2022 rugpjūčio 9 d. antradienis, 14:53
Reklama  |  facebook

Tyrimas: kainų augimas verčia permąstyti prioritetus dėl būsto įsigijimo, bet susidomėjimas nauju būstu išlieka

2022-08-02 11:27
Nepaisant augančių būsto kainų, lietuviai žvalgosi naujų butų ir planuoja jų įsigijimą. Kaip rodo „Citadele" banko iniciatyva bendrovės „Norstat" atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa, beveik pusę (46 proc.) lietuvių dominta nauji būsto projektai, o 11 proc. butą viename iš jų norėtų įsigyti nieko nelaukdami. Panaši tendencija yra ir Latvijoje bei Estijoje, kur naujais būsto projektais šiuo metu teigia besidomintys po 47 proc. apklaustų gyventojų.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
Citadele, Latvijos bankas,
Penktadalis lietuvių jų poreikius atitinkančio būsto naujame projekte yra pasiryžę laukti iki metų, 8 proc. daugiau nei metus, o 7 proc. – daugiau nei dvejus metus. Visais atvejais naujo būsto įsigijimas labiausiai domina 18–29 metų gyventojus. Net 76 proc. šiai amžiaus grupei priklausančių žmonių galvoja apie būsto naujuose projektuose įsigijimą.

Apklausos duomenys rodo, kad augančios kainos gyventojų požiūrį į naujo būsto įsigijimą visgi keičia. Trečdalis (35 proc.) lietuvių yra linkę atidėti tokio būsto įsigijimą ir palaukti, jų manymu, galimo kainų kritimo. Dar 15 proc. yra nusiteikę palaukti tam, kad sutaupytų daugiau lėšų.

Kainų augimas ir neužtikrintumas dėl tolimesnės situacijos rinkoje, kaip rašoma pranešime, dalį gyventojų taip pat paskatino permąstyti savo prioritetus. 12 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių pripažino ėmę svarstyti apie buto įsigijimą senos statybos daugiabutyje, o dešimtadalis ėmė žvalgytis mažesnio ploto būsto nei planavo anksčiau. Dar 14 proc. gyventojų nurodė, kad domisi galimybe įsigyti arba pasistatyti individualų gyvenamąjį namą.

Tiesa, 15 proc. gyventojų teigė, kad jų požiūris į naujo būsto įsigijimą dėl augančių kainų visiškai nepasikeitė, o butas naujame projekte, jų manymu, išlieka patrauklia investicija. Dažniausiai tokią nuomonę išreiškė 40-49 metų (20 proc.) ir 18-29 metų (19 proc.) lietuviai bei gyventojai, kurių šeimoje vienam asmeniui tenkančios mėnesio pajamos yra didesnės nei 1500 eurų (21 proc.).

„Nors augančios statybų sąnaudos ir pasiūlą viršijanti paklausa būsto kainų kreivę Baltijos šalių didmiesčiuose ir toliau kelia į viršų, pirkėjų tai pernelyg negąsdina. Gyventojai neatsisako planų įsigyti būstą ilgalaikėje perspektyvoje, nevengia rinktis butų dar tik statomuose naujuose namuose, net jeigu į juos galės įsikelti tik po pusės metų ar net ilgesnio laikotarpio. Visgi augančios kainos taip pat verčia gyventojus pakoreguoti savo prioritetus ir lūkesčius, daryti tam tikrus kompromisus, skatina atidžiau rinktis būsto finansavimo pasiūlymus, ieškant pačių palankiausių sąlygų", – atkreipia dėmesį pranešime cituojama „Citadele" banko valdybos narė Rūta Ežerskienė.

Pasak banko atstovės, pastaraisiais mėnesiais būsto kainos didžiuosiuose Lietuvos miestuose stabilizavosi ir šiuo metu yra lėtesnio, tačiau nuoseklaus augimo trajektorijoje. „Citadele" banko atstovė taip pat pažymi, kad Europos centrinio banko (ECB) liepos mėn. kilstelėtos bazinės palūkanų normos situacijos būsto rinkoje reikšmingai pakeisti neturėtų, tačiau tolimesni ECB sprendimai dėl palūkanų normos kėlimo gali turėti didesnės įtakos būsto finansavimo rinkai.

Reprezentatyvią Baltijos šalių gyventojų apklausą „Citadele" banko iniciatyva birželio mėnesį atliko tyrimų bendrovė „Norstat". Iš viso kiekvienoje šalyje buvo apklausta ne mažiau kaip po tūkstantį 18–74 metų amžiaus gyventojų. 
Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-08-02 09:44
Sklando mitas, kad bankai yra linkę neišduoti būsto paskolų vyresniems asmenims dėl baimės neišsimokėti paskolos pensijoje. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pabrėžia, kad amžiaus riba, iki kurios būtų galima pasiimti paskolą, – neegzistuoja, viskas priklauso nuo pajamų tvaru...
nuotrauka
2022-07-27 09:58
Svarstydami įsigyti nuosavą būstą ir planuodami skolintis pinigų iš banko, stengiamės kuo tiksliau įvertinti savo finansines galimybes, tačiau neretai pamirštame suskaičiuoti ne tik būsto paskolos dydį, bet ir papildomas išlaidas, su kuriomis teks susidurti įsigyjant nekilnojamąjį turtą. Tam, kad vė...
nuotrauka
2022-07-27 09:31
Vilniaus m. savivaldybei išdavus statybos leidimą, NT vystytojas „Lithome“ sostinės dešiniajame Neries krante pradeda projekto „Šnipiškių perspektyvos“ II etapo statybas. Į 46 butus ir komercines patalpas turintį daugiabutį „Lithome“ investuos 5,2 mln. Eur, o statybas planuoja pabaigti iki 2023 m. I...
nuotrauka
2022-07-26 09:22
Įsigyti nuosavą būstą norėtų dauguma lietuvių, o kasmet tai padaryti lig šiol pavykdavo vis didesnei daliai žmonių. Lietuvos statistikos biuro duomenimis, pastarąjį dešimtmetį nuosavų butų ir namų mūsų šalyje daugėja, populiariausi – dviejų kambarių butai.
nuotrauka
2022-07-21 09:46
Lietuviai pirmąjį būstą tikisi įsigyti arba įsigyja gerokai jaunesni nei Europos vidurkis: 39 proc. lietuvių tai padarė arba tikisi padaryti būdami 26-35 metų, atskleidė šių metų birželio mėnesį atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa. Tuo tarpu „Statista" duomenimis, Europoje tokiame amžiuje pir...
nuotrauka
2022-07-21 09:29
Įsigyti būstą norintys asmenys dažnai pasirenka savo svajonę finansuoti būsto paskola. Tačiau šis finansinis įsipareigojimas reikalauja atsakingumo ir atidaus savo mėnesinių pajamų įsivertinimo. Kaip tai padaryti kritiškai ir kiek savo pajamų galima skirti būsto paskolai, pasakoja „Luminor“ banko bū...
nuotrauka
2022-07-19 11:29
Prognozuojamas palūkanų normų didėjimas skatina dalį gyventojų apsvarstyti paskolos grąžinimo galimybę anksčiau termino. Nors skolinantis trumpesniam laikui sumokama mažiau palūkanų, finansų specialistai ragina gerai apsvarstyti, nes toks sprendimas vėliau gali virsti finansine našta.
nuotrauka
2022-07-19 10:09
Antrasis 2022 m. ketvirtis atskleidė skirtingą naujo būsto įperkamumą Kaune ir Vilniuje. Kaune, kitaip nei Vilniuje, nesant tokio pasiūlos trūkumo, konkurencinė aplinka prilaikė kainų didėjimą, ir kauniečiai pajuto mažesnį perkamosios galios apribojimą bei galėjo laisviau rinktis naują būstą.
nuotrauka
2022-07-18 11:06
UAB „Eika“ būdama projekto valdytoja pradeda gyvenamojo projekto „Metų laikai“ statybas ir pardavimus. Naujasis projektas kursis 2.579 hektarų teritorijoje, „Eika Development Fund“ įsigytame žemės sklype, adresu Visorių g. 27, Vilnius. Pirmasis statybų etapas truks nuo 2022 m. II ketvirčio iki 2023 ...
nuotrauka
2022-07-14 10:43
NT plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ Pilaitėje pradėjo mažaaukščių daugiabučių projekto „Vyšnios“ pirmojo etapo statybas. Keturiuose pastatuose bus įrengta 180 A++ energinės klasės butų ir komercinės patalpos.
nuotrauka
2022-07-14 10:20
Vis daugiau lietuvių vertina toliau nuo didmiesčių centrų esančius rajonus ar net užmiestį. Tai parodė „YIT Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas. Labiausiai iš centro išsikelti nori vyresnio amžiaus respondentai, tuo tarpu centre gyventi linkę aukštesnes pajamas gaunantys žmonės.
nuotrauka
2022-07-14 09:06
Nekilnojamojo turto rinka dėl geopolitinio neapibrėžtumo ir prastų ekonominių prognozių kiek sulėtėjo, o būsto pirkėjai vis dažniau atsigręžia į pigesnį senesnės statybos būstą. Specialistai pataria, į ką atsižvelgti perkant tokį būstą, kad įsigytas turtas vėliau nepareikalautų didelių investicijų.
nuotrauka
2022-07-11 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros įmonės „EIKA“ nuo 2014 m. plėtojamame projekte „Bajorų alėjos“ pradedami II etapo antrajame kvartale statybos ir pardavimai. Šis etapas naujo būsto pasiūlą Vilniuje papildys 97 butais. Investicijos į šį etapą sieks 12 mln. Eur.
nuotrauka
2022-07-08 09:11
Nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ ekspertės teigimu, įsigydamos pirmąjį savo būstą jaunos šeimos nebegalvoja, kad jame gyvens amžinai. Be to, toks būstas vis dažniau vadinamas alternatyviu pasirinkimu žengiant svajonių namų link. Viena to priežasčių – vis kylančios NT kainos ir infli...
nuotrauka
2022-07-07 11:24
Jeigu dabar kraustytųsi gyventi į naują vietą, 66 proc. lietuvių svarbiausias pasirinkimo kriterijus būtų būsto energinis efektyvumas. Penktadalis gyventojų svarsto ir apie investicijas į turimo būsto energinį efektyvumą – efektyvesnę šildymo sistemą, atsinaujinančią energetiką, energiją taupančius ...
nuotrauka
2022-07-07 11:10
NT plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ baigė statyti antrąjį projekto „Bajorų lajos“ etapą sostinėje. Trijuose A+ energinės klasės daugiabučiuose įrengta ir jau parduota 147 vieno - keturių kambarių butai.
nuotrauka
2022-07-05 13:45
Nekilnojamojo turto plėtotojai pastebi, kad pastaruoju metu ėmė keistis pagrindiniai naujo būsto pirkėjai Kaune. Jei anksčiau aktyvesnės buvo moterys, dabar didesnis susidomėjimas šioje srityje jaučiamas iš jaunų vyrų. Nemažą dalį besidominčiųjų būstais Kaune sudaro vilniečiai.
nuotrauka
2022-06-28 10:14
„Orion Asset Management“ valdomas fondas pristato rinkai naują NT objektą Palangos centre – „Palangos ašis“. Jau stovinčiame keturių pastatų komplekse – 165 poilsio ir komercinės patalpos. Dalis jų – aukščiausiame daugiaaukštyje Palangos centre, iš kurio atsiveria įspūdingi miesto ir jūros horizonta...
nuotrauka
2022-06-28 09:44
Pastarieji dveji metai NT rinkoje buvo kitokie dėl įvairių priežasčių: 2020 m. staiga užklupusi Covid-19 pandemija, o pastaruoju metu ir prasidėjęs karas Ukrainoje. Nepaisant pasaulinių sukrėtimų, Lietuvos NT rinka nuo 2020 m. kaista. NT ekspertas sako, kad galo kol kas nematyti, nes žmonės būstą pe...
nuotrauka
2022-06-23 12:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP" gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen" statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose.

Statybunaujienos.lt » NT projektai