2022 rugpjūčio 12 d. penktadienis, 14:46
Reklama  |  facebook

Užbaigtas 18-os aukštų pastatas iš medienos Video

2016-08-28 07:54
Ant aukščiausio iš medienos pastatyto daugiaaukščio „Brock Commons“ neseniai užkelta paskutinė medienos plokštė – pažymėdami neeilinį įvykį statybų rangovai ant jos netgi suraitė savo parašus. Pastatas, statomas Britų Kolumbijos universiteto mokslininkų užsakymu, ir bus skirtas šio universiteto studentams.
nuotrauka
Brock Commons – aukščiausias medinis pastatas pasaulyje. Youtube.com stopkadras


Pastatas yra aštuoniolikos aukštų, pastatytas iš klijuotos laminuotos medienos plokščių bei tašų. Tašai tarp aukštų sutvirtinti metalinėmis detalėmis. Konstrukciją pavyko užbaigti vos per 66 dienas. Statytojai pabrėžia, jog jie (tai statybose išties reta) stipriai lenkia numatytus darbų terminus.UBC (Britų Kolumbijos universiteto) infrastruktūros padalinio vykdantysis direktorius Johnas Metras patvirtino informaciją, jog pastato konstrukcija užbaigta – rugpjūčio 12 dieną uždėta paskutinė plokštė.

„Statyba praėjo labai sklandžiai, – sakė J. Metras. – Kai pastatas yra gerai suprojektuotas, viską sekasi užbaigti laiku.“

Daugiausia nuogąstavimų dar prieš pradedant šio statinio statybas buvo dėl jo degumo. Tačiau pastatas yra nupurkštas liepsnos plitimą stabdančiomis medžiagomis, mediena padengta plonu betono sluoksniu. Konstrukcija turi dviejų valandų degumo reitingą, tai yra jog net dvi valandas patalpose siautėjant gaisrui pastatas stovėtų kaip stovėjęs.

Nebaisūs nei gaisrai, 
nei žemės drebėjimai 

Pastatą statančių „Acton Ostry“ architektų biuro bendrasavininkis Russelas Actonas paaiškina, kodėl tokiems mediniams pastatams gaisrai nėra pavojingi.

Ar esate kada lankęsi teritorijoje, kur praūžė gaisras? Juk matėte stovinčius medžius, ar ne? Jie apdegė, bet nenuvirto, tiesa?“ – atkreipia dėmesį R. Actonas.

Jis paaiškino, kodėl nudegus medžio paviršiui, liepsna nebegali plėstis giliau.

Susidarius pakankamai storam anglies sluoksniui į vidų nepatenka deguonis –  be jo negali vykti ir degimo procesas“, – sakė R. Actonas.

Pasak kompanijos „Wood Skyscrapers“ („Mediniai dangoraižiai“) atstovų, tokie statiniai yra saugesni ir seismiškai aktyviose zonose: medinės konstrukcijos yra lengvesnės nei armatūra, drebant žemei geba geriau išsklaidyti energiją, virpesius.

Medinis pastatas ir 500 automobilių

Trečias privalumas – mediena yra atsinaujinantis pasaulio išteklis, ji savyje užrakina anglies dvideginį.

Suskaičiavus visą anglies dvideginį, kurį yra sugėrusi visa aštuoniolikos aukštų pastatui panaudota mediena,  beu į atmosferą neišskirtas šiltnamio efektą skatinančias dujas, padaryta išvada, kad „sutaupyta“ daugiau nei 2500 tonų anglies dvideginio. Kitaip tariant, efektas tas pats, kaip staiga iš pasaulio kelių pradanginus beveik 500 automobilių.

Nors medinės konstrukcijos turi tiek privalumų, dauguma į kylantį pastatą vis dar žiūri su baime. Visiškai užbaigti pastatą planuota iki 2017-ųjų rudens, tačiau panašu, jog studentai čia galės įsikelti jau kitų metų pavasarį. Bendrabutyje galės apsistoti daugiau nei 400 studentų, čia bus įrengta daug studijų – vienam žmogui gyventi skirtų kambarių.

Statybunaujienos.lt

Aukščiausio pasaulyje medinio pastato užbaigimas

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-08-02 09:08
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“ ir „Išora x Lozuraitytė“ architektūros studija. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.
nuotrauka
2022-08-01 12:47
Urbanistika yra kaip architektūra, tik žymiai plačiau. Ji aprėpia ne tik pastatus, erdves, bet ir veiklą mieste, jo pritaikymą sau, žmonių įpročius, keliavimą. Apie tai, kaip mes gyvename mieste. Taip savo darbų ir tyrinėjimo lauką apibūdina tarptautinio urbanistų biuro PUPA įkūrėjai Tadas Jonauskis...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-27 09:44
Dangų raižančių pastatų kvartalai, vadinami urbanistinėmis kalvomis – kadaise neįsivaizduotas reiškinys, dabar vizionieriškų urbanistų bei architektų kuriamas ir Vilniuje. Vienos iš sostinės urbanistinių kalvų statybos prasidėjo dar praėjusio amžiaus viduryje, kita – tik dabar įgyja aiškius kontūrus...
nuotrauka
2022-07-26 15:14
UAB „MB projektas“ organizuoja projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-07-26 11:15
Laisvės kovų dalyvio Juozo Lukšos-Daumanto atminimą pernai atvertame jo vardo skvere Žirmūnuose įprasmins paminklinis objektas „Miškinis". Geriausia meninė idėja atrinkta iš keturių pasiūlymų.
nuotrauka
2022-07-26 09:56
Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmes...
nuotrauka
2022-07-19 14:42
Daugiau nei mėnesį visuomenė galėjo detaliai susipažinti su naujojo Uosto direkcijos administracinio pastato tarptautiniam konkursui pateiktais projektais, o šiandien, liepos 19 d., jie aptarti viešo svarstymo metu. Darbus, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai for...
nuotrauka
2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirš...
nuotrauka
2022-07-11 10:14
Kitąmet sostinėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Po Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengto atviro konkurso jau žinoma, kaip atrodys 2023 m. vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksianti vieta. Galimybę įgyvendinti ...
nuotrauka
2022-07-05 10:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Vilniaus m. savivaldybės administracijos veikloje išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis socialiniame tinkle parašė, kad STT atlik...
nuotrauka
2022-07-04 08:06
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija išgelbėjo vieną vertingiausių tarpukario modernizmo statinių. Teismo sprendimu, pašalintas administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, pirmojo aukšto įstiklinimas.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.
nuotrauka
2022-06-21 13:48
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ paskelbė uždarą architektūrinį konkursą sostinės verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos konversijai. Naujo, multifunkcinio kvartalo koncepcijai sukurti pakviesta vienuolika patyrusių Lietuvos architektų įmonių.  

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras