2022 sausio 16 d. sekmadienis, 12:25
Reklama  |  facebook

Kokias būsto problemas padės išspręsti interjero dizaineris?

2017-04-25 15:56
Namų interjero mados nesikeičia taip greitai kaip drabužių, tačiau poreikį atsinaujinti neretai padiktuoja atsibodęs, dažnai neišpildytas interjeras, nusidėvėję baldai ar įsigytas būstas su daline apdaila. Nors dažnai pasikliaujama savo jėgomis ir vaizduote, lietuviai nevengia savo namų jaukumo atiduoti ir į profesionalių interjero dizainerių rankas. Visgi architektė ir interjero dizainerė Justina Balvočiūtė teigia, kad lietuviai vis dar nežino, kokių paslaugų gali tikėtis iš interjero dizainerio ir nuoširdžiai nustemba pamatę, kaip tinkamai parinkti dizaino sprendimai gali išspręsti mažos erdvės, prasto apšvietimo ar kitas problemas.
nuotrauka
Tinkamai parinkti dizaino sprendimai gali išspręsti mažos erdvės, prasto apšvietimo ar kitas problemas. J. Balvočiūtės nuotr.


Populiariausia – tarp naujakurių

Septynerius metus svajonių namus lietuviams kuriančios J. Balvočiūtės teigimu, interjero dizainerio paslaugos Lietuvoje aktualiausios naują būstą įsigijusiems žmonėms, todėl šie sudaro didžiausią klientų dalį. Tokie užsakovai pageidauja pilno būsto įrengimo – nuo sienų ir grindų apdailos, baldų projektų iki namų tekstilės parinkimo.

Nekilnojamojo turto vystytojai pastebi, kad namai su daline apdaila išlieka populiariausias lietuvių pasirinkimas. „Tik maždaug 10 proc. mūsų klientų pageidauja gauti raktus jau nuo visiškai įrengto būsto. Namų erdvė – pati svarbiausia, o nuosavas būstas – viena didžiausių investicijų gyvenime, todėl natūralu, kad ieškoma galimybės namų įrengimui skirti nedaug savo laiko, tačiau kartu daryti įtaką spalvų, medžiagų ir įvairių interjero elementų parinkimui“, – pastebi bendrovės „Pilaitės terasos“ pardavimų vadovė Eglė Dedelienė.

Mitais apipintas darbas

J. Balvočiūtė pasakoja, kad pradėjusi darbą su naujais klientais neretai išgirsta apie savo profesijos atstovus daugybę tikrovės neatitinkančių faktų, todėl paaiškina dažniausius iš jų.

• Interjero dizaineris yra tas pats kas interjero dekoratorius. Neretai klaidingai įsivaizduojama, kad interjero dizainerio rūpesčiai apsiriboja kelionėmis po parduotuves, ieškant ir tarpusavyje derinant baldus. Su tuo anksčiau nesusidūrę žmonės galvoja, jog interjero dizaineris pasirūpins tik estetiniu būsto įvaizdžiu, tačiau po šia profesija slypi kur kas daugiau. Interjero dizaineris rūpinasi funkcinių zonų išdėstymu ir bendradarbiauja su kitais rangovais, kurie yra atsakingi už sienų, lubų ir grindų apdailą, santechnikos montavimą, bei kitus darbus. Tik vėliau pereinama prie baldų, šviestuvų ir namų tekstilės bei smulkesnių interjero elementų parinkimo ir derinimo.

• Geram interjerui reikia gero erdvių išplanavimo. Vyrauja nuomonė, kad jeigu būstas išplanuotas nepatogiai, jo „neišgelbės“ net geriausias dizaineris. Tačiau tinkamai parinkti sprendimai nulemia ne tik būsto patrauklumą, bet ir funkcionalumą – egzistuoja įvairūs interjero dizaino principai, kuriuos pritaikius ne tik galima džiaugtis geresniu natūraliu apšvietimu, bet ir palengvėja buitis bei užtikrinamas patogesnis judėjimas. Pavyzdžiui, labai svarbu, kad su pirkiniais įžengus pro namų duris pavyktų patogiai, be būtinybės apeiti didelius baldus ar kitas kliūtis, pasiekti virtuvę. Taip pat įsirenginėjant būstą retai pagalvojama apie tai, kad virtuvės baldai ir įranga turėtų būti išdėstyti tam tikra seka, t. y. kad išsiėmus daržoves iš šaldytuvo būtų galima jas iškart plauti kriauklėje, tada patogiai pereiti prie pjaustymo ant darbastalio ir galiausiai – pasiekti viryklę. Dar kiti „stebuklai“ būste prasideda pašalinus vieną nereikalingą sieną arbą šiek tiek pastūmus ne vietoje „išdygusią“ pertvarą. Interjero dizaineris žino daug tokių taisyklių ir, apjungdamas jas į bendrą visumą, užtikrina maksimalų namų komfortą.

Dizaineriai įrenginėja būstą

• Interjero dizaineris tik dar labiau padidina namų įrengimui numatytas išlaidas. Klaidingai manoma, kad interjero dizaineris nėra suinteresuotas įrengti būsto mažiausiomis sąnaudomis ir švaisto užsakovo pinigus. Tačiau susipažinus su klientais, visuomet apsikeičiama analogais, t. y. patraukliais interjero ir jo elementų pavyzdžiais, o prieš imantis konkrečių darbų, aptariamas ir būsto įrengimui skiriamas biudžetas. Interjero dizaineriai yra ne mažiau suinteresuoti, kad numatytas biudžetas nepasibaigtų tik darbams įpusėjus ir būtų galima pasiekti suplanuotą rezultatą.

• Dizaineriai įrenginėja būstą pagal savo skonį. Visuomenėje yra susiformavusi nuomonė, kad interjero dizaineris visuomet įrenginėja būstą pagal savo individualų skonį – tokius namus, kuriuose pats norėtų gyventi. Visgi geras specialistas privalo kiekviename žingsnyje tartis su užsakovu, nebent sutariama kitaip. Įdomu tai, kad praktikoje išryškėjo tendencija, jog į namų interjero kūrimą kur kas aktyviau įsitraukia moterys – jeigu būstą įsirenginėja pora, dažniausiai bendraujama su moterimis, nes joms namų jaukumas yra ypač svarbus. Vyrai dažniau įsikiša, kai prasideda darbas su rangovais – natūralu, kad jie šią sritį išmano šiek tiek geriau nei moterys ir nori daugiau kontroliuoti būtent šį procesą.

Būsto pardavimo ekspertė E. Dedelienė priduria, kad moterys labiau įsitraukia ne tik į būsto įrengimo, bet ir jo paieškų procesą. „Sprendimą įsigyti konkretų būstą poroje dažniausiai nulemia moterys, kurioms be visų klausimų, apie kuriuos pagalvoja ir vyrai, itin svarbi ir namų estetika bei komfortas. Dalinę apdailą siūlančių nekilnojamojo turto vystytojų užduotis – sukurti pagrindą kokybiško būsto, atitinkančio šiuolaikinių žmonių poreikius, kūrimui, tačiau akivaizdu, kad vėliau į pagalbą pasitelktas interjero dizaineris gali visiškai pakeisti būsto išplanavimą ar apšvietimą ir maksimaliai pritaikyti jį prie kiekvieno asmeninių poreikių“, – teigia „Pilaitės terasų“ atstovė.

Pataria nepersistengti

Nusprendusiems savo būsto jaukumu ir komfortu pasirūpinti patiems, interjero dizainerė pataria nesivaikyti sezoninių madų ir verčiau investuoti į ilgalaikius interjero sprendimus. Pasirinkus universalų stilių, galima konkretų įspūdį sukurti tarpusavyje derinant detales, kurias vėliau visuomet lengva pakeisti ir būstą vėl atnaujinti.

Kuriant naują namų interjerą taip pat nėra būtinybės atsisakyti visų iki tol turėtų baldų ar kitų interjero elementų. „Nors žmonės, įsigiję būstą, neretai nori jį įsirengti visiškai naujai, natūralu, kad kartais atsiranda daiktų, kurie kelia tam tikrus sentimentus. Tačiau tikrai nebūtina visko kurti nuo pat pradžių – kartu su interjero dizaineriu visuomet verta paieškoti sprendimų, kaip tokius brangius daiktus padaryti natūralia naujo interjero dalimi. Kartais klaidingai manoma, kad reikės atsisakyti visko, tačiau kūrybingi sprendimai leidžia suderinti nauja ir sena“, – teigia J. Balvočiūtė.  

J. Balvočiūtės nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-01-11 11:03
Prasidėjus naujiems metams, apie pagrindines šių metų interjero tendencijas, kurios turėtų neaplenkti ir lietuvių namų, pasakoja interjero specialistai.
nuotrauka
2022-01-06 10:57
Statytojas UAB „Briko LT“ prie savo projektuojamo prekybos paskirties pastato (Pilaitės pr. 65) planuoja ir privačią 0,5 ha parko teritoriją, kuri bus atvira visiems vilniečiams. Bendrovė netrukus pristatys viešos erdvės projektinius pasiūlymus gyventojams viešame aptarime. Visuomenei svarstyti pate...
nuotrauka
2022-01-05 16:02
Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ Vilniaus miesto savivaldybei svarstyti pateikė kartu su projektavimo įmone „Viltekta“ parengtus administracinio pastato sostinės senamiestyje, Palangos g. 4 / Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Viešas projekto...
nuotrauka
2021-12-15 11:00
Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, tarptautinio atviro architektūrinio projekto konkurse skelbiama galutinė architektūrinių projektų eilė.
nuotrauka
2021-12-15 10:44
Kasmet vis daugiau žmonių investuoja į kiemo, terasos, sodo puošimą kalėdinėmis lemputėmis ir dekoracijomis. Tokios puošmenos ne tik palengvina švenčių laukimą, tačiau ir šildo bei kuria kalėdinę magiją.
nuotrauka
2021-12-15 06:46
Atnaujinto daugiafunkcio kvartalo „Akropolis Vingis“ priešprojektinį pasiūlymą vertinusi Vilniaus regioninė architektų taryba (VRAT) teigiamai įvertino numatomo projekto novatoriškumą, tūrių skaidymą į kvartalinę struktūrą, dermę su kaimyniniais Vilkpėdės ir Naujamiesčio rajonais, būsimą teigiamą įt...
nuotrauka
2021-12-14 12:55
„Citus“ skelbtame konkurse, kuriame buvo renkama architektūrinė idėja būsimam projektui Vilniuje, Kareivių g. 5 gruodžio 9 d. vykusiame posėdyje, komisijos sprendimu, nugalėtoja paskelbta Sigito Sparnaičio ir Vytenio Gerliako architektūros studija „Eventus Pro“.
nuotrauka
2021-12-11 07:48
Projektas „Re-Ice“, kurį pateikė Hanna Galas iš Lenkijos, buvo pripažintas „Unbelievable Challenge 2021“ („Neįtikėtinas iššūkis 2021“) idėjų konkurso laimėtoju. Laimėtoja gaus 6 mėnesių stažuotę tarptautinį pripažinimą pelniusiose architektų dirbtuvėse WXCA Varšuvoje, Lenkijoje.
nuotrauka
2021-12-08 11:24
LRT naujojo pastato konkurse, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga, geriausiu pripažintas biuro „Aketuri architektai“ projektas „Juosta“.
nuotrauka
2021-12-02 14:16
Naują nekilnojamąjį turtą įsigiję gyventojai susiduria su klausimu, kaip susikurti patogų ir praktišką namų interjerą. Atsakymus jiems pateikia ekspertai, kurie pabrėžia: pagrindinės būsto erdvės turi skirtingas paskirtis, lemiančias, kaip šiose zonose išdėstomi baldai, projektuojamas apšvietimas, į...
nuotrauka
2021-12-02 11:33
Nordhavn rajonas Kopenhagoje dar visai neseniai buvo žinomas kaip pramoninė uosto teritorija su laivų statyklomis, remonto dokais, sandėliais ir logistikai skirtais pastatais. Šiandien čia vykdoma konversija leidžia teritorijai atgimti nauju traukos tašku – statomi gyvenamieji namai ir verslo centra...
nuotrauka
2021-11-26 10:55
Minimalistinis, neperkrautas stilius vis labiau įsitvirtina ne tik atskirose gyvenimo srityse, bet ir mūsų namuose. Dizaineriai taisyklę „mažiau yra daugiau“, kaip, beje, ir naujakuriai, siekia pritaikyti ne tik bendrose, dažnai naudojamose erdvėse, bet ir labiau intymiose zonose, pavyzdžiui, vonios...
nuotrauka
2021-11-22 14:09
Anksčiau pajusti šventinę nuotaiką ir namuose sukurti jaukią atmosferą padeda kalėdinės dekoracijos. Namų ir eglutės puošimas, šventinio stalo dekoro planavimas palengvina švenčių laukimą.
nuotrauka
2021-11-22 07:03
Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, tarptautinio atviro architektūrinio projekto konkursas artėja prie galutinės vertinimo eilės sudarymo. Vertinimo komisija iš konkursui pateiktų darbų, kurie nebuvo atmesti pagal konkurso sąlygas, sudarė preliminarią archi...
nuotrauka
2021-11-19 11:10
Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė, kad Kauno centrinio pašto rūmai būtų įrašyti į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. Tai reiškia, kad šis kultūros paminklas įgyja nacionalinio reikšmingumo lygmens apsaugą.
nuotrauka
2021-11-19 07:13
Architektų ir teritorijų planavimo vadovų profesinis atestavimas nuo šiol bus skaidresnis ir aiškesnis. Už tai atsakingi Architektų rūmai privalo užtikrinti, kad Architektų profesinio atestavimo komisijos sprendimai būtų objektyvūs ir nešališki, ji prisiimtų atsakomybę už savo išvadų pagrįstumą.
nuotrauka
2021-11-17 11:39
Pasaulyje ir Lietuvoje išpopuliarėję loftai turi ir privalumų, ir trūkumų, bet gerai apgalvotas jo interjeras gali nustebinti kiekvieną. „Citus“ interjero architektė Vilė Kasperavičiūtė kūrė demonstracinių loftų „Radio City“ projektą, interjerus ir turi ką patarti.
nuotrauka
2021-11-16 10:53
Kompanija „Tikkurila“ metų spalva išrinko spalvą „Kestrel“ (L478). Tai ramybę spinduliuojanti ruda spalva su šaltos raudonos spalvos atspalviu – klasika su netikėtumo elementu. Ji sukuria pažįstamos, bet ir naujos žavios aplinkos jausmą ir dera tiek modernaus, tiek tradicinio stiliaus interjere.
nuotrauka
2021-11-15 10:57
Taline paaiškėjo tradicinio geriausio Baltijos šalių architektūros studentų baigiamojo darbo konkurso BAUA Award rezultatai. Konkurse ryškiai matomos tapo dvi Lietuvos atstovės.
nuotrauka
2021-11-12 10:13
Kaip rodo Lietuvos Statistikos departamento duomenys, daugiabučiams tenka 45 proc. viso šalyje registruoto gyvenamojo būsto ploto. Tačiau didelė dalis butų, kuriuose gyvena lietuviai, yra pastatyti dar prieš kelis dešimtmečius, vadovaujantis visai kitais standartais nei šiandien.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras