2023 spalio 4 d. trečiadienis, 11:01
Reklama  |  facebook

Mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga

2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
Mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Portalo Statybunaujienos.lt arch. nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos savivaldybių asociacija),
VILNIUS TECH / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,

„Mano atmintyje profesorius Bronius Sidauga liks kaip labai šviesi ir statybos inžinerijai pasišventusi asmenybė, – sako Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas. – Profesorius didelį darbą atliko Vilniaus Gedimino technikos universitete ir buvo ryški universiteto bendruomenės asmenybė. Daugybė universiteto absolventų prisimena reiklų ir principingą mokslo reikalų prorektorių. Statybos sektorius neteko talentingo inžinieriaus - pedagogo ir labai inteligentiško žmogaus.“ 

Statybos veteranų klubo prezidentas Julius Laiconas a. a. profesorių mini kaip šviesią asmenybę, diplomatišką ir inteligentišką žmogų.

Vincentas Vytis Stragys savo kolegą prof. B. Sidaugą pažinojo nuo pat 1963 m., šiam dar dirbant asistentu inžinerinės geologijos katedroje Kaune. Kolegą V.V. Stragys mini kaip žmogų, gebantį tolerantiškai bendrauti su žmonėmis, kuriuos paprastai vadina „sudėtingo charakterio“.

Vilnius Tech nuotraukoje – 
prof. B. Sidauga
(stovi trečias iš kairės)
su kolegomis

„Bronius buvo tolerantiškas – tiek jauniems, tiek ir vyresniems, diplomatiškas ir draugiškas kolega. Mus siejo ne tik kolegiški, bet ir draugiški ryšiai, su juo buvo galima bendrauti be jokių užuolankų – tiek asmeniniais, tiek ir profesiniais klausimais, – sako V.V. Stragys. – Jis labai prisidėjo steigiant geotechnikos magistrantūros studijas tuometiniame Vilniaus Gedimino technikos universitete.“

Profesoriaus mokslinių tyrimų sritys buvo geologiniai procesai ir reiškiniai, geotechnika, gruntų geotechniniai tyrimai. Jis paskelbė daugiau kaip 50 mokslinių ir populiariųjų straipsnių, buvo vadovėlių ir monografijų bendraautorius. Kartu su V. Pranaičiu ir M. Kaveckiu profesorius yra parašęs knygą „Inžinerinė geologija“, kuria ilgą laiką naudojosi studentai.

Bronius Sidauga gimė 1925 m. lapkričio 30 d. Nemunėlio Radviliškyje, mokėsi garsiojoje Biržų „Saulės“ gimnazijoje, kurioje mokėsi tokios garsios asmenybės, kaip Bernardas Brazdžionis, Jonas Mekas, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, architektas Vytautas Brėdikis, su kuriuo B. Sidauga artimai bendravo, ir kt.

1950 m. baigęs tuometinį Kauno universitetą (taip tuomet vadintas Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), B. Sidauga dėstė Kauno politechnikos institute, buvo Santechnikos fakulteto prodekanas, Vilniaus filialo Miestų statybos fakulteto dekanas. Jis taip pat dėstė Vilniaus inžineriniame statybos institute.

Nuo 2000-ųjų B. Sidauga dirbo Aplinkos ministerijos Standartizacijos departamente.

Prof. B. Sidauga buvo vienas iš biržiečių klubo „Krivulė“ steigėjų, jis dalyvavo Statybos veteranų klubo veikloje, buvo aktyvus Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) narys. 

Statybunaujienos.ltAsmenybės. Sėkmės istorijos

nuotrauka
2023-09-29 07:51
Karjerą pradėjęs kaip darbininkas, Valerijus Iziumovas jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius. Bendrovėje jis dirba keturiasdešimt antrus metus: tai jo pirmoji ir, kaip pats sako, tikriausiai ir paskutinė darbovietė.
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.
nuotrauka
2020-12-23 09:39
Kokios naujovės laukia statybos sektoriaus artimiausiu metu? Kokiomis savybėmis turės pasižymėti šiame sektoriuje dirbantys žmonės? Apie tai pasakoja ne vieną dešimtmetį statybos sektoriuje dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) alumnas, „Prorentus“ direktorius Linas Adoma...
nuotrauka
2020-11-19 13:55
Kasmet abiturientams tenka gerokai pasukti galvą, kol išsirenka tinkamą studijų kryptį, po kurių seka svajonių darbo paieškos. Ne vienas studentas prisipažintų, kad šią užduotį reikia atlikti labai gerai, o žingsniai turėtų būti itin nuoseklūs. Būtent tokiu įsitikinimu vadovavosi Tautvydas Šimanausk...
nuotrauka
2020-11-13 15:00
Kaimo statybos ministerijos (KSM) nebėra jau 35 metus, tačiau buvę kolegos, bent jau Pramonės valdybos darbuotojai, susitinka kas kelerius metus. Laiko atstumas jiems leidžia tuomet grėsmingas situacijas pamatyti kitoje šviesoje, o darbo ir gyvenimo patirtis – apmąstyti sektoriaus ir specialistų sit...
nuotrauka
2020-11-09 10:33
Architektūros menas dažnam asocijuojasi tik su baroko, gotikos, klasicizmo, modernumo ar kitais istoriniais stiliais. Kodėl sunku įvertinti šių laikų architektūrą ir koks architekto vaidmuo derinant užsakovo, vartotojų bei bendruomenės poreikius nepamirštant meninės dalies? Apie tai pokalbis su arch...
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-09-17 08:58
Nuo mažens esame pratinami laiką leisti komandoje: žaidimų aikštelėje žaidžiame su bendraamžiais, mokyklos suole sėdime su klasės draugu, o laisvalaikį mieliau leidžiame draugų ir artimųjų kompanijoje. Įvairius darbus taip pat dažnai norime atlikti ne po vieną, o kartu su kitais.
nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...

Statybunaujienos.lt » Asmenybės. Sėkmės istorijos