2022 liepos 1 d. penktadienis, 1:08
Reklama  |  facebook

Karo įbaugintoje pirminėje NT rinkoje būstų nupirkta 7,5 karto mažiau

2022-03-31 14:58
„Realco“ duomenimis, kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 126 būstai, iš kurių 68 ekonominiame, 53 vidutiniame ir 5 prestižiniame segmente. Palyginti su praėjusių metų kovu, kuomet per mėnesį parduoti 935 būstai, šiemet tuo pačiu laikotarpiu būstų nupirkta 7,5 karto mažiau.
nuotrauka
REALCO nuotr.


Minimos įmonės
Realco, UAB
„Dėl Rusijos karo Ukrainoje šių metų pirmojo ketvirčio rezultatai kardinaliai skiriasi lyginti su pernykščiais. Per pirmuosius tris mėnesius šiemet Vilniuje parduoti 920 būstų, kai pernai pirkėjai įsigijo 2285 būstus. 2021-aisiais tokiu metu buvome ant pardavimų bangos viršūnės, šiemet tik lipame iš dugno“, – bendrovės „Realco“ pranešime cituojamas finansų direktorius Lukas Cicėnas.

Visgi laisvų būstų sandėlis sostinės pirminėje rinkoje toliau traukiasi ir muša antirekordus.

„Mėnesio pabaigoje skaičiavome 2666 laisvų būstų, iš kurių 1459 ekonominiame, 952 vidutiniame ir 255 prestižiniame segmente. Natūralu, jog netoliese vykstančio karo ir jo sukeliamų padarinių akivaizdoje atsargiau elgiasi ne tik pirkėjai, bet ir vystytojai. Pastarieji pristabdė naujų projektų paleidimą į rinką tiek dėl paklausos neapibrėžtumo, tiek dėl pabrangusių statybinių medžiagų“, – atkreipia dėmesį L. Cicėnas.

Vieni vystytojai laimėjo, kiti laukia

Vertindamas vystytojų padėtį rinkoje ekspertas teigia, kad kol vieni išlošė, kitiems teks laukti giedresnės situacijos rinkoje. Iki Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vystytojai, savo portfelyje turėję užbaigtus arba arti statybų pabaigos esančius projektus, sugebėjo aplenkti eksponentinį statybos sąnaudų augimą ir labai tikėtina, kad projektus pabaigs su palyginti nedideliais nuokrypiais nuo planuoto biudžeto.

„Gerokai blogiau tiems, kurių projektų statybos darbai dar neįsibėgėję. Šiems vystytojams šiandien tenka vertinti, ar pavyks gauti projektui baigti reikalingų medžiagų, ar neteks susidurti su darbo jėgos trūkumu, kaip keisis projekto sąmata ir, apskritai, ar esant dabartinėms statybų kainoms apsimoka projektą vystyti toliau. Na, o jei projektas tik pačioje pradinėje stadijoje, tikėtina, kad dauguma vystytojų dirba kaip dirbę – minimaliomis sąnaudomis stengiasi tęsti projektą, kol gaus leidimą statyboms. Tokių projektų likimas paaiškės vėliau, kai situacija rinkoje stabilizuosis“, – cituojamasa L. Cicėnas.

Ieško arba pirmojo, arba investicinio būsto

Pasak „Realco“ eksperto, iki karo pradžios pirkėjų portretų būta pačių įvairiausių, jie domėjosi būstais visuose segmentuose. Šiandien jis įžvelgia likusius du gana aiškius pirkėjų profilius, kurie rinkoje išlieka aktyvūs.

„Pirmieji – tai jaunesni pirkėjai, ieškantys savo pirmo būsto. Akivaizdu, kad jų poreikiai ir norai niekur nedingo. Tokių pirkėjų taikinyje yra pigesni ekonominio segmento būstai. Antrieji – kiek vyresni, investicinio turto ieškantys pirkėjai. Jie suvokia, jog pernai metais fiksuota didelė infliacija artimiausioje ateityje taps dar opesne problema. Šie pirkėjai labiau linkę dvejoti ir sprendimus priima ne taip greitai. Priešingai elgiasi sau pirmojo būsto ieškantys jaunesni žmonės“, – vardija jis.

L. Cicėnas atkreipia dėmesį, kad aktyviausiai pardavimai šiuo metu vyksta jau pastatytuose arba baigiamuose statyti projektuose, kurių sostinės rinkoje nėra daug – apie 30 proc. visos būstų pasiūlos. Tačiau situacija šiuo metu NT rinkoje labai dinamiška ir keičiasi kone kasdien. Pačioje karo pradžioje pasirodžiusi panika ir štilis naujų būstų pardavimuose priminė pirmojo karantino pradžią 2020-aisiais. Baigiantis kovui, pastebimi pirmieji rinkos proveržio šaukliai – stabilizuojasi statybinių medžiagų ir žaliavų tiekimas, nors jų kainos gerokai aukštesnės, prie pasikeitusios realybės pripranta pirkėjai, kurie atnaujina ankstesnius planus ir naujų namų paiešką.

NT vystytoja „Realco“ savo planų kol kas nekeičia. Bendrovė baigia statybos darbus projekte „7 vakarai“, tęsia darbus projektuose „Go Life“, „Prie Vilnelės“ ir neseniai pradėtame statyti „Algirdo 3“. Artimiausiu metu „Realco“ tikisi pradėti statybos darbus Antakalnyje, projekte „Vileišio 27“, taip pat rengia projektus keletui kitų gyvenamųjų projektų.
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2022-06-28 10:14
„Orion Asset Management“ valdomas fondas pristato rinkai naują NT objektą Palangos centre – „Palangos ašis“. Jau stovinčiame keturių pastatų komplekse – 165 poilsio ir komercinės patalpos. Dalis jų – aukščiausiame daugiaaukštyje Palangos centre, iš kurio atsiveria įspūdingi miesto ir jūros horizonta...
nuotrauka
2022-06-28 09:44
Pastarieji dveji metai NT rinkoje buvo kitokie dėl įvairių priežasčių: 2020 m. staiga užklupusi Covid-19 pandemija, o pastaruoju metu ir prasidėjęs karas Ukrainoje. Nepaisant pasaulinių sukrėtimų, Lietuvos NT rinka nuo 2020 m. kaista. NT ekspertas sako, kad galo kol kas nematyti, nes žmonės būstą pe...
nuotrauka
2022-06-23 12:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP" gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen" statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose.
nuotrauka
2022-06-23 10:44
Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas.
nuotrauka
2022-06-20 16:42
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą dėl nekilnojamojo turto vystytojo pareigos pateikti garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo užtikrinimą būsto pirkėjams.
nuotrauka
2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai sva...
nuotrauka
2022-06-17 09:55
Vilniuje, Santaros gatvėje, šalia Santaros klinikų baigiami statyti modernūs studentų namai „SHED Co-living Vilnius”, atitinkantys geriausių pasaulio universitetų taikomus studentų apgyvendinimo standartus. Planuojama, kad rugsėjo mėnesį duris atversiantys studentų namai taps ne tik puikia alternaty...
nuotrauka
2022-06-14 15:47
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ Vilniuje pradėjo dar vieno bendro gyvenimo, arba „co-living“, komplekso statybas. Naujamiestyje, Vytenio gatvėje, įsikursiančiame komplekse bus įrengti 153 apartamentai bei modernios bendros erdvės, pritaikytos darbui, poilsiui ir bendruomenės gyvenimui.
nuotrauka
2022-06-14 15:03
Vienu patraukliausių gyvenamųjų namų kvartalų Kaune tituluojamas „Piliamiestis“ pasipildys nauju daugiabučiu. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Kauno senamiesčio, pradeda jau 15-ojo modernaus gyvenamojo namo statybas. Projektas laikinosios...
nuotrauka
2022-06-06 10:41
Pasaulyje populiarėjančios tvarumo idėjos neapleidžia ir Lietuvos. Ši tema veržiasi ir į nekilnojamojo turto rinką, kuomet namų ieškantys pirkėjai apsvarsto ir poveikį aplinkai statant jų nusižiūrėtą būstą.
nuotrauka
2022-06-03 11:50
Šį sezoną nuomos rinka nepaliauja stebinti. „Baltic Sotheby's International Realty" ekspertai pastebi, kad permainingais pirmaisiais 2022 metų mėnesiais, nekilnojamojo turto pardavimo apimtys mažėjo, tačiau nuomos rinka augo net tris kartus. Į Lietuvą persikeliant vis daugiau pažangių kaimyninių šal...
nuotrauka
2022-06-03 11:21
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ tęsia naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Aitvarų namai“ statybas populiariame Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone. Ketvirtojo ir penktojo etapo metu „Eriadas“ Lazdynėliuose pastatys dar šešis gyvenamuosius namus, kuriuose iš viso pirkėjams bus pasiūlyti 302 nauji...
nuotrauka
2022-06-01 11:34
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė septintąjį statybų etapą Paupyje, Vilniaus Senamiestyje.
nuotrauka
2022-05-30 15:22
Šiuo metu yra kur kas daugiau galimybių burtis vietos bendruomenėms negu prieš dešimtmetį ar anksčiau. Prie minėtų pokyčių prisideda tiek išmanios technologijos, socialiniai tinklai, tiek didesnė veiklų įvairovė naujai kuriamuose gyvenamuosiuose kvartaluose.
nuotrauka
2022-05-25 11:05
Vilniaus Šnipiškių rajone vystomame gyvenamųjų namų kvartale „Naujasis Skansenas“ pradedama naujo, 6 aukštų ketvirtojo etapo namo su 41 butu statyba. Jis bus baigtas kartu su trečiojo etapo namų statybų pabaiga.
nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę ki...

Statybunaujienos.lt » NT projektai