elektroaktyvias medžiagas, kurios p...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...

Statybunaujienos.lt » Asmenybės

nuotrauka

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai...
nuotrauka

Statote namą? Tai gali praversti: kaip sumažinti šiluminių tiltelių įtaką

Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.