2022 rugpjūčio 12 d. penktadienis, 14:21
Reklama  |  facebook

Du dešimtmečius kurtas verslas – šeimai Fotogalerija

Aušra PETRONIENĖ      2014-04-25 06:42
Edmondą Dargį, specializuotos statybos uždarosios akcinės bendrovės „Edrija“ savininką, pavyko pakalbinti vos dieną prieš jam išvykstant pailsėti prie Raudonosios jūros. Jau du dešimtmečius prie įmonės vairo stovintis verslininkas sutiko papasakoti, koks buvo jo kelias į sėkmę.
nuotrauka
Edmondas Dargis, UAB "Edrija" generalinis direktorius, pašnekovo nuotr.


Minimos įmonės
Edrija, UAB

Versle – nuo antros klasės

E. Dargis pasakoja kilęs iš paprastos šeimos.

„Abu mano tėvai augo daugiavaikėse šeimose – tėvelis iš šešių, mama – iš 12 vaikų. Anksti tapusius našlaičiais, juos, vieną nuo 10, kitą – nuo 12 metų, užaugino vyresni broliai ir seserys“, – apie nelengvą tėvų vaikystę pasakoja verslininkas. Anot jo, nuo mažumės tam, kad užsidirbtų pragyvenimui, tėvai pas ūkininkus dirbo įvairiausius darbus. Dėję litą prie lito, jie susituokė ir persikėlė gyventi į Skuodą, pasistatė ten namą. „Tėvelis pinigų prasimanydavo iš batų siuvimo, šio amato jis buvo išmokęs dar tarnaudamas kariuomenėje. Vėliau ėmė verstis granito antkapių šlifavimu. Nors teturėjo keturių klasių išsilavinimą, sugebėjo net 3500 rublių premiją už šios srities technologinius atradimus gauti. Tais laikais tai buvo labai dideli pinigai“, – didžiuodamasis pasakojo verslininkas.

Dar būdamas antraklasis, į šią veiklą buvo įsitraukęs ir E. Dargis.

„Vasaras leisdavau padėdamas tėvui, pamenu, pirštai būdavo „kiauri“. Taip išmokau vertinti pinigus ir nešvaistyti jų vėjais. Pirmasis už sutaupytus pinigus įsigytas pirkinys, pamenu, buvo „VEF“ magnetofonas. Tėtis pusę sumos pridėjo – mainais už tai, kad leisiu jam „Amerikos balsą“ paklausyti. Kitomis vasaromis teko dirbti grūdų supirkimo punkte, susitaupiau turistiniam dviračiui“, – vaikystės prisiminimais dalijosi verslininkas. Anot E. Dargio, bendraamžiai nepavydėjo jam uždirbtų pinigų, nes vasaromis tais laikais dirbdavo dažnas vaikas.

„Jaunimas dirbdavo, todėl ir nusikaltimų būdavo mažiau“, – aiškino „Edrijos“ vadovas.

Trijų vaikų šeimoje užaugęs verslininkas apgailestauja, kad Anapilin spėjo išeiti ne tik abu jo tėvai, bet ir brolis. Mamą E. Dargis palaidojo, jai būnant 92-ejų, tėtis mirė verslininkui dar būnant studentu, ištiktas širdies infarkto. Ši liga nepasigailėjo ir 44-uosius metus ėjusio E. Dargio brolio.

„Tėvams kitąmet būtų suėję 100 metų. Atstatinėju savo tėviškę ir ta proga norėčiau sukviesti artimus giminaičius paminėti šią datą“, – pasakojo jis.

Verslo pradžia – prieš dvidešimt metų

Anot E. Dargio, tėtis norėjo, kad sūnus taptų gydytoju. „Tačiau mokslai man sekėsi tik vidutiniškai, tad mediku netapau. Įstojau į vadinamuosius „visiukus“ – dabar Vilniaus Gedimino Technikos Universitetą. Buvau aktyvistas, studijuodamas išmaišiau nemažai pasaulio“, – prisimena jis. Vėliau E. Dargis ėmė dirbti Namų statybos kombinate.

„Pradėjau nuo vykdytojo, baigiau valdybos viršininku. Mano žinioje buvo nulinio ciklo vadyba. Vėliau Namų statybos kombinatas ėmė byrėti, nebuvo projektų, tad nutariau suburti aplink save kelių specialistų grupelę ir su tuometine kombinato vadovybe tariausi dėl galimybės atsiskirti nuo kombinato, patiems ieškoti projektų ir nuo gauto pelno mokėti kombinatui mokesčius“, – pirmąjį verslo planą prisiminė E. Dargis. Tačiau šiai idėjai nepritarė kai kurie viršininkai, tad palaiminimo gauti nepavyko. Vėliau, kombinatui dar labiau besiritant žemyn, E. Dargiui buvo pasiūlyta kuruoti Kaliningrado sritį.

„Sutikau, bet nematydamas ten perspektyvos, 1995 metais nutariau kurti savo verslą – E. Dargio individualią įmonę, į kurią dirbti atėjo keli buvusio kombinato specialistai. Iš to paties kombinato įsigijau statybinį vagonėlį ir ekskavatorių „Belorus sojuz“, išsinuomojau žemės ir kibom į darbus“, – prisiminimais apie verslo pradžią dalijosi žinomas verslininkas.

E. Dargis pasakoja, kiek vėliau įsitraukęs į prekybą investiciniais čekiais, gautą pelną investavęs į dabar turimą statybų verslą.
„Verslas sekasi neblogai, nors situacija statybų sektoriuje mūsų šalyje nėra labai gera. Lietuvoje šiuo metu vykdome keletą projektų – tėviškėje Skuode, Kaišiadoryse, Tauragėje, netrukus startuos ir 18 milijonų litų vertės projektas Klaipėdoje. Taip pat nutarėme išplėsti veiklos geografiją iki kaimyninės Latvijos. Ten įkūriau „Edrijos“ filialą, kuriame darbuojasi maždaug trečdalis mūsų specialistų“, – atskleidė E. Dargis.

Darbuotojų lojalumą skatina tradicijomis

Verslininkas su liūdesiu pripažįsta, kad šiuo metu įmonė tik pradeda atsigauti ne tik po visą statybų sektorių, bet ir jo verslą sukrėtusios krizės.

„Teko atsisveikinti su septyniais aukštas pareigas ėjusiais administracijos darbuotojais, kurių komanda, prisidengdama krize, dirbo nesąžiningai. Patyrėme didelių nuostolių, nes nespėjome užbėgti įvykiams už akių. Nuo įtampos buvo sušlubavusi sveikata, bet dabar, medikų dėka, esu sveikas. Tikėjau savo komanda, dabar suprantu, kad galbūt ir per daug. Bet kaip krikščionis esu įsitikinęs, kad jei tau sudavė per vieną skruostą, turi atsukti kitą tam, kad žmogus turėtų galimybę pagalvoti, kad daro kažką ne taip“, – aiškino E. Dargis.

Krikščioniškomis vertybėmis E. Dargis vadovaujasi ir skatindamas darbuotojų lojalumą. „Jau 10 metų mes dirbame iki Šv. Kūčių. Dieną prieš šventes kiekvienam įmonės darbuotojui dovanoju specialiai jam užaugintą kalakutą. Ši tradicija gyvuoja nuo pat įmonės įkūrimo. Kūčių rytą jau aštuonerius metus visus kviečiame į Šv. Kazimiero bažnyčią pusės valandos mišioms, o tada – į klasikinės muzikos koncertą. Kalėdinę dvasią papildo darbuotojų vaikams kasmet organizuojama Kalėdinė eglutė. Taip pat švenčiame Šv. Velykas ir Statybininkų dieną, organizuojame bendras talkas, mėgstame ir kokią dešrelę kartu pasikepti“, – pasakojo „Edrijos“ vadovas.

Verslininkas teigia nepamenantis, kad per tiek metų būtų vėlavę darbuotojų atlyginimai. „Taip pat turime įkūrę krepšinio komandą, dvejus metus iš eilės tapome savo lygos nugalėtojais“, – teigė jis.

Anot verslininko, darbuotojai skatinami ir piniginėmis išmokomis.

„Kolektyvinėje sutartyje esame numatę paremti šeimos pagausėjimo sulaukusius darbuotojus, jas skiriame ir švenčiantiems apvalias vedybų metines. Numatytos išmokos darbuotojo ar jo šeimos narių nelaimių atvejais, apmokame laidotuvių išlaidas. Yra planų paskatinti ir 10 ar daugiau metų įmonei atsidavusius žmones, – vardijo E. Dargis. – Noriu, kad darbuotojai elgtųsi sąžiningai, todėl ir pats taip elgiuosi. Neseniai, išsiaiškinę, kad kurui išleidžiama daugiau nei būtina įmonės reikmėms, į įmonės automobilius įdiegėme palydovinę sekimo sistemą. Apie tai darbuotojai buvo perspėti iš anksto ir buvo pažadėta, kad už ankstesnius poelgius jie nebus baudžiami. Rezultatą tikrai pajutome.“

Aplink save buria artimuosius

57-erių metų verslininko diena prasideda dar prieš saulėtekį. Nesvarbu, koks bebūtų oras, laiką iki darbo vyras dažniausiai leidžia sparčiu žingsniu apeidamas dar tik švintančias Klaipėdos gatves šalia nuosavo namo, lydimas keturkojo draugo.

„Į darbą išsiruošti man reikia poros valandų, nemėgstu tik pramerkęs akis pulti pro duris“, – pasakoja jis. Krikščioniškai auklėtas vyras atskleidžia, jog kiekvieną sekmadienį jis su šeima lankosi netoli jo namų esančioje Šv. Kazimiero bažnyčioje. Vyras į maldos namus ateina ne tik pasimelsti – jis gieda bažnyčios chore. E. Dargis pasakoja prisidedantis prie Bažnyčios statybų, šiuo metu daro didelį pastatą papuošiantį vitražą.

Po darbų E. Dargis mėgsta pailsėti gamtoje, atitrūkti nuo įprastos veiklos: „Mėgstu žvejybą, nemažai laiko praleidžiu prie laivo, kurį kaip tik per Velykas paleidau Mingėje.“

Verslininkas pasakoja į savo vadovaujamą įmonę nemėgstantis priimti žmonių „iš gatvės“. Dauguma vadovaujamas pareigas užimančių darbuotojų įmonėje dirba 7-10 metų. „Edrijoje“ dirba ir visi E. Dargio šeimos nariai, ir jų antrosios pusės.

„Dukra Renata yra „Edrijos“ generalinio direktoriaus pirmoji pavaduotoja, mano dešinioji ranka“, – didžiuodamasis pasakoja E. Dargis. Vilniuje teisę baigusi moteris trejus metus dirbo Aplinkos ministerijoje, nes laukė, kol sostinėje mokslus baigs jos būsimasis vyras Egidijus.

„Džiaugiuosi, kad grįžę į Klaipėdą jie panoro įsitraukti į mano verslą, žentui atidaviau transporto skyrių. Mano sūnus Donatas kuruoja statybų ūkio sritį, marti Laima vadovauja komercijai“, – teigė E. Dargis. Verslininkas atskleidžia, kad stengiasi būti demokratiškas vadovas, leidžia visiems pasireikšti, bet pageidauja, kad būtų paisoma jo nuomonės.

„Bet kurdamas verslo aplinką galvoju apie savo vaikus, nes jiems reikės čia dirbti. Verslo parduoti nesiruošiu, jį paliksiu savo vaikams“, – sakė E. Dargis.

Jau 7-eri metai, kai vyro versle sukasi ir jo žmona Irena. Anot verslininko, anksčiau dantų technike dirbusi moteris nesigaili atėjusi pas vyrą.

„Dabar ji gali ir save realizuoti, ir skirti daugiau laiko namams bei sau, savo pomėgiams. Be to, mėgstame keliauti, tad būdavo keblu, kada tik užsinori išeiti atostogų, juk nepaliksi žmonių be dantų“, – juokavo E. Dargis ir pridūrė, jog kaip tik dabar jiedu su žmona išvyksta į dviejų savaičių trukmės kelionę į Šventąją žemę, kur planuoja aplankyti Jeruzalę, Betliejų bei pailsėti prie Raudonosios jūros.

Nuotraukos pašnekovo.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Asmenybės

nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.
nuotrauka
2020-12-23 09:39
Kokios naujovės laukia statybos sektoriaus artimiausiu metu? Kokiomis savybėmis turės pasižymėti šiame sektoriuje dirbantys žmonės? Apie tai pasakoja ne vieną dešimtmetį statybos sektoriuje dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) alumnas, „Prorentus“ direktorius Linas Adoma...
nuotrauka
2020-12-11 11:29
Statybų sektorius visame pasaulyje kasmet auga vis sparčiau. Pagal Statistikos departamento duomenis, 2019 m. Lietuvoje statybos darbų atlikta už 2,4 mlrd. eur, dešimtadaliu daugiau nei praėjusiais. Tiesa, šį augimą stabdo darbuotojų trūkumas. Lietuvos statybų sektorius sparčiai transformuojasi ir ž...
nuotrauka
2020-11-19 13:55
Kasmet abiturientams tenka gerokai pasukti galvą, kol išsirenka tinkamą studijų kryptį, po kurių seka svajonių darbo paieškos. Ne vienas studentas prisipažintų, kad šią užduotį reikia atlikti labai gerai, o žingsniai turėtų būti itin nuoseklūs. Būtent tokiu įsitikinimu vadovavosi Tautvydas Šimanausk...
nuotrauka
2020-11-13 15:00
Kaimo statybos ministerijos (KSM) nebėra jau 35 metus, tačiau buvę kolegos, bent jau Pramonės valdybos darbuotojai, susitinka kas kelerius metus. Laiko atstumas jiems leidžia tuomet grėsmingas situacijas pamatyti kitoje šviesoje, o darbo ir gyvenimo patirtis – apmąstyti sektoriaus ir specialistų sit...
nuotrauka
2020-11-09 10:33
Architektūros menas dažnam asocijuojasi tik su baroko, gotikos, klasicizmo, modernumo ar kitais istoriniais stiliais. Kodėl sunku įvertinti šių laikų architektūrą ir koks architekto vaidmuo derinant užsakovo, vartotojų bei bendruomenės poreikius nepamirštant meninės dalies? Apie tai pokalbis su arch...
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-09-17 08:58
Nuo mažens esame pratinami laiką leisti komandoje: žaidimų aikštelėje žaidžiame su bendraamžiais, mokyklos suole sėdime su klasės draugu, o laisvalaikį mieliau leidžiame draugų ir artimųjų kompanijoje. Įvairius darbus taip pat dažnai norime atlikti ne po vieną, o kartu su kitais.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės