2021 gruodžio 3 d. penktadienis, 6:22
Reklama  |  facebook

Sėkmės istorija. „Layher Baltic“ ir „Prorentus“ bendrystė joms suteikė didelį technologinį pranašumą

2016-09-22 08:00
Jau 10 metų išskirtinai tik klojinių srityje dirbanti lietuviško kapitalo bendrovė „Prorentus“ šiais metais apjungė jėgas su pasaulyje nr.1 pastolių gamintoju Wilhelm Layher GmbH antrine įmone UAB „Layher Baltic“.
nuotrauka
Bendrovės „Prorentus“ nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
Prorentus, UAB
BSA (Baltijos pastolininkų asociacija),
„Mano, kaip inžinieriaus ir verslininko, svajonė ir tikslas yra dirbti su technologiškai sudėtingais ir iššūkių reikalaujančiais projektais, – sako įmonės vadovas Linas Adomavičius. – Todėl kas kartą dirbant dideliuose statybos objektuose jaučiamės realizuojantys save ir neskaičiuojame savo darbo valandų. Prieš 10 metų pradėjęs verslą atėjau turėdamas viziją – tapti patikimiausiu Lietuvos statybinių bendrovių asistentu klojinių srityje – ir kasdien su ta mintimi pradedu darbus. Šiais metais galime pasidžiaugti jau ne vienu dideliu įgyvendintu projektu. Jie mus ne tik stiprina, bet ir dar didina apetitą siekti naujų iššūkių.“

Nuotraukoje – „Via Baltika“

Prieš metus prie įmonės veiklos plėtros prisidėjo jau 6 metus bendrovės „Layher Baltic“ vairą laikantis Viktor Voroncov. „Apjungę UAB „Prorentus“ atstovaujamos PASCHAL-Werk G. Maier GmbH vokiečių gamintojos klojinius ir taip pat vokiečių gamintojos Wilhelm Layher GmbH & Co KG pastolių sistemas bei naujausias „BIM ready“ projektavimo technologijas mes galime kalnus nuversti“, – sako V. Voroncov. Abiejų bendrovių vadovai džiaugiasi turintys vienodus darbo principus, siekiantys aukščiausių kokybės standartų. Tai sudaro sąlygas siekti efektyviausių ir produktyviausių darbo rezultatų. Vadovai sutinka, kad geriausių rezultatų padeda pasiekti ir pasaulyje lyderio pozicijas užimanti bei madas pastolių ir klojinių rinkose diktuojantys jų gamintojų gaminiai, dėl kurių kokybės dar nėra tekę raudonuoti.

Jėgas apjungusios bendrovės aktyviai ruošiasi artėjantiems „Rail Baltica“ projektams – tiltų, viadukų statyboms. Savo bendrus darbus ir galimybes esamiems ir būsimiems partneriams pristatys ir ateinančioje parodoje „Resta“, kurioje lankytojai netgi galės pasivaikščioti ant tilto statybai paruoštos konstrukcijos.

Nuotraukoje kairėje – Linas Adomavičius

„Kartu jau sėkmingai įgyvendinome projektus „Via Baltika“ ir „Mega“ statybų objektuose ir šiuo metu dirbame gana sudėtingame „Vilkyškių pieninės“ statybų objekte“, – pasakojo p. Voroncov.

Rangovai, iki tol dirbę su kitų gamintojų sistemomis, UAB „Prorentus“ techniniuose sprendimuose įžvelgė didelių privalumų ir dėl to, kaip sako p. Adomavičius, nesigaili. „Darbai vyksta greitu tempu, kadangi vienu metu vykdomi ir statybos, ir technologinės įrangos montavimo darbai“, – detalėmis dalinosi p. Adomavičius.

V. Voroncov neslėpė, jog aukščiausių rezultatų su UAB „Prorentus“ kolektyvu jiems padeda siekti abiejų komandų aukšta inžinerinė kvalifikacija, darbuotojų, kurie yra tikri savo srities profesionalai, smalsumas.

Nuotraukoje dešinėje – Viktor Voroncov

„TG-60 laikančiųjų pastolių sistema yra labai naujas produktas laikinų laikančiųjų konstrukcijų srityje. Kadangi sistema sukurta lanksčiausios pleištinių modulinių „Layher Allround“ pastolių pagrindu, tai drąsiai galima vadinti pačia lanksčiausia sistema rinkoje. Apjungiant sistemos lankstumą su šiuolaikinėmis „BIM ready“ projektavimo programomis gaunamas ypatingai šiuolaikiškas ir labai konkurencingas techninis sprendimas monolitinei pramonės ir tiltų statybai“, – sako p. Adomavičius. Bendrovės vadovas džiaugiasi, kad bendradarbiaujant su bendrove „Layher Baltic“ jie turi neribotus resursus, todėl gali imtis bet kokios apimties projekto.

„Nuo šiol esame labai konkurencingi ir turime didelį technologinį pranašumą tiltų statybos ir kituose infrastruktūros bei pramonės projektuose, – sako „Prorentus“ vadovas. – Juk mūsų misija – siekti statybų veiklos tobulumo!“

Sujungusios savo kompetencijas, įmonės tapo bene vienintelės, rinkoje galintys pasiūlyti ne tik stabilią ir optimalią laikančią konstrukciją, bet taip pat ir sistemoje integruotą saugią priėjimui ir darbui aplinką.

„Juk saugumas pirmiausia!“ – pabrėžia bendrovių „Layher Baltic“ ir „Prorentus“ vadovai. 

  Įdomūs faktai:

 • Wilhelm Layher GmbH & Co KG gamybą pradėjo 1945 m.
 • PASCHAL-Werk G. Maier GmbH gamybą pradėjo 1964 m.
 • „Layher“ Lietuvoje veikia nuo 2007 m.
 • „Prorentus“ Lietuvoje yra nuo 2006 m.
 • „Layher“ ir „Prorentus“ bendradarbiauja jau metus, dirbant su TG-60, rezultatai viršijo visas prognozes
 • „Layher“ ir „Prorentus“ projektuoja „BIM ready“ aplinkoje
 • Siekant kelti Lietuvos statybininkų konkurencingumą ir prestižą „Layher Baltic“ ir „Prorentus“ yra aktyvūs Lietuvos statybininkų asociacijos nariais
 • „Layher“ ir „Prorentus“ yra „Scandinavian and Baltic Scaffolders Association“ steigėjai
 • Jau kelerius metus bendradarbiauja su profesinio rengimo centrais, rengiant naujus specialistus
 • Abi bendrovės yra prekybos ir amatų rūmų narėmis
 • „Resta 2017“ išsamiai bus pristatyta TG-60 laikančiųjų pastolių sistema bendrame įmonių stende

  Bendrovių nuotraukos
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-12-02 15:57
Ketvirtadienį, gruodžio 2 d., beveik 350 Kauno apskrities policijos pareigūnų ir darbuotojų iš 10 skirtingų struktūrinių padalinių įsikūrė naujai įrengtose patalpose Radvilėnų plente.
nuotrauka
2021-12-02 11:46
Gruodžio 3 d. Vilniaus Santaros slėnyje šalia jau veikiančių Vilniaus universiteto (VU) ligoninės Santaros klinikų simboline kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradedamos modernaus VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos.
nuotrauka
2021-12-02 10:39
Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų. Bendrovės plėtojamoje Spaudos g. esančioje teritorijoje naująjį verslo centrą planuojama p...
nuotrauka
2021-12-01 09:53
Kritiškai svarbią antžeminę infrastruktūrą šiemet už 9,7 mln. eurų iš esmės atnaujinęs Šiaulių oro uostas ją naudoti pradeda gavęs Transporto kompetencijų agentūros leidimą. Tai reiškia, kad ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turintis oro uostas ypač didelių transatlantinių orlaivių pil...
nuotrauka
2021-11-30 11:50
Kultūros infrastruktūros centras (KIC) pranešė apie sutvarkytą paveldo objektą – šįkart tai Šilutėje esantys Našlaičių globos namais. Istorinis pastatas savo išvaizda atkreipia ne tik miesto gyventojų, bet ir atvykstančių miesto svečių dėmesį.
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-29 10:43
Lietuvos nacionalinis muziejus 2023 m. pabaigoje ketina pradėti vieno iš pagrindinių padalinių – Naujojo arsenalo, esančio šalia Mindaugo paminklo Vilniuje – rekonstravimo darbus. Kad šiems darbams būtų tinkamai pasiruošta, muziejuje šiuo metu atliekami taikomieji – architektūros, istorijos, polichr...
nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.
nuotrauka
2021-11-22 10:25
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ investuotojams „East Capital Real Estate AS“ pardavė sostinės Žalgirio gatvėje pastatytą modernų verslo centrą „Naujasis Skansenas Ž“. Šiuolaikiško 5 aukštų, 7550 kv. m ploto verslo centro statybos darbai bus užbaigti iki šių metų pabaigos.
nuotrauka
2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
2021-11-19 11:46
Susisiekimo infrastruktūros įmonių grupės „Panevėžio keliai“ antrinės įmonės UAB „Aukštaitijos traktas“ ir UAB „Ukmergės keliai“, vykdydamos visos grupės pertvarką ir efektyvindamos veiklą, mažina darbuotojų skaičių. UAB „Aukštaitijos traktas“ atsisveikins su 20 darbuotojų, „Ukmergės keliai“ – su 15...
nuotrauka
2021-11-19 10:11
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ su investuotoju „Hili Properties plc“ sudarė sutartį dėl Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pagal „Build-to-suit“ modelį pastatytos Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamyklos įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-19 07:16
Didžiausios Estijos statybų bendrovės investavo į šioje šalyje lyderio pozicijas užimančią ir Lietuvoje vis aktyviau naudojamą statybos projektų biudžetų kontrolės ir valdymo programinės įrangos platformą „Bauwise“. Su šia platforma sėkmingai dirba generaliniai rangovai, nekilnojamojo turto vystytoj...
nuotrauka
2021-11-18 16:59
Projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“, išplėtusi paslaugų spektrą, keičia pavadinimą į „Be Live“. Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.
nuotrauka
2021-11-18 10:39
Vokietija ir Lietuva nutarė vystyti bendrą projektą – Rukloje bus kuriama nauja infrastruktūra, statomos kareivinės, tiesiami keliai ir kita. Išvystyta infrastruktūra bus skirta brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.
nuotrauka
2021-11-17 16:06
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus vystymo kompanija" užbaigė krepšinio arenos, įsikūrusios šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos, statybas. Komplekso operavimą taryba nusprendė perduoti savivaldybės įstaigai „Active Vilnius".
nuotrauka
2021-11-17 16:02
Panevėžyje duris atvėrė Pusiaukelės namai, įkurti buvusio policijos pastato patalpose. Pusiaukelės namai – tai pataisos įstaigos specialus, atviro tipo padalinys.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos