2023 gruodžio 2 d. šeštadienis, 20:43
Reklama  |  facebook

2022-aisiais „YIT Lietuva“ fiksavo būsto rinkos susitraukimą, tačiau į naujus metus žengia tvirtai

2023-01-03 14:27
Po rekordiškų 2021-ųjų šiemet šalies būsto rinkos laukė esminiai iššūkiai – Rusijos sukeltas karas Ukrainoje, infliacijos ir energijos išteklių kainų didėjimas. Todėl 2022-aisiais tvarios miestų plėtros bei statybų bendrovė „YIT Lietuva“ stebėjo pirkėjų atsargumą, pasikeitusius pirkimo įpročius, o tai lėmė sumažėjusius butų pardavimus. Tačiau į naujus metus įmonė žengia tvirtai, neplanuoja mažinti naujų būstų statybos ir pardavimų, o rinkoje tikisi pasiūlos augimo bei didesnio stabilumo.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Lyginant 2021-ųjų ir 2022-ųjų būsto pardavimo rezultatus, šiemet rodikliai pastebimai krito žemyn. 2021-aisiais bendrovė pardavė 662 butus, o 2022 metais – 142. Daugiausia naujų būstų pirkėjai įsigijo Vilniuje – 80. Tuo metu Kaune bendrovė šiais metais pardavė 61 butą.

Visi Vilniuje parduoti būstai buvo nupirkti Šnipiškių rajone vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale. Savo ruožtu Kaune didžiausio pirkėjų susidomėjimo sulaukė dešiniojoje Neries krantinėje plėtojamas „Piliamiesčio“ projektas, kuriame naujakuriai ir nupirko visus šiame mieste parduotus butus.

„Šiemet vystėme tik du gyvenamųjų namų kvartalus, kuriuose gyventojai ir įsigijo siūlomus būstus. Lygindami jų pardavimus su 2021-aisiais, matome ryškų šiuos metus lydėjusių iššūkių atspindį. Rusijos karas Ukrainoje, išaugę energetikos kaštai, didėjanti infliacija ir kylančios palūkanos gyventojams sukėlė daug nerimo. Pirkėjai atidėliojo sprendimus įsigyti būstą, nes tikėjosi rinkos pokyčių, jos stabilizavimosi, kainų kritimo. Tačiau pastarosios nemažėjo, statybos kaštai augo, darbus finansiškai stabilūs vystytojai tęsė, o pasiūla nedidėjo. Todėl dalis pirkėjų grįžo, įsigijo naujus namus, o likę gyventojai vis dar liko stebėtojų pozicijose. Tokias permainingas šių metų tendencijas ir atspindi 2022-ųjų būsto pardavimų rezultatai“, – bendrovės „YIT Lietuva“ pranešime cituojamas vadovas Kęstutis Vanagas.

Jo teigimu, šiemet fiksuoti ir gyventojų naujo būsto pirkimo įpročių pokyčiai. Pasak K. Vanago, jei anksčiau pirkėjai butus įsigydavo net nelaukdami statybos pradžios, dabar pirkti „iš popieriaus“ gyventojai delsia.

„Bankų paskolų politika sugriežtėjo, žmonės šiandien nėra tokie užtikrinti, kad jas gaus. Taip pat ūgtelėjo palūkanos, kartu gyventojai baiminasi, ar pradėtos statybos bus užbaigtos laiku. Visa tai pastebimai veikia rinką, o būsto pirkėjai tikisi kainų mažėjimo. Žinoma, daugelio statybos darbų, medžiagų kaštai stabilizavosi, dalis pastarųjų grįžo į pradinį lygį. Visgi šiuo metu nematome priežasčių kainų kritimui”, – pažymi K. Vanagas.

Nors būsto rinką šiemet lydėjo išbandymai, bendrovės rangos užsakymų krepšelis buvo pilnas. K. Vanago teigimu, ir 2023-iesiems metams rangos darbų krepšelis jau beveik suformuotas.

Bendrovė šiuo metu ruošiasi Nyderlandų transporto milžinės „Pon Holdings“ didelės gamyklos Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statyboms. Taip pat suplanavo naujo „Ryanair“ lėktuvų angaro įrengimą Kauno oro uoste, „Evolis“ verslo centrą Žirmūnuose, Vilniuje. Taipogi turi užsakymą statyti gamyklą Marijampolėje, ketina pradėti didelio projekto Latvijoje vystymą, tęs „Sky Office“ verslo centro statybas sostinės Viršuliškėse, o infrastruktūros versle suformavo jau beveik du trečdalius kitų metų krepšelio.

Būsto sektoriuje apsukos irgi nemažinamos. Bendrovė 2023-aisiais tęs „Piliamiesčio“ plėtrą Kaune, vystys naująjį „Matau Kauną“ projektą laikinosios sostinės Aleksoto rajone. Savo ruožtu Vilniuje suplanuoti tolimesni „Naujojo Skanseno“ vystymo darbai, numatomas kvartalo „Matau Vilnių“ šalia Tauro kalno užbaigimas. Bendrovė ruošiasi pradėti naują projektą Viršuliškėse, tęs pasirengimą statybos darbams centrinėje sostinės dalyje, naujai įsigytame sklype Basanavičiaus gatvėje.

„Suprantame, kad būsto rinka kitąmet gali būti neprognozuojama. Ji ir toliau bus veikiama ekonominės, energetinės bei geopolitinės situacijų, Europos Centrinio banko palūkanų reguliavimo. Tačiau rinkoje tikimės stabilumo, didesnės pasiūlos, grįžtančio pirkėjų aktyvumo. Todėl naujus metus pasitinkame optimistiškai, didesnių iššūkių tikimės išvengti vykdydami atsakingą planavimą ir į 2023-uosius žengiame jausdamiesi tvirtai“, – reziumuoja K. Vanagas. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas