2023 gruodžio 7 d. ketvirtadienis, 21:25
Reklama  |  facebook

Turto bankas: ukrainiečių apgyvendinimui bus pritaikyti 33 butai

2022-06-09 13:07
Kaip šiandien, birželio 9 d., pranešė Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas, šiuo metu ukrainiečių apgyvendinimui jau pritaikyti 28 butai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Tauragėje. Juose įsikūrė ar artimiausiu metu apsigyvens 95 dėl karo savo šalį palikę ukrainiečiai. Turto banko darbuotojų rūpesčiu butai buvo sutvarkyti, daiktus ir būtiniausius prietaisus aukojo geros valios Lietuvos žmonės, įmonės, organizacijos.
nuotrauka
Turto bankas nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Ergolain, UAB
Robotex, UAB
SBA Grupė (buvęs SBA koncernas), UAB
Inreal, UAB
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),
„Dėkojame visiems Turto banko darbuotojams, kurie patys aukojo daiktus, skyrė savo laiką baldų ir įrangos paieškai, surinkimui iš gyventojų ir įmonių, pervežimui ir butų įrengimui. Ačiū visiems geros valios žmonėms bei verslo atstovams, kurie atsiliepė į mūsų ir mūsų darbuotojų iniciatyvą ir dovanojo reikalingus daiktus“, – cituojamas Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Iš viso ukrainiečių apgyvendinimui bus pritaikyti 33 butai. Šiuo metu baigiami tvarkyti dar 4 butai Vilniuje ir vienas Šiauliuose, juose galės apsistoti dar 22 žmonės.

Prie Turto banko iniciatyvos aktyviai prisidėjo ne tik didžiųjų miestų, kuriuose yra atrinkti butai, gyventojai, bet ir įmonės „Ergolain baldai“, „Robotex“, „SBA Home“, „Inreal”, Baldai1.lt, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija ir jos nariai.

Pirmieji ukrainiečiai Turto banko valdomame bute Šiauliuose apsistojo dar balandį. Tai buvo dvi mamos ir keturi jų vaikai, kurių mažiausioji penkiametė sunkiai sirgo. Savaitę slėpęsi Žytomyro rūsiuose nuo bombardavimo ir apšaudymų, jie apsisprendė vykti iki Lenkijos pasienio, iš kur Turto banko darbuotojos buvo atgabenti ir prisiglaudė Radviliškyje. Sužinoję apie atvykėlius, Turto banko darbuotojai ėmėsi kas ko gali, kad padėtų ukrainiečiams: vos per savaitę sutvarkė ir įrengė butą Šiauliuose, surinko lėšų, drabužių, būtiniausių buities daiktų.

„Moterims perdavėme ne tik pinigus, bet ir daugybę rūbų, batų, stalo žaidimų, kosmetikos, mažiesiems smaližiams saldainių“, – cituojamas Arūnas Sprainaitis, Turto banko Regiono techninės priežiūros vadovas.

Panevėžyje apsistojusi mariupoliečių šeima padėkojo už tai, kad „sunkiausiu mums metu ištiesėte pagalbos ranką. Lietuva mums tapo naujais namais. Šiltas sutikimas jūsų šalyje ir jūsų mieste Panevėžyje sugrąžino mus į gyvenimą. Taikaus dangaus virš jūsų galvų“.

Kauno rajone įsikūrė nuo okupantų „evakuacijos“ išsigelbėjusi ukrainiečių šeima. Chersono mieste gyvenusi šeima su mažais vaikais per Rusiją keliavo beveik savaitę link Europos Sąjungos. Taip atsidūrė Latvijoje ir paprašė būti perkeliami į Lietuvą, nes buvo girdėję daug gero apie mūsų šalį. Į Kauno rajoną jie atvyko vėlų vakarą su keliais asmeninių daiktų maišiukais.

Žinodami tokią situaciją, mūsų Turto valdymo departamento Kauno regiono darbuotojai aprūpino šeimą maistu, rūbais, atvežė mikrobangų krosnelę, lygintuvą, užuolaidas, indus, vaikams padovanojo žaislų ir saldėsių. Pagalbą suteikė ir Ežerėlio seniūnė – aprūpino ukrainiečius naujais čiužiniais ir padėjo susirasti darbą šeimynos tėčiui. Į butą buvo atvežta gyventojų padovanota naudota skalbimo mašina.

„Tai tik kelios istorijų nuotrupos, prie kurių teko prisiliesti Turto banko darbuotojams ir mums talkinusiems geradariams. Nenustokime padėti ir aukoti, nes pagalba vis dar yra reikalinga“, – sako Marius Zeilia, Turto banko Regiono NT valdymo vadovas.

Turto bankas elektroninėje sistemoje, kurioje objektus ukrainiečių apgyvendinimui gali rezervuoti savivaldybės ir organizacija „Stiprūs kartu“, iš viso pateikė 78 įvairius nekilnojamojo turto objektus, tarp kurių tiek butai, tiek didesni objektai visoje Lietuvoje. Sistemoje taip pat nurodyti ir tie Turto banko valdomi objektai, kurių sutvarkymui ir pritaikymui apgyvendinimui reikėtų papildomų investicijų. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinkaAktualijos

nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-07 14:28
2023 metams artėjant į pabaigą šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje dar labiau įsivyravo pasyvios nuotaikos. Įregistruotus NT sandorius analizuojančio Registrų centro analitikų teigimu, mažėjantis NT sandorių skaičius atspindi šalyje vyraujančias makroekonomines tendencijas ir gyventojų ...
nuotrauka
2023-12-07 14:19
Aplinkos ministerijos iniciatyva parengtas informacinis leidinys „Miestų kvartalinė renovacija: esamos situacijos analizė" pristato svarbiausius faktus ir tendencijas apie šiandieninį miestų atnaujinimo progresą Lietuvoje ir supažindina su dabartiniu miestų atnaujinimo (modernizavimo) kvartalais mod...
nuotrauka
2023-12-06 14:46
Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį dėl daugiau nei 16 km ilgio aplinkkelio atkarpos priešprojektinių sprendinių parengimo. Sutartyje nurodyta šiuos darbus atlikti per 12 mėn.
nuotrauka
2023-12-06 14:12
Šiandien simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtos žmonėms su intelekto ar psichosocialine negalia skirtų grupinio gyvenimo namų statybos. Juose gyventojai padedant socialiniams darbuotojams bus mokomi patys pasirūpinti savo buitimi ir pagrindiniais poreikiais: tvarkytis namuose, apsipirkti parduotuvėje...
nuotrauka
2023-12-06 10:58
Finansų ministerija, Aplinkos ministerija ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) pasirašė sutartį dėl Daugiabučių namų modernizavimo fondo papildymo. Daugiabučių namų atnaujinimui skirta 192 mln. eurų 2021-2027 m. Europos Sąjungos (ES) finansavimo laikotarpio investicinių fondų lėšų. Tai...
nuotrauka
2023-12-06 10:51
Profesinio mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, rodos, yra neišvengiamas – kasmet darbo rinką papildo apie 20 tūkst. naujų specialistų, kurie iki tol išbando savo jėgas praktikos ar pameistrystės metu. Vis dėlto, tik trečdalis šalies įmonių noriai ir aktyviai bendradarbiauja su profesinio mok...
nuotrauka
2023-12-06 10:27
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo bei gamybos įmonė „Arginta Engineering" plečiasi ir ieško net 50 naujų darbuotojų. „Į naują gamyklą Panevėžyje investavome daugiau nei 8 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus mūsų komanda Lietuvoje papildė daugiau nei 100 naujų spe...
nuotrauka
2023-12-05 14:59
Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno projekte – svarbus postūmis. Baigtas testuoti salės akustinis modelis. Tai iki 10 kartų sumažinta pastato replika, skirta tinkamai įvertinti statomos salės akustiką. Ši technologija naudojama projektuojant aukščiausios klasės koncertų sales. Modeliu rūpino...
nuotrauka
2023-12-05 14:37
Tarptautinei žaliosios energetikos bendrovei „Ignitis Renewables" vykdant Baltijos jūros dugno tyrimus, skirtus įvertinti galimybes statyti jūrinio vėjo elektrines, aptiktas jūros dugne nugrimzdęs 70 metrų ilgio ir apie 6 m aukščio laivas. Skenduolį apie 38 metrų gylyje rado geofizinių tyrimų laivas...
nuotrauka
2023-12-05 13:11
Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika" šių metų lapkričio 3-23 d. atliko planinius deginimo jėgainės remonto darbus. Po paskutiniojo jėgainės planinio stabdymo profilaktiniams remonto darbams 2022 metais, jėgainė be sustojimo sklandžiai veikė rekordiškai ilgiausią laikotarpį – net 392 dienas.
nuotrauka
2023-12-05 12:40
Šiandien, gruodžio 5-ąją, parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičiaus.
nuotrauka
2023-12-05 12:16
Lietuvos valstybės nekilnojamojo turto portfelį šiuo metu sudaro kiek daugiau nei 9 mln. kv. metrų ploto iš kurio centralizuotai per Turto banką valdomas apie 1 mln. kv. m, daugiausiai biuro patalpų. Šio turto būklė, pasak Turto banko atstovų, iš esmės bus pagerinta per artimiausią dešimtmetį. Sieki...
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-12-05 09:54
Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-12-04 16:09
Keičiasi Gargždų miesto veidas: atidaryta nauja, moderni autobusų stotis. 7 metrų aukščio pastatas, išsiskiriantis cilindro forma, pasitiks kiekvieną atvykstantį. Iš naujos autobusų stoties keleiviai bus vežami tiek tarpmiestiniais, tiek vietiniais maršrutais, o nuo 2025-ųjų iš čia kursuos ir visišk...
nuotrauka
2023-12-04 13:10
Nuo šiol „INTRAC Lietuva“ gali pasiūlyti DEVELON buldozerius, kurie yra galingi ir lengvai valdomi. DEVELON buldozeriai turi efektyvią hidrostatinę pavarą, 2D sistemos reguliuojamus stūmimo peilius (verstuves), paprastą valdymą, ypač patogią operatoriaus kabiną ir puikų matomumą, kuris dar labiau pa...
nuotrauka
2023-12-04 12:51
Penktadienio vakarą pagrindinėje sostinės Katedros aikštėje iškilmingai įžiebta Vilniaus Kalėdų eglė. Šiemet puoštas natūralus spygliuotis medis, kurį miestui padovanojo jo gyventojai. Eglės papėdėje taip pat įrengta didžiulių aukso spalvos dovanų kompozicija ir speciali apžvalgos aikštelė, kuri lei...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos