2020 rugpjūčio 12 d. trečiadienis, 9:18
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvoje dirbantys užsieniečiai: nauja pareiga pateikti duomenis

2019-11-05 13:53
Nuo 2019 m. lapkričio 4 d. įsigalioja nauja pareiga teikti pranešimus apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU pranešimas). Pareiga teikti LDU pranešimą kyla darbdaviams, įdarbinantiems ne ES šalių piliečius bei priimantiems komandiruotus laikinai dirbti į Lietuvą ES ir kitų užsienio šalių piliečius. LDU pranešimai turi būti teikiami per Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos informacinę sistemą EDAS.
nuotrauka
LDU pranešimas apie Lietuvoje įdarbintą ne ES valstybės narės pilietį turi būti pateiktas ne vėliau kaip užsieniečio įdarbinimo dieną. Asociatyvi Pexels.com nuotr.


Advokatų profesinės bendrijos „Deloitte Legal“ teisininkė Guoda Janauskaitė atkreipia dėmesį, kad tais atvejais, kai užsienietis į Lietuvą atvyksta verslo kelionės tikslais, t.y. į konferencijas, susitikimus, seminarus ir pan., LDU pranešimo teikti nereikia. LDU pranešimas taip pat neteikiamas, kai įdarbinamas ES valstybės narės pilietis.

Pranešimo turinį ir pildymo tvarką numato Sodros, Valstybinės darbo inspekcijos bei Užimtumo tarnybos informacijos apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius pateikimo tvarkos aprašas (2019-09-27, Nr. V-401/EV-281/V-395). Šiame teisės akte numatoma, kad Sodra, Valstybinė darbo inspekcija bei Užimtumo tarnyba tarpusavyje keičiasi darbdavių pateikta informacija apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius ir naudoja stebėsenos, kontrolės bei garantijų užsieniečiams užtikrinimo tikslais.

LDU pranešimo turinys

LDU pranešime turi būti nurodomi užsieniečio asmens duomenys, teisėto buvimo Lietuvoje pagrindas (leidimas gyventi, viza ar pan.), valstybė, iš kurios atvyko asmuo, duomenys apie sudarytą darbo sutartį (trečiosios šalies piliečio įdarbinimo atveju), užsienietį į Lietuvą siunčiančios bendrovės duomenys (komandiruotės atveju).

Užsienio darbdaviams išlieka pareiga teikti pranešimus apie komandiruotus darbuotojus

Pažymėtina, kad užsienio darbdaviams, komandiruojamiems darbuotojus į Lietuvą, kol kas išlieka pareiga teikti Valstybinei darbo inspekcijai pranešimus apie komandiruotus darbuotojus.

„Nors abiejų pranešimų turinys iš esmės yra tapatus ir skiriasi tik pranešimą teikiantis subjektas (pranešimą apie komandiruotą darbuotoją teikia siunčiantysis užsienio darbdavys, o LDU pranešimą – priimantysis darbdavys Lietuvoje), šiuo metu nėra užregistruoti teisės aktų pakeitimų projektai, numatantys pranešimų apie komandiruotus darbuotojus teikimo Valstybinei darbo inspekcijai pareigos panaikinimą“, – pranešime komentuoja Guoda Janauskaitė.

LDU pranešimo pateikimo terminai

LDU pranešimas apie Lietuvoje įdarbintą ne ES valstybės narės pilietį turi būti pateiktas ne vėliau kaip užsieniečio įdarbinimo dieną. Tais atvejais, kai užsienietis į Lietuvą yra komandiruojamas, šią pareigą privaloma įgyvendinti ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki darbo Lietuvoje pradžios.

„Atkreiptinas dėmesys, kad nors Lietuvos Respublikos užsieniečių teisinės padėties įstatymo nuostatų pakeitimai, įpareigojantys bendroves teikti informaciją apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius, įsigaliojo šių metų rugsėjo 1 d., techninės galimybės LDU pranešimus pateikti per EDAS atsirado tik nuo 2019 m. lapkričio 4 d. Todėl LDU pranešimai apie Lietuvoje įdarbintus ne ES valstybių narių piliečius ir į Lietuvą komandiruotus ES ir kitų valstybių piliečius per laikotarpį nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki lapkričio 3 d. turi būti pateikti iki 2019 m. gruodžio 15 d.“, – pranešime cituojama Guoda Janauskaitė.

Tais atvejais, kai užsienietis darbą Lietuvoje pradėjo iki 2019 m. rugsėjo 1 d., LDU pranešimo teikti nereikia.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-08-11 09:47
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo vykdyti bandomąjį projektą, kuriuo siekiama skirti daugiau dėmesio priverstinio darbo atvejams nustatyti bei kelti darbo inspektorių kompetenciją prekybos žmonėmis darbo išnaudojimo srityje.
nuotrauka
2020-08-11 09:36
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorais išnarpliojo gudrią mokesčių slėpimo schemą, taikytą vienoje uostamiesčio įmonėje. Teismas įmonę ir jos direktorių pripažino kaltais dėl apgaulingo buhalterinės apskait...
nuotrauka
2020-08-10 10:50
Pergolėmis vadinamos patobulintos pavėsinės, kurių kilmė siejama dar su senovės Romos laikais. DEXTERA gaminamos pergolės išsiskiria funkcionaliu dizainu, yra lengvesnės nei tradicinės pavėsinės, tačiau tuo pat metu yra ypač patvarios: laikančioji konstrukcija pagaminta iš aliuminio, kolonose įrengt...
nuotrauka
2020-08-07 14:56
Siekdami didinti priežiūros veiklos efektyvumą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nutarė suvienyti jėgas – organizuos ir vykdys bendrus patikrinimus, keisis informacija dėl patikrinimų rezultatų, organizuos bendrus k...
nuotrauka
2020-08-07 10:02
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, prisidėdamos prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, nuo kovo vidurio iki dabar šalies kredito įstaigos savo klientams atidėjo daugiau kaip 280 mln. eurų vertės būsto paskolų grąžinimą.
nuotrauka
2020-08-07 09:10
Privalomojo karantino metu, per II ketv. apie 33 proc. užimtų gyventojų nedirbo arba dirbo mažiau valandų nei įprastai. Moterys sudarė apie 60 proc. visų mažiau valandų dirbusiųjų. Iš jų apie 25 proc. nedirbo arba dirbo mažiau valandų dėl karantino (tai sudarė apie 8 proc. visų užimtų gyventojų).
nuotrauka
2020-08-07 08:47
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.
nuotrauka
2020-08-06 14:26
Trims jaunuoliams, grafičiais gadinusiems pastatus, pareikšti kaltinimai. Jų padaryta žala vertinama 20 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-08-06 09:15
Liepos mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje – daugiau teigiamų pokyčių. Bendras per mėnesį įregistruotų sandorių skaičius buvo didesnis ne tik už ankstesnį mėnesį, bet ir palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu. Nors bendras šių metų rezultatas vis dar atsilieka nuo pernai per saus...
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.
nuotrauka
2020-08-04 14:28
Nacionalinė teismų administracija pranešė apie praėjusią savaitę nutrauktą teismų pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje, statybos rangos darbų konkursą. Priežastis – visų gautų pasiūlymų kainos viršijo numatytą projekto biudžetą.
nuotrauka
2020-08-04 10:51
Birželio 30 d. Užimtumo tarnybos direktorius patvirtino naują Trūkstamų profesijų sąrašą. Šis sąrašas galios iki 2020 m. pabaigos. Sąrašas yra suskirstytas į tris sektorius: statybos, pramonės ir paslaugų. Kaip praktikoje atrodo trečiųjų šalių piliečių iš Trūkstamo profesijų sąrašo įdarbinimas Lietu...
nuotrauka
2020-08-04 10:07
Pasaulį kausto COVID-19 virusas. Pastarosiomis dienomis vis garsiau kalbama apie antrąją jo bangą. Jei blogiausias scenarijus pasitvirtins – valstybės galimai užvers sienas, bus skelbiamas karantinas, darbuotojai, jei tik yra galimybė, bus skatinami dirbti iš namų. Įvairių įmonių darbuotojai įrodė, ...
nuotrauka
2020-08-03 16:03
Šiaulių apygardos teismas paliko nepakeistą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų birželio pradžioje priimtą nutartį, kuria Šiaulių apylinkės teismas paliko galioti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos nutarimą dėl 220 eurų administracinės nuobaudos skyrimo bendrovės vadovui R. Š...
nuotrauka
2020-08-03 10:14
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. rugpjūčio 3 d. priimamos paraiškos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bei įrenginių, skirtų karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos ište...
nuotrauka
2020-08-03 09:57
Rugpjūčio 3 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė 3 naujus kvietimus teikti paraiškas pagal Klimato kaitos programoje suplanuotas priemones. Pagrindinis šių priemonių tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančias dujas, tačiau šios priemonės taip pat prisideda ir prie darbo vietų k...
nuotrauka
2020-07-31 13:59,      papildyta 2020-07-31 19:28, papildyta „Galio Group“ komentaru
Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ pirkimo komisija patvirtino, kad bendrovės organizuoto biuro nuomos konkurso laimėtojas nustatytas tinkamai ir tolesnės procedūros su „Business Garden Vilnius“ projektą Lazdynuose plėtojančia bendrove „Vastint Lithuania“ gali būti tęsiamos.
nuotrauka
2020-07-31 11:38
Didžiųjų duomenų (angl. Big Data) nauda jau niekas neabejoja. Tiek verslo gigantai, tiek ir mažesnės įmonės investuoja į didžiųjų duomenų valdymą. Bet kaip tuos duomenis valdyti ir kokius metodus pasitelkti? Ar dirbtinio intelekto (DI) technologijos yra panacėja norint tapti rinkos lyderiu? Apie tai...
nuotrauka
2020-07-31 10:23
Lietuvos ekonomika, paveikta pandemijos sukeltų pasekmių, antrąjį ketvirtį susitraukė 5,1 proc. Naujausi ekonominiai rodikliai liudija, kad šalies ūkis jau atsigauna, nors ir labai netolygiai.
nuotrauka
2020-07-31 09:00
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) primena, kad Pirkimų vykdytojai privalo atidžiai vertinti gautus pasiūlymus. Būtina vertinti pateiktų dokumentų turinį, juose nurodomą informaciją, jos atitiktį pirkimo dokumentuose nustatytiems reikalavimams, kituose pasiūlymo dokumentuose nurodytiems duomenims bei įsi...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...