2022 sausio 16 d. sekmadienis, 12:24
Reklama  |  facebook

„Naresta“: pradėjusi nuo nulio, per 20 metų pateko į didžiausių statybos bendrovių penkiasdešimtuką Fotogalerija

Rimantas VARNAUSKAS      2014-04-10 09:23
„Žinoma, kad dvidešimt metų yra reikšmingas laikotarpis ir žmogui, ir įmonei. Esu domėjęsis, kad Vilniaus regione, regis, nėra kitos tokios stiprios vidutinio segmento rangovinės įmonės, kuri būtų pradėjusi savo veiklą nuo nulio ir išsilaikiusi du dešimtmečius“, – tvirtina UAB „Naresta“, šiemet mininčios savo veiklos dvidešimtmetį, generalinis direktorius Arūnas Šlenys, klausiamas, kokius savo vadovaujamos bendrovės bruožus išskirtų.
nuotrauka
Vienas iš bendrovės „Naresta“ darbų sostinėje – rekonstruotas viešbutis „Amberton“. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Naresta, UAB

Vienas bendrovės šūkių – „Per 20 metų statybos srityje sukaupta viskas, kas geriausia“.

„Naresta“ savo veiklą pradėjo kaip bendraminčių statybos inžinierių bendras kūrinys ir jau 20 metų sėkmingai tęsia savo veiklą. Įmonė yra stiprus ir patikimas generalinis rangovas, besispecializuojantis betonuojant monolitines konstrukcijas, įrengiant ventiliuojamus fasadus ir atliekant aukštos kokybės apdailos darbus.

Krizių buvo, bet „stuburas“ išliko

Pagal atliktus paskutinių metų statybos darbus, įmonė patenka į didžiausių Lietuvoje statybos bendrovių 50-tuką. Tokių veiklos rezultatų įmonė pasiekė dėl kvalifikuoto personalo, sukauptos patirties ir nepriekaištingos darbų kokybės.

„Naresta“, kurios 2013 metų darbų apimtys siekė 51 mln. litų, ypatinga dar ir tuo, kad išsilaikė per įvairius sunkmečius ir krizes, kai nemažai kitų statybos bendrovių nebeliko.

„Krizių buvo, bet pavyko išlaikyti stuburą, išliekant veiklia, darbinga, pakankamai žinoma rangovine įmone“, – tvirtina A. Šlenys, pridurdamas dar vieną „Narestos“ bruožą – pagrindinės darbų apimtys yra iš privačių užsakovų. Vieni pagrindinių „Narestos“ užsakovų – nekilnojamojo turto vystytojai – privačios kompanijos „MG Baltic“, „ICOR“ įmonių grupė, „Lords LB Opportunity Fund“ investicinė grupė ir kitos bendrovės, kurios yra didžiausios nekilnojamojo turto rinkos žaidėjos Lietuvoje.

„Jeigu mes su šiomis bendrovėmis dirbame ne vienerius metus, vykdome projektą po projekto, tai tikriausiai turime tokių savybių, kurios tinka užsakovams. Tai ir yra tam tikras mūsų išskirtinumas. Yra daug atvejų, kai kitos įmonės su šiais užsakovais bando padirbėti, bet tolesni ryšiai nutrūksta. O mūsų bendradarbiavimas tęsiasi metų metus“, – tvirtina A. Šlenys.

Dar vienas išskirtinis bendrovės bruožas – pagarba žmonėms, kurie dirba „Narestoje“. Pasak vadovo A. Šlenio, bendrovėje dirbantiems inžinieriams, darbininkams leidžiama suprasti, kad jie turi ateitį, kad darbe gali jaustis pakankamai saugiai ir komfortiškai. Tam bendrovėje yra sukurta plati skatinimo sistema, darbuotojai aprūpinami pačiais moderniausiais darbo įrankiais. Svarbus darbo komponentas yra iniciatyvos laisvė.

„Norime, kad darbuotojai galėtų įgyvendinti savo svajones, iniciatyvas. Suprantame, kad šeima, namai yra pagrindinės vertybės žmogui, tačiau norime, kad ir darbe jie gautų moralinį, dvasinį pasitenkinimą“, – teigia A. Šlenys.

Šalia patyrusių darbuotojų – iniciatyvus jaunimas

Pasak „Narestos“ generalinio direktoriaus, bendrovėje stengiamasi derinti ilgametę patirtį ir jaunatvišką veržlumą. „Į bendrovę kviečiame studentus, turinčius iniciatyvą, norinčius eiti į priekį. Bendras darbas su patyrusiais, daugiametę patirtį turinčiais žmonėmis duoda rezultatą, kai turime tvirtą, nesiblaškantį mūsų kolektyvo branduolį“, – sako A. Šlenys. Šiuo metu bendrovėje „Naresta“ darbuojasi apie 250 žmonių.

arūnas šlenys

Nuotraukoje –
generalinis direktorius Arūnas Šlenys

Daugelis statybos sektoriaus įmonių kaip vieną iš didžiausių problemų įvardija darbuotojų trūkumą. „Mūsų įmonė negali kažkuo ypatingai išsiskirti iš viso sektoriaus. Aišku, su žmogiškųjų išteklių problemomis susiduriame ir mes, tačiau mūsų sugebėjimas žmonėms duoti tai, ko jie nori, mūsų principas laikytis duoto žodžio, sudaro tokias sąlygas, kad galime rinktis“, – aiškina A. Šlenys, pridurdamas, kad dirbti į „Narestą“ po metų kitų grįžta darbuotojai, kurie yra prasukę ratus kitose statybos bendrovėse. „Pažiūrėję, kas vyksta kitose bendrovėse, įsitikino, kad geriau nieko nerado. Kai kuriuos „bėglius“ net priėmėme“, – šypsosi A. Šlenys.

Bendrovė nekuria planų dar 20-čiai metų į priekį, bet vertina ilgalaikes perspektyvas. 

„Normali įmonė, normalus verslininkas bent 5-10 metų į priekį matyti turi. Tad ir mes analizuojame, darome prognozes, bandome užbėgti už akių galimiems neigiamiems įvykiams. Tiesiog tokiems dalykams reikia tinkamai pasiruošti, tai ir darome“, – tvirtina A. Šlenys.

Kas sieja „Narestą“ ir animacinį filmą apie Batuotą katiną

„Narestos“ atliktų ir dar vykdomų projektų sąrašas pavydėtinas ir įvairus. Kaip juokauja pats A. Šlenys, Vilniuje situacija panaši į animacinio filmo apie Batuotą katiną – kur nevažiuosi, ten galima pamatyti mažesnių ar didesnių, rekonstruotų ar naujai statytų, įvairių „Narestos“ objektų.

„Tikrai, tų mūsų objektų yra daug, nes pagrindiniai mūsų užsakovai, apie 80 proc., yra sostinėje ir Vilniaus regione“, – didžiuojasi „Narestos“ vadovas.

Pradėta nuo butų, namų remonto, t.y., mažesnės apimties projektų, ir taip darbuotasi apie penketą metų. Paskutiniuosius dešimt metų pasirinkta nauja kryptis – monolitinė statyba – yra viena kertinių specializacijų.

„Tikrai esame vieni iš šios srities lyderių – tikina A. Šlenys. – Tačiau niekaip negalime užmiršti ir senamiesčio renovacijos, nenorime prarasti sukauptų įgūdžių, tad ir toliau dirbame ir šia linkme.“

Dar vienas „Narestos“ veiklos segmentas – aukštos klasės apdaila. „Tikrai, apdailos nedarome atmestinai. Išlaikome nemažai aukščiausios kokybės apdailininkų, tikrų auksarankių, kurie gali atlikti pačius sudėtingiausius darbus“, – sako A. Šlenys.

Šalia gausių apdovanojimų, skirtų UAB „Naresta“, kol kas nėra nė vieno iš puoselėtos sostinės valdžios. „Gal šiemet gausime? Dvidešimtmečio proga“, – šypsosi A. Šlenys.

UAB „Naresta“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-01-14 11:56
2022 m. sausį oficialiai baigtas didžiausias šalies aviacijos istorijoje Vilniaus oro uosto aerodromo atnaujinimo projektas. Trejus metus trukusios rekonstrukcijos metu atnaujinti ir įrengti nauji orlaivių riedėjimo takai, pakeistos ir išplatintos dangos, sudarant sąlygas riedėti didesnės kategorijo...
nuotrauka
2022-01-14 10:01
Vilniaus m. savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija pasirašė sutartį dėl Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektavimo. Maniežą projektuos MB „Syrusas“, veikianti pavadinimu „IMPLMNT architects“ (architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajor...
nuotrauka
2022-01-13 09:39
UAB Merko statyba baigė darbus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos inicijuotame projekte – bendrovė renovavo Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kareivinių pastatą.
nuotrauka
2022-01-11 09:37
Metų pradžia – tinkamas laikas įvertinti praėjusių metų darbus. Apžvelgdamas juos, Kultūros infrastruktūros centro direktorius Šarūnas Šoblinskas teigė, kad 2021 m. padėjo labiau suprasti rinkos situaciją ir priimti sprendimus, kurie padėtų geriau rūpintis mūsų šalies istorijai svarbiais statiniais.
nuotrauka
2022-01-10 08:13
Kauno Žaliakalnyje atgimstančiame sporto ir laisvalaikio komplekse darbai vyksta ir šaltuoju metų laiku. Kauno sporto halėje liko paskutiniai rekonstrukcijos štrichai, o nuo pamatų statomame Dariaus ir Girėno stadione jau montuojamos žiūrovams skirtos kėdės.
nuotrauka
2022-01-07 12:31
Lietuvos paštas ir VšĮ „Kaunas 2022“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta, kad Lietuvos paštas 2022-aisiais metais atveria organizacijai buvusio Kauno centrinio pašto rūmus – juose visus metus vyks „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginiai.
nuotrauka
2022-01-07 10:22
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas NT fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį dėl inžinerinės didmeninės prekybos įmonės UAB „ViaCon Baltic“ gamybos bazės, įsikūrusios Kauno rajone, įsigijimo. „ViaCon Baltic“ ilgalaike sutartimi nuomojasi beveik 5 ha te...
nuotrauka
2022-01-06 09:07
Po kelerius metus trukusių derinimo procedūrų, Aplinkos ministerija pritarė restorano „Strandhalle“ statyboms Smiltynėje.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2022-01-04 11:56
Šiandien, sausio 4 d., Vilniuje sunkioji technika pradėjo ardyti nuo 1993 m. užkonservuotas nebaigtas statyti stadiono konstrukcijas. Per 4 mėnesius bendrovė „Vilniaus BDT“ įsipareigojo nugriauti yrančias žiūrovų tribūnas, išvalyti teritoriją ir parengti aikštelę 85 tūkst. kv. m daugiafunkciam sveik...
nuotrauka
2022-01-04 09:47
Rekordais paženklintus 2021-uosius šalies būsto rinka užbaigė išlaikiusi didelį aktyvumą, tačiau perėjusi į stabilaus augimo trajektoriją. Tokią tendenciją atspindi darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ praėjusių metų būsto pardavimo rezultatai.
nuotrauka
2022-01-04 09:32
„Vilniaus metrologijos centras“, seniausia Lietuvoje metrologijos įmonė, teikianti aukštos kokybės teisinės, mokslinės ir industrinės metrologijos paslaugas, keičia pavadinimą ir nuo sausio 4 d. vadinsis „Nordic Metrology Science“.
nuotrauka
2021-12-31 09:18
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir bendrovė „Infes“ pasirašė sutartį dėl modernaus policijos administracinio pastato statybos darbų. Sutartimi numatytų rangos darbų vertė 14,34 mln. eurų įskaitant pridėtinės vertės mokestį.
nuotrauka
2021-12-30 11:45
Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) per savo antrinę įmonę „Forest Investment“ skolina 6 mln. eurų biokuro kogeneracinės jėgainės statybai Alytuje. Projektą įgyvendina bendrovė „Biovatas“. Planuojama, kad šilumos ir elektros energijos gamyba kati...
nuotrauka
2021-12-30 10:07
Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus pataisos namais sutvarkė ir išvalė teritoriją (apie 2365 kv. m) šalia Vizitiečių vienuolyno, Drujos g. 11. Anksčiau čia buvo griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinė teritorija, užteršta sunkiaisiais metalais ir naftos produktais.
nuotrauka
2021-12-29 11:59
Pusantrų metų vykdyti Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų ir Istorijos bei Filologijos fakultetų fasadų ir kiemų tvarkybos darbai pateikė reikšmingų staigmenų ne tik VU bendruomenei, bet ir šalies mokslininkams bei istorikams.
nuotrauka
2021-12-28 09:43
Statybų sektorius Europos mastu pradeda istorinę transformaciją, o įsibėgėjantys procesai per artimiausius keletą metų turėtų stipriai pakeisti tradicinių statybos medžiagų gavybos, pastatų statybos ir renovacijos industrijas.
nuotrauka
2021-12-20 11:58
Pavasarį rinkai oficialiai pristatytas ir nuomininkų paiešką pradėjęs sostinės Konstitucijos pr. „Lords LB Asset Management“ valdomo fondo statomas verslo centras „Artery“ skelbia išnuomojęs jau trečdalį patalpų. Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuotame pastate statybos vyksta...
nuotrauka
2021-12-20 09:03
Nekilnojamojo turto pirkimų–pardavimų rinkoje apie 26,5 proc. atsiskaitymų vis dar sudaro grynieji pinigai. Nekilnojamojo turto (NT) sektoriaus strateginę analizę atlikę ir išnagrinėję per 11 tūkst. NT pirkimo ar įsigijimo sandorių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai skaičiuoja,...
nuotrauka
2021-12-17 16:02
Kauno Aleksote, Vilties g. 2, atvertas naujasis Socialinių mokslų kolegijos (toliau – SMK) Kauno filialo pastatų kompleksas. Atnaujinti, XIX amžių menantys karininkų namai ir greta pastatytas naujas, modernus pastatas virto šiuolaikiška ir pažangia erdve, atliepsiančia ne tik studentų, bet ir miesto...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas