2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 8:58
Reklama  |  facebook

Moteris vyriškame versle pasitikėjimą turi užsitarnauti

Aušra PETRONIENĖ      2014-02-11 19:14
Moteris, vadovaujanti įmonei, jau seniai nebestebina, tačiau 33-ejų metų dailiosios lyties atstovė, pati įkūrusi ir vadovaujanti daug techninių žinių reikalaujančiam vyriškam verslui vis dar kelia nuostabą, todėl neatsispyrėm pagundai pakalbinti UAB „Skirmantera“ įkūrėją ir direktorę Kristiną Šiurkutę.
nuotrauka
Kristina Šiurkutė, pašnekovės nuotrauka


Minimos įmonės
Skirmantera, UAB
Pristatykite savo įmonę.

Įmonė verčiasi kranų, vilkikų, ekskavatorių ir kitos specialiosios technikos prekyba, remontu ir montavimu. Bendradarbiaujame su partneriais Latvijoje, kurie atlieka metalo pjaustymą lazeriu bei plazma. Daug užsakymu sulaukiame iš Švedijos, pernai atvėrėme duris į dvi naujas rinkas – Norvegiją ir Baltarusiją. Įmonė įsikūrusi kadaise veikusios „Gargždų statybos“ patalpose, esančiose tarp Gargždų ir Dovilų. Visame Žemaitijos regione esame vienintelė įmonė, atstovaujanti švedų koncernui „Cargotec“ „Hiab“ ir „Loglift“ kranams bei „Multilift“ kėlimo sistemoms, ir vieninteliai, galintys ant naujos važiuoklės sumontuoti visą užsakovo pageidaujamą įrangą. Šiuo metu įmonėje dirba aštuoni darbuotojai – hidraulikos specialistai, technikos vadovas, komercijos direktorius.

Dauguma jaunų žmonių, netekę vilties, išvyksta dirbti į užsienį. Ar Jums teko kada pagalvoti apie emigraciją?

Tiesą pasakius, ne. Tik pabaigusi mokslus, ėmiau dirbti, vėliau įkūriau savo įmonę, todėl net neturėjau kada apie tai pamąstyti. Tačiau sutinku, jog jaunam specialistui šiais laikais yra labai sunku įsitvirtinti šalies darbo rinkoje. Aš pati pasikviečiau į savo įmonę dirbti jauną, ką tik baigusią Kauno universitetą projektų vadovę ir dėl to nesigailiu. Reikia suteikti galimybę jauniems žmonėms įgyti patirties ir užaugti. Manim irgi kažkas pasitikėjo, įžvelgė potencialą.

Kaip pavyksta išlaikyti darbuotojų lojalumą?

Manau, kad lojalumo pagrindas – šilti santykiai kolektyve. Pasisėdėjimai po darbo, gimtadienių šventimai, įvairios pramogos sukuria draugišką atmosferą. Nors manau, kad piniginiai paskatinimai veiksmingi tik tam kartui, visgi reikia būti sąžiningam ir neskriausti darbuotojo, kitaip sakant, mokėti dalintis.

Be kokių savybių neįsivaizduojate gero verslininko?

Privalu sugebėti planuoti laiką, teisingai atsirinkti darbuotojus. Ypač bendradarbiaujant su užsieniu būtinas ne tik geras įmonės įvaizdis, bet ir vadovo komunikabilumas. Šios savybes, mano manymu, yra būtinos, o visa kita galima išmokti.

Kaip jaunai merginai kilo mintis imtis vyriško verslo?

Visko pradžia buvo prieš dvylika metų, kuomet baigusi verslo vadybos studijas Šiauliuose, atėjau dirbti apskaitininke hidraulikos verslu užsiimančioje įmonėje. Tuo metu tai buvo viena didžiausių šios srities įmonių Lietuvoje. Įmonės vadovas, įžvelgęs manyje potencialą, prie apskaitininkės pareigų pasiūlė kuruoti ir prekybą su užsienio šalimis, vėliau tapau marketingo vadove. Tuomet pradėjau studijuoti mechanikos inžineriją, nes supratau, kad parduoti klientui prekę, apie kurios veikimo principus nenusimanai, yra neįmanoma. Dar vėliau man buvo patikėtos padalinio Klaipėdoje vadovės pareigos. Po kiek laiko supratau, jog pats laikas įkurti savo įmonę.

Ar nebuvo baisu dėl karjeros palikti savo gimtąjį miestą, šeimą, draugus?
Baisu nebuvo, Klaipėda man – svajonių miestas. Paskui save į Klaipėdą perkrausčiau visus, ką tik galėjau – brolis, tėvai, močiutė – visi čia. Klaipėda turi žymiai didesnį potencialą nei mano gimtasis miestas – pavyzdžiui, norvegai džiaugiasi galėdami bendradarbiauti su mumis, kadangi mūsų pagamintus konteinerius jiems labai patogu transportuoti per Klaipėdos uostą. Lygiai taip pat švedai ir vokiečiai savo techniką keltu gabena pas mus.

Ką Jūs laikote savo autoritetu?

Man tai būtų „Arvi“ įmonių grupės prezidentas Vidmantas Kučinskas, sujungęs keletą įmonių į vieną ir sukūręs imperiją. Aš jį laikau vienu stipriausiu verslininkų Lietuvoje, nepaisant jo paprastumo.

Esate nuolat apsupta vyrų – tai kolegos, tiekėjai, klientai. Ar tiesa, jog vyrai bijo stiprių moterų?

Tiesa. Vyrai bijo atrodyti kvailesni, turėti mažiau žinių. Šiuolaikiniai vyrai labiau toleruoja moteris, besisukančias vyriškame versle. Tuo tarpu seno „kirpimo“ vyrai, atvykę į įmonę, prašo pakviesti technikos direktorių ir tik vėliau, kai pradedi su jais šnekėti ir jie pamato, kad supranti, apie ką kalbi, gimsta pasitikėjimas, tada jie skambina, konsultuojasi.

Ar tai, kad esate moteris, Jums labiau padeda ar trukdo siekiant užsibrėžtų tikslų versle?

Iš vienos pusės, kaip jau ir minėjau, moteriai pasitikėjimą reikia užsitarnauti. Kita vertus, buvimas moterimi vyrų apsuptyje turi ir savų pliusų.

Ką Jums reiškia nuosavo verslo turėjimas – tai savęs realizavimo galimybė ar ir didesnė finansinė laisvė?

Galiu pasakyti, kad dirbdama kaip samdoma darbuotoja, aš įdėdavau lygiai tiek pat savęs kaip ir dirbdama savo įmonei. Tačiau dabar finansinė grąža yra dešimt kartų didesnė nei anuomet. Niekuomet nebūdavo taip, kad penktą valandą išjungi telefoną ir tau neberūpi, kas dedasi įmonėje. Manau, kad šis mano bruožas yra labai svarbus man kaip verslininkei. Mano darbuotojai taip pat puikiai suvokia, jog neišeina sulaukus darbo pabaigos atsiriboti ir viską pamiršti – būtina užbaigti viską iki galo bei būti pasiruošusiam rytdienos iššūkiams.

Ar Jūs esate griežta vadovė?

Manau, esu pakankamai griežta. Reikalauju, kad visi vykdytų savo pareigas, o pradėjus projektą reikalauju jį pabaigti iki galo. Visus etapus atsakingi darbuotojai privalo padaryti, aš tik pakontroliuoju, ar viskas vyksta sklandžiai. Galiu didžiuotis, jog dažniausiai darbuotojai susitvarko su jiems patikėtomis užduotimis, tačiau nepasisekus visada kviečiu pasikalbėti apie tai, kas ir kodėl nepavyko tam, kad ateityje būtų išvengta panašių klaidų.

Kokių dar neįgyvendintų ambicijų turite?

Dabar kuriu planus Klaipėdoje atidaryti didžiulį mūsų atstovaujamo švedų koncerno „Cargotec“ įrangos – miškinių, statybinių, kėlimo kranų – montavimo centrą, į kurį atvykęs klientas galės įsigyti jam reikalingą techniką, nes šiuo metu dauguma įmonių tegali pasiūlyti atlikti dalį kliento poreikius atitinkančių paslaugų, todėl jiems tenka kreiptis į užsienio konkurentus.

Ar turint nuosavą verslą lieką laiko pomėgiams?

Tikrai taip. Esu iš tų verslininkų, kurie leidžia sau kelis kartus per metus išskristi paatostogauti. Turiu nuostatą, jog visų pasaulio pinigų neuždirbsi, o dirbant be atvangos pašlijusi sveikata tikrai neprisidės prie gerų įmonės veiklos rezultatų. Išvykti atostogauti nebijau – atostogas derinu prie projektų, be to, pasitikiu savo darbuotojais, kurie, beje, nesikeičia jau kelerius metus. Todėl visada randu laiko sportui, kelionėms, žvejybai, maisto gamybai ir kitiems pomėgiams. Savaitgalius maksimaliai skiriu šeimai bei draugui, su kuriuo matomės ir darbe – jis atsakingas už reklamą.

Ko palinkėtumėte jaunam žmogui, kuris svajoja apie nuosavą verslą, bet vis nesiryžta įkurti įmonės?

Palinkėčiau jam padirbti toje srityje, kurioje nori pradėti verslą, perprasti šią sritį nuo A iki Z ir tik tada kurti nuosavą verslą, todėl kad privalu šimtu procentu išmanyti kiekvieną su įmonės veikla susijusį niuansą. Tiek su buhalterija, tiek su gamyba, tiek su importu ar eksportu susiję klausimai turi būti žinomi ir aiškūs, nes tik Jūs būsite atsakingas už savo įmonę ir savo darbuotojus. 
Statybunaujienos.ltAsmenybės

nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.
nuotrauka
2020-12-23 09:39
Kokios naujovės laukia statybos sektoriaus artimiausiu metu? Kokiomis savybėmis turės pasižymėti šiame sektoriuje dirbantys žmonės? Apie tai pasakoja ne vieną dešimtmetį statybos sektoriuje dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) alumnas, „Prorentus“ direktorius Linas Adoma...
nuotrauka
2020-11-19 13:55
Kasmet abiturientams tenka gerokai pasukti galvą, kol išsirenka tinkamą studijų kryptį, po kurių seka svajonių darbo paieškos. Ne vienas studentas prisipažintų, kad šią užduotį reikia atlikti labai gerai, o žingsniai turėtų būti itin nuoseklūs. Būtent tokiu įsitikinimu vadovavosi Tautvydas Šimanausk...
nuotrauka
2020-11-13 15:00
Kaimo statybos ministerijos (KSM) nebėra jau 35 metus, tačiau buvę kolegos, bent jau Pramonės valdybos darbuotojai, susitinka kas kelerius metus. Laiko atstumas jiems leidžia tuomet grėsmingas situacijas pamatyti kitoje šviesoje, o darbo ir gyvenimo patirtis – apmąstyti sektoriaus ir specialistų sit...
nuotrauka
2020-11-09 10:33
Architektūros menas dažnam asocijuojasi tik su baroko, gotikos, klasicizmo, modernumo ar kitais istoriniais stiliais. Kodėl sunku įvertinti šių laikų architektūrą ir koks architekto vaidmuo derinant užsakovo, vartotojų bei bendruomenės poreikius nepamirštant meninės dalies? Apie tai pokalbis su arch...
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-09-17 08:58
Nuo mažens esame pratinami laiką leisti komandoje: žaidimų aikštelėje žaidžiame su bendraamžiais, mokyklos suole sėdime su klasės draugu, o laisvalaikį mieliau leidžiame draugų ir artimųjų kompanijoje. Įvairius darbus taip pat dažnai norime atlikti ne po vieną, o kartu su kitais.
nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...

Statybunaujienos.lt » Asmenybės