2020 spalio 20 d. antradienis, 22:39
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniaus statybininkų rengimo centras siekia suderinti darbdavių ir mokinių poreikius

2018-08-29 11:10
Norint patenkinti rinkos ir verslo poreikius rengti būtinų specialybių žmones, anot Vilniaus statybininkų rengimo centro direktoriaus pavaduotojos ugdymui, einančios direktoriaus pareigas Dainos Kiršanskienės, darbdaviai turi aktyviau bendradarbiauti su profesinio rengimo centrais, drauge ieškoti būdų, kaip jaunuolius paskatinti rinktis ne tokias populiarias, bet rinkai būtinas specialybes.
nuotrauka
Vilniaus statybininkų rengimo centre kuriamos modulinės profesinio mokymo programos, sudarančios galimybę įgyti dvi ar net tris kvalifikacijas. VSRC nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus statybininkų rengimo centras, VŠĮ
Neretai darbdaviai sako, kad profesinio rengimo centrai neruošia specialistų, kurių jiems reikia. Dainos Kiršanskienės žodžiais, darbdaviams dažnai reikia siauros specializacijos darbuotojų, atliekančių tik tam tikras operacijas, o ne įgijusių visą kvalifikaciją.

„Mūsų klientas yra ne tik darbdavys, bet ir žmogus, kuris turi prisitaikyti prie nuolat kintančios darbo rinkos, – pastebi D. Kiršanskienė, – todėl jis nori mokytis pagal plačias profesinio mokymo programas, kad įgytų kuo daugiau kompetencijų, ne vieną, o kelias kvalifikacijas.

D.Kiršauskienė, Vilniaus statybininkų rengimo centro direktoriaus pavaduotoja. VSRC nuotr.

Viena iš baldus gaminančių įmonių kreipėsi į Centrą, kad būtų parengti vos kelias operacijas mokantys darbuotojai, dirbantys su įranga, kurią turi tik ši įmonė. Centras tokiais atvejais siūlo pasinaudoti pameistryste. Pameistrystės būdu rengiamas darbuotojas praktikos mokomas įmonėje, o Centras išmoko teorijos, kurios reikia kvalifikuotam darbui atlikti. Šiais metais Centras pameistrystės būdu rengė mūrininkus Panevėžio statybos trestui“ ir stalius „Mano būstui“. 

Šiuo metu kuriamos modulinės profesinio mokymo programos, kurios sudarys galimybę įgyti dvi ar net tris kvalifikacijas: baigus apdailininko (statybininko) programą, bus suteikiamos dažytojo, tinkuotojo, plytelių klojėjo kvalifikacijos, mūrininko–krosnininko, mūrininko–betonuotojo, fasadų šiltintojo–pastolių montuotojo ir kitos. Ir tai yra tendencija, kurios laikosi Centras: kuo platesnės programos, tuo daugiau galimybių rinktis.

Šiemet viena iš populiariausių Centro specialybių yra apdailininkai (statybininkai). Kalbinta liepą, D. Kiršanskienė dar negalėjo pasakyti galutinių stojimo rezultatų, tačiau mokiniai, baigę 9 ar 10 klasių, dalyvavo konkurse, nes vietų buvo mažiau negu norinčių. Kvotas, pagal kurias priėmimas vyksta centralizuotai, nustato Švietimo ir mokslo ministerija. 

Elektriko specialybė šiemet yra antra pagal populiarumą. Ją renkasi tiek baigusieji bendrojo lavinimo mokyklas, tiek asmenys, turintys kvalifikaciją ar net įgijusieji aukštąjį išsilavinimą. Ypač mielai ją renkasi buvę statutiniai darbuotojai. Šios programos jie mokomi trumpesnį laiką.

Trečia pagal populiarumą – staliaus mokymo programa. O nepopuliariausia, tačiau labiausiai geidžiama darbdavių, yra mūrininko specialybė. Tokią situaciją lemia sunkus darbas lauke. Tikimasi, kad situaciją bent kiek pakeis rengiamos naujos programos: mūrininko–krosnininko, mūrininko–betonuotojo, nes tai bus galimybė įsigyti dvi kvalifikacijas. Liepą buvo tik du asmenys, planuojantys tapti mūrininkais.

Centras žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis (pavyzdžiui, BIM). Kartu su Lietuvos statybininkų asociacija Centras vykdo statybos sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimo projektą. Projektas suteiks galimybių profesijos mokytojams išmokti naudotis grafinio vaizdavimo kompiuterinėmis programomis, susipažinti su statybos skaitmeniniu modeliu, jo panaudojimo galimybėmis, energiškai efektyvių pastatų statyba, tvarios statybos principais.

Ateityje profesinio mokymo laukia naujovė: kartu su Švietimo ir mokslo ministerija kuriami kompetencijų vertinimo centrai, kurie vertins visos šalies mokinių įgytas profesines kompetencijas. Vertinimą atliks kvalifikuoti, parengti tai veiklai ekspertai. Į vertinimo centrus galės kreiptis ne tik profesinio mokymo įstaigų mokiniai, bet ir jau turintieji patirties, tačiau neturintys kvalifikaciją patvirtinančio dokumento asmenys. Tokia vertinimo sistema, tikimasi, lems aukštesnę profesinio mokymo kokybę ir darbdavių pasitikėjimą profesinio mokymo diplomais.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-10-20 16:26
Seimas priėmė Elektros energetikos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis siekiama sumažinti savivaldybėms tenkančią finansinę naštą įgyvendinant projektus, susijusius su elektros oro linijų iškėlimu, taip pat užtikrinti tvarią skirstomojo elektros tinklo plėtrą.
nuotrauka
2020-10-20 11:40
Nuo 2017 m. melagingus duomenis viešuosiuose pirkimuose teikusios bendrovės galėdavo atsidurti Melagingą informaciją pateikusių įmonių registre, tačiau tokie atvejai iki šiol buvo reti. Spalį nagrinėdamas Turkijos bendrovės ir Vilniaus universiteto ginčą, Aukščiausiasis Teismas (LAT) išplėtė melagin...
nuotrauka
2020-10-20 09:29
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė rekonstravimo projekto parengimo sutartį dėl dalies Vilniaus Mokytojų namų patalpų. Perkamos paslaugos – daugiau nei 1 tūkst. kv. m remonto darbų projektas, patalpų pritaikymas žmonėms su negalia ir lifto įrengimo projektavimas.
nuotrauka
2020-10-19 14:49
Statybų sektoriaus darbo rinkoje – paradoksai: tendencingai auga darbo neturinčių asmenų skaičius, tačiau naujų darbuotojų ieško vis daugiau darbdavių. Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) teigimu, statybose jaučiamas nekvalifikuotos darbo jėgos perteklius ir kvalifikuotos – trūkumas.
nuotrauka
2020-10-19 11:10
Nuo balandžio valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ darbus perėmusi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC) plečia veiklą: dabar jo darbai apims ne tik paveldo objektų išsaugojimą, restauravimą, bet ir Kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų pastatų modernizavimą bei priežiūrą.
nuotrauka
2020-10-19 09:48
Į Valstybinę darbo inspekciją (VDI) šiais metais norėdami pasikonsultuoti darbo teisės ir darbuotojų saugos klausimai kreipėsi per 140 tūkst. piliečių. Nors vis daugiau paslaugų VDI perkelia į skaitmeninę erdvę, tačiau išlaikydama tiesioginį kontaktą su interesantais, nuo šiandien, spalio 19 d., pri...
nuotrauka
2020-10-19 07:30
Pasirenkant pastato vidaus vamzdynų sistemas, svarbi ne tik jų kokybė, kuri užtikrintų efektyvų ir nepriekaištingą veikimą. Aktualu, kad tokios sistemos būtų paprastai ir greitai montuojamos, lengvai aptarnaujamos ir nekeltų rūpesčių bent keliasdešimt metų. „Wavin“ siūlo kaip tik tokius variantus, k...
nuotrauka
2020-10-16 11:25
Kasacinis teismas pateikė naujų teisės išaiškinimų dėl dalyvių teisės vykstant viešojo pirkimo procedūroms pakeisti trečiąjį asmenį, pasitelktą tiekėjų pajėgumo reikalavimo atitikčiai pagrįsti, ir tokios teisės taikymo ribojimų, kuriuos gali lemti pasitelkiamo subjekto keitimo aplinkybės.
nuotrauka
2020-10-16 10:19
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos ir Lietuvos geologijos tarnybos parengtiems įstatymų pakeitimams, skirtiems sustiprinti požeminio vandens kokybės ir išteklių apsaugą, ir teiks juos Seimui svarstyti.
nuotrauka
2020-10-15 16:32
Spalio 15 d. Lietuvos apeliacinis teismas, atmetęs apeliacinius skundus, paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo kaltu dėl kyšininkavimo pripažintas Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis...
nuotrauka
2020-10-15 15:06
Darbo ginčų komisija (DGK) prie Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) šiais metais gavo beveik 6 tūkst. prašymų nagrinėti darbo ginčus. Priėmusi teigiamų sprendimų dėl 66 proc. visų reikalavimų, DGK nurodė išieškoti 7,7 mln. eurų darbuotojų naudai.
nuotrauka
2020-10-15 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva 124-iems Lietuvos pramonės skaitmeninimo projektams skiriamas 53 mln. eurų finansavimas. Pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“ šalies pramonės įmonės galės efektyviau įsivertinti gamybos procesų skaitmeninimo por...
nuotrauka
2020-10-15 10:32
Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė nuosprendį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos tirtoje byloje ir pripažino asmenį kaltu dėl bandymo papirkti AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) darbuotoją.
nuotrauka
2020-10-14 11:01
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti VĮ Turto bankas šiemet įgyvendins paskutinį, šeštąjį, valstybės administracinės paskirties nekilnojamojo turto centralizacijos etapą. Pabaigus jį, centralizuoto turto valdytojas iš viešojo sektoriaus institucijų bus perėmęs daugiau ...
nuotrauka
2020-10-13 11:38
Per tris šių metų ketvirčius įmonės „Vilniaus vandenys“ prižiūrimame vandentiekio tinkle užfiksuotos 392 avarijos – tai maždaug 4 proc. mažiau nei tuo pačiu metu pernai. Per tą patį laikotarpį daugiau nei trečdaliu sumažinta ir vidutinė vandens paslaugos nutraukimo trukmė vienam klientui.
nuotrauka
2020-10-13 11:00
16 Lietuvos organizacijų – šalies universitetai, Skaitmeninių technologijų centrai (SIC), pramonės ir informacinių technologijų įmones vienijančios asociacijos ir privataus sektoriaus skaitmeninių technologijų lyderiai – sutelkė jėgas ir susivienijo į konsorciumą. Jis padės verslui ir viešajam sekto...
nuotrauka
2020-10-13 10:03
Nuo kitų metų atsinaujinant statinių mokestinėms vertėms, visi butų, gyvenamųjų namų, komercinių pastatų ir kitų statinių turėtojai jau dabar gali nemokamai ir greitai pasitikrinti, kokia jų valdomų statinių mokestinė vertė bus nuo 2021 m. sausio.
nuotrauka
2020-10-13 09:12
Aplinkos ministerija parengė dviejų teisės aktų, reikalingų 2021 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiam Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymui įgyvendinti, projektą ir pateikė suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei derinti.
nuotrauka
2020-10-13 07:54
Marijampolės profesinio rengimo centras (MPRC) kasmet sulaukia daugybės norinčiųjų įgyti patrauklią ir darbo rinkoje perspektyvią profesiją. Centro vadovas Gražvydas Juodišius sako, kad jau kurį laiką populiariausių specialybių sąrašo pirmosiose pozicijose įsitvirtinusios apdailininko, kelininko ir ...
nuotrauka
2020-10-12 15:30
Š. m. spalio 11 d. valstybės įmonė Ignalinos atominė elektrinė (IAE) paskelbė Mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų paviršinio atliekyno statybos bei išorinių lietaus kanalizacijos tinklų projektavimo, statybos ir prijungimo prie infrastruktūros darbų pirkimą (B25-2 projektas...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...