2021 rugsėjo 19 d. sekmadienis, 23:16
Reklama  |  facebook

Pastolininkų asociacija siekia įvesti tvarką pastolių montavimo srityje

2016-09-20 07:29
Neseniai įkurta „Scandinavian and Baltic Scaffolders Association“ arba pastolininkų asociacija. Kaip sakė šios asociacijos iniciatorius, bendrovės „Layher Baltic“ vadovas Viktor Voroncov, būtina užbaigti netvarką pastolių montavimo versle ir į šią sritį įvesti bent šiek tiek taip reikalingos savireguliacijos.
nuotrauka
Scandinavian and Baltic Scaffolders Association pasirengusi ginti pastolių montuotojų teises, organizuoti mokymus. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
BSA (Baltijos pastolininkų asociacija),
VDI (Valstybinė darbo inspekcija),
Veiklą asociacija „Scandinavian and Baltic Scaffolders Association“, pirmiausia ketina pradėti nuo specialių kortelių, kurios pastolių montuotojams turėtų būti pradėtos išduoti jau ateinančių metų pradžioje. Tokios kortelės liudytų, kad pastolių montuotojai yra apmokyti dirbti saugiai. Iki 2017 m. liepos 1d. kortelės būtų išduodamos be apmokymų, darbuotojo pasirengimą, stažą patvirtinus darbdaviui. Taip pat galios ir turimi sertifikatai apie baigtus apmokymus. Nuo liepos 1 d., kaip sakė asociacijos direktorius Oleg Abramov, pastolininkų kortelės bus išduodamos tik po apmokymų.

Asociacija pasirengusi ginti pastolių montuotojų teises, organizuoti mokymus

„Mes ilgai galvojome, kol nusprendėme tai realizuoti. Visų pirma, paskatino tai, kad visame pasaulyje veikia pastolininkų asociacijos, tokios nėra tik Baltijos šalyse. Mums rūpi ginti pastolininkų teises. Norime, kad tai būtų pripažinta kaip profesija, nes šiuo metu žmonės, montuojantys pastolius, vadinami tiesiog aukštalipiais. Jie yra apmokomi, bet to neužtenka – pastolininkams reikėtų specialaus parengimo“, – įsitikinęs O. Abramov.

Nuotraukoje – V. Voroncov, „Layher Baltic“ direktorius

Naujai įsteigta asociacija yra pasirengusi ginti pastolių montuotojų teises, organizuoti mokymus, kurie ateityje turėtų tapti privalomais. Iniciatorių siekis – pastolininkų veikla turėtų būti sertifikuojama, kaip tai yra Anglijoje, Prancūzijoje ar Vokietijoje. Pastolininkai sieks įvesti apmokymų sistemą, kai specialistų pasirengimą liudija specialios kortelės, kurios patvirtintų, kad jiems suteikta tam tikra kategorija – nuo naujoko iki profesionalo, kuris galėtų atlikti inspektoriaus pareigas.

„Dabar pastolius gali montuoti bet kas – kiek mums žinoma, tai nedraudžiama. Mes sieksime, kad žmogus be atitinkamos kvalifikacijos neturėtų teisės lipti į tam tikrą aukštį – mes turime dirbti saugiau. Baltijos šalyse problemų dėl saugumo netrūksta“, – sako O. Abramov.

Jam pritaria ir prie šios iniciatyvos prisidėjusios bendrovės „Prorentus“ direktorius Linas Adomavičius. Jis stebisi, kad pastolių montuotojai neatestuojami. „O juk tai potencialiai pavojingas statinys. Ne tik tiems, kurie ant jų dirba, bet ir aplinkiniams. Neatestuojant darbininkų paliekamos rizikos. Asociacijos tikslas ir yra įvesti privalomus mokymus ir atestavimą visiems, dirbantiems su pastoliais. Tokia yra europinė praktika, tik mes visiškai atsiliekame“, – kalbėjo jis.

Kaip sako pašnekovas, pastolininkams savireguliacija yra tiesiog būtina, o ilgainiui pačių nustatytos normos taps savaime suprantamu dalyku.

„Pasaulinė praktika yra tokia, kad iš pradžių asociacijos reguliuoja darbą pačios, savo iniciatyva, reikalavimai yra rekomendacinio pobūdžio. Taip labai gerai atsisijoja kvalifikuoti specialistai, įmonės. Po to jau valstybinės institucijos gali veikiančią sistemą padaryti privalomą“, – teigė L. Adomavičius.

Daugiau:

>>>Pastolininkai siekia sukurti savireguliacijos sistemą ir kuria asociaciją

>>>Nuvirtęs ekranas sudomino tik Darbo inspekciją – Vilniaus savivaldybė jokio pažeidimo neįžvelgė

Darbo inspekcija palaiko iniciatyvą

Birželio mėnesį kalbintas tuometinis Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Gintaras Čepas iniciatyvai pritarė ir pažadėjo ne tik palaikymą, bet ir pagalbą.

„Tokia iniciatyva yra labai gera. Man regis, pernai Lietuvoje buvo apie 40 atvejų, kai darbuotojai sunkias traumas patyrė nukritę iš didelio aukščio, iš jų 13 baigėsi mirtimi. Nukritę būtent nuo pastolių pernai sunkiai susižalojo arba žuvo septyni žmonės. Tai rodo, kad tikrai reikėtų daugiau tvarkos. Asociacija galėtų padėti atsirasti griežtesniam reglamentavimui, gal net paskatintų pakeisti kai kuriuos teisės aktus. Mes tikrai prisijungtume prie tokių iniciatyvų. Jeigu taip pavyktų išsaugoti bent keletą gyvybių, tai jau būtų labai svarbu“, – kalbėjo jis. 

Kaip portalui Statybunaujienos.lt patvirtino laikinai Darbo inspekcijai vadovaujantis Arūnas Lupeika, Inspekcija palaiko kiekvieną saugaus darbo iniciatyvą.

Kiekvienais metais statybos pirmauja arba užima vienas pirmųjų pozicijų tarp darboviečių, kuriose nutinka daugiausiai nelaimingų atsitikimų. Didelė dalis žmonių nukenčia krisdami iš didelio aukščio. Tokių skaudžių įvykių būtų galima išvengti tinkamai organizuojant darbą, pasirūpinus reikiamomis saugumo priemonėmis. Kaip tik pagrindus saugiam darbui, montuojant pastolius, ir yra pasirengusi padėti naujai įsteigta asociacija „Scandinavian and Baltic Scaffolders Association“. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-17 11:55
Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės,...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-15 15:02
Vyriausybė trečiadienį, rugsėjo 15 d., Aplinkos ministerijai suteikė įgaliojimus vieningam visų pastatų renovacijos kompetencijų centrui sukurti.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:53
Mažos vertės pirkimai praėjusiais metais sudarė daugiau kaip 96 proc. visų Lietuvoje vykdomų viešųjų pirkimų. Tačiau tokių pirkimų vertės yra gerokai mažesnės, tad ir jų teisiniam reguliavimui bei kontrolei skiriama mažiau dėmesio. Teisininkai tame mato riziką, mat mažesnės pirkimų vertės gali būti ...
nuotrauka
2021-09-15 10:40
KLAUSIMAS. Nupirktų sklypų savininkas juos palygino, palikdamas nuolydį į kaimynų sklypą. Dėl to po lietaus kaimynų sklypo gruntas plaunamas į griovį. Ar įstatymai neįpareigoja žemės darbus talikti taip, kad kaimynams nekiltų problemų?
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-13 11:47
Pirmoje 2021 m. pusėje pasaulio ekonomika pasižymėjo itin sparčiu žaliavų kainų kilimu. Brangsta, atrodo, viskas: metalai, mediena, žemės ūkio produkcija. Kas tai sąlygoja ir ko tikėtis per šiuos ir ateinančius metus?
nuotrauka
2021-09-13 11:37
Svarbiausiuose maždaug 111 kilometrų ilgio sienos su Baltarusija ruožuose fizinio barjero statybos darbus atliks grupės UAB „EPSO-G“ įmonė UAB „Tetas“. Tam pritarė Ministrės Pirmininkės vadovaujama Projekto priežiūros komisija, pirmadienį patvirtinusi esmines sutarties su šia bendrove sąlygas.
nuotrauka
2021-09-13 10:18
Pašilaičiuose, Medeinos g. 12 iškilęs laidojimo namų pastatas atsidūrė Vilniaus savivaldybės akiratyje. Sklypo savininkams 2016 metais buvo išduotas leidimas statyti būtent prekybinės paskirties pastatą, o ne laidojimo namus.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 06:02
Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjos UAB „Biržų ranga“ skundą atsakovei Konkurencijos tarybai dėl paskirtos baudos sumažinimo.
nuotrauka
2021-09-10 05:45
Susisiekimo ministerija Seimo rudens sesijai teikia devynių teisės aktų paketus. Vieni iš svarbiausių – pertvarkyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų administravimo sistemą, įteisinti inovatyvią eSIM technologiją, taip pat numatomos Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Ryš...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos