2022 spalio 1 d. šeštadienis, 12:00
Reklama  |  facebook

Šimtukininkai atsisuko į koleginį sektorių

2018-09-04 09:40
Tikėtina, kad pakelta studijų kartelė į aukštąsias mokyklas privertė pasitempti abiturientus, tarp kurių šiemet net 164-iais šimtukininkais daugiau nei praėjusiais metais. Vieni iš jų renkasi studijas Vakarų Europoje, o kiti lieka Lietuvoje ir vis dažniau studijuoja kolegijose, skelbiama Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) pranešime.
nuotrauka
Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) nuotr.


Minimos įmonės
Kauno kolegija,
Vilniaus kolegija,

Populiarumu nenusileidžia universitetams

Vilniaus kolegijos direktorės Žymantės Jankauskienės teigimu, šimtukininkų skaičius augo visame koleginiame sektoriuje, o į Vilniaus kolegiją jų priimta 56.

„Tendencija, kad geriausi Lietuvos abiturientai, kurie iš egzaminų gauna maksimalų įvertinimą, renkasi studijas kolegijose, kasmet vis stiprėja. Pavyzdžiui, Vilniaus kolegijoje per trejus metus jų skaičius padidėjo beveik dvigubai. 

Bendrame aukštųjų mokyklų reitinge pagal pakviestų šimtukininkų skaičių esame 6-oje pozicijoje po didžiųjų universitetų. Tarp kolegijų – pirmi. Tarp populiariausių studijų krypčių galima išskirti sveikatos mokslus: net 6 šimtukininkai priimti į Bendrosios praktikos slaugos, po 3 – į Biomedicininės diagnostikos ir Higieninės ir dekoratyvinės kosmetologijos studijų programas. 4 šimtukininkai priimti į Programų sistemų, 3 – Informacijos sistemų studijų programas. Taip pat buvo populiarios verslo ir viešosios vadybos krypties studijos: Tarptautinio verslo ir Turizmo vadybos studijas pradės po 3 šimtukininkus“, – šimtukininkų pasirinktas studijų programas vardija direktorė.

„Jei pažvelgtume į sąrašą daugiausiai dėmesio sulaukiančių studijų programų, kurias moksleiviai renkasi pagal pirmąjį pageidavimą, tai pamatytume, kad iš 10-ies aukštųjų mokyklų 5-ios pozicijos tenka universitetams ir lygiai tiek pat kolegijoms. Koleginės studijos lygiai tokios pat populiarios kaip ir universitetinės. Tai labai svarbus veiksnys, atspindintis motyvuotą stojančiojo sprendimą rinktis atitinkamo tipo aukštąją mokyklą. Pagal šį rodiklį Vilniaus kolegija jau daugybę metų yra įsitvirtinusi antroje pozicijoje, nusileidžia tik Vilniaus universitetui“, - teigia ji.

Ž. Jankauskienės teigimu, augantį koleginių studijų populiarumą lemia puikus šias aukštąsias mokyklas baigusių absolventų įsidarbinamumas.

„Pavyzdžiui, Vilniaus kolegijoje šis rodiklis siekia net 97%. Tai itin aukštas rodiklis. Kokybiškas studijas teikiančios aukštosios mokyklos įvaizdį lemia daugybės metų kolegijos akademinės bendruomenės įdirbis, lyderės pozicija kasmet skelbiamuose reitinguose, puikūs darbdavių ir pačių absolventų atsiliepimai.

Studentams svarbu, kad kolegijose didžioji dalis studijų nukreiptos į praktinių įgūdžių formavimą. Jauni žmonės nori greitai įsilieti į darbo rinką ir pradėti karjerą. Būtent tai kolegijos siūlo ir suteikia“, – koleginio sektoriaus privalumus išskiria Vilniaus kolegijos direktorė Ž. Jankauskienė.

Lyderės – sveikatos mokslų ir technologinės studijos

Kauno kolegija šiemet rikiuojasi antroje pozicijoje tarp daugiausiai šimtukininkų priėmusių kolegijų. Jų kolegiją pasirinko net 28. 

„Šįmet studijuoti priėmėme 28 šimtukininkus. Geriausius abiturientus galima suskirstyti į kelias didesnes grupes. Vienuolika studentų pasirinko technologines studijų programas: Informatikos inžineriją, Multimedijų technologijas ir Kompiuterinių tinklų administravimą. Taip pat tradiciškai labai daug pirmūnų sulaukia medicinos studijos. Tai vis dar auganti kryptis. Trečioji grupė, kurią galime išskirti – Vadybos studijų programos.
Augindami šimtukininkų skaičių turime kelti ir studijų kokybę. Pateisinti studentų lūkesčius. Jų siekis yra sėkminga karjera. Pavyzdžiui, formuojasi naujas poreikis Logistikos studijose, mūsų kolegija siekia optimizuoti veiklą ir pasiūlyti sprendimus darbo rinkai.

Šimtukininkai būna labiau motyvuoti, geriau pasirengę, labai dažnai jie tampa kolegijos ir viso sektoriaus ambasadoriais. Įsidarbina greičiau, užima aukštesnes pozicijas, visa tai komunikuoja. Galiausiai grįžta į kolegijas jau kaip dėstytojai, kad perduotų savo žinias ir gerąją patirtį“, - teigia Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija šiemet sulaukė 13-os šimtukininkų, kurie, kolegijos atstovų teigimu, sėkmingai pasirinko studijas. 

„Praėjusiais metais turėjome 11 šimtukininkų, o šiemet - 13. Toks augimas pastebimas kasmet. Džiaugiamės, kad geriausi abiturientai renkasi įvairias mūsų siūlomas studijų programas, o ne vieną kryptį. Turime kelis šimtukininkus Automobilių elektronikos sistemų studijose, taip pat Elektros ir automatikos inžinerijoje, Grafinio dizaino, Informacinių sistemų, Mechanikos bei Statybos inžinerijoje. Vienas šimtukininkas pasirinko Interjero dizaino studijas. Manau, kad pasirinkimą pirmiausia lemia labai gerai ekspertų įvertintos studijų programos ir darbdavių, LR Švietimo ir mokslo ministerijos, žiniasklaidos nuolat akcentuojamas inžinerines studijas baigusių specialistų poreikis. Daug investuojame į infrastruktūrą, žmogiškuosius išteklius, dėstytojai nuolat kelia savo kvalifikaciją. Šimtukininkų pasirinkimas yra ne tik mūsų studijų programų įvertinimas, bet ir įpareigojimas pateisinti jų lūkesčius, toliau tobulinti studijų kokybę“, - teigia Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos direktorė Nijolė Kikutienė.  

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-09-30 15:33
Turto bankas, siekdamas kuo efektyviau panaudoti Šakiuose valdomą administracinį valstybės turtą, įgyvendino visą eilę pokyčių, kurie šiandien leidžia pasidžiaugti rezultatais. Vietoje šešių neefektyviai naudojamų valstybės administracinių pastatų, mieste liks trys – tačiau pilnai užpildyti.
nuotrauka
2022-09-29 14:43
2022 m. LEDVANCE ekspozicija aplankys kelias Europos šalis ir sustos didmeninės prekybos įmonėse bei kitose patogiose vietose, kad pademonstruotų naujausius LEDVANCE gaminius – nuo šviestuvų, lempų, LED modulių, iki elektrinių komponentų ir šviesos valdymo sistemų, skirtų montuotojams ir projektuoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:50
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas 0,4 proc., ir vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 1,2 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 7,7 proc. pa...
nuotrauka
2022-09-28 12:54
Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus.
nuotrauka
2022-09-28 06:46
Nuo spalio 3 d. neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, galės teikti paraiškas paramai gauti.
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...