2024 gruodžio 13 d. penktadienis, 16:55
Reklama  |  facebook

5 žingsniai, kaip mažoms įmonėms rasti darbuotojų

2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
Diana Kačanauskaitė, „Luminor“ banko smulkaus verslo plėtros skyriaus vadovė


Minimos įmonės
Luminor bankas,
Užimtumo tarnyba,
„Mažos įmonės dažnai neturi didelių resursų ir negali pasiūlyti tokių naudų ar plačių karjeros galimybių kaip didelės korporacijos. Ne veltui, net 24 proc. smulkių įmonių darbuotojų paiešką įvardija kaip vieną didžiausių savo iššūkių, rodo mūsų užsakymu šių metų gegužę atlikta tyrimų bendrovės „Norstat“ apklausa. Tačiau mažos įmonės gali pasitelkti savo kūrybiškumą bei kitus privalumus ir tokiu būdu pelnyti kandidatų dėmesį“, – sako Diana Kačanauskaitė, „Luminor“ banko smulkaus verslo plėtros skyriaus vadovė.

Apgalvokite, kokio darbuotojo ieškote

Visų pirma, prieš pradedant paiešką, D. Kačanauskaitė smulkiam verslui pataria kuo tiksliau apgalvoti, kokioms pareigoms ir kokias savybes turintis darbuotojas yra reikalingas. Taip efektyviai susiaurinsite tinkamų kandidatų ratą ir paieškai išeikvosite mažiau savo laiko ir finansinių išteklių.

„Ieškant darbuotojo svarbu ne tik aiškiai nurodyti reikiamus gebėjimus ir atsakomybes, bet ir atsižvelgti į pageidaujamas asmenines savybes, „minkštuosius“ įgūdžius, tokius kaip lankstumas, noras ir galimybės mokytis, atsakomybės prisiėmimas, bendravimas ir požiūris apskritai. Pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį į dabartinę savo komandą – kokio bendravimo stiliaus ir darbo etikos žmogus joje pritaptų, o koks – ne. Ar reikalingas iniciatyvumas ir gebėjimas dirbti dinamiškoje aplinkoje, ypač, kai nėra nustatytų procesų ir aiškių taisyklių. Svarbu įvertinti ir kandidato emocinį intelektą, problemų sprendimo ir darbo komandoje gebėjimus“, – sako D. Kačanauskaitė.

Išsigryninkite įmonės privalumus

Kitas dalykas, kuris padės pritraukti kandidatų – privalumai, kuriuos galite pasiūlyti darbuotojui, teigia D. Kačanauskaitė.

„Siekiant pritraukti naujus darbuotojus svarbu užtikrinti, kad dirbdami jūsų įmonėje šie bus patenkinti, o tam sukurti yra ne vienas būdas. Pavyzdžiui, galite pasitelkti įvairius skatinamuosius įrankius, tokius kaip išskirtinė įmonės veikla, kolektyvas ir jame vyraujanti nuotaika, lankstus darbo grafikas arba galimybė dirbti nuotoliniu būdu ir t. t. Svarbiausia, kad darbuotojas jaustųsi priklausantis bendruomenei, siekiančiai bendro tikslo, matytų, kad sukuria vertę, ir pats būtų motyvuotas jos siekti“, – sako D. Kačanauskaitė.

Ekspertė priduria, kad šiais laikais atlyginimas už atliktą darbą yra itin svarbus darbuotojams, ypač kai smulkus darbdavys negali pasiūlyti gausaus naudų paketo. Tokiu atveju ekspertė rekomenduoja sukurti atlygio sistemą, kuri skatintų darbuotoją padaryti ar parduoti daugiau.

Nors kai kuriais aspektais smulkiam verslui sunku konkuruoti su didelėmis bendrovėmis, nedideli darbdaviai turi ir savo privalumų, sako D. Kačanauskaitė. Čia galima greičiau tobulėti, gauti įvairesnių atsakomybių, užmegzti glaudesnį ryšį su kolegomis, turėti daugiau įtakos svarbiems įmonės sprendimams.

Pasidomėkite teikiamomis lengvatomis, subsidijomis

Ieškodami naujų darbuotojų pasidomėkite ir tam skirtomis valstybės lengvatomis bei subsidijomis. Šiuo klausimu gali padėti Užimtumo tarnyba.

„Užimtumo tarnyba, vykdydama darbdavių, kurie gali gauti subsidijas, atranką ir įvertindama tam skirtas lėšas, gali taikyti ne tik formalius, bet ir specialiuosius kriterijus. Pavyzdžiui, prioritetas gali būti teikiamas darbdaviui, kurio įmonė pagal įstatymą turi smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto statusą“, – sako Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.

Vidutine įmone laikoma ta įmonė, kurioje dirba mažiau kaip 250 darbuotojų ir kurios metinės pajamos neviršija 50 mln. eurų, o turto vertė ne didesnė nei 43 mln. eurų. Mažoje įmonėje įstatymiškai dirba mažiau kaip 50 darbuotojų ir jos metinės pajamos neviršija 10 mln. eurų, turto vertė ne didesnė nei 10 mln. eurų.

Labai mažą įmonę sudaro mažiau kaip 10 darbuotojų ir jos metinės pajamos neviršija 2 mln. eurų, o turto vertė siekia iki 2 mln. eurų. Šiais ir panašiais kriterijais apibrėžiamas įmonės statusas ir, atsižvelgiant į jį, numatomos lengvatos, galinčios palengvinti darbuotojų paiešką.

„Susipažinkite su papildomai remiamų asmenų kriterijais, atsižvelkite, ar tokius kriterijus atitinkantys asmenys gali būti tinkami kandidatai. Pasinaudoję Užimtumo tarnybos siūloma subsidija įdarbinimui galėsite laikinai ir tam tikra dalimi sutaupyti darbuotojų išlaikymo kaštus. Galbūt ši galimybė leis pasiūlyti ir kiek konkurencingesnį atlyginimą“, – pataria D. Kačanauskaitė.

Išnaudokite įvairiausius kanalus

Ekspertės pataria smulkiam verslui ieškant darbuotojų pasitelkti įvairiausius kanalus: socialinius tinklus, ypač „LinkedIn“ ir darbo ieškančių žmonių grupes „Facebook“ platformoje. Taip pat internetines darbo paieškos svetaines, buvusių kolegų ratą, aktualius renginius, lauko reklamą. Nepamirškite pasikalbėti ir su draugais bei pažįstamais – galimai jūsų aplinkoje yra darbo ieškančių žmonių ir galite sulaukti rekomenduojamų kandidatų.

Taip pat sutaupyti smulkus verslas gali pasinaudodamas Užimtumo tarnybos platforma. Viena iš Užimtumo tarnybos paslaugų yra tarpininkavimas įdarbinant.

„Darbdavys su Užimtumo tarnybos specialistu gali aptarti laisvos darbo vietos aprašymą, darbo sąlygas, darbuotojui keliamus kvalifikacinius ir kitus reikalavimus. Taip pat – tinkamo darbuotojo profilį, kandidatų į laisvą darbo vietą atrankos būdus, laikotarpį, per kurį bus rastas darbuotojas. Darbuotojų atrankos metu darbdavys gali peržiūrėti kandidatų gyvenimo aprašymus, organizuoti darbuotojų atrankas Užimtumo tarnyboje arba savo įmonėje ir tiesiogiai bendrauti su tinkamais kandidatais“, – sako atstovė.

Pabrėžkite savo įmonės kultūrą ir vertybes

Galiausiai, pataria ekspertės, smulkiam verslui viso darbuotojų paieškos proceso metu, o ypač – per darbo pokalbius, yra itin svarbu akcentuoti darbo savo įmonėje privalumus, kultūrą bei vertybes.

„Daugeliu atvejų pastebime, kad geriausiai augti ir išlaikyti darbuotojus sekasi toms įmonėms, kurios išsiskiria savo vidine kultūra ir moka ją kūrybiškai iškomunikuoti būsimiems kandidatams. Ypač svarbu rasti būdų parodyti žmonėms jų kuriamą vertę ir sukurti prasmės pojūtį. Tai padeda įmonei išsiskirti iš kitų konkurentų. Negana to, žmonės, kurių vertybės sutampa su įmonės vertybėmis, paprastai tampa ilgalaikiais jos darbuotojais, labiau įsitraukia į organizacijos veiklą ir jaučiasi joje laimingesni”, – sako „Luminor“ banko ekspertė. 
Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-12-11 13:18
Statybų sektorius – vienas didžiausių aplinkos teršėjų: prie to prisideda ir naujų statybinių medžiagų gamyba, ir didžiulis atliekų kiekis, kuris neretai atsiduria sąvartynuose. Siekiant mažinti šį kiekį ir užtikrinti pakartotinį medžiagų panaudojimą, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNI...
nuotrauka
2024-12-10 16:13
Energetikos bendrovė „Ignitis", valdanti greito elektromobilių įkrovimo tinklą „Ignitis ON", sudarė elektrinio transporto įkrovimo paslaugų sutartį su betono gamybos įmone „Heidelberg Materials Lietuva Betonas". Ši įmonė tapo pirmąja Lietuvoje įsigijusia elektrinius betonvežius ir dar dvi lengvąsias...
nuotrauka
2024-12-10 10:31
„Stasys Museum" kvietimą kurti muziejų kartu išgirsta vis daugiau verslo atstovų. „Arginta Engineering" pradeda šventinį sezoną ir dovanoja muziejui modernią ekskursijoms bei edukacijoms skirtą įrangą – dabar gidai bei edukatoriai galės kokybiškai vesti ekskursijas ir užsiėmimus didesnėms dalyvių gr...
nuotrauka
2024-12-10 10:18
STT atlikto kasmetinio „Lietuvos korupcijos žemėlapio" tyrimo duomenimis, 10 % verslo vadovų korupciją įvardija kaip labai rimtą problemą jų veiklai. Vadovų dalis, mananti, kad kyšiai padeda spręsti problemas, išlieka reikšminga – net 33 %, o 5 % pripažįsta per pastaruosius metus davę kyšį. Skaidrų ...
nuotrauka
2024-12-10 07:10
Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Generalinis objekto rangovas – įmonė „RASEINIŲ STATYBA“, įrangą projektavo...
nuotrauka
2024-12-09 11:04
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė „Vilniaus verslo parko“ statybas sostinės Gariūnų gatvėje. Į 8200 kv. metrų ploto prekybinių ir sandėliavimo patalpų (angl. stock-office) kompleksą įmonė investavo 13 mln. eurų.
nuotrauka
2024-12-06 14:18
Vilniaus rajone, Didžiojoje Riešėje, gruodžio 6 d. iškilmingai įkasta simbolinė kapsulė, žyminti naujos Šiaurės licėjaus statybų etapo pradžią. Ši inovatyvi ir moderni mokykla ir darželis su baseinu mažiesiems mokytis plaukti jau 2025 m. rugsėjį duris atvers vaikams iš aplinkinių rajonų – Bajorų, Je...
nuotrauka
2024-12-06 14:00
SBA grupės verslo ir prekybos mieste „Urban HUB“ duris atvėrė naujas pastatas, o jame – 3000 kv. m. erdvėse įsikūrė 8 naujos parduotuvės. Taip pat planuojama netrukus gyventojams ir klientams atverti A1 kelio nuovažą, iš A6 pusės projektas jau lengvai pasiekiamas.
nuotrauka
2024-12-06 10:13
Daugybę metų buvo manoma, kad darbo aplinka turėtų būti sterili – kad niekas neblaškytų žmonių dėmesio ir nemažintų jų produktyvumo. Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau tyrimų bei studijų rodo, kad yra priešingai – meno kūriniai, laisvalaikio erdvės ir kuo jaukesnė aplinka gerina darbuotojų savi...
nuotrauka
2024-12-05 16:26
Ginčas dėl Lietuvą ir Lenkiją sujungusiame GIPL dujotiekyje sumontuotų jungiamųjų detalių patikimumo pasiekė Daniją. Neslopstant „Amber Grid“ ir kitų energetiką kuruojančių institucijų iniciatyvai išpjauti ir pakeisti dujotiekyje sumontuotas jungiamąsias detales, generalinė GIPL statybų rangovė ALVO...
nuotrauka
2024-12-05 08:04
Susisiekimo ir Aplinkos ministrams patvirtinus teisės aktų pakeitimus dėl inžinerinių tinklų tiesimo kelio juostoje – „Via Lietuva“ suderino „Teltonika“ projektuotojų pateiktus projektinius sprendinius. Už kelių plėtrą atsakinga bendrovė atliko visus reikalingus veiksmus, jog TECH parko projektas ga...
nuotrauka
2024-12-05 06:20
Siekiant riboti pigios darbo jėgos imigraciją į mūsų šalį ir paskatinti darbdavius įdarbinti Lietuvos darbuotojus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pirmą kartą siūlo 2025 metams nustatyti griežtą užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo kvotą, kurios nebus galima viršyti – mažiau kaip...
nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-28 09:36
Šiandien daugelis gyventojų nori gyventi ne tik patogiame ir kokybiškai įrengtame, bet ir tvariame būste. Tiesa, būsto ir miesto tvarumo suvokimas neretai skiriasi, tačiau daugeliui Lietuvos didmiesčių gyventojų pirmiausiai asocijuojasi su žaliųjų erdvių gausa. Įsigydami būstą, žaliųjų erdvių aspekt...
nuotrauka
2024-11-26 14:16
Sanatorinio gydymo rinkos Lietuvoje lyderė „Eglės sanatorija", kurią valdo privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund", kitais metais pradės Druskininkuose veikiančios sanatorijos atnaujinimą. Planuojama, kad įgyvendinus šį projektą medicininės reabilitacijos paslaugų ir sanatorinio gydy...
nuotrauka
2024-11-25 16:06
2025 m. III ketvirtį Žvėryno rajone Vilniuje iškils išskirtiniai verslo namai „Summos". Šis verslo centras nuomininkams pasiūlys kitokią darbo aplinką – čia ji perteiks namų atmosferą, kur galima dirbti jaukiai ir patogiai. Projektą įgyvendina nekilnojamo turto vystytojas „Releven", privačių investu...
nuotrauka
2024-11-25 13:22
Vyriausybė pritarė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pastato Vilniuje, Gynėjų g. 6, atnaujinimo projektui. Už beveik 15 mln. Eur atnaujinus nusidėvėjusį pastatą sostinės centre, teismo darbuotojams bus sukurtos šiuolaikiškos darbo vietos. Tolesne priežiūra ir tai, kad objektas atitiktų pažangiausi...
nuotrauka
2024-11-25 13:18
Lietuvos įmonės yra labiau linkusios finansuoti veiklą nuosavomis lėšomis lyginant su kitomis ES šalimis. Didžiausias finansavimo trūkumas kyla įmonių poreikiui modernizuoti, atnaujinti pastatus, įrangą, skaitmeninti procesus. Visgi tik trečdalis Lietuvos įmonių ieško išorinio finansavimo. Tą parodė...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-22 14:54
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybas leidžiantį dokumentą susisiekimo infrastruktūros gerinimo projektui Eigulių g., kuris bus įgyvendinamas šalia sostinės Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcio komplekso „Akropolis Vingis“. Projektas apima sprendinius, kurie bus įgyvendinti Eigulių g. atk...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Svarbus žingsnis tvaresnės aplinkos link: Šiaulių rajone pastatytas pažangus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas

Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnami...