2023 gegužės 29 d. pirmadienis, 18:50
Reklama  |  facebook

Populiarumą auginantis Vilniaus rajonas traukia šeimas, o ne investuotojus

2022-09-26 11:32
Vilniaus pakraštyje plytintys Bajorai laikomi vienu iš šiuo metu neįvertintų sostinės rajonų. Prognozuojama, kad plečiantis infrastruktūrai minėta teritorija sulauks daugiau dėmesio ne tik tarp nekilnojamojo turto plėtotojų, tačiau ir tarp pirkėjų, ypač jaunų šeimų.
nuotrauka
Bajorai. D.Pacevičiaus nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Šiuo metu Bajoruose vyrauja mažaaukščiai individualūs namai, o daugiabučiuose parduodamų butų pasiūla nesiekia ir 200. Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, Bajorai yra priskiriami prie mažiausią gyventojų tankumą turinčių Vilniaus rajonų, kuriame nėra daug daugiabučių kvartalų, pakankamai erdvės patogiai gyventi bei mėgautis gamtos suteikiama ramybe.

„Bajorai dar laukia savo valandos, kuri išmuš artimiausiu metu. Miestas pastebimai plečiasi, aprėpdamas vis daugiau tolėliau esančių rajonų, o Bajorai vis dažniau įvardijami tarp turinčių didžiausią potencialą“, – „Eika“ pranešime cituojamas Tomas Žiaugra, nekilnojamojo turto plėtros vadovas.

EIKA Bajorai

Pasak Tado Jonauskio, tarptautinio urbanistų biuro „Pupa“ įkūrėjo, Bajorai – besivystanti teritorija, kurioje dabar galima patirti tokius kokybinio gyvenimo aspektus, kaip mažesnį kaimynų skaičių, daugiau erdvės aplink daugiabučius, šalia esantį mišką.

Gerėja infrastruktūra

Tiek plėtotojai, tiek urbanistai vienu iš esminių Bajorų trūkumu įvardija gana ribotą susisiekimą. Tačiau šiemet pradėjus asfaltuoti Mykolo Lietuvio gatvę, kuri jungsis su Mokslininkų gatve, pasiekti rajoną greičiau ir patogiau atsivers daugiau galimybių. Įvertinant šį savivaldybės žingsnį, tikėtina, kad infrastruktūros aplink Bajorus sutvarkymas šiuo metu yra vienas iš prioritetinių miesto planų.

EIKA Bajorai

Pasak T. Jonauskio, Bajorai per artimiausią dešimtmetį gali tapti lygiaverčiu sostinės rajonu su visa socialine infrastruktūra. „Vilniaus miesto bendrajame plane šioje teritorijoje numatyta plėtra. Pagal savo tankumą, atstumą iki miesto centro ir socialines paslaugas Bajorai ateityje galbūt šiek tiek primins Pilaitę, kuri taip pat natūraliai perėjo visas rajono formavimosi stadijas“, – teigia urbanistas.

EIKA Bajorai

Nekilnojamojo turto ekspertas T. Žiaugra pastebi, kad Bajorai pagal atstumą iki miesto centro, susisiekimą bei 3–4 aukštų daugiabučių kvartalų koncepciją panašūs į naują ir šeimų pamėgtą rajoną – Lazdynėlius.

„Abu rajonai yra miesto pakraštyje, netoli pagrindinių eismo arterijų: Lazdynėliai pasiekiami tik Oslo gatve, o į Bajorus patogiai galima grįžti tiek Geležinio vilko ar Ukmergės gatvėmis, tiek Vakariniu aplinkkeliu aplenkiant miesto spūstis. Bajorai šiuo metu patrauklesni ir dėl mažesnio apgyvendinimo ir erdvesnės aplinkos“, – atkreipia dėmesį T. Žiaugra.

Pastaruoju metu Bajoruose auga ir socialinių paslaugų spektras: baigiamas statyti 240 vietų Vilniaus miesto savivaldybės darželis „Bajorėlis“, plečiasi šalia Geležinio vilko gatvės besidriekiantis technologijų miestelis.

Didesni butai – gyvenimui, o ne investicijai


Pagal kainų lygį, rašoma pranešime, Bajorai priskiriami ekonominei klasei ir galėtų būti greta šiuo metu populiariausių šios klasės rajonų – Pilaitės, Fabijoniškių, taip pat ir Lazdynėlių. Čia kaina svyruoja apie 2,5–2,8 tūkst. eurų už kvadratinį metrą.

Pasak T. Žiaugros, Bajorai iš daugelio kitų rajonų išsiskiria tuo, kad čia didžioji dauguma butų perkami nuolatiniam gyvenimui, o ne tikintis juos išnuomoti.

„Arčiau miesto centro – Žvėryne, Vilkpėdėje ar Šnipiškėse vyrauja nedideli – vidutiniškai iki 50 kv. m. – butai, kurie tinka nuomai ir įsigyjami kaip investicija, o būsimuose Bajorų kvartaluose projektuojamos daugiau nei 60 kv. m. erdvės. Ten galima įkomponuoti 3–4 kambarių butus. Visa tai sufleruoja, kad būstas Bajoruose dažniausiai orientuotas į jaunas šeimas, kurios ieško ramybės, žalumos, lėtesnio tempo, galimybių pasivaikščioti su augintiniais ir nori atitrūkti nuo miesto šurmulio“, – pasakoja T. Žiaugra.

Kaip rodo ankstesnių „Eikos“ parduodamų butų duomenys, perkami ir mažesnio ploto butai, kuriuos renkasi vyresni žmonės ar vaikai pasiūlo savo tėvams, pasiilgusiems gamtos, tylos ir kokybiško gyvenimo. Šiuo metu „Eika“ Bajoruose stato apie 100 butų, o dar apie 250 butų projektuoja artimiausiam 3–4 metų laikotarpiui. 

Bajorai. D.Pacevičiaus nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinkaNT projektai

nuotrauka
2023-05-11 09:40
Naujuoju sostinės centru vadinamame Šnipiškių rajone tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ baigia modernaus gyvenamųjų namų kvartalo „Naujasis Skansenas“ ketvirto etapo darbus. Netrukus pagrindinį šalies verslą telkiančioje Vilniaus dalyje duris būsimiems šeimininkams atvers jau s...
nuotrauka
2023-04-29 07:34
Bendrovė „Realco“ Vilniuje, Justiniškių g. 126 esančiame sklype planuoja statyti naują gyvenamųjų namų kompleksą, kurio projektiniai pasiūlymai pateikti viešinimui Vilniaus miesto savivaldybei. 2,097 ha ploto sklype suprojektuotame kvartale planuojama įrengti 499 butus, taip pat komercinių patalpų.
nuotrauka
2023-04-26 07:51
77 arų teritorijoje sukurtas 8 pastatų kompleksas, kuriame įrengti ir parduoti 78 butai ir poilsio apartamentai. Bendras projekto plotas 4346 kv. m. Investicijos į projektą siekė 9,8 mln. eurų. Tai – dešimtas „Inreal“ grupės išplėtotas projektas Kuršių nerijoje.
nuotrauka
2023-04-20 14:43
NT plėtros bendrovė „Omberg group“ gavo statybų leidimą mažaaukščių daugiabučių projekto „Vyšnios“ antrojo etapo statyboms. Planuojamuose statyti keturiuose naujuose pastatuose bus įrengta 180 A++ energinės klasės butų ir komercinės patalpos.
nuotrauka
2023-04-20 10:11
Paviešinti „Darnu Group“ planuojamo kvartalo šalia Neries ir Karoliniškių draustinio antrosios teritorijos projektiniai pasiūlymai. Miško apsuptyje, prie „Litexpo“ parodų rūmų esančioje teritorijoje, planuojama vystyti gamtai ir miškingam kraštovaizdžiui artimą projekto dalį, kurioje bus galima mėga...
nuotrauka
2023-04-19 11:19
Bendrovė „Rinvest“ Vilniuje būsto rinką papildė daugiau nei 200 butų ir 40 kotedžų. Šiuos projekto „Riverland“ Lazdynėliuose, Lazdynėlių g. 57, butus ir kotedžus jau galima „pačiupinėti“, o įsigijus netrukus įsikelti. Šiandien jų statybos registruotos apie 90 proc. baigtumu.
nuotrauka
2023-04-14 09:55
NT įmonė „Citus“ Vilniuje pradeda naujo projekto „Kaip Niujorke by CITUS“ pardavimus. Statybos jau prasidėjo perspektyvioje sostinės vietoje, Kareivių g., greta „Ogmios miesto“ ir Ozo parko.
nuotrauka
2023-03-31 13:20
Nekilnojamojo turto (NT) tema visada buvo ir yra viena aktyviausiai gvildenamų aktualijų. Tik ekspertai atviri – situacija rinkoje nuolat kinta, o jos prognozavimas neretai primena būrimą iš kavos tirščių. Tačiau šiandien sutariama dėl vieno – gyvenimo pokyčiai koreguoja NT pirkėjų įpročius ir staty...
nuotrauka
2023-03-30 11:17
„Bonava Lietuva“ sostinės Fabijoniškių mikrorajone planuoja naują projektą – trijų korpusų daugiabutį, kuris išsiskirs unikalia vieta – ribosis su Visorių mišku.
nuotrauka
2023-03-27 14:59
Bendrovė „Avadi“ pradėjo paskutinių dviejų „Juozapavičiaus 13“ konversijos projekto daugiabučių statybas Kauno Šančių rajone. Beveik 10 mln. Eur vertės projektą ketinama užbaigti 2024 m. per. su pilna apdaila.
nuotrauka
2023-03-23 11:52
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ tęsia „Martyno namų“ kvartalo Vilniaus Pilaitės mikrorajone plėtrą. Šiuo metu pradedamas trečiasis kvartalo etapas, kurio metu bus pastatyti du nauji A++ energinės klasės gyvenamieji namai – iš viso 104 nauji butai bei 8 komercinės patalpos.
nuotrauka
2023-03-21 09:54
Nuo būsto paieškos pradžios iki įkurtuvių pabaigos – nemažai žingsnių, tačiau būtent paskolos suteikimo procesas naujakuriams kelia ypač daug klausimų. „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pastebi, kad ne visi planuojantys kreiptis į banką dėl būsto paskolos žino, koks lai...
nuotrauka
2023-03-17 10:04
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ tęsia Paupio rajono vystymą – startavo 8-ojo ir 10-ojo projekto etapų statybos bei pardavimai. Planuojama, kad statybų darbai bus baigti atitinkamai 2023 m. trečiąjį ir 2024 m. trečiąjį ketvirtį. Juos įgyvendinus rajoną papildys butai, komercinės pa...
nuotrauka
2023-03-17 09:06
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų vasario mėnesio reikšmė išaugo 0,1% (2023 metų sausį buvo fiksuojamas 0,1% sumažėjimas). Bendras butų kainų l...
nuotrauka
2023-03-14 09:38
2022-ieji NT rinkoje buvo intensyvūs ir naujakurius į kampą spaudžiantys metai. Dalis būsto pirkėjų vadovavosi nuostata „dabar arba niekada“, kiti situaciją vertino atsargiau ir dėmesį sutelkė į galimos finansų krizės prognozes, o treti tarsi taip ir liko iki galo neapsisprendę, ką toliau daryti – p...
nuotrauka
2023-03-13 16:04
„Citus“ nuo 2019 m. pietinėje Vilniaus dalyje plėtojamame projekte „Miško ardai“ registravo 2–ojo etapo 100 proc. statybos darbų baigtumą.
nuotrauka
2023-03-08 14:59
Vasarį antrinėje nekilnojamo turto (NT) rinkoje Kaune ir Vilniuje didelių pokyčių kainų atžvilgiu nefiksuota, nors tiek įsigijimo, tiek nuomos skirtumai tarp miestų – reikšmingi. Tuo tarpu sostinės pirminėje rinkoje, augant pardavimų skaičiui, jau ne pirmą mėnesį fiksuojamas nežymus suaktyvėjimas. R...
nuotrauka
2023-03-08 10:18
Atgyjančiame sostinės Šnipiškių kvartale tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ tęsia modernaus gyvenamųjų namų kvartalo „Naujasis Skansenas“ plėtrą. Naujojo Vilniaus centro vardą užsitarnavusioje miesto dalyje bendrovė pradėjo dviejų naujų šešiaaukščių namų statybas. Didelio nauja...
nuotrauka
2023-03-08 09:48
Įprastai būsto paskolos išdavimo procesas užtrunka iki mėnesio, tačiau, neatlikus tam tikrų veiksmų, jis gali užsitęsti ir ilgiau. Kokius namų darbus reikėtų paruošti asmenims, besikreipiantiems dėl būsto paskolos ir norintiems sklandaus ir greito proceso, pasakoja „Luminor“ banko kredito produktų s...
nuotrauka
2023-03-08 09:45
Visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, kad 59 proc. vidutines ir aukštesnes pajamas gaunančių šalies didmiesčių gyventojų už butą sutiktų mokėti iki 150 tūkst. eurų.

Statybunaujienos.lt » NT projektai