2024 liepos 21 d. sekmadienis, 22:34
Reklama  |  facebook

Daugiabučių renovacijai – dar 200 mln. eurų: finansuos 40-ies pastatų atnaujinimą

2024-03-22 10:11
Lietuvoje pradeda veikti antras daugiabučių namų renovacijai finansuoti skirtas 200 mln. vertės fondas, kurio lėšomis numatoma atnaujinti iki 300 daugiabučių namų. „SB modernizavimo fondą 2" įsteigė ir renovacijos paskolas teiks bei administruos Šiaulių bankas. Fondą finansuos pats Šiaulių bankas, valstybė, pasitelkdama EIB, kaip lėšų valdytoją, o taip pat „Swedbank", Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) bei pensijų fondai.
nuotrauka
Sutartis dėl „SB modernizavimo fondo 2" finansavimo pasirašė (iš kairės) Kasparas Subačius, „SB Asset Management" Obligacijų grupės vadovas, Goda Butkienė „SB modernizvimo fondo 2" direktorė, Vytautas Sinius, Šiaulių banko administracijos vadovas, Tomas Kairys, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) operacijų Baltijos šalyse vadovas, Ignas Mačeika, „Swedbank" Lietuvoje Verslo klientų tarnybos vadovas, Jolanta Ruzgienė, audito bendrovės „Audifina" vadovaujančioji partnerė. Šiaulių banko nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių bankas, AB
Swedbank, AB
Valstybė fondui suteikia 40 mln. EUR paskolą. „Swedbank" – 95 mln. Eurų paskolą, ERPB – 25 mln. eurų, o Šiaulių bankas – 32,5 mln. eurų, o 7,5 mln. eurų investuos „SB Asset Management" valdomi pensijų fondai.

„Į tvarias investicijas nukreiptas finansavimas leis užtikrinti spartesnę, į pažangą ir tvarią urbanistinę aplinką orientuotą visame pasaulyje skatinamą renovacijos bangą, leis įgyvendinti įsipareigojimus, skatinančius tvarias statybos praktikas, prisidės prie atsinaujinančios energetikos plėtros ir klimato tikslų, siekiant žalesnės ateities", – pažymi aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Visoje Lietuvoje fondo lėšomis renovavus iki 300 pastatų, pokyčius pajus apie 10 tūkstančių šeimų. Vien Vilniuje šis fondas planuoja finansuoti iki 40 daugiabučių namų renovaciją.

„SB modernizavimo fondas unikalus tuo, kad savo resursus sutelkė tiek tarptautinės institucijos, tiek Lietuvos finansų įstaigos, o naudą pajus visi – pagerės tūkstančių gyventojų gyvenimo kokybė, sumažės šildymo išlaidos, į aplinką bus išskiriama mažiau CO2, sustiprės verslas, kuris dalyvauja daugiabučių namų modernizavimo procese. Taip visi prisidėsime prie tvaresnės, gražesnės Lietuvos kūrimo. Lietuvos renovacijos finansavimo modelis yra pavyzdys ir kitoms šalims, kurios sprendžia panašias problemas", – sako Šiaulių banko Administracijos vadovas Vytautas Sinius.

„SB modernizavimo fondas 2" yra jau antrasis Šiaulių banko kartu su EIB įsteigtas fondas. 2022 m. įsteigtas pirmasis 275 mln. eurų „SB modernizavimo fondas" buvo sėkmingai paskirstytas ir jo lėšomis yra finansuojama 395 daugiabučių pastatų renovacija.

„Esame vienas didžiausių finansuotojų šalyje ir turime tikslą skatinti tvarumo transformaciją, aktyviai prisidėti prie emisijų mažinimo, tvaresnės aplinkos kūrimo. Tvariosios energetikos ir energinio efektyvumo projektai sudaro reikšmingą „Swedbank" verslo paskolų portfelio dalį.

Daugiabučių modernizacijos programoms per pastaruosius 14 metų skyrėme daugiau kaip 260 mln. eurų. Pagal šį rodiklį esame tarp finansavimo lyderių šioje srityje ir matome joje daug potencialo", – sako Ignas Mačeika, „Swedbank" Lietuvoje Valdybos narys, Verslo klientų tarnybos vadovas.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie Šiaulių banko pastangų prisidėti prie gyvenamųjų namų modernizavimo Lietuvoje. Energijos vartojimo efektyvumo didinimas yra labai svarbus ne tik siekiant paspartinti būsto fondo dekarbonizaciją Lietuvoje, bet ir nuolatinių aukštų energijos kainų laikotarpiu padėti sumažinti gyventojų ir būsto savininkų sąskaitas už energiją", – teigia pranešime cituojama Sue Barrett, ERPB infrastruktūros Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje direktorė.

Šiaulių bankas užima 65 proc. Lietuvos daugiabučių namų modernizavimo finansavimo rinkos ir daugiabučių namų modernizavimo programose, bendradarbiaudamas su EIB, dalyvauja jau daugiau nei 12 metų. Per šį laikotarpį pasirašyta modernizavimo paskolų už daugiau kaip 1 mlrd. eurų ir finansuota daugiau kaip 2800 daugiabučių namų modernizavimo projektų.

Lietuvoje siekiama iki 2050 m. renovuoti didžiąją dalį senų daugiabučių. Du trečdaliai tokių namų šiuo metu yra D ir žemesnės energinės klasės. Modernizuoti daugiabučiai taupo energiją ir kartu pagerina gyvenimo sąlygas bei kilsteli būsto vertę. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-07-20 10:33
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje sprendė dėl tiekėjo pasiūlymo atitikties viešojo pirkimo konkurso sąlygose iškeltam kvalifikacijos reikalavimui (techniniam ir profesiniam pajėgumui) būti atlikus statybos darbų savo jėgomis ir tiekėjo perkančiajai organizacijai pateiktų kval...
nuotrauka
2024-07-19 13:49
Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę aukštybiniai pastatai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą" – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, buvo atnaujintos jos formavimo gairės.
nuotrauka
2024-07-18 15:34
Aplinkos ministerija nuo rugsėjo mėnesio pradeda mokymų ciklą, kurio metu bus pristatyti naujausi teisinio reglamentavimo pokyčiai, apimantys statinių projektavimą, statiniams keliamus reikalavimus, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūras, naujoves erdvinių duomenų ir kadastro, žemės ir sa...
nuotrauka
2024-07-18 14:25
Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo ...
nuotrauka
2024-07-18 10:17
Vis dažnesnė vasaros kasdienybė Lietuvoje: alinantys karščiai, šešėlių paieškos ir vakare kylanti šiluma nuo asfalto bei pastatų. Pastebima, kad miestuose formuojasi karščio salos, kuriose aukštesnė temperatūra ne tik laikosi, bet ir išlieka ilgiau nei priemiesčiuose ar mažiau užstatytose vietovėse.
nuotrauka
2024-07-18 08:52
Paskelbtas paraiškų priėmimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai. Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) teigia jau sulaukusi pirmųjų konkurso dalyvių.
nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 14:39
Vyriausybės posėdyje pritarta Aplinkos ministerijos parengtam nutarimo projektui skirti didesnę paramą namų renovacijai nukentėjusiems per Sausio 13-osios įvykius ir jų artimiesiems.
nuotrauka
2024-07-16 12:50
Aplinkos ministerija primena individualių nuotekų valymo įrenginių savininkams, kad nuo 2030 m. pradžios nuotekose, išleidžiamose iš šių įrenginių, turės būti valomas fosforas ir azotas. Tokia tvarka nebus taikoma rezervuaro tipo individualiems nuotekų tvarkymo įrenginiams, nes jie neišleidžia nuote...
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 09:30
Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų li...
nuotrauka
2024-07-15 12:48
Nuo šiandien, liepos 15 d., įsigalioja birželį Seimo patvirtinto Klimato kaitos valdymo įstatymo naujos redakcijos dauguma nuostatų, kuriomis į nacionalinę teisę perkeliamos ir įgyvendinamos naujai priimtų Europos Sąjungos „Fit for 55“ teisėkūros paketo teisės aktų nuostatos.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-11 13:35
Klaipėdos uostui centrinėje miesto dalyje rengiantis statyti naują kruizinių laivų terminalą, baigtos galimo poveikio aplinkai vertinimo atrankos procedūros. Aplinkos apsaugos agentūros sprendimu poveikio aplinkai vertinimas šiems darbams neprivalomas. Šiuo metu vykdomos rangos darbų pirkimo procedū...
nuotrauka
2024-07-11 09:38
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė virš 13 tūkst. gyventojų paraiškų. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuot...
nuotrauka
2024-07-11 08:02
Kauno technologijos universitetas (KTU) nuolat siekia gerinti architektūros studijų kokybę, investuodamas į modernią infrastruktūrą, auditorijas ir siekdamas tobulinti studentų patirtį. 2024 metais Statybos ir architektūros fakultete (SAF) buvo įrengta unikali virtualios realybės auditorija.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 11:18
Energinis efektyvumas Lietuvos gyventojams vis dar yra svarbiausia tvaraus pastato savybė – šį aspektą kaip svarbiausią nurodo kas antras šalies gyventojas (54 proc.), rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimai" apklausa. Tuo tarpu pastato neutralumas klimatui, bioįvairovės apsauga ar turimi tarptautiniai...
nuotrauka
2024-07-09 10:56
Paskelbtas konkursas Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktoriaus pareigoms užimti. Kandidatai prašymus ir dokumentus gali pateikti iki liepos 23 d.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos