2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 13:30
Reklama  |  facebook

Profesinis mokymas. Ko reikia, kad mokiniai „padovanotų“ atnaujintą mokytojų kambarį, o mokytis ateitų ir 56-erių mokinys Fotogalerija

2022-05-23 07:20
Šiaulių profesinio rengimo centro (Šiaulių PRC) Statybos skyriaus vedėja Jūratė Baltramaitytė cituoja Arthur Asho, kuris sako, kad „sėkmė yra ilga kelionė, o ne galutinis tikslas“. Todėl Statybos skyrius ne tik ieško efektyviausių mokymo ir mokymosi formų, būdų, bet ir kuria aplinką, kuri skatintų mokinių, mokytojų ir verslo bendrystę. Tokios veiklos rezultatas, kaip sako skyriaus vadovė, – rinkai paruošiami specialistai „su kokybės ženklu“.
nuotrauka
Šiaulių profesinio rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių profesinio rengimo centras,

Kokių sąlygų reikia, norint išugdyti specialistą, gebantį dirbti su naujomis medžiagomis, technologijomis, įranga, besidomintį naujovėmis?

Pirmiausia – turi būti du lygiaverčiai partneriai: geras mokytojas ir norintis išmokti mokinys. O sąlygas jiems dirbti ir kurti įmanoma sudaryti.

Ir čia svarbūs mokytojai praktikai – be savo darbą mylinčių žmonių to padaryti neįmanoma. Skyriuje dirba mokytojai praktikai, kurie gerina savo įgūdžius įmonėse, mokosi ir tobulina savo kompetencijas. Greitai besikeičiančioje rinkoje atsiranda vis naujos technologijos, medžiagos, moderni įranga, visa tai verčia mus tobulėti, ieškoti efektyvių mokymo formų, kurios padėtų paruošti paklausų specialistą. 

Mes lankomės įmonėse, dalyvaujame gamintojų atstovų „Caparol“, „Eternit Baltic“, „Tikkurila“, MIRA mokymuose, pristatymuose. Mūsų mokiniai atlieka praktiką, o pameistrystės programa padeda įgyti tinkamų gebėjimų.Jūratė Baltramaitytė

 

 
„Mūsų tikslas – rengti specialistą, kuris gebėtų prisitaikyti prie aplinkos pokyčių, kuris nuolat tobulintų savo kompetencijas, mums svarbu ugdyti bendruosius jų gebėjimus, tenkinti visuomenės ir verslo poreikius. Todėl einame sykiu su pokyčiais“, –
sako Šiaulių PRC
Statybos skyriaus vedėja Jūratė Baltramaitytė 
 

 

 

 

Bet labiausiai džiaugiamės, kai atsiranda realios galimybės padirbėti kaip lygiaverčiams partneriams statybos įmonėse, atlikti tam tikrus darbus, užduotis, tapti subrangovais. Teikiame paslaugas ir privačiuose objektuose. Idealu, kai sutampa užsakovo norai su mūsų galimybėmis.

Mokyklos patalpas taip pat remontuojame su mokiniais.

Papasakokite apie šiuos bendruomenės projektus.

Turėjome keletą gražių projektų. Vienas tokių – visa mokyklos bendruomenė atnaujino valgyklą. Būsimieji apdailininkai paruošė visus paviršius: glaistė, šalino senus dažus, lupo medines dangas, montavo gipso pertvaras, mūrijo atsivėrusias angas, dažė. Mokytojai dirbo kartu su mokiniais – bendras darbas suartina.

Šiaulių PRC

Tuomet į darbą įsijungė būsimieji interjero apipavidalintojai: jie kūrė projektus, kuriuos pristatė visai bendruomenei. Po balsavimo išrinktas projektas buvo įgyvendintas.

Tokių gražių projektų turime įgyvendinę jau ne vieną. Mokytojų dienos proga mokiniai padovanojo pedagogams atnaujintą mokytojų kambarį. Aišku, procesas nėra greitas, nes derinamas su ugdymo procesu.

Į statybas žengia modernios technologijos, skaitmeninimas – kaip mokykla atliepia šias tendencijas?

Skiriame dėmesį ir skaitmenizavimui, nes be jo šiuolaikinė statyba taps nebeįmanoma. Šiais metais atsinaujiname teorinio mokymo kabinetą, tad atsiras galimybės BIM arba skaitmeninį informacinį modelį įgyvendinti ir mokymo programose.

Šiaulių PRC

Mūsų tikslas – rengti specialistą, kuris gebėtų prisitaikyti prie aplinkos pokyčių, kuris nuolat tobulintų savo kompetencijas, mums svarbu ugdyti bendruosius jų gebėjimus, tenkinti visuomenės ir verslo poreikius. Todėl einame sykiu su pokyčiais: įmonėse procesai modernėja, nuo ranka braižomų brėžinių einama prie automatizacijos – keičiasi ir mūsų kompiuterinio projektavimo operatoriaus programa.

Ar žinote, kad per vienerius metus galima padaryti unikalią pažangą ir išmokti dirbti net su 8 programomis? Taip, kaip tik to pas mus ir mokoma. Šiaulių regiono darbdaviai žino, kad kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokinius atiduodame į darbo rinką su „kokybės ženklu“.

Mokinys išmoksta dirbti su skaitmeninės grafikos programomis „Autodesk AutoCAD“, „Autodesk Revit“, „SolidWorks“, „Autodesk Inventor“, „Coreldraw“, „Photoshop“, „InDESIGN“, o nuo naujų mokslo metų mokysime dirbti ir su „Sketchup“ programa.

Didžiuojuosi mūsų mokytojų komanda. Ilgametis mokytojų įdirbis, pirmiausia sau keliami reikalavimai padėjo pasiekti tokio gero rezultato. Apie mus žino, mus lygina su kitomis mokymo įstaigomis ir renkasi mus.

Papasakokite apie savo mokinius, minėjote ir apie ne visai įprastą atvejį.

Šiais metais turime ne tik mokinių, baigusių mokyklą, grupę, bet ir visą grupę jau suaugusių mokinių, kurie turi įgiję išsilavinimą, dažnas iš jų dirba. Vieni jų renkasi šią profesiją, nes turi ambicijų siekti karjeros savo darbovietėje, kiti – ieško iššūkių, nebijo keisti profesijos. Ir amžius tam – ne riba. Smagu skaityti darbdavio atsiliepimą apie 56-erių metų mokinį: „Puikiai atliko praktiką mūsų kompanijoje. Savo žiniomis nustebino ir jam siūlysime darbo vietą“.

Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas su gimnazijų ir progimnazijų technologijų mokytojais paskatino pokyčiams ir juos – jie įsidiegė ir naudoja „Autodesk AutoCAD“ programas. Pažangiausieji jau galvoja ir apie „SolidWorks“ programos įdiegimą savo mokyklose.

Lyg ir maži žingsneliai – bet būtent jie ir daro didžiausią pokytį. Nes jauną žmogų moko tikslingai naudoti technologijas. 

Šiaulių PRC

Šiaulių profesinio rengimo centro nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Aktualijos

nuotrauka
2022-11-30 09:24
VšĮ Telšių regioniniame profesinio mokymo centre lapkritį įvyko respublikinis konkursas „Apdailininkas 2022“, kuriame dalyvavo rekordiškai daug komandų. Pirmoji vieta atiteko telšiškiams.
nuotrauka
2022-11-29 17:00
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) 2022-11-17 paskyrė 12 tūkst. eurų baudą UAB „Statybos investicija“, kuri V. Kavoliuko ir J. Matuso gatvėse Kaune, neturėdama statybą leidžiančių dokumentų (SLD) vykdė dešimties gyvenamųjų namų sta...
nuotrauka
2022-11-29 16:24
Mokestinių ginčų komisija, atsižvelgdama į ginčų praktiką, pristato, kokias klaidas daro verslas, pripažindamas nuostolius, ir pateikia patarimus, kaip šių klaidų išvengti.
nuotrauka
2022-11-29 14:50
2023 m. bus pradėtas įgyvendinti valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė 16,017 km viaduko kapitalinio remonto projektas. Remonto darbai turės būti atlikti per 13 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) ir ...
nuotrauka
2022-11-29 13:32
„Laikai, kai įmonės rungėsi dėl biurų išskirtinumo, pamažu lieka praeityje. Dabar, įsigalėjus lanksčiam hibridinio darbo modeliui, pagrindinė konkurencija vyksta tarp savo namų ir biuro. Čia viskas turi būti šiek tiek geriau negu namuose – ir kava skanesnė, ir stiklai švaresni, ir kėdė ergonomiškesn...
nuotrauka
2022-11-29 11:37
Siekiant patikrinti, ar darbuotojas tinka sulygtam darbui, o sulygtas darbas – darbuotojui, sudarydamos darbo sutartį darbo sutarties šalys, t. y. darbdavys ir darbuotojas, gali sulygti dėl išbandymo. Dėl išbandymo laikotarpio šalys gali susitarti tik sudarydamos darbo sutartį, vadinasi, galimybių s...
nuotrauka
2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patir...
nuotrauka
2022-11-29 05:21
Gruodžio 2 d., penktadienį, Aplinkos ministerijos kartu su asociacija „Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas“ rengia XVI Lietuvos urbanistinį forumą, kuris kvies pažvelgti į Lietuvos miestų problemas ir jų ateitį. Visą šią savaitę dar galite į jį registruotis.
nuotrauka
2022-11-28 15:18
Utenoje baigtas įgyvendinti dar vienas miestui ir jo gyventojams svarbus projektas – Utenos miesto darnaus judumo plano priemonių diegimo pirmasis etapas. Jo metu mieste įrengta 21 nauja autobusų sustojimo stotelė, kurios pritaikytos ir žmonėms su negalia.
nuotrauka
2022-11-28 12:05
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi Kauno miesto savivaldybės (Savivaldybė) infrastruktūros objektų viešųjų pirkimų procesų korupcijos rizikos analizę, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Nustatyta, kad Savivaldybės infrastruktūros objektų viešųjų pirkimų procesams trūksta aiškumo, skaidrum...
nuotrauka
2022-11-28 11:21
Apie tvarumą kalbų apstu: juo susirūpinusi švietimo bendruomenė, verslininkai, valdantieji ir pati visuomenė. Augantis sąmoningumas ir rūpestis ateities kartomis – sveikintinas, tačiau ar iš tikrųjų visi vienodai suprantame, kokia yra tvari visuomenė, tvari gamyba, tvarus verslas? Kas nustato taisyk...
nuotrauka
2022-11-27 06:39
Vartotojų aljansas pradėjo kolektyvinio nutolusios saulės elektrinės pirkimo kampaniją. Tai pirma tokia kampanija, kurią Lietuvoje įgyvendina nevyriausybinė organizacija. Kolektyvinis pirkimas reiškia, kad vartotojai kviečiami ne po vieną, o visi kartu, kolektyviai, įsigyti nutolusią saulės elektrin...
nuotrauka
2022-11-27 06:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Iš viso tarp laimėtojų pateko net 13 Lietuvos organizacijų.
nuotrauka
2022-11-25 08:56
Nuo 2023 m. sausio 1 d. šeimos turės daugiau galimybių derinti darbą, karjerą ir vaikų auginimą, mat įsigalios Darbo kodekso 112, 133 ir 134 straipsnių pakeitimai.
nuotrauka
2022-11-25 06:58
Seimas pritarė Želdynų įstatymo pataisoms įstatyme įtvirtindamas, kad savivaldybių atstovaujamosios institucijos galės pačios spręsti dėl didesnių atkuriamosios vertės įkainių nustatymo savo sprendimu saugotinais paskelbtiems želdiniams.
nuotrauka
2022-11-24 16:15
Ketvirtadienį, lapkričio 24 d., Seimas pritarė Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo pataisoms, numatančioms palengvinimus gyventojams. Nuo 2023 m. įteisinti gręžinius bus dar paprasčiau, o įteisinimo procedūros tais atvejais, kai požeminio vandens išteklių naudojimui...
nuotrauka
2022-11-24 14:37
Ketvirtadienį, lapkričio 24 d., Seimas priėmė Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pakeitimus. Jiems įsigaliojus poveikio aplinkai vertinimas bus efektyvesnis ir skaidresnis, pagerės procedūrų kokybė.
nuotrauka
2022-11-24 11:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) laimėjo dar vieną bylą dėl valstybės patirtos žalos priteisimo iš buvusių Klaipėdos apskrities viršininko administracijos darbuotojų, dėl kurių netinkamai atliktų funkcijų Kuršių nerijos teritorij...
nuotrauka
2022-11-24 09:55
Į valstybės remiamų daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) priemonių sąrašą bus įtrauktas elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimas daugiabučiam namui priklausančiose automobilių saugyklose. Tam pritarė Vyriausybė.
nuotrauka
2022-11-24 08:26
Vyriausybė patvirtino Modernizavimo fondo projektų atrankos ir finansavimo aprašo pakeitimus. Nuo šiol iš Europos Sąjungos Modernizavimo fondo finansuojamų projektų atrankos procesas bus aiškesnis ir efektyvesnis. Kiekvienam konkrečiam investicijų projektui bus rengiamas atskiras ministro įsakymu tv...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos