2022 liepos 1 d. penktadienis, 2:21
Reklama  |  facebook

Profesinis mokymas. Ko reikia, kad mokiniai „padovanotų“ atnaujintą mokytojų kambarį, o mokytis ateitų ir 56-erių mokinys Fotogalerija

2022-05-23 07:20
Šiaulių profesinio rengimo centro (Šiaulių PRC) Statybos skyriaus vedėja Jūratė Baltramaitytė cituoja Arthur Asho, kuris sako, kad „sėkmė yra ilga kelionė, o ne galutinis tikslas“. Todėl Statybos skyrius ne tik ieško efektyviausių mokymo ir mokymosi formų, būdų, bet ir kuria aplinką, kuri skatintų mokinių, mokytojų ir verslo bendrystę. Tokios veiklos rezultatas, kaip sako skyriaus vadovė, – rinkai paruošiami specialistai „su kokybės ženklu“.
nuotrauka
Šiaulių profesinio rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių profesinio rengimo centras,

Kokių sąlygų reikia, norint išugdyti specialistą, gebantį dirbti su naujomis medžiagomis, technologijomis, įranga, besidomintį naujovėmis?

Pirmiausia – turi būti du lygiaverčiai partneriai: geras mokytojas ir norintis išmokti mokinys. O sąlygas jiems dirbti ir kurti įmanoma sudaryti.

Ir čia svarbūs mokytojai praktikai – be savo darbą mylinčių žmonių to padaryti neįmanoma. Skyriuje dirba mokytojai praktikai, kurie gerina savo įgūdžius įmonėse, mokosi ir tobulina savo kompetencijas. Greitai besikeičiančioje rinkoje atsiranda vis naujos technologijos, medžiagos, moderni įranga, visa tai verčia mus tobulėti, ieškoti efektyvių mokymo formų, kurios padėtų paruošti paklausų specialistą. 

Mes lankomės įmonėse, dalyvaujame gamintojų atstovų „Caparol“, „Eternit Baltic“, „Tikkurila“, MIRA mokymuose, pristatymuose. Mūsų mokiniai atlieka praktiką, o pameistrystės programa padeda įgyti tinkamų gebėjimų.Jūratė Baltramaitytė

 

 
„Mūsų tikslas – rengti specialistą, kuris gebėtų prisitaikyti prie aplinkos pokyčių, kuris nuolat tobulintų savo kompetencijas, mums svarbu ugdyti bendruosius jų gebėjimus, tenkinti visuomenės ir verslo poreikius. Todėl einame sykiu su pokyčiais“, –
sako Šiaulių PRC
Statybos skyriaus vedėja Jūratė Baltramaitytė 
 

 

 

 

Bet labiausiai džiaugiamės, kai atsiranda realios galimybės padirbėti kaip lygiaverčiams partneriams statybos įmonėse, atlikti tam tikrus darbus, užduotis, tapti subrangovais. Teikiame paslaugas ir privačiuose objektuose. Idealu, kai sutampa užsakovo norai su mūsų galimybėmis.

Mokyklos patalpas taip pat remontuojame su mokiniais.

Papasakokite apie šiuos bendruomenės projektus.

Turėjome keletą gražių projektų. Vienas tokių – visa mokyklos bendruomenė atnaujino valgyklą. Būsimieji apdailininkai paruošė visus paviršius: glaistė, šalino senus dažus, lupo medines dangas, montavo gipso pertvaras, mūrijo atsivėrusias angas, dažė. Mokytojai dirbo kartu su mokiniais – bendras darbas suartina.

Šiaulių PRC

Tuomet į darbą įsijungė būsimieji interjero apipavidalintojai: jie kūrė projektus, kuriuos pristatė visai bendruomenei. Po balsavimo išrinktas projektas buvo įgyvendintas.

Tokių gražių projektų turime įgyvendinę jau ne vieną. Mokytojų dienos proga mokiniai padovanojo pedagogams atnaujintą mokytojų kambarį. Aišku, procesas nėra greitas, nes derinamas su ugdymo procesu.

Į statybas žengia modernios technologijos, skaitmeninimas – kaip mokykla atliepia šias tendencijas?

Skiriame dėmesį ir skaitmenizavimui, nes be jo šiuolaikinė statyba taps nebeįmanoma. Šiais metais atsinaujiname teorinio mokymo kabinetą, tad atsiras galimybės BIM arba skaitmeninį informacinį modelį įgyvendinti ir mokymo programose.

Šiaulių PRC

Mūsų tikslas – rengti specialistą, kuris gebėtų prisitaikyti prie aplinkos pokyčių, kuris nuolat tobulintų savo kompetencijas, mums svarbu ugdyti bendruosius jų gebėjimus, tenkinti visuomenės ir verslo poreikius. Todėl einame sykiu su pokyčiais: įmonėse procesai modernėja, nuo ranka braižomų brėžinių einama prie automatizacijos – keičiasi ir mūsų kompiuterinio projektavimo operatoriaus programa.

Ar žinote, kad per vienerius metus galima padaryti unikalią pažangą ir išmokti dirbti net su 8 programomis? Taip, kaip tik to pas mus ir mokoma. Šiaulių regiono darbdaviai žino, kad kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokinius atiduodame į darbo rinką su „kokybės ženklu“.

Mokinys išmoksta dirbti su skaitmeninės grafikos programomis „Autodesk AutoCAD“, „Autodesk Revit“, „SolidWorks“, „Autodesk Inventor“, „Coreldraw“, „Photoshop“, „InDESIGN“, o nuo naujų mokslo metų mokysime dirbti ir su „Sketchup“ programa.

Didžiuojuosi mūsų mokytojų komanda. Ilgametis mokytojų įdirbis, pirmiausia sau keliami reikalavimai padėjo pasiekti tokio gero rezultato. Apie mus žino, mus lygina su kitomis mokymo įstaigomis ir renkasi mus.

Papasakokite apie savo mokinius, minėjote ir apie ne visai įprastą atvejį.

Šiais metais turime ne tik mokinių, baigusių mokyklą, grupę, bet ir visą grupę jau suaugusių mokinių, kurie turi įgiję išsilavinimą, dažnas iš jų dirba. Vieni jų renkasi šią profesiją, nes turi ambicijų siekti karjeros savo darbovietėje, kiti – ieško iššūkių, nebijo keisti profesijos. Ir amžius tam – ne riba. Smagu skaityti darbdavio atsiliepimą apie 56-erių metų mokinį: „Puikiai atliko praktiką mūsų kompanijoje. Savo žiniomis nustebino ir jam siūlysime darbo vietą“.

Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas su gimnazijų ir progimnazijų technologijų mokytojais paskatino pokyčiams ir juos – jie įsidiegė ir naudoja „Autodesk AutoCAD“ programas. Pažangiausieji jau galvoja ir apie „SolidWorks“ programos įdiegimą savo mokyklose.

Lyg ir maži žingsneliai – bet būtent jie ir daro didžiausią pokytį. Nes jauną žmogų moko tikslingai naudoti technologijas. 

Šiaulių PRC

Šiaulių profesinio rengimo centro nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Aktualijos

nuotrauka
2022-06-30 15:38
Šiemet Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) registruoti jau du mirtini nelaimingi atsitikimai darbe: abiem atvejais darbuotojai žuvo, statybvietėse kritę iš aukščio. Net 5 iš 10 darbuotojai, statybvietėse kritę iš aukštai, susižalojo.
nuotrauka
2022-06-30 09:11
Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos pareiškimą dėl turto pripažinimo bešeimininkiu, jį tenkino – pripažino Linkavičių dvaro sodybos rūmus, ofisinas, svirną, tvartą, kumetyną, Ramygalos miestelyje esantį ūkinį pastatą bei Paįstrio ir Gegužinės k. va...
nuotrauka
2022-06-30 08:34
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo patikrinimą dėl Kauno mieste galimai vykdomų aplinkosaugos pažeidimų.
nuotrauka
2022-06-30 08:19
Manoma, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių: nereguliuojamos dalies, dėl kurios sutariama su savo tiekėju, ir iš valstybės reguliuojamos dalies,...
nuotrauka
2022-06-29 14:01
Vyriausybė suteikė startą įmonių konversijos projektams – persiorientuoti iš taršaus iškastinio kuro naudojimo į atsinaujinančius energijos išteklius. Finansų ministerijos teikiamu Vyriausybės nutarimu šiandien, birželio 29 d., skirti pirmieji 5 mln. eurų iš bendro 90 mln. eurų krepšelio tokiems pro...
nuotrauka
2022-06-29 13:49
Nuo liepos 1 d., nustačius nelegalų darbą arba nedeklaruotą savarankišką veiklą, bus naikinamas bedarbio statusas. Tokiu atveju nustos galioti visos socialinės privilegijos, o įmokas, kurias už darbo ieškantįjį sumoka valstybė, teks mokėti patiems.
nuotrauka
2022-06-29 13:38
Vilniaus miesto taryba priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų, pakeitusį anksčiau galiojusią dviprasmišką tvarką, kai žemės mokesčio lengvata galėjo naudotis ir apleistų, neprižiūrimų žemės sklypų savininkai.
nuotrauka
2022-06-29 10:13
Paskelbtas antrasis Tauragės daugiafunkcio sporto ir kultūros centro (arenos) statybos darbų konkursas, kuriuo statybos bendrovės kviečiamos pasiūlymus teikti iki liepos 21 dienos. Pirmasis arenos statybos darbų konkursas, skelbtas 2021 m. lapkričio mėn., neįvyko rangovams nepateikus reikalingų doku...
nuotrauka
2022-06-29 09:50
Darbo rinkos rodikliai birželį pajuto neigiamas geopolitinių pokyčių pasekmes. Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo ir Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkos pagrindinis rodiklis, palyginti su geguže, nukrito 1,3 balo ir šiuo metu siekia 102,9. Nepaisant šio nuosmukio, tendencijos išlie...
nuotrauka
2022-06-29 09:18
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, praneša Statistikos departamentas, turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc. bei vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio, mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas po 0,5 proc.
nuotrauka
2022-06-29 07:34
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2022-06-28 10:04
Pastarąjį pusmetį lietuvių skolos vėl pradėjo augti, nors 2021 m. antrąjį pusmetį buvo užfiksuotas skolų mažėjimas, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" atlikta analizė. Palyginęs gyventojų įsiskolinimo rodiklius pernai birželį, gruodį ir šių metų birželį, kredito biuras nustatė daugelio rodiklių...
nuotrauka
2022-06-28 09:49
Baltijos šalių gyventojams svarbu gyventi nuosavame būste, o ketvirtadalis jų ketina būsto nekeisti visą gyvenimą. „Luminor“ banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, Latvijos ir Lietuvos gyventojai norėtų gyvenamąją vietą keisti kuo rečiau, o estai šiuo klausimu šiek tiek lankstesni. Tačiau vis...
nuotrauka
2022-06-28 09:33
Lietuvos Respublikos 2021 m. visuotinio gyventojų ir būstų surašymo rezultatai rodo: nors gyventojų skaičius šalyje mažėja, būstų – priešingai – daugėja, ypač vieno buto namų. Lietuviai iš daugiabučių keliasi į vienbučius nuosavus namus. Surašymas parodė, kad gyvename erdviau ir patogiau. Naudingasi...
nuotrauka
2022-06-27 16:51
Lietuvos ekonomikai artimiausiu metu iškils daugiau grėsmių, todėl jos rizikingumas auga, konstatuoja tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. Naujausiame ekonominiame tyrime* „Barometer Q2 2022“ teigiama, kad užsitęsęs Rusijos karas prieš Ukrainą daugeliui Europos šalių ūkių sukels naujų iššū...
nuotrauka
2022-06-27 08:32
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbta nutartis civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį 4 atsakovams (Šiaulių m. savivaldybė ir savivaldybės administracija bei dvi bendrovės) dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo, Šiaulių miesto...
nuotrauka
2022-06-27 08:23
Prisitaikyti prie kintančių darbo rinkos poreikių bus paprasčiau – Užimtumo įstatymo pakeitimuose numatyta daugiau tikslinių grupių ir mokymosi formų. Pagrindinė naujovė – neformalusis suaugusiųjų švietimas. Taip pat bus sudaromos sąlygos mokytis valstybinės kalbos užsieniečiams.
nuotrauka
2022-06-23 10:31
Nuo liepos 1 dienos įsigalios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti teisės aktų pakeitimai, kurie sumažins darbdavio galimybę piktnaudžiauti ir išmokėti skirtingas dienpinigių sumas.
nuotrauka
2022-06-23 09:50
Šių metų gegužę visos pramonės produkcijos vertė sudarė 2,9 mlrd. EUR to meto kainomis ir, palyginti su balandžiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sumažėjo 7,6 proc. palyginamosiomis kainomis (nepašalinus – 6,1 proc.).
nuotrauka
2022-06-23 09:26
Finansų sektorius jau ne vienerius metus laikosi Europos žaliojo kurso diktuojamos tvarumo krypties. Bendraudami su savo klientais, bankai tampa žaliųjų idėjų ambasadoriais – komentuodami savo politiką verslo atstovams, kartu jiems perteikia ir pasaulio lūkesčius dėl tvarumo. Tačiau žaliosios ekonom...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos