2022 lapkričio 27 d. sekmadienis, 11:06
Reklama  |  facebook

Populiarumą auginantis Vilniaus rajonas traukia šeimas, o ne investuotojus

2022-09-26 11:32
Vilniaus pakraštyje plytintys Bajorai laikomi vienu iš šiuo metu neįvertintų sostinės rajonų. Prognozuojama, kad plečiantis infrastruktūrai minėta teritorija sulauks daugiau dėmesio ne tik tarp nekilnojamojo turto plėtotojų, tačiau ir tarp pirkėjų, ypač jaunų šeimų.
nuotrauka
Bajorai. D.Pacevičiaus nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Šiuo metu Bajoruose vyrauja mažaaukščiai individualūs namai, o daugiabučiuose parduodamų butų pasiūla nesiekia ir 200. Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, Bajorai yra priskiriami prie mažiausią gyventojų tankumą turinčių Vilniaus rajonų, kuriame nėra daug daugiabučių kvartalų, pakankamai erdvės patogiai gyventi bei mėgautis gamtos suteikiama ramybe.

„Bajorai dar laukia savo valandos, kuri išmuš artimiausiu metu. Miestas pastebimai plečiasi, aprėpdamas vis daugiau tolėliau esančių rajonų, o Bajorai vis dažniau įvardijami tarp turinčių didžiausią potencialą“, – „Eika“ pranešime cituojamas Tomas Žiaugra, nekilnojamojo turto plėtros vadovas.

EIKA Bajorai

Pasak Tado Jonauskio, tarptautinio urbanistų biuro „Pupa“ įkūrėjo, Bajorai – besivystanti teritorija, kurioje dabar galima patirti tokius kokybinio gyvenimo aspektus, kaip mažesnį kaimynų skaičių, daugiau erdvės aplink daugiabučius, šalia esantį mišką.

Gerėja infrastruktūra

Tiek plėtotojai, tiek urbanistai vienu iš esminių Bajorų trūkumu įvardija gana ribotą susisiekimą. Tačiau šiemet pradėjus asfaltuoti Mykolo Lietuvio gatvę, kuri jungsis su Mokslininkų gatve, pasiekti rajoną greičiau ir patogiau atsivers daugiau galimybių. Įvertinant šį savivaldybės žingsnį, tikėtina, kad infrastruktūros aplink Bajorus sutvarkymas šiuo metu yra vienas iš prioritetinių miesto planų.

EIKA Bajorai

Pasak T. Jonauskio, Bajorai per artimiausią dešimtmetį gali tapti lygiaverčiu sostinės rajonu su visa socialine infrastruktūra. „Vilniaus miesto bendrajame plane šioje teritorijoje numatyta plėtra. Pagal savo tankumą, atstumą iki miesto centro ir socialines paslaugas Bajorai ateityje galbūt šiek tiek primins Pilaitę, kuri taip pat natūraliai perėjo visas rajono formavimosi stadijas“, – teigia urbanistas.

EIKA Bajorai

Nekilnojamojo turto ekspertas T. Žiaugra pastebi, kad Bajorai pagal atstumą iki miesto centro, susisiekimą bei 3–4 aukštų daugiabučių kvartalų koncepciją panašūs į naują ir šeimų pamėgtą rajoną – Lazdynėlius.

„Abu rajonai yra miesto pakraštyje, netoli pagrindinių eismo arterijų: Lazdynėliai pasiekiami tik Oslo gatve, o į Bajorus patogiai galima grįžti tiek Geležinio vilko ar Ukmergės gatvėmis, tiek Vakariniu aplinkkeliu aplenkiant miesto spūstis. Bajorai šiuo metu patrauklesni ir dėl mažesnio apgyvendinimo ir erdvesnės aplinkos“, – atkreipia dėmesį T. Žiaugra.

Pastaruoju metu Bajoruose auga ir socialinių paslaugų spektras: baigiamas statyti 240 vietų Vilniaus miesto savivaldybės darželis „Bajorėlis“, plečiasi šalia Geležinio vilko gatvės besidriekiantis technologijų miestelis.

Didesni butai – gyvenimui, o ne investicijai


Pagal kainų lygį, rašoma pranešime, Bajorai priskiriami ekonominei klasei ir galėtų būti greta šiuo metu populiariausių šios klasės rajonų – Pilaitės, Fabijoniškių, taip pat ir Lazdynėlių. Čia kaina svyruoja apie 2,5–2,8 tūkst. eurų už kvadratinį metrą.

Pasak T. Žiaugros, Bajorai iš daugelio kitų rajonų išsiskiria tuo, kad čia didžioji dauguma butų perkami nuolatiniam gyvenimui, o ne tikintis juos išnuomoti.

„Arčiau miesto centro – Žvėryne, Vilkpėdėje ar Šnipiškėse vyrauja nedideli – vidutiniškai iki 50 kv. m. – butai, kurie tinka nuomai ir įsigyjami kaip investicija, o būsimuose Bajorų kvartaluose projektuojamos daugiau nei 60 kv. m. erdvės. Ten galima įkomponuoti 3–4 kambarių butus. Visa tai sufleruoja, kad būstas Bajoruose dažniausiai orientuotas į jaunas šeimas, kurios ieško ramybės, žalumos, lėtesnio tempo, galimybių pasivaikščioti su augintiniais ir nori atitrūkti nuo miesto šurmulio“, – pasakoja T. Žiaugra.

Kaip rodo ankstesnių „Eikos“ parduodamų butų duomenys, perkami ir mažesnio ploto butai, kuriuos renkasi vyresni žmonės ar vaikai pasiūlo savo tėvams, pasiilgusiems gamtos, tylos ir kokybiško gyvenimo. Šiuo metu „Eika“ Bajoruose stato apie 100 butų, o dar apie 250 butų projektuoja artimiausiam 3–4 metų laikotarpiui. 

Bajorai. D.Pacevičiaus nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2022-11-27 06:17
Tęsiantis neapibrėžtai situacijai, kai dėl didėjančio EURIBOR auga įvairių paskolų palūkanos, sparčiai kilo energijos ir įvairių produktų bei paslaugų kainos, ne vienam gyventojui kilo minčių – ką reikėtų daryti su paskolos įmokomis, jei netekčiau darbo? Vienas iš būdų apsidrausti – įsigyti paskolos...
nuotrauka
2022-11-24 10:42
Kylančios palūkanos ir infliacijos tempai gyventojus, ypač – turinčiuosius paskolų, skatina apdairiau planuotis finansus. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena: jeigu asmeninė finansinė situacija blogėtų ir grėstų nesklandumais grąžinant paskolas, nereikėtų neigti problemos. Pirmiausia vertėtų per...
nuotrauka
2022-11-24 09:53
Dešinėje Neries krantinėje Kaune tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė dar vieno modernaus gyvenamojo namo statybas. Tai jau 13-as „Piliamiesčio“ kvartalo daugiabutis ir trečiasis užbaigtas per pastarąjį mėnesį. Miesto būsto rinką namas papildė 54 šiuolaikiškais butais.
nuotrauka
2022-11-22 10:06
NT kainodaroje įvyko reikšmingų pokyčių, kuriuos nulėmė rekordinė infliacija ir palūkanų normų augimas, karas ir išaugęs karo pabėgėlių skaičius mūsų šalyje. Dėl to augo nuomos ir būsto kainos, kurios pastaruoju metu pradėjo stabilizuotis. Tačiau NT skelbimų duomenys rodo, jog nuomojamo būsto rinkoj...
nuotrauka
2022-11-17 15:27
Gyvenamoji, poilsio, kūrybinės dirbtuvės, svečių namai, administracinės - tokios paskirties parduodamas patalpas kaip butus galima rasti populiariuose nekilnojamojo turto pardavimo ir nuomos svetainėse. Neretai gyvenamoji būsto naudojimo paskirtis nurodoma didžiosiomis raidėmis, kartais su šauktukai...
nuotrauka
2022-11-14 06:51
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Orner“ Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone įpusėjo statyti projektą „Lazdynėliai Pictures“. Trijuose keturių aukštų daugiabučiuose suplanuoti 204 butai – į projektą bendrovė investuoja 19 mln. eurų.
nuotrauka
2022-11-11 12:04
Pastaruoju metu teismų praktikoje ir viešojoje erdvėje girdime atvejų, kuomet nekilnojamojo turto (NT) pardavėjai nutraukė su pirkėjais sudarytas preliminariąsias NT pirkimo pardavimo sutartis. Lietuvos apeliacinis teismas neseniai užbaigė nagrinėti ginčą priešingoje situacijoje: pirkėjas nutraukė t...
nuotrauka
2022-11-10 19:36
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 10 mln. eurų į būstų projektą Naujamiestyje. Naujos statybos projektas „Haivo“ įsikurs Smolensko g. 12 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 96 būstais. Pirmame aukšte suplanuotos komercinės patalpos.
nuotrauka
2022-11-09 09:41
Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų sako, kad jų mėnesio pajamos yra nepakankamos nuosavam būstui įsigyti, atskleidė šį rudenį vykdytas tyrimas. Kokie dar veiksniai trukdo šalies gyventojams nusipirkti norimus namus ir kiek žmonių yra sukaupę būsto paskolos pradiniam įnašui reikalingas lėšas, koment...
nuotrauka
2022-11-04 16:37
Energetinių resursų, medžiagų ir statybų kainoms šiemet pasiekus rekordines aukštumas, įkalnėn iš paskos pasileido ir nuomos rinka. Tendencijos tokios pačios ir privataus būsto, ir verslo segmente. Tačiau būsto nuomos terminas paprastai gerokai trumpesnis, nei nuomojantis verslo patalpas, todėl gali...
nuotrauka
2022-11-03 11:11
Kovojant su šešėline ekonomika ir rūpinantis pinigų plovimo prevencija, nuo šių metų lapkričio 1 d. draudžiami visi atsiskaitymai ir bet kokie kiti mokėjimai grynaisiais pinigais, jeigu jie viršija 5000 eurų (arba šią sumą atitinkančią sumą užsienio valiuta).
nuotrauka
2022-10-28 14:07
Viena didžiausių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų Lietuvoje bendrovė „Realco“ Didlaukio g. 45B ir 53 esančiuose sklypuose planuoja statyti gyvenamosios paskirties kvartalą, kurio projektiniai pasiūlymai pateikti viešinimui Vilniaus miesto savivaldybei. 1,67 ha ploto sklypuose suprojektuotame kvart...
nuotrauka
2022-10-28 09:33
Palangoje baigiamas statyti pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties ypatingas statinys, kuris čia įsikūrusius gyventojus džiugins itin mažomis sąskaitomis už šildymą. Akivaizdu, kad ir šiandien, kai energiniai ištekliai ypač brangūs, ir ateityje jų taupus naudojimas tampa prioritetu būstų s...
nuotrauka
2022-10-25 10:02
Kasdien Lietuvoje sudaroma šimtai nekilnojamojo turto pirkimo–pardavimo sandorių. Dalis asmenų nekilnojamąjį turtą įsigyja kaip investiciją, kiti – jį perka kaip gyvenamąjį būstą savo ir savo šeimos poreikiams. Kadangi nekilnojamojo turto rinka paskutiniu metu tik plėtėsi, paklausa gerokai augo, rin...
nuotrauka
2022-10-20 11:36
Imti paskolą būsto įsigijimui – svarbus gyvenimo sprendimas. Todėl nenuostabu, kad nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai nuolat sulaukia su tuo susijusių klausimų. Šiame tekste – keletas svarbiausių dalykų, kuriuos reikėtų žinoti, įsivertinti, atsižvelgti prieš imant paskolą būstui.
nuotrauka
2022-10-18 11:17
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" didžiausiame jos plėtojamame daugiabučių projekte „reVingis" pradeda antrojo kvartalo „Park Space" statybas. Antruoju etapu 2025 m. pirmame ketvirtyje šalia Vilniaus Vingio parko bus pastatyti 155 įvairaus dydžio bei planavimo butai bei 7 kitos pask...
nuotrauka
2022-10-13 11:14
Šiais metais pastebimai išaugo būsto nuomos sutarčių registravimas. Tokias tendencijas stebintys Registrų centro analitikai augimą sieja ne tik su noru įtvirtinti santykius tarp būsto savininko ir nuomininko, tačiau ir su valstybės taikomomis pagalbos priemonėmis bei išaugusiu atvykėlių iš Ukrainos ...
nuotrauka
2022-10-13 09:35
Vienu reikšmingiausių pastarojo meto plėtros projektų Kaune laikomas „Piliamiesčio“ kvartalas dešiniojoje Neries krantinėje pasipildė dar dviem naujais namais. Kvartalą vystančios tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ pastatyti daugiabučiai iškilo itin patrauklioje vietoje, greta...
nuotrauka
2022-10-13 09:17
MERKO toliau vysto prieš kelerius metus inicijuotą projektą „Vilnelės skverai“ – pradėti statyti naujo etapo namai.
nuotrauka
2022-10-11 10:10
Kauno Aleksoto rajone, šalia miesto centro ir Nemuno salos, tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ pradėjo naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Matau Kauną“ vystymą. Pirmojo projekto etapo metu bus pastatyti du daugiabučiai. Jų statybos žymi platesnių šios Kauno dalies transformacijų pra...

Statybunaujienos.lt » NT projektai