Interjero iššūkiai: ar įmanoma sukurti tokią virtuvę, kurioje visada bus tvarka?

Suplanavimas – kompleksinis procesas
Virtuvės įrengimas, pasak A. Ragočevskos, yra procesas, kurio metu pravartu iš anksto pagalvoti ne tik apie estetiką, bet ir praktiškumą. Vis tik planuojant virtuvę jau pastatytame name, dažnai tenka susidurti su iššūkiu, kaip tai padaryti nekeičiant jau įrengtų elektros, vandens bei kanalizacijos įvadų.

A. Rogačevska priduria, jog daugelis trokštamų sprendimų namų erdvėse yra galimi, tereikia apie juos pagalvoti iš anksto, mat tai padės sutaupyti ir laiko, ir finansų,pavyzdžiui, nereikės papildomai investuoti į remonto darbus.
Sprendimai, kurie padeda palaikyti tvarką
Gamindami virtuvėje praleidžiame daug laiko, todėl svarbu šią erdvę įrengti taip, kad leisti laiką joje būtų patogu ir malonu, o prižiūrėti – lengva.
Anastasijos Ragočevskos nuotr.
„Planuojant spintelių išdėstymą, verta numatyti daugiau stalčių apatinėje virtuvės dalyje. Tai kasdienybėje leidžia lengviau ir greičiau pasiekti daiktus. Be to, virtuvėje ir valgomajame numačius pakankamai vietos indams, stalo įrankiams ir maisto produktams, namuose lengviau palaikyti tvarką", – pataria A. Rogačevska.
Ji pataria naudoti ir įvairius virtuvės baldų priedus, kurie padės sutaupyti vietos stalčiuose ir spintelėse. „Šiuose konkrečiuose namuose pritaikius įstatomas lentynas, šeima dabar turi dvigubai daugiau vietos indams susidėti, o pasitelkus įvairias, keletą eurų tekainuojančias dėžutes, galima lengvai susikurti savo sistemą prieskonių, arbatos, sausų produktų ar įvairių rakandų lentynose ir stalčiuose laikymui. Kai smulkūs virtuvės reikmenys ir maisto produktai yra sudėti dėžutėse – jie užima mažiau vietos, juos paprasta rasti", – dalinasi IKEA interjero dizainerė.Į ką dar verta atkreipti dėmesį, jei svarstote apie virtuvės pokyčius?
Siekiant sukurti vientisą ir harmoningą interjerą, virtuvėje ir valgomojo zonoje pravartu pasitelkti tarpusavyje derančias spalvas ir atspalvius, medžiagas ir tekstūras.
Planuojant apšvietimą, naudinga įrengti skirtingus jo variantus: virš virtuvės salos ar valgomojo stalo panaudoti kabamuosius šviestuvus, o virš darbinių paviršių – ryškesnę šviesą skleidžiančius taškinius šviestuvus.
Namų erdvėse, kuriose nuolatos vyksta veiksmas ir ne visada gali būti švaru, pravartu pagalvoti apie lengvai atnaujinamą tekstilę: šiuo atveju, šeimos virtuvėje numatytos baro, valgomojo kėdžių pagalvėlės su nuimamais užvalkalais, kuriuos galima skalbti, o kilimas po valgomojo stalu – trumpo plauko, vilnonis ir lengvai valomas. Tokį kilimą galima tiesti ir ant šildomų grindų: vilna laidi orui, todėl šiluma neužsilaiko po kilimu, laisvai cirkuliuoja. Be to, kilimai padeda atskirti zonas.
Dizainerės Anastasijos Ragočevskos suplanuota virtuvė
Turint vaikų, verta prisiminti jų saugumo užtikrinimui skirtus sprendimus, pavyzdžiui, stalčių ir durelių fiksatorius, neleidžiančius vaikams atsidaryti spintelių, orkaitės ar indaplovės. Taip pat – apsaugas stalčiams bei baldų kampams, valgomojo stalui, elektros lizdams skirtus apsauginius kištukus, padedančius užtikrinti net smalsiausių mažylių saugumą. Šiuos sprendimus paprasta įrengti, galima tvirtinti prie įvairių medžiagų: metalo, plastiko, stiklo, medienos.
Kad augdami mažieji šeimos nariai galėtų saugiai ir patogiai dalyvauti maisto ruošoje, verta pasitelkti vaikiškas taburetes-laiptelius, aukštesnes kėdutes vaikams prie valgomojo stalo ir kitus baldus, kurie neužims daug vietosir leis vaikams jaustis pilnaverčiais šeimos nariais.