2020 vasario 20 d. ketvirtadienis, 22:19
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvoje dirbantys užsieniečiai: nauja pareiga pateikti duomenis

2019-11-05 13:53
Nuo 2019 m. lapkričio 4 d. įsigalioja nauja pareiga teikti pranešimus apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU pranešimas). Pareiga teikti LDU pranešimą kyla darbdaviams, įdarbinantiems ne ES šalių piliečius bei priimantiems komandiruotus laikinai dirbti į Lietuvą ES ir kitų užsienio šalių piliečius. LDU pranešimai turi būti teikiami per Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos informacinę sistemą EDAS.
nuotrauka
LDU pranešimas apie Lietuvoje įdarbintą ne ES valstybės narės pilietį turi būti pateiktas ne vėliau kaip užsieniečio įdarbinimo dieną. Asociatyvi Pexels.com nuotr.


Advokatų profesinės bendrijos „Deloitte Legal“ teisininkė Guoda Janauskaitė atkreipia dėmesį, kad tais atvejais, kai užsienietis į Lietuvą atvyksta verslo kelionės tikslais, t.y. į konferencijas, susitikimus, seminarus ir pan., LDU pranešimo teikti nereikia. LDU pranešimas taip pat neteikiamas, kai įdarbinamas ES valstybės narės pilietis.

Pranešimo turinį ir pildymo tvarką numato Sodros, Valstybinės darbo inspekcijos bei Užimtumo tarnybos informacijos apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius pateikimo tvarkos aprašas (2019-09-27, Nr. V-401/EV-281/V-395). Šiame teisės akte numatoma, kad Sodra, Valstybinė darbo inspekcija bei Užimtumo tarnyba tarpusavyje keičiasi darbdavių pateikta informacija apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius ir naudoja stebėsenos, kontrolės bei garantijų užsieniečiams užtikrinimo tikslais.

LDU pranešimo turinys

LDU pranešime turi būti nurodomi užsieniečio asmens duomenys, teisėto buvimo Lietuvoje pagrindas (leidimas gyventi, viza ar pan.), valstybė, iš kurios atvyko asmuo, duomenys apie sudarytą darbo sutartį (trečiosios šalies piliečio įdarbinimo atveju), užsienietį į Lietuvą siunčiančios bendrovės duomenys (komandiruotės atveju).

Užsienio darbdaviams išlieka pareiga teikti pranešimus apie komandiruotus darbuotojus

Pažymėtina, kad užsienio darbdaviams, komandiruojamiems darbuotojus į Lietuvą, kol kas išlieka pareiga teikti Valstybinei darbo inspekcijai pranešimus apie komandiruotus darbuotojus.

„Nors abiejų pranešimų turinys iš esmės yra tapatus ir skiriasi tik pranešimą teikiantis subjektas (pranešimą apie komandiruotą darbuotoją teikia siunčiantysis užsienio darbdavys, o LDU pranešimą – priimantysis darbdavys Lietuvoje), šiuo metu nėra užregistruoti teisės aktų pakeitimų projektai, numatantys pranešimų apie komandiruotus darbuotojus teikimo Valstybinei darbo inspekcijai pareigos panaikinimą“, – pranešime komentuoja Guoda Janauskaitė.

LDU pranešimo pateikimo terminai

LDU pranešimas apie Lietuvoje įdarbintą ne ES valstybės narės pilietį turi būti pateiktas ne vėliau kaip užsieniečio įdarbinimo dieną. Tais atvejais, kai užsienietis į Lietuvą yra komandiruojamas, šią pareigą privaloma įgyvendinti ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki darbo Lietuvoje pradžios.

„Atkreiptinas dėmesys, kad nors Lietuvos Respublikos užsieniečių teisinės padėties įstatymo nuostatų pakeitimai, įpareigojantys bendroves teikti informaciją apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius, įsigaliojo šių metų rugsėjo 1 d., techninės galimybės LDU pranešimus pateikti per EDAS atsirado tik nuo 2019 m. lapkričio 4 d. Todėl LDU pranešimai apie Lietuvoje įdarbintus ne ES valstybių narių piliečius ir į Lietuvą komandiruotus ES ir kitų valstybių piliečius per laikotarpį nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki lapkričio 3 d. turi būti pateikti iki 2019 m. gruodžio 15 d.“, – pranešime cituojama Guoda Janauskaitė.

Tais atvejais, kai užsienietis darbą Lietuvoje pradėjo iki 2019 m. rugsėjo 1 d., LDU pranešimo teikti nereikia.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-02-20 11:36
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė dviejų nuteistųjų apeliacinius skundus ir paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo 2019 m. gegužės 17 d. nuosprendį, kuriuo pripažinti kaltais: dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) inžinierius A. T. i...
nuotrauka
2020-02-20 11:27
Klimato kaita, miestų plėtra ir aplinkos tarša – ir šių dienų, ir ateities iššūkiai. Ieškant jiems sprendimo, prioritetas turėtų būti teikiamas ir tvariam kraštovaizdžio išsaugojimui – parkams, vaikų žaidimo aikštelėms, laisvalaikio erdvėms. Rinkos aplinkoje pastebimas šių dienų iššūkius galinčių sp...
nuotrauka
2020-02-20 10:37
Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui perdavė nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo pareikšti buvusiam uždarosios akcinės bendr...
nuotrauka
2020-02-19 15:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs AB „Kauno būstai“ apeliacinį skundą, konstatavo, jog pareiškėjo skelbimai dėl parduodamų būstų Palangoje pagrįstai buvo pripažinti prieštaraujantys Reklamos įstatymo reikalavimams, o už padarytus pažeidimus 6 300 Eur bauda buvo paski...
nuotrauka
2020-02-19 14:40
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai vakar, vasario 18 d., įtariant kyšininkavimu, sulaikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiąjį specialistą Ž. N.
nuotrauka
2020-02-18 11:27
ESO praneša, kad nepasiteisinusį prijungimo prie dujų skirstymo tinklo kvartalinį modelį keičia ekonomiškesnė naujų dujų vartotojų prijungimo tvarka. Energetikos ministerija pakoregavo šiuo metu galiojantį tvarkos prijungimo tvarkos aprašą.
nuotrauka
2020-02-18 11:07
Panevėžio miesto savivaldybė tęsia gerąją praktiką – antrąkart perka gatvių remonto paslaugas 3 metams. Paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas, rangovų pasiūlymų laukiama iki vasario 27 d.
nuotrauka
2020-02-18 10:37
Nuo šių metų įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, kuriais sumažinta neapmokestinamojo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio suma fiziniams asmenims, padaugėjo asmenų, turinčių prievolę mokėti NT mokestį. Asmenys savo valdomo NT mokestines vertes nesunkiai gali sužinoti Registrų centre.
nuotrauka
2020-02-18 07:47
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose 2020 m. kovo mėnesį rengia nemokamus informacinius seminarus projektuotojams, konstruktoriams, architektams, statybos inžinieriams, statybininkams, statytojams ir visiems besidomintiems statybų technologijomis bei izo...
nuotrauka
2020-02-17 11:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija papildomai skyrė 5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų smulkiojo ir vidutinio verslo paskolų ir lizingo sandorių, skirtų verslo reikmėms, palūkanoms kompensuoti. Verslo atstovai kompensacijų galės kreiptis jau nuo š. m. vasario 17 d.
nuotrauka
2020-02-17 10:42
Apie 70 Lietuvos moksleivių, 13 komandų iš KTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus Žemynos bei Panevėžio J. Balčikonio gimnazijų šiais metais išbandė save architekto vaidmenyje – kūrė savo viešbučių viziją, logotipus bei eskizus. Moksleiviai, dalyvaujantys KTU Statybos ir architektūros fakulteto organizu...
nuotrauka
2020-02-17 09:46
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama matininkų ir geodezininkų veiklos ir kvalifikacijos kėlimo priežiūrą, pastaruoju metu pastebi išaugusį skaičių asmenų, delsiančių tobulinti kvalifikaciją. NŽT perspėja, kad nekeliant kvalifikacijos pagal NŽT patvirtintas programas kvalifikacijos tobulinimo ...
nuotrauka
2020-02-17 09:23
Statistikos departamentas praneša, kad 2019 m. ketvirtąjį ketvirtį baigti statyti 1 968 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2020-02-14 14:33
Jonavos rajono savivaldybės administracija sudarė sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Centrinio miesto stadiono tribūnų statybos ir stadiono kapitalinio remonto darbų.
nuotrauka
2020-02-14 10:12
Lietuvos bankas, išnagrinėjęs ginčą dėl atsisakymo mokėti sveikatos draudimo išmoką už suteiktas medicinos paslaugas, nustatė, kad draudikas ir draudiko atstovas apdraustajai nesuteikė reikiamos informacijos apie kompensuojamas paslaugas pagal sveikatos draudimo sutartį.
nuotrauka
2020-02-13 16:53
Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos Girdžių skyriaus sporto salėje modernizuota apšvietimo sistema. Tai vienas iš trijų projekto „Esamų sporto bazių infrastruktūros atnaujinimas“ dalių.
nuotrauka
2020-02-13 16:31
Neringos savivaldybė pranešė, kad planuojant Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų tęstinumą, juos siekia sustabdyti įmonė, siejama su buvusiu šio objekto rangovu – UAB „Irdaiva“ (dabartinis pavadinimas UAB „Active Construction Management“).
nuotrauka
2020-02-13 15:02
Šiemet pirmą kartą surengtame ankstyvame žiemos priėmime į profesinio mokymo įstaigas, vykusiame sausio 27 d. – vasario 11 d., pasirašyti sutartis pakviesti 607 stojančiuosius.
nuotrauka
2020-02-13 09:30
Išrinkti Panevėžio miesto savivaldybės paskelbto „Aukštaitijos“ sporto komplekso rekonstrukcijos, įrengiant baseiną, architektūrinių idėjų konkurso nugalėtojai. Baseinas bus statomas pagal MB „Studija Heima“ projektą.
nuotrauka
2020-02-12 15:40
Viešoji įstaiga „Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai“ prašo teismo panaikinti Vilniaus savivaldybės sprendimą, kuriuo savivaldybė nepritarė kultūros ir verslo paskirties statinio projektiniams pasiūlymams.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos