2022 rugpjūčio 13 d. šeštadienis, 6:26
Reklama  |  facebook

Sėkmės istorija. „Layher Baltic“ ir „Prorentus“ bendrystė joms suteikė didelį technologinį pranašumą

2016-09-22 08:00
Jau 10 metų išskirtinai tik klojinių srityje dirbanti lietuviško kapitalo bendrovė „Prorentus“ šiais metais apjungė jėgas su pasaulyje nr.1 pastolių gamintoju Wilhelm Layher GmbH antrine įmone UAB „Layher Baltic“.
nuotrauka
Bendrovės „Prorentus“ nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
Prorentus, UAB
BSA (Baltijos pastolininkų asociacija),
„Mano, kaip inžinieriaus ir verslininko, svajonė ir tikslas yra dirbti su technologiškai sudėtingais ir iššūkių reikalaujančiais projektais, – sako įmonės vadovas Linas Adomavičius. – Todėl kas kartą dirbant dideliuose statybos objektuose jaučiamės realizuojantys save ir neskaičiuojame savo darbo valandų. Prieš 10 metų pradėjęs verslą atėjau turėdamas viziją – tapti patikimiausiu Lietuvos statybinių bendrovių asistentu klojinių srityje – ir kasdien su ta mintimi pradedu darbus. Šiais metais galime pasidžiaugti jau ne vienu dideliu įgyvendintu projektu. Jie mus ne tik stiprina, bet ir dar didina apetitą siekti naujų iššūkių.“

Nuotraukoje – „Via Baltika“

Prieš metus prie įmonės veiklos plėtros prisidėjo jau 6 metus bendrovės „Layher Baltic“ vairą laikantis Viktor Voroncov. „Apjungę UAB „Prorentus“ atstovaujamos PASCHAL-Werk G. Maier GmbH vokiečių gamintojos klojinius ir taip pat vokiečių gamintojos Wilhelm Layher GmbH & Co KG pastolių sistemas bei naujausias „BIM ready“ projektavimo technologijas mes galime kalnus nuversti“, – sako V. Voroncov. Abiejų bendrovių vadovai džiaugiasi turintys vienodus darbo principus, siekiantys aukščiausių kokybės standartų. Tai sudaro sąlygas siekti efektyviausių ir produktyviausių darbo rezultatų. Vadovai sutinka, kad geriausių rezultatų padeda pasiekti ir pasaulyje lyderio pozicijas užimanti bei madas pastolių ir klojinių rinkose diktuojantys jų gamintojų gaminiai, dėl kurių kokybės dar nėra tekę raudonuoti.

Jėgas apjungusios bendrovės aktyviai ruošiasi artėjantiems „Rail Baltica“ projektams – tiltų, viadukų statyboms. Savo bendrus darbus ir galimybes esamiems ir būsimiems partneriams pristatys ir ateinančioje parodoje „Resta“, kurioje lankytojai netgi galės pasivaikščioti ant tilto statybai paruoštos konstrukcijos.

Nuotraukoje kairėje – Linas Adomavičius

„Kartu jau sėkmingai įgyvendinome projektus „Via Baltika“ ir „Mega“ statybų objektuose ir šiuo metu dirbame gana sudėtingame „Vilkyškių pieninės“ statybų objekte“, – pasakojo p. Voroncov.

Rangovai, iki tol dirbę su kitų gamintojų sistemomis, UAB „Prorentus“ techniniuose sprendimuose įžvelgė didelių privalumų ir dėl to, kaip sako p. Adomavičius, nesigaili. „Darbai vyksta greitu tempu, kadangi vienu metu vykdomi ir statybos, ir technologinės įrangos montavimo darbai“, – detalėmis dalinosi p. Adomavičius.

V. Voroncov neslėpė, jog aukščiausių rezultatų su UAB „Prorentus“ kolektyvu jiems padeda siekti abiejų komandų aukšta inžinerinė kvalifikacija, darbuotojų, kurie yra tikri savo srities profesionalai, smalsumas.

Nuotraukoje dešinėje – Viktor Voroncov

„TG-60 laikančiųjų pastolių sistema yra labai naujas produktas laikinų laikančiųjų konstrukcijų srityje. Kadangi sistema sukurta lanksčiausios pleištinių modulinių „Layher Allround“ pastolių pagrindu, tai drąsiai galima vadinti pačia lanksčiausia sistema rinkoje. Apjungiant sistemos lankstumą su šiuolaikinėmis „BIM ready“ projektavimo programomis gaunamas ypatingai šiuolaikiškas ir labai konkurencingas techninis sprendimas monolitinei pramonės ir tiltų statybai“, – sako p. Adomavičius. Bendrovės vadovas džiaugiasi, kad bendradarbiaujant su bendrove „Layher Baltic“ jie turi neribotus resursus, todėl gali imtis bet kokios apimties projekto.

„Nuo šiol esame labai konkurencingi ir turime didelį technologinį pranašumą tiltų statybos ir kituose infrastruktūros bei pramonės projektuose, – sako „Prorentus“ vadovas. – Juk mūsų misija – siekti statybų veiklos tobulumo!“

Sujungusios savo kompetencijas, įmonės tapo bene vienintelės, rinkoje galintys pasiūlyti ne tik stabilią ir optimalią laikančią konstrukciją, bet taip pat ir sistemoje integruotą saugią priėjimui ir darbui aplinką.

„Juk saugumas pirmiausia!“ – pabrėžia bendrovių „Layher Baltic“ ir „Prorentus“ vadovai. 

  Įdomūs faktai:

 • Wilhelm Layher GmbH & Co KG gamybą pradėjo 1945 m.
 • PASCHAL-Werk G. Maier GmbH gamybą pradėjo 1964 m.
 • „Layher“ Lietuvoje veikia nuo 2007 m.
 • „Prorentus“ Lietuvoje yra nuo 2006 m.
 • „Layher“ ir „Prorentus“ bendradarbiauja jau metus, dirbant su TG-60, rezultatai viršijo visas prognozes
 • „Layher“ ir „Prorentus“ projektuoja „BIM ready“ aplinkoje
 • Siekant kelti Lietuvos statybininkų konkurencingumą ir prestižą „Layher Baltic“ ir „Prorentus“ yra aktyvūs Lietuvos statybininkų asociacijos nariais
 • „Layher“ ir „Prorentus“ yra „Scandinavian and Baltic Scaffolders Association“ steigėjai
 • Jau kelerius metus bendradarbiauja su profesinio rengimo centrais, rengiant naujus specialistus
 • Abi bendrovės yra prekybos ir amatų rūmų narėmis
 • „Resta 2017“ išsamiai bus pristatyta TG-60 laikančiųjų pastolių sistema bendrame įmonių stende

  Bendrovių nuotraukos
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-11 13:05
Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organi...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...
nuotrauka
2022-07-22 13:48
Rudenį į KTU studentų miestelį sugrįžtantys studentai ir pirmakursiai galės mėgautis modernizuotomis universiteto erdvėmis: šiemet duris atvėrė naujasis studentų infocentras, daugiafunkcis centras su integruota biblioteka, o dvylikaaukščio bendrabučio atnaujinimo darbų pabaiga – ranka pasiekiama.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas