2024 balandžio 20 d. šeštadienis, 6:22
Reklama  |  facebook

Turto bankas: ukrainiečių apgyvendinimui bus pritaikyti 33 butai

2022-06-09 13:07
Kaip šiandien, birželio 9 d., pranešė Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas, šiuo metu ukrainiečių apgyvendinimui jau pritaikyti 28 butai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Tauragėje. Juose įsikūrė ar artimiausiu metu apsigyvens 95 dėl karo savo šalį palikę ukrainiečiai. Turto banko darbuotojų rūpesčiu butai buvo sutvarkyti, daiktus ir būtiniausius prietaisus aukojo geros valios Lietuvos žmonės, įmonės, organizacijos.
nuotrauka
Turto bankas nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Ergolain, UAB
Robotex, UAB
SBA Grupė (buvęs SBA koncernas), UAB
Inreal, UAB
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),
„Dėkojame visiems Turto banko darbuotojams, kurie patys aukojo daiktus, skyrė savo laiką baldų ir įrangos paieškai, surinkimui iš gyventojų ir įmonių, pervežimui ir butų įrengimui. Ačiū visiems geros valios žmonėms bei verslo atstovams, kurie atsiliepė į mūsų ir mūsų darbuotojų iniciatyvą ir dovanojo reikalingus daiktus“, – cituojamas Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Iš viso ukrainiečių apgyvendinimui bus pritaikyti 33 butai. Šiuo metu baigiami tvarkyti dar 4 butai Vilniuje ir vienas Šiauliuose, juose galės apsistoti dar 22 žmonės.

Prie Turto banko iniciatyvos aktyviai prisidėjo ne tik didžiųjų miestų, kuriuose yra atrinkti butai, gyventojai, bet ir įmonės „Ergolain baldai“, „Robotex“, „SBA Home“, „Inreal”, Baldai1.lt, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija ir jos nariai.

Pirmieji ukrainiečiai Turto banko valdomame bute Šiauliuose apsistojo dar balandį. Tai buvo dvi mamos ir keturi jų vaikai, kurių mažiausioji penkiametė sunkiai sirgo. Savaitę slėpęsi Žytomyro rūsiuose nuo bombardavimo ir apšaudymų, jie apsisprendė vykti iki Lenkijos pasienio, iš kur Turto banko darbuotojos buvo atgabenti ir prisiglaudė Radviliškyje. Sužinoję apie atvykėlius, Turto banko darbuotojai ėmėsi kas ko gali, kad padėtų ukrainiečiams: vos per savaitę sutvarkė ir įrengė butą Šiauliuose, surinko lėšų, drabužių, būtiniausių buities daiktų.

„Moterims perdavėme ne tik pinigus, bet ir daugybę rūbų, batų, stalo žaidimų, kosmetikos, mažiesiems smaližiams saldainių“, – cituojamas Arūnas Sprainaitis, Turto banko Regiono techninės priežiūros vadovas.

Panevėžyje apsistojusi mariupoliečių šeima padėkojo už tai, kad „sunkiausiu mums metu ištiesėte pagalbos ranką. Lietuva mums tapo naujais namais. Šiltas sutikimas jūsų šalyje ir jūsų mieste Panevėžyje sugrąžino mus į gyvenimą. Taikaus dangaus virš jūsų galvų“.

Kauno rajone įsikūrė nuo okupantų „evakuacijos“ išsigelbėjusi ukrainiečių šeima. Chersono mieste gyvenusi šeima su mažais vaikais per Rusiją keliavo beveik savaitę link Europos Sąjungos. Taip atsidūrė Latvijoje ir paprašė būti perkeliami į Lietuvą, nes buvo girdėję daug gero apie mūsų šalį. Į Kauno rajoną jie atvyko vėlų vakarą su keliais asmeninių daiktų maišiukais.

Žinodami tokią situaciją, mūsų Turto valdymo departamento Kauno regiono darbuotojai aprūpino šeimą maistu, rūbais, atvežė mikrobangų krosnelę, lygintuvą, užuolaidas, indus, vaikams padovanojo žaislų ir saldėsių. Pagalbą suteikė ir Ežerėlio seniūnė – aprūpino ukrainiečius naujais čiužiniais ir padėjo susirasti darbą šeimynos tėčiui. Į butą buvo atvežta gyventojų padovanota naudota skalbimo mašina.

„Tai tik kelios istorijų nuotrupos, prie kurių teko prisiliesti Turto banko darbuotojams ir mums talkinusiems geradariams. Nenustokime padėti ir aukoti, nes pagalba vis dar yra reikalinga“, – sako Marius Zeilia, Turto banko Regiono NT valdymo vadovas.

Turto bankas elektroninėje sistemoje, kurioje objektus ukrainiečių apgyvendinimui gali rezervuoti savivaldybės ir organizacija „Stiprūs kartu“, iš viso pateikė 78 įvairius nekilnojamojo turto objektus, tarp kurių tiek butai, tiek didesni objektai visoje Lietuvoje. Sistemoje taip pat nurodyti ir tie Turto banko valdomi objektai, kurių sutvarkymui ir pritaikymui apgyvendinimui reikėtų papildomų investicijų. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinkaAktualijos

nuotrauka
2024-04-19 13:00
Tankiai apgyvendintame Vilniaus Perkūnkiemio rajone bus statomas naujas darželis, kurį galės lankyti apie 290 vaikų. Vilniaus miesto savivaldybė uždegė žalią šviesą šio projekto įgyvendinimui – pritarė projektiniams pasiūlymams. Gavus statybų leidimus, statybos darbus tikimasi pradėti kitų metų prad...
nuotrauka
2024-04-19 12:45
Klaipėdos miesto savivaldybė jau baigė konkursines procedūras ir pasirašė sutartį su laimėjusia projektavimo bendrove, taigi, miesto poliklinikos kapitalinio remonto techninis projektas bus pradėtas rengti artimiausiu metu.
nuotrauka
2024-04-19 12:36
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė įsigijo Estijos bendrovės „Voglers Eesti“ kontrolinį akcijų paketą. Toks žingsnis leidžia įmonei ne tik sustiprinti paslaugų plėtrą už Lietuvos ribų, bet ir suteikia galimybę perimti svarbius procesus „Milsa“ įmonių grupė...
nuotrauka
2024-04-19 09:57
2024 m. balandžio 11 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu pakeistos Projekto konkurso organizavimo taisyklės. Pakeitimai įsigalios 2024 m. gegužės 1 d.
nuotrauka
2024-04-19 09:40
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) baigė Bučos ir Borodyankos teritorijų fotografavimą dronais siekiant sukurti 3D miestų planavimo įrankį. Aviacinio kartografavimo paslaugas šiose savivaldybėse teikė SSVA skelbtą konkursą kiek anksčiau laimėjusi Ukrainos bendrovė Artificial Intelligence Ma...
nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-18 13:10
Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų mokymų metu pristatė Lietuvos bendrojo plano sprendinius, gerąją savivaldybių ir miestų bendrųjų planų rengimo praktiką, diskutavo apie ekstensyvios miestų plėtros keliamus...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-18 10:17
Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-18 08:42
Klaipėdoje pirmą kartą įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre būsimieji statybininkai iš 7 mokyklų rungėsi mūrydami, apšiltindami ir tinkuodami sienas. Tačiau konkursas pateikė pamokų ir verslui, ir profesinio rengimo į...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-17 10:11
Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 08:35
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, disponavimu suklastotu dokumentu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilni...
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos