2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 6:39
Reklama  |  facebook

Šventinis apšvietimas namų kieme – interjero dizainerė pataria, kaip puošti balkoną, terasą, langus, medžius

2023-12-14 13:47
Tamsiausiu žiemos metu, kai dienos šviesa ypač nelepina, susikurti džiugesnę nuotaiką padeda lemputės, girliandos ir kitos kalėdinės dekoracijos. Interjero dizainerė Dalia Luzgauskaitė pastebi tendenciją, kad kasmet puošti ne tik savo namų vidų, bet ir išorę nori vis daugiau žmonių. Visgi tik retas žino, kaip pasirinkti papuošimus, kad jie geriausiai derėtų ir tarnautų ne vienerius metus.
nuotrauka
Asociatyvi Senukai. lt nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai pastebi, kad pirkėjai lauko dekoracijų dažniausiai ieško savo kiemui, terasai, balkonui, sodui, namo fasadui. Žiemos sezonu tiek fizinėse parduotuvėse, tiek elektroninėje prekyboje išauga lauko sąlygoms atsparių papuošimų poreikis. Lietuviai taip pat mėgsta papildyti turimą šventinio dekoro kolekciją nauju pirkiniu ir taip sukurti naujas kompozicijas.

Specialistai pasidalijo svarbiausiais patarimais, į ką verta atkreipti dėmesį, norint išsirinkti tinkamą kalėdinį apšvietimą, kaip jį įrengti ir prižiūrėti.

Rinkitės oro sąlygoms atsparų apšvietimą

Puošiant lauką kalėdinėmis lemputėmis, specialistai rekomenduoja atsižvelgti į jų atsparumą oro sąlygoms – jos turi būti nepaveikios šalčiui ir drėgmei.

Rinkdamiesi lemputes, ieškokite „IP“ ženklinimo, kuris nurodo prekės atsparumą drėgmei. Kuo šis indeksas didesnis, tuo prekė yra atsparesnė oro pokyčiams. Pavyzdžiui, jei ant pakuotės yra „IP20” žymė, vadinasi, lemputės yra skirtos naudoti tik patalpose. Jei indeksas nurodo „IP44”, tai reiškia, kad produktas skirtas naudoti lauke, tačiau yra neatsparus vandeniui. „IP67“ rodiklis nurodo, kad lemputės yra atsparios visoms oro sąlygoms, todėl yra tinkamos naudoti lauke be apribojimų.

Nereikėtų pamiršti ir maitinimo šaltinio. Jis taip pat turi būti atsparus oro sąlygoms ir šalčiui, todėl ieškokite atitinkamo „IP“ ženklinimo. Baterijomis veikiančias lemputes geriausia puošti tik uždarose patalpose esančius objektus.

Derinkite lempučių spalvas

Kalėdinių lempučių spalva ypač svarbi kuriant vientisą šventinį stilių. Interjero dizainerė D. Luzgauskaitė paaiškina lempučių spalvų skirtumus ir kaip geriausia jas derinti.

  • Šaltai baltos lemputės. Tai šviesiausios ir ryškiausios spalvos pasirinkimas. Šios spalvos lemputės tinka derinti su šalto atspalvio – mėlynomis ir sidabrinėmis – dekoracijomis, kad sukurtumėte klasikinį žiemišką įvaizdį. Tokios lemputės ypač gražiai išryškėja ant žalios eglutės.
  • Šiltai baltos lemputės. Šios spalvos lemputės turi šiek tiek geltoną ir oranžinį atspalvį, todėl nėra tokios ryškios, kuria jaukumo atmosferą. Šios lemputės yra ypač universalios, tačiau geriausiai dera prie žalių, raudonų ir auksinių papuošimų.
  • Vario spalvos lemputės. Šią spalvą taip pat galima vadinti rožinio aukso spalva. Šio atspalvio lemputės gražiausiai spindės prie auksinių arba juodų žaisliukų.
  • Įvairiaspalvės lemputės. Naudojant skirtingų spalvų lemputes, lengva sukurti žaismingą ir šventišką stilių. Populiariausias – raudonos, žalios, mėlynos ir geltonos spalvų derinys. Šiomis lemputėmis galima puošti medžius, augalus, papildomai nebebūtina naudoti girliandų ar žaisliukų.
  • Spalvas keičiančios lemputės. Jei negalite apsispręsti, kokių spalvų lempučių norite, arba kasmet mėgstate keisti puošimo stilių, tuomet šios lemputės – geriausias pasirinkimas. Šių spalvų lemputės tinka eglutėms ir kitoms dekoracijoms puošti.
Apšvietimui lauke geriausia rinktis LED girliandas arba kaitrines lemputes. LED lemputės yra ekonomiškesnės, jos efektingesnės, skleidžia daugiau šviesos. Kaitrinių lempučių pasirinkimas yra didesnis, tačiau jos mažiau atsparios įvairiems smūgiams, skirtumus vardija „Senukų“ specialistai.

Tinkamai įrenkite

Prieš įkomponuodami apšvietimą lauke, įsitikinkite, kad jį įrengėte saugiai ir tinkamai, nes nuo to priklausys ir lempučių tarnavimo laikas.

„Jei apšvietimą naudojate metai iš metų, po kurio laiko jų veikimas gali sutrikti, iškristi tam tikros detalės. Todėl visuomet įsitikinkite, kad jos yra tinkamos naudoti, o tik tada dekoruokite“, – sako pranešime cituojama interjero dizainerė.

Lempučių girliandas svarbu montuoti saugioje vietoje, kad jų nepasiektų maži vaikai bei gyvūnai. Atkreipkite dėmesį ir į aštrius kampus, kurie gali pažeisti laidus ir sukelti trumpą jungimą. Taip pat venkite skersvėjo vietų, kad vėjas nenuplėštų ar kitaip nepažeistų dekoracijų.

Taip pat svarbu lemputes tinkamai pritvirtinti. Specialistai jas rekomenduoja montuoti ne su lipnia juosta, klijais ar vienkartiniais smeigtukais, o statybiniais elementais – vinimis, kabliukais, virvelėmis.

Kurkite šventines kompozicijas

Lauko dekoravimas kalėdinėmis lemputėmis gali subtiliai išryškinti pasirinktas namo dalis – verandą, langus, terasą, pavėsines. Taip pat šventiškai galima puošti ir šalia augančius medelius bei krūmus.

„Projektuojant interjero apšvietimą, visuomet siūlau ir fasado bei kiemo apšvietimo variantus. Tai pastogės, fasado paslėptas apšvietimas arba namo stilių atitinkantys šviestuvai, kurie išryškina kiemo akcentus – augalus, takelius, vartus. Šie apšvietimai džiugina ir šventiniu laikotarpiu“, – vardija interjerus kurianti specialistė.

Kalėdinių apšvietimo dekoracijų pasirinkimas yra platus ir priklauso nuo kiekvieno skonio. Varveklius interjero dizainerė siūlo kabinti pastogėje ir balkonuose, o šviesos girliandas – ant langų ir fasado, pabrėžiant jų kontūrus. Šviesos tinklai tiks ant krūmų ir medžių, o šviečiančios miško gyvūnėlių figūros sukurs kalėdinės magijos nuotaiką balkone ar sode.

Lempučių ir dekoracijų sandėliavimas

Atėjus laikui nupuošti namus ir kiemą, retai susimąstome, kaip tai padaryti tvarkingai. D. Luzgauskaitė ir „Senukų“ ekspertai pataria, kaip juos sandėliuoti, kad šventinis dekoras tarnautų ne vienerius metus:

1. Dekoracijas laikykite vėsioje ir sausoje vietoje, kur nėra didelių temperatūros svyravimų.
2. Papuošimams skirkite vieną sandėliavimo dėžę, kad jie nepasimestų ir prieš kitas šventes juos lengvai rastumėte. Geriausia dėžę paženklinti.
3. Šventines lemputes ir girliandas verta apvynioti aplink plokščią kartono gabalą, kad jos nesusipainiotų.
4. Kalėdinį vainiką užkabinkite ant drabužių pakabos ir uždenkite maišu. Taip ant jo nesikaups dulkės, purvas ar drėgmė.
5. Mažesnes, lengvai lūžtančias ar dūžtančias dekoracijas patogu laikyti švarioje kiaušinių dėžutėje.
6. Kalėdinius papuošimus apvyniokite burbuline plėvele arba audeklu, kad tarpusavyje nesiliestų – taip juos papildomai apsaugosite nuo dužimo ir įbrėžimų. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras