2024 liepos 21 d. sekmadienis, 21:58
Reklama  |  facebook

Lietuviai renkasi būstą kitaip: daugiau dėmesio virtuvei, šviesai, mažiau – plotui

2023-12-27 14:27
Nekilnojamo turto bendrovės „Bonava Lietuva“ duomenys rodo, kad gerokai kinta lietuvių įpročiai renkantis būstą. Anot bendrovės architektų, vis daugiau perkančiųjų būstą nori didesnių virtuvės erdvių, bet ne svetainių, pastarąsias keičia į dar vieną kambarį darbui, itin daug dėmesio skiria šviesai.
nuotrauka
Bendrovės „Bonava Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
Bonava Lietuva, UAB
Gyvenimo būdas diktuoja erdvių paskirstymą

„Pastebimai mažėja susidomėjimas didesniais būstais, atsiranda paklausa mažesniam, bet funkcionaliam būstui, kuriame tikslingai išnaudojamas kiekvienas kvadratinis metras“, – sako „Bonava Lietuva“ pranešime cituojama architektė Alina Urbutytė.

Pasak jos, dar ne taip seniai buvo vertinami didesni butai, tačiau kylančios statybos kainos, pandemija, kuomet buvo dirbama per nuotolį, pakeitė ir perkančiųjų elgesį.

Pastebima, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria būstams su erdvesnėmis virtuvėmis, o šis pokytis siejamas ne tik su pandemijos padariniais, kuomet žmonės buvo priversti daugiau laiko leisti namie, bet ir su maisto gamybos kultūros proveržiu.

Pasak architektės A. Urbutytės, bendros vakarienės ar maisto ruošimas kartu tampa nauja naujakurių tradicija.

Bendrovės „Bonava Lietuva“ nuotr.Bendrovės
„Bonava Lietuva“
nuotr.

„Tai ne tik mada, bet ir besikeičiantis lietuvių gyvenimo būdas. Jie atranda maisto gamybą namuose, tad virtuvė tampa ne tik kūrybos erdve, bet ir jaukia, patogia vieta susiburti, bendrauti“, – dėsto ji.

Dar vienas paskutiniais metais pastebimas pokytis, kuris siejamas su pandemija – darbas iš namų. „Bonava Lietuva“ architektė atkreipia dėmesį, kad vis dažniau stengiamasi rasti vietą darbo stalui, kartais pasitelkiant kūrybiškus sprendimus, personalizuojant tokio pobūdžio erdvę.

„Sakyčiau, kad automobilio parkavimo vietos klausimą biudžete keičia darbo kambario ar tinkamos tam erdvės įsirengimas“, – sako ji.

Populiariausias butas: mažas, bet šviesus

Pastaraisiais metais taip pat išaugo susidomėjimas ir mažesniais būstais nuo 40 kv.m. iki 45 kv.m., bei ženkliai krito didesniais nei 55 kv. m. Anot jos, mažesni būstai tampa miestiečių norma, o ši tendencija grindžiama ekonomiškesnių variantų pasirinkimu ir investicine grąža.

„Didesnių dviejų kambarių būstų, tarkime 65 kv. metrų dydžio, galima rasti senesniuose namuose, statytuose 2008 metais, o dabar priešingai. Klientai ieško racionalaus, mažesnio, gerai išplanuoto ir svarbiausia funkcionalaus būsto, bet jau trijų kambarių, kurių dydis kiek didesnis nei 50 kv. metrų“, – sako ji.

Vis dėlto vienas svarbiausių ir aktualiausių prioritetų renkantis būstą išlieka nekintantis: dideli langai ir kuo šviesesnis būstas.

BonavaAlina Urbutytė.
„Bonava Lietuva“
nuotr.

„Tai beveik nekinta ir pasiteisina. Dideli langai vizualiai išdidina būsto erdvę, taip pat įleidžia daugiau šviesos į vidų, kas ypač aktualu šaltuoju metų sezonu“, – teigia A. Urbutytė.

Tačiau ji atkreipia dėmesį, kad renkantis būstą su langais į pietvakarinę pusę saulė vasarą gali ir stipriai prikaitinti būstą.

„Atrodo turime visą eilę tamsesnių mėnesių, bet turime ir kitus, kuomet saulės kaitra gali būti net per didelė“, – pažymi ji.

Interjero tendencijos

Pastebima ir tai, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria šviesesniems būsto interjero sprendimams ir minimalizmui.

„Jei anksčiau galėdavome matyti gana įvairių interjerų sprendimų nuo klasikos iki retro ar kičo, šiuo metu viskas juda link minimalizmo ir racionalumo. Jokių perteklinių dizaino ar interjero elementų – viskas orientuota į gyvenimo kokybę ir efektyvumą. Dominuoja skandinavų kūrėjų sprendimai, stilistika, kas tikrai nėra blogai, nes priimtina daugeliui bei išlaiko vertę“, – akcentuoja architektė.

Pasak jos, naujakuriai vis daugiau dėmesio skiria ir kokybiškai grindų dangai, keičiasi požiūris į vonios erdvę.

„Parketo grindų danga išlieka populiariausia: natūrali, ekologiška, ilgaamžė, turinti savo gerbėjų būrį, bet vertėtų įvertinti, kad medis lepesnė, jautresnė ir reikalaujanti daugiau priežiūros medžiaga“, – atkreipia dėmesį A. Urbutytė.

Kalbant apie vonios erdvių įrengimo tendencijas – lietuvių pasirinkimuose dominuoja racionalūs sprendimai.

Bonava

Bendrovės „Bonava Lietuva“ nuotr.

„Lietuviai vertina modernesnius sprendimus interjere. Vis dėlto, dušo ar vonios klausimą kiekvienas sprendžia individualiai pagal savo poreikius, tiesa, tam turi įtakos ir būsto dydis. Iki 50 kv. metrų būstuose dominuoja dušai, o vonios – erdvesniuose būstuose“, – vyraujančias tendencijas išskiria ji.
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-07-19 13:49
Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę aukštybiniai pastatai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą" – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, buvo atnaujintos jos formavimo gairės.
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 07:23
Tvarumo tema šiuolaikinėje visuomenėje įgauna vis didesnę reikšmę. Pastebima, kad dėmesys aplinkosaugai vis dažniau skiriamas įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško interjero sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų ir pe...
nuotrauka
2024-07-15 09:41
Pastatai bei juos supanti aplinka turi didelę įtaką žmogaus veiksmams. Tyrimai rodo, kad prie estetiškai patrauklių pastatų esame labiau linkę padėti vieni kitiems, o pro nuobodžius pastatus net nenorime eiti – trečdalis „Darnu Group“ inicijuotame tyrime apklaustų Lietuvos didmiesčių gyventojų teigi...
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-03 13:29
Lietuvoje vystomi verslo centrų projektai vis dažniau pritraukia ne tik vietinius, bet ir žymius užsienio architektus. Vieni naujausių pavyzdžių – Vilniaus veidą gerokai pakeitęs Danielio Libeskindo suprojektuotas verslo centras „Artery“ ir šalia jo Konstitucijos pr. 14A kylantis investicijų valdymo...
nuotrauka
2024-07-02 07:56
Terminas „tvarumas“, ekologų imtas naudoti praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio pradžioje, anglų kalboje reiškia maždaug „gebėjimą palaikyti, paremti, patvirtinti“ arba „pastatyta, kad išliktų“. Terminas išpopuliarėjo, imtas plačiai naudotis įvairiausiose gyvenimo srityse – nuo gyvenimo būdo, politik...
nuotrauka
2024-06-28 14:11
Išlaikyti vėsą namuose pačiame vasaros įkarštyje gali būti tikras iššūkis. Čia gali padėti išmanesnių namų sistema JUNG HOME. Vienas iš šios sistemos produktų yra specialus valdiklis, kuris gali automatiškai kontroliuoti ne tik žaliuzes, bet ir užuolaidas, roletus nuo saulės bei markizes. Tai inovat...
nuotrauka
2024-06-27 10:18
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-25 12:02
Niujorke atidengtas 10 Europos šalių ir JAV menininkų viešojo meno kūrinys – freska „Kolektyvinės ateities sodas“. Tarp freską kūrusių menininkų – ir Niujorke gyvenantis lietuvių tapytojas Julius Ludavičius. Ši 25 metrų ilgio freska nutapyta ant viešbučio „The Standard“ sodo išorinės sienos Manhatan...
nuotrauka
2024-06-24 08:44
Įrenginėjant vonios kambarį, svarbu atsižvelgti ne tik į patogumą ir baldų kokybę, bet ir išsaugoti erdvės bei švaros pojūtį. Interjero dizainerė papasakojo, kaip viską suderinti net ir nedidelės kvadratūros vonios kambaryje ir atskleidė, koks sprendimas visada pasiteisina apjungiant estetiką bei fu...
nuotrauka
2024-06-20 15:17
Tvarkingas vonios kambarys leidžia dieną pradėti ir ją pabaigti be papildomo streso. Tačiau dažnai dėl netinkamo baldų išdėstymo šios erdvės potencialas lieka neišnaudotas. Interjero dizainerė sako, kad, protingai suplanavus erdvę, net ir mažiausiame vonios kambaryje galima palaikyti tvarką. Geriaus...
nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras