2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 21:23
Reklama  |  facebook

Su specialiu smėlbetonio priedu ir metodika įrengiama itin didelio stiprio grindų danga Video

2023-07-13 07:33
Projektuojant grindis, dažnai nurodomas reikalavimas įrengti aukšto stiprio dangas. Lietuvoje tokiais atvejais įprasta į smėlbetonio mišinį tiesiog įmaišyti didesnį kiekį cemento. Tačiau yra efektyvi alternatyva – kompanijos PCT CHEMIE itin aukštos kokybės TUV sertifikuoti smėlbetonio priedai (plastifikatoriai) „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“, kurie problemą sprendžia iš esmės.
nuotrauka
Deklaruojamas smėlbetonio su priedais dangos naudojimas – 10 metų garantija. „Martbera“ nuotr.


Minimos įmonės
Martbera, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Dėl patvarumo ir ilgaamžiškumo smėlbetonis yra populiarus pasirinkimas prieš dedant galutinę grindų dangą. Smėlbetonio danga paprastai naudojama vidaus patalpoms, nors galima naudoti ir lauko sąlygomis. Jis puikiai tinka šildomoms ir nešildomoms grindims. Tačiau betonuotojai susiduria su problema: kaip įrengti aukšto stiprio smėlbetonį. Paprastai tokiais atvejais tiesiog naudojama daugiau cemento, bet situacijos tai nesprendžia.

„Paprastai ant smėlbetonio klijuojamos plytelės, klojami kilimai, parketas ar epoksidinė danga. Pastarajai būdinga didelė traukiamoji jėga, dėl kurios gali prasidėti dangos atšokimas kad ir po pusmečio, – aiškina UAB „Martbera“ vadovas Martynas Baranauskas. – Todėl būtina įrengti didelio stiprio dangą, kokia paprastai nurodoma ir projektuose – C20 ir daugiau. Lietuvoje iššūkis sprendžiamas didesniu cemento kiekiu, bet tai neapsaugo nuo betono eižėjimo.“

„Martbera“ naudoja Vokietijos gamintojų PCT CHEMIE, kurios oficialiu atstovu Lietuvoje yra įmonė, itin aukštos kokybės smėlbetonio priedus (plastifikatorius) „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“ ir apmoko betonuotojus su jais dirbti.

Naudingą patirtį į Lietuvos rinką parvežė iš Anglijos

Įmonės „Martbera“ vadovas M.Baranauskas grindų įrengimo srityje dirba nuo 2007 m. – su 5 metų pertrauka, kuomet pagal kontraktą tarnavo Lietuvos kariuomenėje.

MARTYNAS BARANAUSKAS
Nuotraukoje –
UAB „Martbera“ 
vadovas
Martynas Baranauskas. 
„Martbera“ nuotr. 

Po tarnybos išvyko į Angliją, kur toliau darbavosi grindų įrengimo kompanijose. Londone įkūrė (valdo 33 proc. akcijų) įmonę LMA FLOOR SCREEDING LIMITED, kurios pagrindinė veikla yra smėlbetonio grindų įrengimas.

Įmonėje dirba apie 50 žmonių, kurie kasdien išbetonuoja nuo 1 tūkst. kv. m grindų.

Londone įkurta įmonė sėkmingai bendradarbiauja su generaliniais rangovais bei didelę patirtį turinčiomis grindų betonavimo kompanijomis, taip semiasi patirties, mokosi naujų technologijų, išbando naujas medžiagas.

„Tai yra abiem pusėms naudingas bendradarbiavimas: mes turime darbuotojų, kuriuos patys ir apmokome, o vietinės įmonės turi užsakymų, bet stokoja darbuotojų“, – apie bendradarbiavimą pasakoja M.Baranauskas, kurio įmonė įgijo patirties dirbdama tokiuose dideliuose Londono objektuose, kaip oro uostai, komerciniai pastatai ir kt.

PCT CHEMIE
itin aukštos kokybės
smėlbetonio priedai
„Risol 111 / Risol Plus“ ir
„Retanol Xtreme“.

Betonuojant grindis Londone, M.Baranauskas turėjo galimybę pamatyti įvairių grindų įrengimo medžiagų, jų priedų, įvertinti ir praktiškai patikrinti jų trūkumus ir pranašumus. Tokiu būdu įmonė surado gamintojo PCT CHEMIE itin aukštos kokybės smėlbetonio priedus (plastifikatorius) „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“.

„Betonuotojai su šiais priedais dirba lengviau, plastifikatoriai nekenkia sveikatai – tai patvirtina TUV sertifikatas, kokį iš betono priedų rinkoje turi tik „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“, o klientas gauna aukštos kokybės, didelio stiprio (C16–C45 klasės) grindis, – sako įmonės vadovas. – Pradėję dirbti su šiais priedais, pasiekiame gerų rezultatų, žymiai sumažėjo broko.“

Koncentruojasi į darbą, o ne į broko taisymą

Naudojant įprastą smėlbetonį be priedų, ant dangos galima vaikščioti tik po savaitės, o stipris gniuždant 2–3 kartus mažesnis. Naudojant priedus, vaikščioti galima jau kitą dieną, o po kelių dienų danga atlaiko jau ir didesnes apkrovas. Standartiškai įrengiamos smėlbetonio dangos storis 70 mm, o naudojant PCT CHEMIE priedus – 50 mm. Nors dangos kaina abiem atvejais apylygė, bet naudojant priedus kokybė kur kas geresnė ir stipris kur kas didesnis.

MARTBERASmėlbetonis su priedais
leidžia įrengti
itin stiprią dangą,
mažiau problemų
dėl jos įtrūkimų.
„Martbera“ nuotr. 

„Smėlbetonis su priedais leidžia įrengti itin stiprią dangą, mažiau problemų dėl jos įtrūkimų, ištrupėjimo, tad darbo garantijas galima suteikti be įtampos, ko negalima pasakyti apie įprastiniu būdu įrengiamas dangas“, – akcentuoja pranašumus M.Baranauskas ir pastebi, kad neretai problemų kyla ne dėl betonuotojų kaltės.

Smėlbetonio sluoksnis turi būti uždengiamas nuo mechaninio pažeidimo iki kol bus dengiama plytelėmis, kilimais ar pan., bet dideliuose objektuose paprastai to nepaisoma, todėl danga ima trupėti, o meistrai kviečiami ją taisyti – savo sąskaita, nes, įrodinėjant tiesą, rizikuojama prarasti klientą.

Deklaruojamas smėlbetonio su priedais dangos naudojimas – 10 metų garantija. Tokiu būdu, pasak M.Baranausko, įmonė gali koncentruotis į darbą, o ne į broko, kurio sumažėjo apie 80 proc., taisymą.

LSA naujokai tikisi paskatinti rinkos pokyčius

Įgijus naudingos smėlbetonio dangos įrengimo patirties, prieš pustrečių metų iš emigracijos grįžusio lietuvio įkurta įmonė „Martbera“ į vietos rinką pradėjo tiekti smėlbetonio priedus „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“. Nors iš pradžių planavo tik produktų tiekimą ir apmokyti betonuotojus įrengti aukšto stiprio grindis, galiausiai ir patys ėmėsi grindų įrengimo. Kaip sako M.Baranauskas, tokį sprendimą lėmė Lietuvos grindų betonuotojų nenoras įgyvendinti pokyčius, kurie kurtų aukštesnę vertę užsakovui, leistų sukurti ilgaamžę dangą.

Šiuo metu „Martbera“, naudodama PCT CHEMIE priedus, įrenginėja smėlbetonio dangas vienoje iš Kauno sveikatos priežiūros įstaigų (2 tūkst. kv. m), pavasarį užbaigė dangų įrengimą stambioje šalies logistikos įmonėje (virš 5 tūkst. kv. m), įrengė grindis vienoje iš Klaipėdos ligoninių ir kt.

Situacija rinkoje keičiasi, vis daugiau betonuotojų, kurie pradėjo naudoti PCT CHEMIE priedus, įsitikina jų nauda ir grįžta. „Martbera“ neseniai tapo Lietuvos statybininkų asociacijos nare, todėl M.Baranauskas tikisi, kad veikiant per asociaciją bus galima labiau paskatinti teigiamus srities pokyčius, koncentruojantis ne į konkurenciją, o į visoms pusėms naudingą bendradarbiavimą, dalijasi darbais ir savo tinklapyje viešina įmones, kurias apmoko dirbti su smėlbetonio priedais.

Ką naudinga žinoti apie „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“:

MARTBERA
● Taupo laiką, nes greičiau galima pereiti prie kitų statybos darbų: po 24 val. ant grindų galima vaikščioti.
● Naudojant „Retanol Xtreme“, po 48 val. galima klijuoti plyteles, po 72 val. galimi visi grindų dengimo darbai.
● Reikia plonesnio smėlbetonio sluoksnio.
● Didesnis smėlbetonio tankumas, dėl kurio mažėja trūkių ir plyšių galimybė.
● Puikiai tinka šildomoms grindims.
● Turi TUV sertifikatą, patvirtinantį, jog priedai nedaro neigiamo poveikio žmogaus sveikatai – nei atliekant darbus, nei įrengus grindis. 
Statybunaujienos.lt

Grindų komerciniuose ir gyvenamuosiuose pastatuose lyginimas

RETANOL XTREME. Pagrindinis šio smėlbetonio priedo privalumas – stiprumas

Žymės  Grindų dangaObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.
nuotrauka
2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali p...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 07:41
Komercinių ir muitinės sandėlių paslaugas teikianti UAB „Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai Klaipėdoje pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo. Siekiant kuo efektyvesnės objekto statybos kainos, bendrovė projekto valdymą patikėjo ...
nuotrauka
2024-05-02 15:27
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
nuotrauka
2024-05-02 13:39
SBA grupės investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management" pabaigė žaliausio biurų komplekso Rygoje „Verde" statybos darbus. 45 tūkst. kv. m. dydžio dviejų pastatų verslo komplekse iš viso įsikurė 19 Latvijos ir tarptautinių įmonių. Pirmojo „Capitalica Asset Management" projekto Latvijoje...
nuotrauka
2024-05-02 10:47
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir...
nuotrauka
2024-04-30 16:04
Žaliuoju kursu siekiama pertvarkyti Europos Sąjungą (ES) į modernią, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką, kurioje iki 2050 m. nebeliks grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Reikšmingas vaidmuo šioje tvarumo transformacijoje tenka verslams, ypač dideliems,...
nuotrauka
2024-04-30 10:09
Pastaraisiais metais Lietuvos įmonių bankrotų skaičius mažėjo, nors ekspertai prognozavo jų augimą. 2022 m. bankrotą paskelbė 1 103 įmonės, o 2023 m. – 949. Analitikai pastebi, kad dažniau bankrutuoja jaunesnės įmonės. Pagrindinėmis to priežastimis tampa žinių trūkumas, per dideli įsiskolinimai ir n...
nuotrauka
2024-04-30 09:57
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ imasi jau antrojo gyvenamųjų namų projekto Lenkijoje. Kompanija Varšuvoje, Mokotów rajone, įsigijo sklypą, kuriame iki 2027 m. pabaigos iškils daugiabutis. Investicijos į šį projektą sieks 21 mln. eurų.
nuotrauka
2024-04-29 07:49
„Eika Asset Management" (EAM) fondas stiprina savo pozicijas Latvijos rinkoje ir imasi nestandartinių projektų. Naujausias jų – pasaulyje šiuo metu sparčiai populiarėjančių bendro gyvenimo erdvių (ang. co-living) kūrimas. Investavęs 20 mln. eurų ir įsigijęs daugiau nei 3,7 ha sklypą su pastatais, ku...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas