2020 rugpjūčio 15 d. šeštadienis, 10:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Šiaulių PRC: į darbo rinką – su paklausia profesija

2018-08-23 09:19
Šiaulių profesinio rengimo centras (Šiaulių PRC) – viena iš didžiausių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų, siūlanti daugiau nei 40 specialybių mokymo programas.
nuotrauka
Šiaulių profesinio rengimo centras (Šiaulių PRC) – viena iš didžiausių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Šiaulių PRC nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių profesinio rengimo centras,
Mūro darbai – taip pat perspektyvu

„Šiemet daug dėmesio sulaukė apdailininko, suvirintojo specialybės. Stojančiuosius pradėjo dominti santechniko darbas“, – apie pasirinkusius statybų sektorių jaunuolius kalbėjo centro direktorius Saulius Dargužas. Anot jo, populiarėja ir apdailininko specialybė – šiemet ją pasirinko daug daugiau stojančiųjų nei ankstesniais metais.

Centro vadovas nuogąstavo, kad dalis jaunų žmonių savo ateitį sieja su užsienio šalimis, kad darbo paieškos svetur jau tapo savotiška jaunimo norma.

Šiaulių PRC nuotr.

„Kalbamės su savo mokiniais, žinome, kad nemažai yra tokių, kurių artimieji ar šeimos nariai uždarbiauja užsienyje, tad nestebina ir tai, kad dalis baigusių profesines studijas išvyksta. Būtina pabrėžti, kad galimybės sėkmingai įsidarbinti Lietuvoje taip pat didėja. Stebime darbo rinką ir matome, kad darbo jėgos labai trūksta, – kalbėjo jis, sakydamas, kad darbdaviai šiuo metu itin aktyviai ieško stalių, suvirintojų, apdailininkų. – Šiek tiek apmaudu, kad su mūro darbais susijusios studijos kol kas ne itin domina jaunus žmones. Mūro darbų specialistai šiandien gali tikėtis tikrai solidžių atlyginimų. Pačiam neseniai teko įsitikinti, kad plytos ar blokelio padėjimas jau kainuoja daugiau nei pati plyta ar blokelis.“ 

S. Dargužas pabrėžia, kad mūro darbus išmanančių darbuotojų paklausa šiuo metu yra itin didelė, nes tiek valstybinis, tiek privatus sektorius yra aktyvus – vyksta intensyvios statybos.

Bendradarbiavimas su įmonėmis

Centro vadovo teigimu, Šiaulių PRC aktyviai bendradarbiauja su verslo įmonėmis. „Mūsų centre nė viena profesinio rengimo programa nėra patvirtinama be socialinių partnerių pritarimo. Bendradarbiaujame su Lietuvos statybininkų asociacija, itin daug pagalbos sulaukiame iš Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų. Jie ne tik bendradarbiauja rengiant įvairius standartus, ieškant ekspertų, bet ir konsultuoja keičiant mokymo programas ar rengiant modulines programas“, – sakė jis.

S. Dargužas pasakojo, kad Šiaulių profesinio rengimo centre esama ne vienos sėkmės istorijos, kuomet centro ir verslo įmonių bendradarbiavimas tapo puikiu karjeros startu profesinio mokymo programas baigusiems darbuotojams.

„Bendradarbiaujame su Šiaulių „Kalviu“. Ten praktiką atlieka mūsų suvirintojo specialybės mokiniai, o profesionalai labai rūpestingai stebi jų parengimą. Šiaulių „Kalvis“ aktyviai įsitraukia į suvirintojų mokymo procesą, dalyvauja tikrinant kompetencijas, organizuoja įvairius profesinės meistrystės konkursus. Akmenėje įsikūrusi įmonė „Eternit Baltic“ organizuoja seminarus mūsų mokiniams, suteikia galimybę apsilankyti įmonės mokymo centruose, susipažinti su įvairių naujų medžiagų panaudojimo technologijomis, tvirtinimo elementais“, – kalbėjo pašnekovas ir pasidžiaugė, kad centras sulaukia pagalbos ir iš kitų regiono įmonių.

Mokosi ir jau turintys diplomus

Šiaulių PRC siūlomos specialybės pagal pirminio profesinio mokymo programas, mokiniams teikiamas pagrindinis ir vidurinis išsilavinimas. Centro vadovas patikino, kad mokytis naujos specialybės ar pagerinti turėtas žinias ryžtasi ir jau turintieji aukštojo mokslo diplomą.

„Kadangi valstybė finansuoja tik pirmą kartą įgyjamą profesiją, tai šiemet šiems žmonėms apribota galimybė mokytis nemokamai, bet praėjusių metų patirtis rodo, kad ši paslauga reikalinga – pernai apie šimtas žmonių įstojo mokytis profesijos jau turėdami aukštojo mokslo diplomą“, – kalbėjo S. Dragužas.

Pašnekovas džiaugėsi, kad nemažai baigusiųjų profesinio mokymo programas vėliau sėkmingai užsiima individualia veikla ar įkuria savo įmones.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-08-14 13:39
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ (LTG INFRA) paskelbė konkursą, pagal kurį už daugiau kaip 35 mln. eurų bus statomi vietinės reikšmės ir privažiavimo keliai prie „Rail Baltica“ geležinkelio ruožo Kaunas-Panevėžys.
nuotrauka
2020-08-14 09:56
Klaipėdos savivaldybė paskelbė tarptautinį konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti. Konkurso sąlygose nurodoma, kad pagrindiniai vasaros koncertų estrados elementai – scena, choristų tribūna su stogine bei žiūrovų amfiteatras turi būti išsaugomi ir modernizuojami, pagr...
nuotrauka
2020-08-14 09:30
2020 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 532 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 16,4 proc. mažiau nei 2019 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2020-08-14 09:14
Statistikos departamento duomenimis, 2020 m. antrąjį ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 814,1 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 15,1 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei 2020 m. pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 36,9 proc. daugiau).
nuotrauka
2020-08-14 08:59
Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kyšininkavimu kaltinamas Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje per itin trumpą laiką atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.
nuotrauka
2020-08-13 15:41
Konkurencijos tarybos nuomone, Panevėžio statybos tresto (PST) pasiūlytas baudos ir palūkanų mokėjimo dalimis grafikas nebuvo pagrįstas įmonės finansiniais dokumentais, o baudos atidėjimas ilgam laikotarpiui neužtikrina viešojo intereso. Tokie ir kiti institucijos argumentai buvo išdėstyti rašte Val...
nuotrauka
2020-08-13 13:27
Kaune iškils pirmasis šalyje mokslo muziejus „Mokslo sala“, o S. Dariaus ir S. Girėno stadione atnaujinamos statybos. Šį trečiadienį, rugpjūčio 12 d., pasirašytos stadiono bei mokslo ir inovacijų centro rangos darbų sutartys. Pasibaigus viešųjų pirkimų procedūroms paaiškėjo, jog 32 mln. ir 24,3 mln....
nuotrauka
2020-08-13 11:19
Pasirašyta sutartis, pagal kurią bus atliekamas antrasis Panevėžio centre esančios Laisvės aikštės atnaujinimo darbų etapas – tvarkomos jos prieigos ir greta esančios gatvės. 1 mln. eurų vertės sutartį, pasibaigus viešajam pirkimui, Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė su AB Panevėžio statybos tres...
nuotrauka
2020-08-13 10:48
Ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje 2019 m. spalio 16 d. kilusio gaisro pareikšti galutiniai įtarimai fiziniams ir juridiniams asmenims, pranešė prokuratūra. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Kauno apygardos prokuratūros prokurorai, Kriminalinės policijos biuro pareigūna...
nuotrauka
2020-08-12 15:16
Pagrindinius šalies registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras aktyviai tęsia parengiamuosius naujojo duomenų centro įrengimo darbus. Pagal parengtą veiksmų planą atliekami preliminarūs pastato, esančio Studentų g., Vilniuje, vertinimo ir galimybių analizės darbai.
nuotrauka
2020-08-12 11:27
Rugpjūčio 12 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pareigas, laimėjusi Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą, pradėjo eiti Olga Vėbrienė. Dalyvauti konkurse paraiškas pateikė 16 pretendentų, 11 iš jų atitiko reikalavimus, 6 kandidatai dalyvavo vertinimo komisijoj...
nuotrauka
2020-08-11 09:47
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo vykdyti bandomąjį projektą, kuriuo siekiama skirti daugiau dėmesio priverstinio darbo atvejams nustatyti bei kelti darbo inspektorių kompetenciją prekybos žmonėmis darbo išnaudojimo srityje.
nuotrauka
2020-08-11 09:36
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorais išnarpliojo gudrią mokesčių slėpimo schemą, taikytą vienoje uostamiesčio įmonėje. Teismas įmonę ir jos direktorių pripažino kaltais dėl apgaulingo buhalterinės apskait...
nuotrauka
2020-08-07 14:56
Siekdami didinti priežiūros veiklos efektyvumą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nutarė suvienyti jėgas – organizuos ir vykdys bendrus patikrinimus, keisis informacija dėl patikrinimų rezultatų, organizuos bendrus k...
nuotrauka
2020-08-07 10:02
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, prisidėdamos prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, nuo kovo vidurio iki dabar šalies kredito įstaigos savo klientams atidėjo daugiau kaip 280 mln. eurų vertės būsto paskolų grąžinimą.
nuotrauka
2020-08-07 09:10
Privalomojo karantino metu, per II ketv. apie 33 proc. užimtų gyventojų nedirbo arba dirbo mažiau valandų nei įprastai. Moterys sudarė apie 60 proc. visų mažiau valandų dirbusiųjų. Iš jų apie 25 proc. nedirbo arba dirbo mažiau valandų dėl karantino (tai sudarė apie 8 proc. visų užimtų gyventojų).
nuotrauka
2020-08-07 08:47
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.
nuotrauka
2020-08-06 14:26
Trims jaunuoliams, grafičiais gadinusiems pastatus, pareikšti kaltinimai. Jų padaryta žala vertinama 20 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-08-06 09:15
Liepos mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje – daugiau teigiamų pokyčių. Bendras per mėnesį įregistruotų sandorių skaičius buvo didesnis ne tik už ankstesnį mėnesį, bet ir palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu. Nors bendras šių metų rezultatas vis dar atsilieka nuo pernai per saus...
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...