2019 lapkričio 22 d. penktadienis, 12:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvoje dirbantys užsieniečiai: nauja pareiga pateikti duomenis

2019-11-05 13:53
Nuo 2019 m. lapkričio 4 d. įsigalioja nauja pareiga teikti pranešimus apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU pranešimas). Pareiga teikti LDU pranešimą kyla darbdaviams, įdarbinantiems ne ES šalių piliečius bei priimantiems komandiruotus laikinai dirbti į Lietuvą ES ir kitų užsienio šalių piliečius. LDU pranešimai turi būti teikiami per Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos informacinę sistemą EDAS.
nuotrauka
LDU pranešimas apie Lietuvoje įdarbintą ne ES valstybės narės pilietį turi būti pateiktas ne vėliau kaip užsieniečio įdarbinimo dieną. Asociatyvi Pexels.com nuotr.


Advokatų profesinės bendrijos „Deloitte Legal“ teisininkė Guoda Janauskaitė atkreipia dėmesį, kad tais atvejais, kai užsienietis į Lietuvą atvyksta verslo kelionės tikslais, t.y. į konferencijas, susitikimus, seminarus ir pan., LDU pranešimo teikti nereikia. LDU pranešimas taip pat neteikiamas, kai įdarbinamas ES valstybės narės pilietis.

Pranešimo turinį ir pildymo tvarką numato Sodros, Valstybinės darbo inspekcijos bei Užimtumo tarnybos informacijos apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius pateikimo tvarkos aprašas (2019-09-27, Nr. V-401/EV-281/V-395). Šiame teisės akte numatoma, kad Sodra, Valstybinė darbo inspekcija bei Užimtumo tarnyba tarpusavyje keičiasi darbdavių pateikta informacija apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius ir naudoja stebėsenos, kontrolės bei garantijų užsieniečiams užtikrinimo tikslais.

LDU pranešimo turinys

LDU pranešime turi būti nurodomi užsieniečio asmens duomenys, teisėto buvimo Lietuvoje pagrindas (leidimas gyventi, viza ar pan.), valstybė, iš kurios atvyko asmuo, duomenys apie sudarytą darbo sutartį (trečiosios šalies piliečio įdarbinimo atveju), užsienietį į Lietuvą siunčiančios bendrovės duomenys (komandiruotės atveju).

Užsienio darbdaviams išlieka pareiga teikti pranešimus apie komandiruotus darbuotojus

Pažymėtina, kad užsienio darbdaviams, komandiruojamiems darbuotojus į Lietuvą, kol kas išlieka pareiga teikti Valstybinei darbo inspekcijai pranešimus apie komandiruotus darbuotojus.

„Nors abiejų pranešimų turinys iš esmės yra tapatus ir skiriasi tik pranešimą teikiantis subjektas (pranešimą apie komandiruotą darbuotoją teikia siunčiantysis užsienio darbdavys, o LDU pranešimą – priimantysis darbdavys Lietuvoje), šiuo metu nėra užregistruoti teisės aktų pakeitimų projektai, numatantys pranešimų apie komandiruotus darbuotojus teikimo Valstybinei darbo inspekcijai pareigos panaikinimą“, – pranešime komentuoja Guoda Janauskaitė.

LDU pranešimo pateikimo terminai

LDU pranešimas apie Lietuvoje įdarbintą ne ES valstybės narės pilietį turi būti pateiktas ne vėliau kaip užsieniečio įdarbinimo dieną. Tais atvejais, kai užsienietis į Lietuvą yra komandiruojamas, šią pareigą privaloma įgyvendinti ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki darbo Lietuvoje pradžios.

„Atkreiptinas dėmesys, kad nors Lietuvos Respublikos užsieniečių teisinės padėties įstatymo nuostatų pakeitimai, įpareigojantys bendroves teikti informaciją apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius, įsigaliojo šių metų rugsėjo 1 d., techninės galimybės LDU pranešimus pateikti per EDAS atsirado tik nuo 2019 m. lapkričio 4 d. Todėl LDU pranešimai apie Lietuvoje įdarbintus ne ES valstybių narių piliečius ir į Lietuvą komandiruotus ES ir kitų valstybių piliečius per laikotarpį nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki lapkričio 3 d. turi būti pateikti iki 2019 m. gruodžio 15 d.“, – pranešime cituojama Guoda Janauskaitė.

Tais atvejais, kai užsienietis darbą Lietuvoje pradėjo iki 2019 m. rugsėjo 1 d., LDU pranešimo teikti nereikia.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-11-22 07:41
Pasaulyje ekonomika jau daug metų veikia „negalvok – išgauk, gamink, vartok ir išmesk“ principu. Išgaunami gamtos ištekliai naudojami gamybos procese, o gaminiai po tam tikro eksploatavimo laiko tampa atliekomis, kurios kaupiasi sąvartynuose arba mūsų gyvenamoje aplinkoje. Žiedinė ekonomika gali tap...
nuotrauka
2019-11-21 14:09
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.
nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-21 10:43
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.
nuotrauka
2019-11-21 10:25
Nelegalaus darbo apimtys Lietuvoje sparčiai didėja: kasmet nustatoma vis daugiau nelegalaus darbo atvejų. Opiausia padėtis statybos sektoriuje – čia dirba du trečdaliai visų nelegaliai dirbančių asmenų. Vis dar nesuvokiama, kokią žalą nelegalus darbas daro kiekvienam asmeniui, jų artimiesiems ir val...
nuotrauka
2019-11-20 16:06
Valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“ nuo 2020 m. balandžio 1 d. bus pertvarkyta į biudžetinę įstaigą Kultūros infrastruktūros centrą. Toks sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje trečiadienį, Kultūros ministerija įgaliota įgyvendinti naujos biudžetinės įstaigos savininko teises ir pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 15:27
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos pradėjo Vilniaus miesto Perkūnkiemio mikrorajone vaikų darželiui statyti reikalingų žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.
nuotrauka
2019-11-20 09:24
Valstybinių miškų urėdijai (VMU) lapkritį pradeda vadovauti Valdas Kaubrė, laimėjęs konkursą šios valstybės įmonės direktoriaus pareigoms užimti. Ligi šiol jis laikinai ėjo šias pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 09:20
Vakar, lapkričio 19 d., Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pareigas laikinai pradėjo eiti Karolis Mickevičius.
nuotrauka
2019-11-19 16:12
Didelių padangų gaisrų patirtis rodo, kad be oro taršos rimtas problemas kelia ir gaisro gesinimo metu susidarę dideli kiekiai toksinėmis medžiagomis užteršto vandens. Jo sudėtyje gali būti fenolių, ketonų, aminų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, dioksinų ir kitų pavojingų junginių. Dėl gal...
nuotrauka
2019-11-19 12:58
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) išnagrinėjo keturių įmonių, kurias Konkurencijos taryba pripažino sudarius kartelinį susitarimą viešuosiuose pirkimuose, skundus dėl skirtų finansinių sankcijų sumažinimo ir bylos grąžinimo papildomam tyrimui dėl skirtos baudos.
nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-19 11:32
Regionų gaivinimas yra vienas iš vyriausybės deklaruojamų prioritetų. Tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su nemažai problemų. Dėl to miestų bei rajonų savivaldybės stengiasi skatinti pramonės plėtrą ir pritraukti naujas įmone...
nuotrauka
2019-11-19 11:05
Seimas, 90 parlamentarų vieningai balsavus už, po svarstymo pritarė Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pataisų projektui.
nuotrauka
2019-11-19 10:47
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą šilumos tiekimo įmonėms ir nepriklausomiems gamintojams teikti paraiškas paramai, skirtai įrangai modernizuoti.
nuotrauka
2019-11-18 16:04
Vilniaus apygardos teismas dėl prekybos poveikiu pripažino kaltais buvusį Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT arba Tarnybos) direktoriaus patarėją G. J. F. ir pilietį S. Ž.
nuotrauka
2019-11-18 15:05
Paviršinio grunto mėginių, paimtų didžiulio padangų gaisro Alytuje apylinkėse, laboratorinių tyrimų duomenimis, nė viename iš šių 15 mėginių pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių.
nuotrauka
2019-11-18 14:50
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti baseiną savivaldybės viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“.
nuotrauka
2019-11-18 14:24
Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam baseino rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta 10 darbų. Visi jie pristatomi „Aukštaitijos“ sporto komplekso fojė.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos