2023 spalio 1 d. sekmadienis, 1:27
Reklama  |  facebook

Būstų nuoma studentams: kas privalo atlyginti padarytą žalą turtui?

2023-08-22 10:15
Netrukus prasidėsiantis rugsėjis ir nauji mokslo metai kaskart pagyvina šalies didžiųjų miestų būstų nuomos rinkas – jas užplūsta studentai. Tačiau tiek butus nuomojantis, tiek ir nuomojant visada tikėtini įvairūs iššūkiai ar nelaimingi įvykiai. Specialistai skaičiuoja, kad būsto užliejimas vandeniu yra viena dažniausių situacijų, dėl kurių patirti nuostoliai gali sukelti ginčus. Tad kaip to išvengti?
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Ramybę užtikrina prevencija

Anot vienos draudimo kompanijos atstovės Margaritos Čebelienės, vanduo būstą užlieja dėl skirtingų aplinkybių. Tačiau dažnu atveju tokių situacijų kaltininkai – prakiurę vamzdžiai, trūkusios skalbimo mašinos žarnelės ar kiti santechniniai gedimai. Tuomet, įvykus šiai žalai, neretai tiek būstą išnuomojusiai, tiek besinuomojančiai pusei tenka spręsti klausimą, kas atlygins patirtus nuostolius.

„Jei bute gyvenantis studentas jį užliejo vandeniu, o kartu ir kaimynus, ir įvykis nutiko ne dėl tyčinių nuomininko veiksmų, tuomet kaimynui atstovaujantys draudikai dėl žalos atlyginimo kreipsis į būsto savininką. Nuostoliai gali būti išieškomi ir iš nuomininkų, tačiau tokia praktika – ypač reta – tai priklauso nuo nuomos sutarties sąlygų“, – cituojama M. Čebelienė.

Šias galimas rizikas privalu įvertinti ir joms pasiruošti. „Abiem pusėms būtina aptarti rizikas dar prieš pasirašant ilgalaikės nuomos sutartį. Ginčų, konfliktų ir papildomų rūpesčių galima išvengti nuomotojo bei nuomininko pareigas ir atsakomybes apibrėžiant aiškiai ir nedviprasmiškai“, – teigia M. Čebelienė.

Pataria neslėpti įvykių

Draudimo ekspertė rekomenduoja nuomotojo paklausti, ar nuomos objektas yra pirktas su paskola. Jei NT savininkas jį įsigijo tokiu būdu ir vis dar moka įmokas, būstas bus apdraustas, nes tai padaryti įpareigoja bankai.

„Įvykus nelaimei svarbu jos neslėpti, apie įvykį iškart pranešti būsto savininkui. Mat žalos nuslėpimas arba bandymas nuostolius sutvarkyti patiems gali lemti dar didesnes finansines išlaidas“, – pažymi M. Čebelienė.

Anot specialistės, studentams taip pat verta susipažinti su virš ir apačioje nuomojamo būsto gyvenančiais kaimynais, apsikeisti kontaktais. Tuomet, išsiliejus vandeniui ar įvykus kitai nelaimei, galima reaguoti greičiau, iškart pranešti apie incidentą, paprašyti pagalbos.

Namų darbai būstų savininkams

Būstų savininkams tinkamai pasiruošti nuomoti būstą, pasak M. Čebelienės, taip pat svarbu. Rekomenduojama įsitikinti, kad namuose esančios santechnikos, įrenginių ir vamzdynų būklė yra gera.

„Nuomos sutartyje rekomenduoju užfiksuoti, kokius daiktus perleidžiate studentams. Juos nufotografuoti, nurodyti baldų, buitinės technikos vertę, aprašyti būklę, trūkumus bei defektus, pastebėtus dar iki nuomos sutarties sudarymo. Atlikę šiuos namų darbus, turėsite pagrindą galimų vėlesnių nesutarimų ar ginčų sprendimui“, – teigia draudimo ekspertė.

Visos šios priemonės, anot jos, leidžia nuomos sutartį sudaryti ramiau bei sklandžiau bendrauti su studentais, tačiau didžiausius rūpesčius visgi išsprendžia būsto draudimas.

„Mūsų patirtis rodo – buto užliejimas sukelia nemenkus ne tik emocinius, bet ir finansinius iššūkius. Tačiau gyventojų turto draudimu apsidraudę gyventojai gali apsisaugoti nuo nenumatytų išlaidų, nes žalas draudimo įmonė kompensuoja tiek būstų savininkams, tiek ir kaimynams“, – reziumuoja M. Čebelienė. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Nuoma, NuomininkaiNT projektai

nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 11:23
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Naujamiesčio rajone planuoja pradėti naujo gyvenamojo kvartalo statybas. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktas prašymas 4 korpusų pastato statybų leidimui gauti. Numatomos kompanijos investicijos į šį projektą – 35 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-27 13:10
Istorinėje Vilniaus Senamiesčio dalyje, kiek į rytus nuo „Tamstos“ klubo, Žiupronių gatvėje, 2026 m. iškils du daugiabučiai gyvenamieji namai. Pastatai įsikurs vietoje, kurioje anksčiau stovėjo apleisti garažai, ir papildys nedideles naujų Senamiesčio būstų gretas.
nuotrauka
2023-09-19 15:18
Lietuvos bankas pateikė pasiūlymus ir įgyvendins priemones, kurios praplės būsto paskolų gavėjų pasirinkimo galimybes, sumažins refinansavimo ir palūkanų maržos peržiūros naštą vartotojui, gerins vartotojų informuotumą ir kels jų finansinio raštingumo lygį.
nuotrauka
2023-09-19 14:53
Sostinės Bajorų rajone, Vanaginės draustinio pamiškėje pradėtos trečiojo ir paskutinio gyvenamojo projekto „Bajorų lajos" etapo statybos. Vienos iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group" projekte statomi du daugiabučiai.
nuotrauka
2023-09-15 15:51
Rinkdamiesi būstą Lietuvos didmiesčių gyventojai vis dažniau žvalgosi į užmiestį ir toliau nuo centro nutolusius rajonus. Būstui toliau nuo centro nutolusiuose rajonuose pirmenybę teiktų 40 proc. didmiesčiuose gyvenančių lietuvių, o dar 31 proc. rinktųsi gyventi priemiestyje ar už miesto ribos – 3 p...
nuotrauka
2023-09-11 14:23
„Eika“ grupė rugsėjo 6 d. oficialiai atvėrė šiuo metu didžiausių ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje bendro gyvenimo namų „Solo Society City House Vilnius“ duris.
nuotrauka
2023-08-31 13:17
Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. eurų būsto nuostoliams padengti, rodo „Lietuvos draudimo“ duom...
nuotrauka
2023-08-30 05:47
Nekilnojamojo turto (NT) vystytojas „Amirex“ į Vilnių atnešė atitikmens neturintį kurortinio stiliaus projektą, kuris labiau primena vilą pajūryje nei būstą sostinėje. „Ežero vilos“ ant Buivydiškių tvenkinio kranto – ramybės sinonimas: projektas yra apsuptas miško ir vandens, o terasinis landšaftas ...
nuotrauka
2023-08-28 09:56
Jaunesnio amžiaus žmonės, besidomintys galimybe gauti paskolą nekilnojamam turtui, dažniausiai klausinėja apie paskolos išdavimo procedūrą, taip pat teiraujasi, ar galėtų gauti bendrą paskolą, jei su partneriu nėra susituokę, bei kokio dydžio pradinį įnašą reikėtų sukaupti. Tokie klausimai dominavo ...
nuotrauka
2023-08-25 07:06
Vieno pirmaujančių Baltijos regione nekilnojamojo turto plėtotojų „Pro Kapital Group“ dukterinė įmonė UAB „Pro Kapital Vilnius Real Estate“ pateikė Vilniaus miesto savivaldybei projektinius pasiūlymus dėl ant sostinės senamiesčio kalvos esančio buvusio Vilniaus kolegijos pastato pritaikymo gyvenamaj...
nuotrauka
2023-08-22 10:46
Visapusiškai tiek nuomininkų, tiek ir patalpų ar kitų nuomojamų nekilnojamojo turto (NT) objektų savininkų teisių ir interesų apsaugą užtikrina tik sudarytos nuomos sutarties įregistravimas Nekilnojamojo turto registre ir tokiu būdu fakto apie tai paviešinimas. Registrų centro analitikai pastebi, ka...
nuotrauka
2023-08-22 10:11
Artėjant vasaros pabaigai, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gyventojams primena svarbiausią informaciją apie tai, kaip teisingai vykdyti gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto nuomos veiklą.
nuotrauka
2023-08-16 10:06
Vilniaus senamiestyje, Paupyje, startuoja priešpaskutinis, 9-asis plėtros etapas. Planuojama, kad iki 2024 metų pabaigos vilniečių pamėgtas rajonas pasipildys 4 aukštų namu su komercinėmis patalpomis ir 13 išskirtinių butų. Į plėtrą bendrovė „Darnu Group“ investuos 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2023-08-08 10:40
Nekilnojamojo turto (NT) rinką pastarąjį pusmetį stabdant aukštoms palūkanų normoms, renesansą išgyvena išperkamosios būsto nuomos (angl. rent to buy) rinka. Paslaugos Lietuvoje pradininkės „Hanner“ duomenimis, per pirmus 7 šių metų mėnesius fiksuojamas 35 proc. augimas, palyginus su rekordiniu visų...
nuotrauka
2023-08-03 09:12
Namai turi ypatingą reikšmę žmonių būsenai, o netinkama gyvenamoji aplinka didina įvairių fizinių ir emocinių sutrikimų riziką. Ekspertai pasakoja, kaip namai gali paveikti mūsų savijautą bei į ką renkantis būstą verta atkreipti dėmesį, kad būtume kuo sveikesni.
nuotrauka
2023-07-31 09:35
Europos centriniam bankui (ECB) vis keliant paskolų palūkanų normas ir EURIBOR artėjant prie piko, dažnas, planuojantis įsigyti pirmąjį būstą, nusprendžia kuriam laikui šį sprendimą atidėti. Nors palūkanų didinimas gali kelti baimę, visgi, tinkamai pasiruošus, jis neturėtų atbaidyti nuo būsto pirkim...
nuotrauka
2023-07-31 09:29
„Realco“ planuoja tolesnę plėtrą sostinės Pašilaičių mikrorajone, kur Justiniškių g. 126 ketina statyti daugiabučių kvartalą. Vilniaus miesto savivaldybei po viešinimo procedūrų pritarus projektiniams pasiūlymams, NT vystytoja ruošiasi statybos leidimo gavimui. Jį bendrovė tikisi gauti 2024 m. pirmą...
nuotrauka
2023-07-31 08:44
„SBA Urban” šalia Palangos, Kunigiškėse, vysto būsto poilsiui prie jūros projektą „Kopų slėnis“. Beveik hektarą siekiančioje teritorijoje, pušyno apsuptyje, iškils 5 namai. Statybos darbai Užkanavės gatvėje jau prasidėjo. Planuojama, kad naujakuriai į pilnai įrengtus pajūrio apartamentus įsikels jau...
nuotrauka
2023-07-27 09:31
Kauno centre esanti industrinė teritorija ant Aleksoto kalno netrukus pasikeis neatpažįstamai. Čia tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ jau pradėjo naujo, unikalaus ir išskirtinai tvaraus gyvenamojo rajono vystymo darbus.

Statybunaujienos.lt » NT projektai