2023 rugsėjo 22 d. penktadienis, 8:10
Reklama  |  facebook

LVPA tampa Inovacijų agentūra, kas nuveikta per 19 metų

2022-03-14 10:17
Devyniolikos veiklos metų sukaktis Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) yra paskutinė, kurią įstaiga mini šiuo pavadinimu. Nuo veiklos pradžios jos portfelyje sukaupta 8 411 baigtų ir įgyvendinamų projektų, kurių bendra vertė siekia bemaž 5,4 mlrd. Eur, o skirta ES investicijų suma viršija 3,1 mlrd. Eur.
nuotrauka
Asociatyvi LVPA / FB nuotr.


Minimos įmonės
LVPA (Lietuvos verslo paramos agentūra), VŠĮ
Nedažnas žino, kad sostinės šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų bažnyčios bokšto karilionai suskambo ir LVPA 0,6 mln. Eur finansuoto projekto dėka, o gerokai nunykę Sapiegų rūmai atgijo prie to agentūrai prisidėjus 2 mln. Eur ES investicijomis.

Kernavėje įrengta XIII–XIV a. miesto fragmento mokslinė rekonstrukcija, panaudojus apie 1 mln. Eur ES investicijų, o Trakuose vienos lankomiausių „Bulvių kelio“ apžvalgos aikštelių atsirado taip pat LVPA skyrus per 0,8 mln. Eur finansavimą.

Kartu su LVPA investuojant ES lėšas iškilo naujos ar išsiplėtė buvusios įmonės – „Umaras“ (inovatyvios gamybinės bazės plėtra), „Umega“ (gamybinės bazės modernizavimas), „Sakuona“ (gamybinės bazės plėtra), „Kitron“ (naujų MTTP produktų vystymo centro kūrimas), "Bio circle Balticum“ (investicijos į naujus gamybos plotus) ir šimtai kitų įmonių, naudojęsi ES investicijų galimybėmis po keletą kartų.

Postūmis kurti, modernizuoti, plėstis

„Agentūros finansuoti projektai sukūrė vertę visoje Lietuvoje ir visose gyvenimo srityse – nuo inovatyvių inžinerijos, medicinos technologijų, naujų produktų sukūrimo iki turizmo infrastruktūros plėtros ir istorinių paveldo objektų atgaivinimo, nuo didžiųjų energetikos, verslo modernizavimo projektų, iki paramos mažiausių įmonių gyvybingumui stiprinti“, − LVPA pranešime cituojamas laikinasis vadovas Saulius Merkys.

Anot jo, visus 19 metų agentūra augino savo veiklos ir projektų valdymo kokybę - tobulino procesus, kad projekto įgyvendinimas klientui būtų aiškesnis, produktyvesnis, stengėsi mažinti administracinę naštą verslui, būti savo klientui patikimu pagalbininku, nepaisant kasmet didėjančio veiklos krūvio.

„2007−2013 m. finansiniu laikotarpiu administravome 37 priemones, o pastaruoju 2014−2020 m. periodu – jau 50. Prieš keletą metų rekordiniu vadinome priemonės „Naujos galimybės LT“ gautą 447 paraiškų skaičių, o naujausias 1 670 paraiškų pagal priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“ kiekis ir septyniskart viršytas „Kūrybiniai čekiai COVID-19“ kvietimo biudžetas – jau ne riba“, − apibūdina išaugusias agentūros darbų apimtis S. Merkys.

Į Inovacijų agentūrą – su tvariu bagažu

Pagal sutartis su LVPA energetikos krypčiai nuo 2004 m. skirta didžiausia ES investicijų suma – 1,151 mlrd. Eur. Verslo projektams iš ES investicinių fondų yra skirta 881 mln. Eur, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektai iki šiol sulaukė 660 mln. Eur lėšų, turizmo kryptis – per 407 mln. Eur.

Šiuo metu LVPA dirba su beveik 4,5 tūkst. klientų, daugiausiai jų – arti 1 tūkst. įgyvendina projektus pagal priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“, ir dar ne visos sutartys pasirašytos. Sutarčių skaičiumi taip pat gausios yra priemonės „Pramonės skaitmeninimas LT“, „DPT pramonei LT+“, „Eco-inovacijos LT“, „Naujos galimybės LT“, „Eksperimentas“.

Pasak S. Merkio, šiemet tapdama Inovacijų agentūra, LVPA atsisveikina su pavadinimu, bet pasilieka vertingiausią, ką sukaupė per 19 metų – turtingą patirtį, aukštą specialistų kvalifikaciją, gebėjimą imtis ir sėkmingai vykdyti nebūdingas funkcijas, kūrybišką darbą su projektais, pagarbą klientams. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  ParamaAktualijos

nuotrauka
2023-09-21 13:03
Neigiamą įtaką darbo kokybei ir rezultatams daro ne tik vadovų profesionalumo stygius, blogi santykiai su kolegomis ar didelis darbo krūvis. Ekspertų nuomone, labai svarbu išvengti ir nuobodžiavimo darbe, dar kitaip vadinamo darboduliu. Nuobodulys ir dinamikos trūkumas gali lemti motyvacijos stoką, ...
nuotrauka
2023-09-21 11:28
Skaičiuojama, kad per trejus metus Šiaulių ir aplinkiniuose regionuose trūks daugiau nei 4 tūkst. IT ir inžinerijos srities specialistų. Šios tendencijos kelia nerimą ne tik aukštojo mokslo įstaigoms, bet ir regione veikiančiam verslui, susirūpinusiam ateities darbo rinkos potencialu. Situaciją geri...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-21 07:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtai Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) sprendinių įgyvendinimo programai iki 2030 m. Programoje numatyti konkretūs veiksmai ir nurodomos priemonės, kaip kiekvienas sprendinys bus įgyvendintas, būtini parengti teritorijų planavimo dok...
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-20 13:51
Jau šį ketvirtadienį sostinėje bus žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis tvarios energijos pritaikymo link. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) rugsėjo 21 d., 10 val. Vilniuje, Elektrinės g. 2 kviečia tapti istorinio įvykio liudininkais – ketvirtadienį galingiausio Baltijos šalyse absorbcinio šilumo...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-20 12:17
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,4% (2023 metų liepą buvo fiksuojamas 0,3% augimas). Bendras butų kainų lyg...
nuotrauka
2023-09-20 11:51
Rugsėjį į Vilniaus gatves grįžusios transporto spūstys primena liūdną statistiką, kad vidutiniškai vilniečiai kamščiuose praleidžia maždaug 35 minutes per dieną arba 136 valandas per metus. Ekspertai įvardija dvi pagrindines to priežastis – infrastruktūros silpnybės ir gyventojų įpročiai.
nuotrauka
2023-09-19 15:18
Lietuvos bankas pateikė pasiūlymus ir įgyvendins priemones, kurios praplės būsto paskolų gavėjų pasirinkimo galimybes, sumažins refinansavimo ir palūkanų maržos peržiūros naštą vartotojui, gerins vartotojų informuotumą ir kels jų finansinio raštingumo lygį.
nuotrauka
2023-09-19 14:42
Jau atlikta daugiau nei du trečdaliai suplanuotų dviejų (II ir III) kelio ruožų modernizavimo darbų įgyvendinant didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros projektą, „Via Baltica" Kaunas–Marijampolė–Suvalkai kelio rekonstrukciją. Taip pat sparčiai įsibėgėja ir ilgiausio, beveik 16 km i...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-19 10:44
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) perims žemės naudojimo valstybinės kontrolės, teritorijų planavimo dokumentų – žemėtvarkos schemų ir kaimo plėtros žemėtvarkos projektų...
nuotrauka
2023-09-19 07:51
KTU Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF) mokslo metus pradeda su atnaujintomis bakalauro ir magistrantūros studijų programomis ir kviečia įvairių sričių inžinierius atnaujinti savo žinias bei kelti kvalifikaciją.
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos