2020 rugpjūčio 14 d. penktadienis, 13:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniaus statybininkų rengimo centras siekia suderinti darbdavių ir mokinių poreikius

2018-08-29 11:10
Norint patenkinti rinkos ir verslo poreikius rengti būtinų specialybių žmones, anot Vilniaus statybininkų rengimo centro direktoriaus pavaduotojos ugdymui, einančios direktoriaus pareigas Dainos Kiršanskienės, darbdaviai turi aktyviau bendradarbiauti su profesinio rengimo centrais, drauge ieškoti būdų, kaip jaunuolius paskatinti rinktis ne tokias populiarias, bet rinkai būtinas specialybes.
nuotrauka
Vilniaus statybininkų rengimo centre kuriamos modulinės profesinio mokymo programos, sudarančios galimybę įgyti dvi ar net tris kvalifikacijas. VSRC nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus statybininkų rengimo centras, VŠĮ
Neretai darbdaviai sako, kad profesinio rengimo centrai neruošia specialistų, kurių jiems reikia. Dainos Kiršanskienės žodžiais, darbdaviams dažnai reikia siauros specializacijos darbuotojų, atliekančių tik tam tikras operacijas, o ne įgijusių visą kvalifikaciją.

„Mūsų klientas yra ne tik darbdavys, bet ir žmogus, kuris turi prisitaikyti prie nuolat kintančios darbo rinkos, – pastebi D. Kiršanskienė, – todėl jis nori mokytis pagal plačias profesinio mokymo programas, kad įgytų kuo daugiau kompetencijų, ne vieną, o kelias kvalifikacijas.

D.Kiršauskienė, Vilniaus statybininkų rengimo centro direktoriaus pavaduotoja. VSRC nuotr.

Viena iš baldus gaminančių įmonių kreipėsi į Centrą, kad būtų parengti vos kelias operacijas mokantys darbuotojai, dirbantys su įranga, kurią turi tik ši įmonė. Centras tokiais atvejais siūlo pasinaudoti pameistryste. Pameistrystės būdu rengiamas darbuotojas praktikos mokomas įmonėje, o Centras išmoko teorijos, kurios reikia kvalifikuotam darbui atlikti. Šiais metais Centras pameistrystės būdu rengė mūrininkus Panevėžio statybos trestui“ ir stalius „Mano būstui“. 

Šiuo metu kuriamos modulinės profesinio mokymo programos, kurios sudarys galimybę įgyti dvi ar net tris kvalifikacijas: baigus apdailininko (statybininko) programą, bus suteikiamos dažytojo, tinkuotojo, plytelių klojėjo kvalifikacijos, mūrininko–krosnininko, mūrininko–betonuotojo, fasadų šiltintojo–pastolių montuotojo ir kitos. Ir tai yra tendencija, kurios laikosi Centras: kuo platesnės programos, tuo daugiau galimybių rinktis.

Šiemet viena iš populiariausių Centro specialybių yra apdailininkai (statybininkai). Kalbinta liepą, D. Kiršanskienė dar negalėjo pasakyti galutinių stojimo rezultatų, tačiau mokiniai, baigę 9 ar 10 klasių, dalyvavo konkurse, nes vietų buvo mažiau negu norinčių. Kvotas, pagal kurias priėmimas vyksta centralizuotai, nustato Švietimo ir mokslo ministerija. 

Elektriko specialybė šiemet yra antra pagal populiarumą. Ją renkasi tiek baigusieji bendrojo lavinimo mokyklas, tiek asmenys, turintys kvalifikaciją ar net įgijusieji aukštąjį išsilavinimą. Ypač mielai ją renkasi buvę statutiniai darbuotojai. Šios programos jie mokomi trumpesnį laiką.

Trečia pagal populiarumą – staliaus mokymo programa. O nepopuliariausia, tačiau labiausiai geidžiama darbdavių, yra mūrininko specialybė. Tokią situaciją lemia sunkus darbas lauke. Tikimasi, kad situaciją bent kiek pakeis rengiamos naujos programos: mūrininko–krosnininko, mūrininko–betonuotojo, nes tai bus galimybė įsigyti dvi kvalifikacijas. Liepą buvo tik du asmenys, planuojantys tapti mūrininkais.

Centras žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis (pavyzdžiui, BIM). Kartu su Lietuvos statybininkų asociacija Centras vykdo statybos sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimo projektą. Projektas suteiks galimybių profesijos mokytojams išmokti naudotis grafinio vaizdavimo kompiuterinėmis programomis, susipažinti su statybos skaitmeniniu modeliu, jo panaudojimo galimybėmis, energiškai efektyvių pastatų statyba, tvarios statybos principais.

Ateityje profesinio mokymo laukia naujovė: kartu su Švietimo ir mokslo ministerija kuriami kompetencijų vertinimo centrai, kurie vertins visos šalies mokinių įgytas profesines kompetencijas. Vertinimą atliks kvalifikuoti, parengti tai veiklai ekspertai. Į vertinimo centrus galės kreiptis ne tik profesinio mokymo įstaigų mokiniai, bet ir jau turintieji patirties, tačiau neturintys kvalifikaciją patvirtinančio dokumento asmenys. Tokia vertinimo sistema, tikimasi, lems aukštesnę profesinio mokymo kokybę ir darbdavių pasitikėjimą profesinio mokymo diplomais.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-08-14 13:39
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ (LTG INFRA) paskelbė konkursą, pagal kurį už daugiau kaip 35 mln. eurų bus statomi vietinės reikšmės ir privažiavimo keliai prie „Rail Baltica“ geležinkelio ruožo Kaunas-Panevėžys.
nuotrauka
2020-08-14 09:56
Klaipėdos savivaldybė paskelbė tarptautinį konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti. Konkurso sąlygose nurodoma, kad pagrindiniai vasaros koncertų estrados elementai – scena, choristų tribūna su stogine bei žiūrovų amfiteatras turi būti išsaugomi ir modernizuojami, pagr...
nuotrauka
2020-08-14 09:30
2020 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 532 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 16,4 proc. mažiau nei 2019 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2020-08-14 09:14
Statistikos departamento duomenimis, 2020 m. antrąjį ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 814,1 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 15,1 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei 2020 m. pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 36,9 proc. daugiau).
nuotrauka
2020-08-14 08:59
Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kyšininkavimu kaltinamas Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje per itin trumpą laiką atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.
nuotrauka
2020-08-13 15:41
Konkurencijos tarybos nuomone, Panevėžio statybos tresto (PST) pasiūlytas baudos ir palūkanų mokėjimo dalimis grafikas nebuvo pagrįstas įmonės finansiniais dokumentais, o baudos atidėjimas ilgam laikotarpiui neužtikrina viešojo intereso. Tokie ir kiti institucijos argumentai buvo išdėstyti rašte Val...
nuotrauka
2020-08-13 13:27
Kaune iškils pirmasis šalyje mokslo muziejus „Mokslo sala“, o S. Dariaus ir S. Girėno stadione atnaujinamos statybos. Šį trečiadienį, rugpjūčio 12 d., pasirašytos stadiono bei mokslo ir inovacijų centro rangos darbų sutartys. Pasibaigus viešųjų pirkimų procedūroms paaiškėjo, jog 32 mln. ir 24,3 mln....
nuotrauka
2020-08-13 11:19
Pasirašyta sutartis, pagal kurią bus atliekamas antrasis Panevėžio centre esančios Laisvės aikštės atnaujinimo darbų etapas – tvarkomos jos prieigos ir greta esančios gatvės. 1 mln. eurų vertės sutartį, pasibaigus viešajam pirkimui, Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė su AB Panevėžio statybos tres...
nuotrauka
2020-08-13 10:48
Ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje 2019 m. spalio 16 d. kilusio gaisro pareikšti galutiniai įtarimai fiziniams ir juridiniams asmenims, pranešė prokuratūra. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Kauno apygardos prokuratūros prokurorai, Kriminalinės policijos biuro pareigūna...
nuotrauka
2020-08-12 15:16
Pagrindinius šalies registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras aktyviai tęsia parengiamuosius naujojo duomenų centro įrengimo darbus. Pagal parengtą veiksmų planą atliekami preliminarūs pastato, esančio Studentų g., Vilniuje, vertinimo ir galimybių analizės darbai.
nuotrauka
2020-08-12 11:27
Rugpjūčio 12 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pareigas, laimėjusi Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą, pradėjo eiti Olga Vėbrienė. Dalyvauti konkurse paraiškas pateikė 16 pretendentų, 11 iš jų atitiko reikalavimus, 6 kandidatai dalyvavo vertinimo komisijoj...
nuotrauka
2020-08-11 09:47
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo vykdyti bandomąjį projektą, kuriuo siekiama skirti daugiau dėmesio priverstinio darbo atvejams nustatyti bei kelti darbo inspektorių kompetenciją prekybos žmonėmis darbo išnaudojimo srityje.
nuotrauka
2020-08-11 09:36
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorais išnarpliojo gudrią mokesčių slėpimo schemą, taikytą vienoje uostamiesčio įmonėje. Teismas įmonę ir jos direktorių pripažino kaltais dėl apgaulingo buhalterinės apskait...
nuotrauka
2020-08-07 14:56
Siekdami didinti priežiūros veiklos efektyvumą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nutarė suvienyti jėgas – organizuos ir vykdys bendrus patikrinimus, keisis informacija dėl patikrinimų rezultatų, organizuos bendrus k...
nuotrauka
2020-08-07 10:02
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, prisidėdamos prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, nuo kovo vidurio iki dabar šalies kredito įstaigos savo klientams atidėjo daugiau kaip 280 mln. eurų vertės būsto paskolų grąžinimą.
nuotrauka
2020-08-07 09:10
Privalomojo karantino metu, per II ketv. apie 33 proc. užimtų gyventojų nedirbo arba dirbo mažiau valandų nei įprastai. Moterys sudarė apie 60 proc. visų mažiau valandų dirbusiųjų. Iš jų apie 25 proc. nedirbo arba dirbo mažiau valandų dėl karantino (tai sudarė apie 8 proc. visų užimtų gyventojų).
nuotrauka
2020-08-07 08:47
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.
nuotrauka
2020-08-06 14:26
Trims jaunuoliams, grafičiais gadinusiems pastatus, pareikšti kaltinimai. Jų padaryta žala vertinama 20 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-08-06 09:15
Liepos mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje – daugiau teigiamų pokyčių. Bendras per mėnesį įregistruotų sandorių skaičius buvo didesnis ne tik už ankstesnį mėnesį, bet ir palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu. Nors bendras šių metų rezultatas vis dar atsilieka nuo pernai per saus...
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...