2023 gruodžio 8 d. penktadienis, 7:39
Reklama  |  facebook

Su specialiu smėlbetonio priedu ir metodika įrengiama itin didelio stiprio grindų danga Video

2023-07-13 07:33
Projektuojant grindis, dažnai nurodomas reikalavimas įrengti aukšto stiprio dangas. Lietuvoje tokiais atvejais įprasta į smėlbetonio mišinį tiesiog įmaišyti didesnį kiekį cemento. Tačiau yra efektyvi alternatyva – kompanijos PCT CHEMIE itin aukštos kokybės TUV sertifikuoti smėlbetonio priedai (plastifikatoriai) „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“, kurie problemą sprendžia iš esmės.
nuotrauka
Deklaruojamas smėlbetonio su priedais dangos naudojimas – 10 metų garantija. „Martbera“ nuotr.


Minimos įmonės
Martbera, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Dėl patvarumo ir ilgaamžiškumo smėlbetonis yra populiarus pasirinkimas prieš dedant galutinę grindų dangą. Smėlbetonio danga paprastai naudojama vidaus patalpoms, nors galima naudoti ir lauko sąlygomis. Jis puikiai tinka šildomoms ir nešildomoms grindims. Tačiau betonuotojai susiduria su problema: kaip įrengti aukšto stiprio smėlbetonį. Paprastai tokiais atvejais tiesiog naudojama daugiau cemento, bet situacijos tai nesprendžia.

„Paprastai ant smėlbetonio klijuojamos plytelės, klojami kilimai, parketas ar epoksidinė danga. Pastarajai būdinga didelė traukiamoji jėga, dėl kurios gali prasidėti dangos atšokimas kad ir po pusmečio, – aiškina UAB „Martbera“ vadovas Martynas Baranauskas. – Todėl būtina įrengti didelio stiprio dangą, kokia paprastai nurodoma ir projektuose – C20 ir daugiau. Lietuvoje iššūkis sprendžiamas didesniu cemento kiekiu, bet tai neapsaugo nuo betono eižėjimo.“

„Martbera“ naudoja Vokietijos gamintojų PCT CHEMIE, kurios oficialiu atstovu Lietuvoje yra įmonė, itin aukštos kokybės smėlbetonio priedus (plastifikatorius) „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“ ir apmoko betonuotojus su jais dirbti.

Naudingą patirtį į Lietuvos rinką parvežė iš Anglijos

Įmonės „Martbera“ vadovas M.Baranauskas grindų įrengimo srityje dirba nuo 2007 m. – su 5 metų pertrauka, kuomet pagal kontraktą tarnavo Lietuvos kariuomenėje.

MARTYNAS BARANAUSKAS
Nuotraukoje –
UAB „Martbera“ 
vadovas
Martynas Baranauskas. 
„Martbera“ nuotr. 

Po tarnybos išvyko į Angliją, kur toliau darbavosi grindų įrengimo kompanijose. Londone įkūrė (valdo 33 proc. akcijų) įmonę LMA FLOOR SCREEDING LIMITED, kurios pagrindinė veikla yra smėlbetonio grindų įrengimas.

Įmonėje dirba apie 50 žmonių, kurie kasdien išbetonuoja nuo 1 tūkst. kv. m grindų.

Londone įkurta įmonė sėkmingai bendradarbiauja su generaliniais rangovais bei didelę patirtį turinčiomis grindų betonavimo kompanijomis, taip semiasi patirties, mokosi naujų technologijų, išbando naujas medžiagas.

„Tai yra abiem pusėms naudingas bendradarbiavimas: mes turime darbuotojų, kuriuos patys ir apmokome, o vietinės įmonės turi užsakymų, bet stokoja darbuotojų“, – apie bendradarbiavimą pasakoja M.Baranauskas, kurio įmonė įgijo patirties dirbdama tokiuose dideliuose Londono objektuose, kaip oro uostai, komerciniai pastatai ir kt.

PCT CHEMIE
itin aukštos kokybės
smėlbetonio priedai
„Risol 111 / Risol Plus“ ir
„Retanol Xtreme“.

Betonuojant grindis Londone, M.Baranauskas turėjo galimybę pamatyti įvairių grindų įrengimo medžiagų, jų priedų, įvertinti ir praktiškai patikrinti jų trūkumus ir pranašumus. Tokiu būdu įmonė surado gamintojo PCT CHEMIE itin aukštos kokybės smėlbetonio priedus (plastifikatorius) „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“.

„Betonuotojai su šiais priedais dirba lengviau, plastifikatoriai nekenkia sveikatai – tai patvirtina TUV sertifikatas, kokį iš betono priedų rinkoje turi tik „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“, o klientas gauna aukštos kokybės, didelio stiprio (C16–C45 klasės) grindis, – sako įmonės vadovas. – Pradėję dirbti su šiais priedais, pasiekiame gerų rezultatų, žymiai sumažėjo broko.“

Koncentruojasi į darbą, o ne į broko taisymą

Naudojant įprastą smėlbetonį be priedų, ant dangos galima vaikščioti tik po savaitės, o stipris gniuždant 2–3 kartus mažesnis. Naudojant priedus, vaikščioti galima jau kitą dieną, o po kelių dienų danga atlaiko jau ir didesnes apkrovas. Standartiškai įrengiamos smėlbetonio dangos storis 70 mm, o naudojant PCT CHEMIE priedus – 50 mm. Nors dangos kaina abiem atvejais apylygė, bet naudojant priedus kokybė kur kas geresnė ir stipris kur kas didesnis.

MARTBERASmėlbetonis su priedais
leidžia įrengti
itin stiprią dangą,
mažiau problemų
dėl jos įtrūkimų.
„Martbera“ nuotr. 

„Smėlbetonis su priedais leidžia įrengti itin stiprią dangą, mažiau problemų dėl jos įtrūkimų, ištrupėjimo, tad darbo garantijas galima suteikti be įtampos, ko negalima pasakyti apie įprastiniu būdu įrengiamas dangas“, – akcentuoja pranašumus M.Baranauskas ir pastebi, kad neretai problemų kyla ne dėl betonuotojų kaltės.

Smėlbetonio sluoksnis turi būti uždengiamas nuo mechaninio pažeidimo iki kol bus dengiama plytelėmis, kilimais ar pan., bet dideliuose objektuose paprastai to nepaisoma, todėl danga ima trupėti, o meistrai kviečiami ją taisyti – savo sąskaita, nes, įrodinėjant tiesą, rizikuojama prarasti klientą.

Deklaruojamas smėlbetonio su priedais dangos naudojimas – 10 metų garantija. Tokiu būdu, pasak M.Baranausko, įmonė gali koncentruotis į darbą, o ne į broko, kurio sumažėjo apie 80 proc., taisymą.

LSA naujokai tikisi paskatinti rinkos pokyčius

Įgijus naudingos smėlbetonio dangos įrengimo patirties, prieš pustrečių metų iš emigracijos grįžusio lietuvio įkurta įmonė „Martbera“ į vietos rinką pradėjo tiekti smėlbetonio priedus „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“. Nors iš pradžių planavo tik produktų tiekimą ir apmokyti betonuotojus įrengti aukšto stiprio grindis, galiausiai ir patys ėmėsi grindų įrengimo. Kaip sako M.Baranauskas, tokį sprendimą lėmė Lietuvos grindų betonuotojų nenoras įgyvendinti pokyčius, kurie kurtų aukštesnę vertę užsakovui, leistų sukurti ilgaamžę dangą.

Šiuo metu „Martbera“, naudodama PCT CHEMIE priedus, įrenginėja smėlbetonio dangas vienoje iš Kauno sveikatos priežiūros įstaigų (2 tūkst. kv. m), pavasarį užbaigė dangų įrengimą stambioje šalies logistikos įmonėje (virš 5 tūkst. kv. m), įrengė grindis vienoje iš Klaipėdos ligoninių ir kt.

Situacija rinkoje keičiasi, vis daugiau betonuotojų, kurie pradėjo naudoti PCT CHEMIE priedus, įsitikina jų nauda ir grįžta. „Martbera“ neseniai tapo Lietuvos statybininkų asociacijos nare, todėl M.Baranauskas tikisi, kad veikiant per asociaciją bus galima labiau paskatinti teigiamus srities pokyčius, koncentruojantis ne į konkurenciją, o į visoms pusėms naudingą bendradarbiavimą, dalijasi darbais ir savo tinklapyje viešina įmones, kurias apmoko dirbti su smėlbetonio priedais.

Ką naudinga žinoti apie „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“:

MARTBERA
● Taupo laiką, nes greičiau galima pereiti prie kitų statybos darbų: po 24 val. ant grindų galima vaikščioti.
● Naudojant „Retanol Xtreme“, po 48 val. galima klijuoti plyteles, po 72 val. galimi visi grindų dengimo darbai.
● Reikia plonesnio smėlbetonio sluoksnio.
● Didesnis smėlbetonio tankumas, dėl kurio mažėja trūkių ir plyšių galimybė.
● Puikiai tinka šildomoms grindims.
● Turi TUV sertifikatą, patvirtinantį, jog priedai nedaro neigiamo poveikio žmogaus sveikatai – nei atliekant darbus, nei įrengus grindis. 
Statybunaujienos.lt

Grindų komerciniuose ir gyvenamuosiuose pastatuose lyginimas

RETANOL XTREME. Pagrindinis šio smėlbetonio priedo privalumas – stiprumas

Žymės  Grindų dangaObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-07 14:28
2023 metams artėjant į pabaigą šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje dar labiau įsivyravo pasyvios nuotaikos. Įregistruotus NT sandorius analizuojančio Registrų centro analitikų teigimu, mažėjantis NT sandorių skaičius atspindi šalyje vyraujančias makroekonomines tendencijas ir gyventojų ...
nuotrauka
2023-12-06 10:51
Profesinio mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, rodos, yra neišvengiamas – kasmet darbo rinką papildo apie 20 tūkst. naujų specialistų, kurie iki tol išbando savo jėgas praktikos ar pameistrystės metu. Vis dėlto, tik trečdalis šalies įmonių noriai ir aktyviai bendradarbiauja su profesinio mok...
nuotrauka
2023-12-06 10:27
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo bei gamybos įmonė „Arginta Engineering" plečiasi ir ieško net 50 naujų darbuotojų. „Į naują gamyklą Panevėžyje investavome daugiau nei 8 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus mūsų komanda Lietuvoje papildė daugiau nei 100 naujų spe...
nuotrauka
2023-12-05 12:40
Šiandien, gruodžio 5-ąją, parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičiaus.
nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-30 09:55
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos (KPD) įgyvendina projektą „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas