2023 birželio 2 d. penktadienis, 5:21
Reklama  |  facebook

Kada geriausia kreiptis į banką dėl būsto paskolos: išsirinkus būstą ar atlikus turto vertinimą?

2023-03-21 09:54
Nuo būsto paieškos pradžios iki įkurtuvių pabaigos – nemažai žingsnių, tačiau būtent paskolos suteikimo procesas naujakuriams kelia ypač daug klausimų. „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pastebi, kad ne visi planuojantys kreiptis į banką dėl būsto paskolos žino, koks laikas tam yra pats tinkamiausias.
nuotrauka
Žydra RAKAUSKAITĖ, „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė


Minimos įmonės
Luminor bankas,
„Didžiuosiuose šalies miestuose besikuriantys gyventojai dažnai perka būstą „iš brėžinių“. Tais atvejais, kai norimas būstas dar nė nepradėtas statyti ar padėti tik jo pamatai, kreiptis į banką dėl paskolos reikia ne anksčiau nei likus dvylikai mėnesių iki statybų pabaigos. Sudaryti sutartį su banku likus daugiau nei metams iki būsto raktų perdavimo gali būti rizikinga ir dėl nekilnojamojo turto rinkos neužtikrintumo, ir dėl to, kad pablogėjus kredito gavėjų finansinei būklei, pvz. sumažėjus pajamoms, bankas gali nebesuteikti kredito“, – akcentuoja „Luminor“ banko ekspertė.

Kita vertus, norint įsigyti jau pastatytą būstą, kreipimosi į banką dėl paskolos procesas yra kur kas paprastesnis ir greitesnis. Šiuo atveju naujakuriams būtina užsakyti ir atlikti turto vertinimo procedūrą, o turint turto vertinimo ataskaitą – kreiptis į banką dėl galutinio paskolos pasiūlymo. Verta atkreipti dėmesį, kad dažnai bankai su NT vystytojais turi sudarę partnerystės sutartis ir kai kuriuose projektuose turto vertinimo procedūra pasirūpina patys.

Įsigyjant jau pastatytą būstą nebūtina pateikti ir preliminarios pirkimo sutarties. Preliminari pirkimo–pardavimo ar rezervacijos sutartis visada reikalinga kreipiantis į banką dėl statomo būsto įsigijimo, nes šiuo atveju turto vertinimas yra atliekamas tik prieš bankui išmokant būsto paskolą.

„Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovės teigimu, daugelis šalies gyventojų tiksliai nežino, kada dėl būsto paskolos gavimo geriausia kreiptis statant gyvenamąjį namą patiems. Šiuo atveju vietoje pradinio įnašo bankas reikalauja, kad naujakuriai dalį savo lėšų jau būtų investavę į nuosavo namo statybas, o bankas suteikia paskolą statybos darbams pabaigti.

„Kiekvienam besikreipiančiajam primename ir pabrėžiame faktą, kad bankai nefinansuoja nuosavo namo statybų „nuo nulio“. Tai reiškia, kad kreiptis į banką reikia tik investavus nuosavas lėšas, įregistravus statomą namą Registrų centre, įsivertinus savo galimybes dėl paskolos ir atlikus turto vertinimą. Dėl nekilnojamojo turto kainų didmiesčiuose ir kitose šalies dalyse skirtumų, banko reikalavimai nuosavų lėšų investavimo daliai gali skirtis. Taip yra todėl, nes paskola išmokama tik esant pakankamam kredito ir užstato santykiui. Pavyzdžiui, toks pats statinys Vilniaus mieste bus įvertintas brangiau nei esantis rajone ar toliau nuo regionų centrų“, – pasakoja Ž. Rakauskaitė.

Ekspertė pabrėžia, kad kiekvienas būsto paskolos atvejis yra skirtingas, o dviejų identiškų situacijų – nebūna. Todėl norint gauti tikslią informaciją apie konkrečią situaciją geriausia kreiptis į banke dirbančius profesionalus.

„Tos būsto paskolos sąlygos, kurios tiko jūsų pažįstamiems ar artimiesiems, nebūtinai tiks jums. Tačiau visiems be išimčių naujakuriams sakome, kad bet kuriuo atveju kreiptis dėl būsto paskolos reikia tik realiai įsivertinus savo finansines galimybes. Tai kiekvienas gali padaryti savarankiškai, naudodamasis būsto paskolos skaičiuokle arba pateikęs paraišką interneto banke ir aptaręs visas detales su banko specialistu“, – pataria „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Būsto paskolosNT projektai

nuotrauka
2023-05-30 09:45
„Eika“ Užupio rajone pradeda vystyti naują prestižinės klasės gyvenamąjį projektą „Užupio personos“. Šis gyvenamosios paskirties projektas rinkai pasiūlys 56 unikalias erdves. Investicijos į projektą viršys 16 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-11 09:40
Naujuoju sostinės centru vadinamame Šnipiškių rajone tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ baigia modernaus gyvenamųjų namų kvartalo „Naujasis Skansenas“ ketvirto etapo darbus. Netrukus pagrindinį šalies verslą telkiančioje Vilniaus dalyje duris būsimiems šeimininkams atvers jau s...
nuotrauka
2023-04-29 07:34
Bendrovė „Realco“ Vilniuje, Justiniškių g. 126 esančiame sklype planuoja statyti naują gyvenamųjų namų kompleksą, kurio projektiniai pasiūlymai pateikti viešinimui Vilniaus miesto savivaldybei. 2,097 ha ploto sklype suprojektuotame kvartale planuojama įrengti 499 butus, taip pat komercinių patalpų.
nuotrauka
2023-04-26 07:51
77 arų teritorijoje sukurtas 8 pastatų kompleksas, kuriame įrengti ir parduoti 78 butai ir poilsio apartamentai. Bendras projekto plotas 4346 kv. m. Investicijos į projektą siekė 9,8 mln. eurų. Tai – dešimtas „Inreal“ grupės išplėtotas projektas Kuršių nerijoje.
nuotrauka
2023-04-20 14:43
NT plėtros bendrovė „Omberg group“ gavo statybų leidimą mažaaukščių daugiabučių projekto „Vyšnios“ antrojo etapo statyboms. Planuojamuose statyti keturiuose naujuose pastatuose bus įrengta 180 A++ energinės klasės butų ir komercinės patalpos.
nuotrauka
2023-04-20 10:11
Paviešinti „Darnu Group“ planuojamo kvartalo šalia Neries ir Karoliniškių draustinio antrosios teritorijos projektiniai pasiūlymai. Miško apsuptyje, prie „Litexpo“ parodų rūmų esančioje teritorijoje, planuojama vystyti gamtai ir miškingam kraštovaizdžiui artimą projekto dalį, kurioje bus galima mėga...
nuotrauka
2023-04-19 11:19
Bendrovė „Rinvest“ Vilniuje būsto rinką papildė daugiau nei 200 butų ir 40 kotedžų. Šiuos projekto „Riverland“ Lazdynėliuose, Lazdynėlių g. 57, butus ir kotedžus jau galima „pačiupinėti“, o įsigijus netrukus įsikelti. Šiandien jų statybos registruotos apie 90 proc. baigtumu.
nuotrauka
2023-04-14 09:55
NT įmonė „Citus“ Vilniuje pradeda naujo projekto „Kaip Niujorke by CITUS“ pardavimus. Statybos jau prasidėjo perspektyvioje sostinės vietoje, Kareivių g., greta „Ogmios miesto“ ir Ozo parko.
nuotrauka
2023-03-31 13:20
Nekilnojamojo turto (NT) tema visada buvo ir yra viena aktyviausiai gvildenamų aktualijų. Tik ekspertai atviri – situacija rinkoje nuolat kinta, o jos prognozavimas neretai primena būrimą iš kavos tirščių. Tačiau šiandien sutariama dėl vieno – gyvenimo pokyčiai koreguoja NT pirkėjų įpročius ir staty...
nuotrauka
2023-03-30 11:17
„Bonava Lietuva“ sostinės Fabijoniškių mikrorajone planuoja naują projektą – trijų korpusų daugiabutį, kuris išsiskirs unikalia vieta – ribosis su Visorių mišku.
nuotrauka
2023-03-27 14:59
Bendrovė „Avadi“ pradėjo paskutinių dviejų „Juozapavičiaus 13“ konversijos projekto daugiabučių statybas Kauno Šančių rajone. Beveik 10 mln. Eur vertės projektą ketinama užbaigti 2024 m. per. su pilna apdaila.
nuotrauka
2023-03-23 11:52
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ tęsia „Martyno namų“ kvartalo Vilniaus Pilaitės mikrorajone plėtrą. Šiuo metu pradedamas trečiasis kvartalo etapas, kurio metu bus pastatyti du nauji A++ energinės klasės gyvenamieji namai – iš viso 104 nauji butai bei 8 komercinės patalpos.
nuotrauka
2023-03-17 10:04
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ tęsia Paupio rajono vystymą – startavo 8-ojo ir 10-ojo projekto etapų statybos bei pardavimai. Planuojama, kad statybų darbai bus baigti atitinkamai 2023 m. trečiąjį ir 2024 m. trečiąjį ketvirtį. Juos įgyvendinus rajoną papildys butai, komercinės pa...
nuotrauka
2023-03-17 09:06
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų vasario mėnesio reikšmė išaugo 0,1% (2023 metų sausį buvo fiksuojamas 0,1% sumažėjimas). Bendras butų kainų l...
nuotrauka
2023-03-14 09:38
2022-ieji NT rinkoje buvo intensyvūs ir naujakurius į kampą spaudžiantys metai. Dalis būsto pirkėjų vadovavosi nuostata „dabar arba niekada“, kiti situaciją vertino atsargiau ir dėmesį sutelkė į galimos finansų krizės prognozes, o treti tarsi taip ir liko iki galo neapsisprendę, ką toliau daryti – p...
nuotrauka
2023-03-13 16:04
„Citus“ nuo 2019 m. pietinėje Vilniaus dalyje plėtojamame projekte „Miško ardai“ registravo 2–ojo etapo 100 proc. statybos darbų baigtumą.
nuotrauka
2023-03-08 14:59
Vasarį antrinėje nekilnojamo turto (NT) rinkoje Kaune ir Vilniuje didelių pokyčių kainų atžvilgiu nefiksuota, nors tiek įsigijimo, tiek nuomos skirtumai tarp miestų – reikšmingi. Tuo tarpu sostinės pirminėje rinkoje, augant pardavimų skaičiui, jau ne pirmą mėnesį fiksuojamas nežymus suaktyvėjimas. R...
nuotrauka
2023-03-08 10:18
Atgyjančiame sostinės Šnipiškių kvartale tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ tęsia modernaus gyvenamųjų namų kvartalo „Naujasis Skansenas“ plėtrą. Naujojo Vilniaus centro vardą užsitarnavusioje miesto dalyje bendrovė pradėjo dviejų naujų šešiaaukščių namų statybas. Didelio nauja...
nuotrauka
2023-03-08 09:48
Įprastai būsto paskolos išdavimo procesas užtrunka iki mėnesio, tačiau, neatlikus tam tikrų veiksmų, jis gali užsitęsti ir ilgiau. Kokius namų darbus reikėtų paruošti asmenims, besikreipiantiems dėl būsto paskolos ir norintiems sklandaus ir greito proceso, pasakoja „Luminor“ banko kredito produktų s...
nuotrauka
2023-03-08 09:45
Visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, kad 59 proc. vidutines ir aukštesnes pajamas gaunančių šalies didmiesčių gyventojų už butą sutiktų mokėti iki 150 tūkst. eurų.

Statybunaujienos.lt » NT projektai