2022 birželio 28 d. antradienis, 12:10
Reklama  |  facebook

„Naresta“: pradėjusi nuo nulio, per 20 metų pateko į didžiausių statybos bendrovių penkiasdešimtuką Fotogalerija

Rimantas VARNAUSKAS      2014-04-10 09:23
„Žinoma, kad dvidešimt metų yra reikšmingas laikotarpis ir žmogui, ir įmonei. Esu domėjęsis, kad Vilniaus regione, regis, nėra kitos tokios stiprios vidutinio segmento rangovinės įmonės, kuri būtų pradėjusi savo veiklą nuo nulio ir išsilaikiusi du dešimtmečius“, – tvirtina UAB „Naresta“, šiemet mininčios savo veiklos dvidešimtmetį, generalinis direktorius Arūnas Šlenys, klausiamas, kokius savo vadovaujamos bendrovės bruožus išskirtų.
nuotrauka
Vienas iš bendrovės „Naresta“ darbų sostinėje – rekonstruotas viešbutis „Amberton“. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Naresta, UAB

Vienas bendrovės šūkių – „Per 20 metų statybos srityje sukaupta viskas, kas geriausia“.

„Naresta“ savo veiklą pradėjo kaip bendraminčių statybos inžinierių bendras kūrinys ir jau 20 metų sėkmingai tęsia savo veiklą. Įmonė yra stiprus ir patikimas generalinis rangovas, besispecializuojantis betonuojant monolitines konstrukcijas, įrengiant ventiliuojamus fasadus ir atliekant aukštos kokybės apdailos darbus.

Krizių buvo, bet „stuburas“ išliko

Pagal atliktus paskutinių metų statybos darbus, įmonė patenka į didžiausių Lietuvoje statybos bendrovių 50-tuką. Tokių veiklos rezultatų įmonė pasiekė dėl kvalifikuoto personalo, sukauptos patirties ir nepriekaištingos darbų kokybės.

„Naresta“, kurios 2013 metų darbų apimtys siekė 51 mln. litų, ypatinga dar ir tuo, kad išsilaikė per įvairius sunkmečius ir krizes, kai nemažai kitų statybos bendrovių nebeliko.

„Krizių buvo, bet pavyko išlaikyti stuburą, išliekant veiklia, darbinga, pakankamai žinoma rangovine įmone“, – tvirtina A. Šlenys, pridurdamas dar vieną „Narestos“ bruožą – pagrindinės darbų apimtys yra iš privačių užsakovų. Vieni pagrindinių „Narestos“ užsakovų – nekilnojamojo turto vystytojai – privačios kompanijos „MG Baltic“, „ICOR“ įmonių grupė, „Lords LB Opportunity Fund“ investicinė grupė ir kitos bendrovės, kurios yra didžiausios nekilnojamojo turto rinkos žaidėjos Lietuvoje.

„Jeigu mes su šiomis bendrovėmis dirbame ne vienerius metus, vykdome projektą po projekto, tai tikriausiai turime tokių savybių, kurios tinka užsakovams. Tai ir yra tam tikras mūsų išskirtinumas. Yra daug atvejų, kai kitos įmonės su šiais užsakovais bando padirbėti, bet tolesni ryšiai nutrūksta. O mūsų bendradarbiavimas tęsiasi metų metus“, – tvirtina A. Šlenys.

Dar vienas išskirtinis bendrovės bruožas – pagarba žmonėms, kurie dirba „Narestoje“. Pasak vadovo A. Šlenio, bendrovėje dirbantiems inžinieriams, darbininkams leidžiama suprasti, kad jie turi ateitį, kad darbe gali jaustis pakankamai saugiai ir komfortiškai. Tam bendrovėje yra sukurta plati skatinimo sistema, darbuotojai aprūpinami pačiais moderniausiais darbo įrankiais. Svarbus darbo komponentas yra iniciatyvos laisvė.

„Norime, kad darbuotojai galėtų įgyvendinti savo svajones, iniciatyvas. Suprantame, kad šeima, namai yra pagrindinės vertybės žmogui, tačiau norime, kad ir darbe jie gautų moralinį, dvasinį pasitenkinimą“, – teigia A. Šlenys.

Šalia patyrusių darbuotojų – iniciatyvus jaunimas

Pasak „Narestos“ generalinio direktoriaus, bendrovėje stengiamasi derinti ilgametę patirtį ir jaunatvišką veržlumą. „Į bendrovę kviečiame studentus, turinčius iniciatyvą, norinčius eiti į priekį. Bendras darbas su patyrusiais, daugiametę patirtį turinčiais žmonėmis duoda rezultatą, kai turime tvirtą, nesiblaškantį mūsų kolektyvo branduolį“, – sako A. Šlenys. Šiuo metu bendrovėje „Naresta“ darbuojasi apie 250 žmonių.

arūnas šlenys

Nuotraukoje –
generalinis direktorius Arūnas Šlenys

Daugelis statybos sektoriaus įmonių kaip vieną iš didžiausių problemų įvardija darbuotojų trūkumą. „Mūsų įmonė negali kažkuo ypatingai išsiskirti iš viso sektoriaus. Aišku, su žmogiškųjų išteklių problemomis susiduriame ir mes, tačiau mūsų sugebėjimas žmonėms duoti tai, ko jie nori, mūsų principas laikytis duoto žodžio, sudaro tokias sąlygas, kad galime rinktis“, – aiškina A. Šlenys, pridurdamas, kad dirbti į „Narestą“ po metų kitų grįžta darbuotojai, kurie yra prasukę ratus kitose statybos bendrovėse. „Pažiūrėję, kas vyksta kitose bendrovėse, įsitikino, kad geriau nieko nerado. Kai kuriuos „bėglius“ net priėmėme“, – šypsosi A. Šlenys.

Bendrovė nekuria planų dar 20-čiai metų į priekį, bet vertina ilgalaikes perspektyvas. 

„Normali įmonė, normalus verslininkas bent 5-10 metų į priekį matyti turi. Tad ir mes analizuojame, darome prognozes, bandome užbėgti už akių galimiems neigiamiems įvykiams. Tiesiog tokiems dalykams reikia tinkamai pasiruošti, tai ir darome“, – tvirtina A. Šlenys.

Kas sieja „Narestą“ ir animacinį filmą apie Batuotą katiną

„Narestos“ atliktų ir dar vykdomų projektų sąrašas pavydėtinas ir įvairus. Kaip juokauja pats A. Šlenys, Vilniuje situacija panaši į animacinio filmo apie Batuotą katiną – kur nevažiuosi, ten galima pamatyti mažesnių ar didesnių, rekonstruotų ar naujai statytų, įvairių „Narestos“ objektų.

„Tikrai, tų mūsų objektų yra daug, nes pagrindiniai mūsų užsakovai, apie 80 proc., yra sostinėje ir Vilniaus regione“, – didžiuojasi „Narestos“ vadovas.

Pradėta nuo butų, namų remonto, t.y., mažesnės apimties projektų, ir taip darbuotasi apie penketą metų. Paskutiniuosius dešimt metų pasirinkta nauja kryptis – monolitinė statyba – yra viena kertinių specializacijų.

„Tikrai esame vieni iš šios srities lyderių – tikina A. Šlenys. – Tačiau niekaip negalime užmiršti ir senamiesčio renovacijos, nenorime prarasti sukauptų įgūdžių, tad ir toliau dirbame ir šia linkme.“

Dar vienas „Narestos“ veiklos segmentas – aukštos klasės apdaila. „Tikrai, apdailos nedarome atmestinai. Išlaikome nemažai aukščiausios kokybės apdailininkų, tikrų auksarankių, kurie gali atlikti pačius sudėtingiausius darbus“, – sako A. Šlenys.

Šalia gausių apdovanojimų, skirtų UAB „Naresta“, kol kas nėra nė vieno iš puoselėtos sostinės valdžios. „Gal šiemet gausime? Dvidešimtmečio proga“, – šypsosi A. Šlenys.

UAB „Naresta“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-06-23 11:09
Remiantis Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau – APVA) duomenimis, šiuo metu šalyje vykdoma daugiau kaip 600 daugiabučių atnaujinimo projektų, kuriuos įgyvendina arti 150 statybų sektoriaus bendrovių.
nuotrauka
2022-06-22 14:19
Šįryt, birželio 22 d., Gedimino kalno šiaurės rytiniame šlaite po visą parą trukusio itin intensyvaus lietaus užfiksuota nuošliauža. Įvykusi paviršinio grunto nuošliauža nekelia grėsmės kalno stabilumui, o avarijos likvidavimo darbai jau yra pradėti. Istorinis takas į Gedimino kalną nuo Vilnios upės...
nuotrauka
2022-06-22 06:42
Šimtmečio idėja virsta realybe – jau baigiamas rengti Nacionalinės koncertų salės – „Tautos namų" techninis projektas. Įvertinus ekspertams, maždaug lapkričio mėnesį, tikimasi gauti statybos leidimą. Dar šiemet bus pradėtas tvarkyti ir Tauro kalno parkas, o Liuteronų sode, prie kurio prisišlies „Tau...
nuotrauka
2022-06-21 11:22
„Civinity“ grupės valdybai nusprendus transformuoti klasikiniu modeliu veikiančią pastatų priežiūros grupę į technologijų įmonę, pristatomi pirmieji darbai – įkurta nekilnojamojo turto technologijų įmonė „Smart Technologies“, kuriai vadovauti ėmėsi skaitmeninės rinkodaros ir finansinių technologijų ...
nuotrauka
2022-06-21 10:39
Šiaurės Europos investicinis fondas (ŠEIF) dviem etapais išplatino 7 mln. eurų vertės obligacijas. Pritrauktos lėšos skirtos fondo kartu su NT bendrove „Omberg group“ sostinės Viršuliškėse plėtojamo projekto „Skylum“ statyboms.
nuotrauka
2022-06-17 11:50
„Luminor“ bankas fondui „Lords LB Special Fund I Subfund B“ suteikė 35,4 mln. eurų finansavimą A klasės „Lvivo“ verslo centro Vilniuje projektui.
nuotrauka
2022-06-17 09:41
Pirmajame „Eika“ verslo centre CBD (ang. Central Business District) teritorijoje, Konstitucijos pr., 2023 m. III ketv. įsikurs neobankas „PayRay Bank“ bei oro transporto sektoriuje veikianti įmonė. Šiuo metu intensyviai deramasi dėl daugiau nei pusės verslo centre nuomojamo biurų ploto.
nuotrauka
2022-06-16 11:23
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ imasi modernaus administracinės paskirties pastato Vilniaus Žirmūnų mikrorajone statybų. Sporto gatvėje iškilsiantį beveik 5,5 tūkst. kv. m ploto biurų projektą vysto nekilnojamojo turto investicinių projektų bendrovė „Sporto 18“. „YIT Lietuva“...
nuotrauka
2022-06-15 16:33
Antstolis privalės perskaičiuoti įmonei Panevėžio statybos trestas (PST) priskaičiuotas palūkanas už Konkurencijos tarybos baudą, nes palūkanos, teismo nuomone, buvo skaičiuojamos per ilgai.
nuotrauka
2022-06-13 12:01
Vilniaus Senamiestyje, Paupyje, baigtos 5.600 kv. m. verslo centro „Paupio Darboteka“ statybos. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ į projektą investavo 12 mln. eurų ir rinkai pasiūlė visiškai įrengtus biurus.
nuotrauka
2022-06-13 07:29
Lietuvoje ir pasaulyje vis sparčiau populiarėjantys žmogui ir aplinkai draugiški produktai apima įvairias sritis, ne išimtis ir statybos sektorius. Žaliojo kurso vystymo srityje Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) aktyviai plėtoja mokslo ir verslo bendradarbiavimą.
nuotrauka
2022-06-13 07:04
Kompleksinio statybų konsultavimo bendrovės „Be Live“, veikiančios juridiniu pavadinimu UAB „Baltic Engineers“, metinė apyvarta pernai siekė 2,78 mln. eurų. Palyginti su 2020-aisiais metais, ji augo 44 proc. Įmonės grynasis pelnas šiemet sudarė 150 tūkst. eurų.
nuotrauka
2022-06-10 08:36
Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio komplekse vienus darbus veja kiti. Kol skaičiuojamos paskutinės savaitės iki oficialaus Dariaus ir Girėno stadiono bei Sporto halės atgimimo, šalia dirbanti sunkioji technika jau kloja pamatus uždaro Lengvojo atletikos maniežo statyboms. Čia prasideda didelio kruop...
nuotrauka
2022-06-09 13:42
Sostinės Lazdynų daugiafunkciame komplekse pirmą kartą vandeniu užpildytas olimpinis baseinas. Atskiras baseino dalis užpildant vandeniu, šiuo metu išbandomas baseino sandarumas.
nuotrauka
2022-06-09 13:26
Bankas „Bigbank“ finansavo vieną didžiausių Lietuvoje bendro gyvenimo (angl. co-living) projektų „Chapters”, įsikūrusį Vilniuje. Jį išplėtojo nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Baltic Asset Management“, kuriam bankas suteikė 12 mln. eurų finansavimą.
nuotrauka
2022-06-09 11:29
Nenaudojamos ir apleistos dvarų sodybos, unikalūs medinės architektūros pavyzdžiai ar Ukrainoje nuo karo nukentėję istoriniai statiniai greitu metu gali tapti prarastu paveldu. Jį išsaugoti skaitmeniniu pagrindu ir sukaupti duomenis vėlesniam tokių objektų atstatymui ar rekonstravimui gali padėti ši...
nuotrauka
2022-06-08 09:11
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" baigė „Decathlon" parduotuvės statybas Klaipėdoje, o per ateinantį pusmetį pastatys „stock-office" komercinių pastatų komplekso „STOCK-O“ pirmąjį etapą.
nuotrauka
2022-06-02 10:18
NT fondas „GROA Real Estate Fund I“, valdomas „GROA Capital“, susitarė su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Galio Group“ dėl A+ klasės verslo centro Vilniuje „Freedom 36/Girteka park“ įsigijimo. Tai didžiausias 2022 m. sudarytas investicinis NT sandoris Lietuvoje, kurio vertė siekia beveik 40 ml...
nuotrauka
2022-06-02 09:03
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad birželio 1 d. buvo sudaryta akcijų pirkimo-pardavimo sutartis dėl UAB „RE 1“ 100 proc. akcijų įsigijimo. Pažymėtina, kad RE 1 nuosavybės teise priklauso negyvenamoji patalpa-kavinė, esanti Vilniaus g. 37, Vilnius.
nuotrauka
2022-05-31 09:56
Nuo šių metų birželio 1 d. UAB „Eika“ suformuojama nauja generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigybė, į kurią paskirtas Martynas Žibūda iki šiol ėjęs Plėtros departamento direktoriaus pareigas. M. Žibūdos pareigas perima Tomas Žiaugra, Plėtros projektų vadovas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas