2022 birželio 28 d. antradienis, 12:12
Reklama  |  facebook

Kokias būsto problemas padės išspręsti interjero dizaineris?

2017-04-25 15:56
Namų interjero mados nesikeičia taip greitai kaip drabužių, tačiau poreikį atsinaujinti neretai padiktuoja atsibodęs, dažnai neišpildytas interjeras, nusidėvėję baldai ar įsigytas būstas su daline apdaila. Nors dažnai pasikliaujama savo jėgomis ir vaizduote, lietuviai nevengia savo namų jaukumo atiduoti ir į profesionalių interjero dizainerių rankas. Visgi architektė ir interjero dizainerė Justina Balvočiūtė teigia, kad lietuviai vis dar nežino, kokių paslaugų gali tikėtis iš interjero dizainerio ir nuoširdžiai nustemba pamatę, kaip tinkamai parinkti dizaino sprendimai gali išspręsti mažos erdvės, prasto apšvietimo ar kitas problemas.
nuotrauka
Tinkamai parinkti dizaino sprendimai gali išspręsti mažos erdvės, prasto apšvietimo ar kitas problemas. J. Balvočiūtės nuotr.


Populiariausia – tarp naujakurių

Septynerius metus svajonių namus lietuviams kuriančios J. Balvočiūtės teigimu, interjero dizainerio paslaugos Lietuvoje aktualiausios naują būstą įsigijusiems žmonėms, todėl šie sudaro didžiausią klientų dalį. Tokie užsakovai pageidauja pilno būsto įrengimo – nuo sienų ir grindų apdailos, baldų projektų iki namų tekstilės parinkimo.

Nekilnojamojo turto vystytojai pastebi, kad namai su daline apdaila išlieka populiariausias lietuvių pasirinkimas. „Tik maždaug 10 proc. mūsų klientų pageidauja gauti raktus jau nuo visiškai įrengto būsto. Namų erdvė – pati svarbiausia, o nuosavas būstas – viena didžiausių investicijų gyvenime, todėl natūralu, kad ieškoma galimybės namų įrengimui skirti nedaug savo laiko, tačiau kartu daryti įtaką spalvų, medžiagų ir įvairių interjero elementų parinkimui“, – pastebi bendrovės „Pilaitės terasos“ pardavimų vadovė Eglė Dedelienė.

Mitais apipintas darbas

J. Balvočiūtė pasakoja, kad pradėjusi darbą su naujais klientais neretai išgirsta apie savo profesijos atstovus daugybę tikrovės neatitinkančių faktų, todėl paaiškina dažniausius iš jų.

• Interjero dizaineris yra tas pats kas interjero dekoratorius. Neretai klaidingai įsivaizduojama, kad interjero dizainerio rūpesčiai apsiriboja kelionėmis po parduotuves, ieškant ir tarpusavyje derinant baldus. Su tuo anksčiau nesusidūrę žmonės galvoja, jog interjero dizaineris pasirūpins tik estetiniu būsto įvaizdžiu, tačiau po šia profesija slypi kur kas daugiau. Interjero dizaineris rūpinasi funkcinių zonų išdėstymu ir bendradarbiauja su kitais rangovais, kurie yra atsakingi už sienų, lubų ir grindų apdailą, santechnikos montavimą, bei kitus darbus. Tik vėliau pereinama prie baldų, šviestuvų ir namų tekstilės bei smulkesnių interjero elementų parinkimo ir derinimo.

• Geram interjerui reikia gero erdvių išplanavimo. Vyrauja nuomonė, kad jeigu būstas išplanuotas nepatogiai, jo „neišgelbės“ net geriausias dizaineris. Tačiau tinkamai parinkti sprendimai nulemia ne tik būsto patrauklumą, bet ir funkcionalumą – egzistuoja įvairūs interjero dizaino principai, kuriuos pritaikius ne tik galima džiaugtis geresniu natūraliu apšvietimu, bet ir palengvėja buitis bei užtikrinamas patogesnis judėjimas. Pavyzdžiui, labai svarbu, kad su pirkiniais įžengus pro namų duris pavyktų patogiai, be būtinybės apeiti didelius baldus ar kitas kliūtis, pasiekti virtuvę. Taip pat įsirenginėjant būstą retai pagalvojama apie tai, kad virtuvės baldai ir įranga turėtų būti išdėstyti tam tikra seka, t. y. kad išsiėmus daržoves iš šaldytuvo būtų galima jas iškart plauti kriauklėje, tada patogiai pereiti prie pjaustymo ant darbastalio ir galiausiai – pasiekti viryklę. Dar kiti „stebuklai“ būste prasideda pašalinus vieną nereikalingą sieną arbą šiek tiek pastūmus ne vietoje „išdygusią“ pertvarą. Interjero dizaineris žino daug tokių taisyklių ir, apjungdamas jas į bendrą visumą, užtikrina maksimalų namų komfortą.

Dizaineriai įrenginėja būstą

• Interjero dizaineris tik dar labiau padidina namų įrengimui numatytas išlaidas. Klaidingai manoma, kad interjero dizaineris nėra suinteresuotas įrengti būsto mažiausiomis sąnaudomis ir švaisto užsakovo pinigus. Tačiau susipažinus su klientais, visuomet apsikeičiama analogais, t. y. patraukliais interjero ir jo elementų pavyzdžiais, o prieš imantis konkrečių darbų, aptariamas ir būsto įrengimui skiriamas biudžetas. Interjero dizaineriai yra ne mažiau suinteresuoti, kad numatytas biudžetas nepasibaigtų tik darbams įpusėjus ir būtų galima pasiekti suplanuotą rezultatą.

• Dizaineriai įrenginėja būstą pagal savo skonį. Visuomenėje yra susiformavusi nuomonė, kad interjero dizaineris visuomet įrenginėja būstą pagal savo individualų skonį – tokius namus, kuriuose pats norėtų gyventi. Visgi geras specialistas privalo kiekviename žingsnyje tartis su užsakovu, nebent sutariama kitaip. Įdomu tai, kad praktikoje išryškėjo tendencija, jog į namų interjero kūrimą kur kas aktyviau įsitraukia moterys – jeigu būstą įsirenginėja pora, dažniausiai bendraujama su moterimis, nes joms namų jaukumas yra ypač svarbus. Vyrai dažniau įsikiša, kai prasideda darbas su rangovais – natūralu, kad jie šią sritį išmano šiek tiek geriau nei moterys ir nori daugiau kontroliuoti būtent šį procesą.

Būsto pardavimo ekspertė E. Dedelienė priduria, kad moterys labiau įsitraukia ne tik į būsto įrengimo, bet ir jo paieškų procesą. „Sprendimą įsigyti konkretų būstą poroje dažniausiai nulemia moterys, kurioms be visų klausimų, apie kuriuos pagalvoja ir vyrai, itin svarbi ir namų estetika bei komfortas. Dalinę apdailą siūlančių nekilnojamojo turto vystytojų užduotis – sukurti pagrindą kokybiško būsto, atitinkančio šiuolaikinių žmonių poreikius, kūrimui, tačiau akivaizdu, kad vėliau į pagalbą pasitelktas interjero dizaineris gali visiškai pakeisti būsto išplanavimą ar apšvietimą ir maksimaliai pritaikyti jį prie kiekvieno asmeninių poreikių“, – teigia „Pilaitės terasų“ atstovė.

Pataria nepersistengti

Nusprendusiems savo būsto jaukumu ir komfortu pasirūpinti patiems, interjero dizainerė pataria nesivaikyti sezoninių madų ir verčiau investuoti į ilgalaikius interjero sprendimus. Pasirinkus universalų stilių, galima konkretų įspūdį sukurti tarpusavyje derinant detales, kurias vėliau visuomet lengva pakeisti ir būstą vėl atnaujinti.

Kuriant naują namų interjerą taip pat nėra būtinybės atsisakyti visų iki tol turėtų baldų ar kitų interjero elementų. „Nors žmonės, įsigiję būstą, neretai nori jį įsirengti visiškai naujai, natūralu, kad kartais atsiranda daiktų, kurie kelia tam tikrus sentimentus. Tačiau tikrai nebūtina visko kurti nuo pat pradžių – kartu su interjero dizaineriu visuomet verta paieškoti sprendimų, kaip tokius brangius daiktus padaryti natūralia naujo interjero dalimi. Kartais klaidingai manoma, kad reikės atsisakyti visko, tačiau kūrybingi sprendimai leidžia suderinti nauja ir sena“, – teigia J. Balvočiūtė.  

J. Balvočiūtės nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.
nuotrauka
2022-06-21 13:48
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ paskelbė uždarą architektūrinį konkursą sostinės verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos konversijai. Naujo, multifunkcinio kvartalo koncepcijai sukurti pakviesta vienuolika patyrusių Lietuvos architektų įmonių.  
nuotrauka
2022-06-20 12:03
Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus regioninės architektų tarybos (VRAT) įvertinimo. Architektų taryba teigiamai įvertino būsimo kvartalo architektūrinius sprendinius ir pat...
nuotrauka
2022-06-17 10:41
Kovojant su klimato kaita ir ieškant tvaresnių statybos sprendimų, Vakarų šalyse statoma vis daugiau medinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Dėl savo architektūros ir dizaino sprendimų šie pastatai kasmet susižeria aibę prestižinių apdovanojimų.
nuotrauka
2022-06-15 09:31
Pastaraisiais metais urbanistikoje pastebimai įsitvirtina nauja miestų planavimo paradigma, kuri keliais žodžiais galėtų būti nusakyta kaip miestų tankinimas. Ši tendencija pastebima daugelyje Europos miestų, o taip pat neaplenkia ir Lietuvos. Mintimis apie tai, kuo kompaktiškas miestas yra pranašes...
nuotrauka
2022-06-15 07:26
Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija.
nuotrauka
2022-06-14 14:52
Vokiečių gatvės atnaujinimo projektiniai pasiūlymai liepos 1 d. bus dar kartą pristatyti pastabų jiems turėjusiems vilniečiams. Autoriai – studijos „IMM architektai" – įvertinę išsakytus lūkesčius pirmo pristatymo metu bei kūrybinėse dirbtuvėse, pagal galimybes koregavo sprendinius.
nuotrauka
2022-06-14 07:10
Savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė 5 autoriai. Visuose projektuose dėmesys skirtas ne tik pačiam pastatui, bet ir viešosioms erdvėms, sukuriant maksimalią prieigą prie vandens. Pateikti pro...
nuotrauka
2022-06-10 07:12
Veidrodis mažame bute yra interjero detalė, padedanti optiškai praplėsti erdves. Tačiau dėl veidrodžio atspindėjimo specifikos reikia žinoti keletą detalių.
nuotrauka
2022-06-09 09:36
Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigami...
nuotrauka
2022-06-08 15:40
Bendrovė „MB projektas“ (antrinė UAB Merko būstas įmonė) organizavo projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Žalgirio g. 131, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-06-03 13:59
Vilniaus savivaldybė pritarė pagal svarstymo metu gautas pastabas patobulintiems Daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų principams, kuriuos rengė projekto autoriai JAV architektūros įmonė „Populous" drauge su Lietuvos bendrove „Cloud archi...
nuotrauka
2022-05-30 11:27
Vilniaus centre, tarp Naujamiesčio ir Naujininkų, išsidėsčiusi didžiulė geležinkelių pramonei naudojama teritorija ateityje gali tapti svarbiu vilniečių traukos tašku. Į sostinėje vyksiančias „Eurocities" architektūros dirbtuves susirinkę architektūros, urbanistikos, transporto ir kitų sričių eksper...
nuotrauka
2022-05-28 08:16
Ilgaamžiškumas, natūralumas ir tvarumas – vis dažniau suskamba namus projektuojančių naujakurių lūpose. Kaip pastebi studijos „Habitas“ dizainerė Irena Vanagaitytė-Jankavičienė, interjero dizaino tendencijas, ieškant sprendimų būsto įrengimui, diktuoja ir praūžusi pandemija.
nuotrauka
2022-05-27 09:21
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo statyti „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai parengti atsižvel...
nuotrauka
2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdės...
nuotrauka
2022-05-13 07:40
Naujakuriai ar tie, kuriems ant sienų gerai matomose vietose esantys ir dažnai liečiami jungikliai tiesiog morališkai paseno, rinkdamiesi elektros instaliacijos komponentus pirmiausiai turėtų patys sau atsakyti klausimą – o koks gi jų tikslas? Išryškinti, pabrėžti ir gal net suteikti dekoro statusą ...
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.
nuotrauka
2022-05-06 07:20
Tiek privačiuose būstuose, tiek biuruose naudojama itin daug stiklo konstrukcijų: nuo vonios kambario ar laiptų turėklų iki pertvarų. Tam, kad šias konstrukcijas iš viso galima būtų įrengti ir įrengti estetiškai, būtini laikikliai ir panašios detalės, kurias gamina „TTinox“ įmonė.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras