2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 8:15
Reklama  |  facebook

Vaizdas pro langą ir infrastruktūra – šie aspektai gali nulemti būsto įsigijimą

2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų išplanavimais.
nuotrauka
„SBA Urban“ nuotr.


Minimos įmonės
SBA Urban (buvusi Urban Inventors), UAB

Daugiabučius projektuojantys architektai pastebi, kad dažnai pirkėjų dėmesys krypsta ne ten, kur turėtų.

Anot architekto Rolando Paleko, labai dažna skuboto sprendimo įsigyti būstą pasekmė – nusivylimas dėl „užstatyto“ vaizdo pro langą.

„Miestai nuolat keičiasi, tad šiandien per langus matomą mišką, šlaitą ar tolius po kelerių metų gali pakeisti kito namo siena. Tai ypač aktualu renkantis būstą dar nesusiklosčiusiuose ir neišbaigtuose miesto kvartaluose. Būtų labai pravartu pasidomėti, kas kaimynystėje suplanuota ir atsiras po kelerių metų, kitaip teks tiesiog susitaikyti su tuo, kad vieną dieną namo aplinka iš laisvos ir erdvios gali pavirsti į gana tankią ir tirštą“, – komentuoja R. Palekas.

Domisi, kaip atrodys teritorija

Namo vieta mieste, jos išskirtinumas ir vaizdas per langą yra vieni labiausiai pirkėjams rūpimų dalykų. Pasak Giedriaus Muliuolio, daugiabučių projektą „Nemunaičiai“ Kaune vystančios bendrovės „SBA Urban“ generalinio direktoriaus, simpatijas akimirksniu laimi butai, galintys pasiūlyti unikalų vaizdą per langą ir garantuoti, kad jis niekada nebus užstatytas.

„Miestuose nėra daug vietų, kurios galėtų pasigirti gražiu ir nesikeičiančiu kraštovaizdžiu. Paprastai tokios būna vietovės ant kalvų, prie miškų, parkų, besiribojančios su saugomomis gamtos teritorijomis. Dėmesį labai traukia vandens telkinių pakrantės, tačiau plėtoti nekilnojamojo turto projektus tiesiog „ant vandens“ ne visur galima. Laikinosios sostinės Aleksoto rajone šiuo metu statomi daugiabučiai turės tokį išskirtinumą – jie iškils visai ant Nemuno kranto, vos keliolika metrų nuo vandens“, – pasakoja G. Muliuolis.

Didesnio susidomėjimo sulaukia ir tie projektai, kurie apima ne pavienių daugiabučių statybą, o tam tikros teritorijos atgaivinimą, sutvarkymą ir pritaikymą gyventojų reikmėms.

Pasak G. Muliuolio, šiuolaikiniams pirkėjams svarbu, kad NT projektas būtų gyvas organizmas, tarsi atskiras miestelis mieste su parduotuvėlėmis, paslaugų teikimo vietomis, laisvalaikio erdvėmis, todėl dažnai teiraujamasi apie bendrą NT projekto viziją, koncepcijos išpildymą, būsimą infrastruktūrą projekte.

Aplinka svarbi ir gyventojams, ir architektams

Architektas R. Palekas pasakoja, kad projektuojant daugiabučius pagrindinis būsimo projekto išpildymą nulemiantis aspektas yra dermė su miesto aplinka. Daugiabučių projektavimas, skirtingai nuo individualių namų, vyksta be kontakto su būsimais gyventojais ir jų norų išsakymo, todėl namai kuriami vadovaujantis pasaulinėmis praktikomis, tendencijomis, dėmesį skiriant tam, kad pastatas derėtų prie aplinkos ir būtų patogus gyventi.

„Vienokie sprendimai atsiranda projektuojant pastatus, kurie statomi senamiestyje, kitokie – naujuose priemiesčio kvartaluose. Tiek pati vieta, tiek jos apžvelgiamumas lemia, koks bus projektas. Pavyzdžiui, „Nemunaičių“ projekto situacija yra unikali, nes vieta yra visai šalia vandens. Kitas aspektas – šie pastatai bus itin gerai matomi iš dešiniojo upės kranto, miesto centro, todėl kuriant buvo bandoma suvokti, kaip jie žiūrėsis Aleksoto šlaitų fone, industrinių pastatų ir netoliese esančių individualių sodybinių namų kaimynystėje“, – cituojamas daugiabučius suprojektavusios Paleko architektūros studijos vadovas.

Projektuose, vystomuose šalia kokio nors išskirtinio gamtos objekto – miško ar vandens telkinio, architekto teigimu, svarbu sukurti vizualų ryšį su tuo objektu. Gyventojams nepakanka žinoti, kad šalia teka upė – jie turi pajausti, kad gyvena šalia jos. Tokia vieta gali nulemti ir, atrodytų, smulkmenas – ar pastate bus atviri balkonai, ar labiau įgilintos lodžijos.

„Upių vaga paprastai tampa vėjų koridoriumi, vietos ant upės kranto yra labiau vėjuotos. Todėl tokioje vietoje esančiuose daugiabučiuose geriau projektuoti ne tradicinius išsikišusius balkonus, o įgilintas ir užuovėją teikiančias lodžijas. Jei jos būtų įstiklinamos mobiliomis konstrukcijomis, tuomet vasarą galima stiklus išstumdyti ir būti lauke, o šaltuoju metų laiku būti apsaugotiems nuo vėjo, jaučiantis kaip lauke ir neprarandant galimybės mėgautis vaizdu“, – sako jis.

G. Muliuolis sako, kad ieškantys būstų nepamiršta užduoti ir praktinių klausimų – ar bus ir kiek parkavimo vietų projekte, ar patogus susisiekimas su miestu, kokios naudojamos statybinės ir apdailos medžiagos, ar apdaila bus pilna, ar dalinė ir panašiai.

Savo ruožtu R. Palekas ieškantiems būsto taip pat pataria pasidomėti buto langų kryptimi, nes nuo to priklauso ne tik vaizdas, bet ir šviesos kiekis kambariuose. Pietinė pusė skiriasi nuo šiaurinės, tad tuo nepasidomėjus gali tekti nusivilti, jog vietoj visą dieną plieskiančios saulės kambariuose tvyro pastovi prieblanda arba atvirkščiai.
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2021-11-25 10:00
Ateinančių metų pavasarį sostinės dešiniajame Neries krante prasidės projekto „Šnipiškių perspektyvos“ II etapo statybos darbai. NT plėtotoja „Lithome“ 44 butus ir komercines patalpas turintį objektą planuoja pabaigti iki 2022 m. IV ketv.
nuotrauka
2021-11-24 09:01
Vilniaus Pašilaičiuose nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Lithome“ planuoja statyti 300 naujų butų – investuos daugiau kaip 22 mln. Eur. Erdvioje (1,3 ha) teritorijoje dviem etapais iš viso numatyta pastatyti 6 skirtingo aukštingumo daugiabučius namus, sujungtus bendromis poilsio ir aktyvaus...
nuotrauka
2021-11-22 14:05
Šventojoje įgyvendinamas skandinaviškos urbanistikos projektas. Planuojama, kad Elijos gatvėje, 3,6 ha plote vystoma nauja 68 namų ir kotedžų gyvenvietė „Naujasis pajūris“ taps pirmuoju „žaliosios“ energijos projektu pajūryje. Šiame projekte bus realizuota didžiuosiuose miestuose taikoma NT projektų...
nuotrauka
2021-11-18 08:50
„EfTEN“ susitarė su nekilnojamojo turto vystytoja UAB „Etapas Group“ dėl dviejų 9 aukštų daugiabučių statybos Žeimenos g. 82, Kaune. Galutinis produktas – visiškai įrengti ir apstatyti butai šeimoms, skirti ilgalaikei nuomai.
nuotrauka
2021-11-17 11:39
Pasaulyje ir Lietuvoje išpopuliarėję loftai turi ir privalumų, ir trūkumų, bet gerai apgalvotas jo interjeras gali nustebinti kiekvieną. „Citus“ interjero architektė Vilė Kasperavičiūtė kūrė demonstracinių loftų „Radio City“ projektą, interjerus ir turi ką patarti.
nuotrauka
2021-11-16 06:16
Kauno rajone, II Jonučiuose, pradedamos naujų daugiabučių statybos. „Namučių“ kvartale duris atvers 400 butų.
nuotrauka
2021-11-15 16:39
Ateinančių metų pradžioje Vilniuje pradės kilti nauja kotedžų gyvenvietė „Stillum“. Modernaus dizaino 41 kotedžas Užubalių gatvėje 17, Tarandėje, suformuos uždarą kvartalą, skirtą erdvesnio ir komfortiško būsto ieškančioms šeimoms
nuotrauka
2021-11-15 12:57
Naujojoje Akmenėje planuojamas naujas daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas. Akmenės rajono savivaldybės vadovai pokalbio susitiko su grupe architektų, teritorijų planavimo, investicijų ir kitų sričių specialistų aptarti, kur ir kaip jis galėtų būti suprojektuotas.
nuotrauka
2021-11-12 13:25
Lietuvos bankas, įvertinęs būsto rinkos kaitimą ir skolinimo būstui apimties didėjimą, nusprendė iki 30 proc. didinti minimalų pradinio įnašo reikalavimą antrajai ir paskesnėms būsto paskoloms.
nuotrauka
2021-11-10 13:06
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" pradeda pirmojo kvartalo „River Space" statybas projekte „reVINGIS". Šiuo pirmuoju etapu iki 2023 m. pabaigos šalia Vingio parko bus pastatyti 153 įvairaus dydžio bei planavimo butai bei komercinės patalpos. Investicijos į kvartalo „River Space" sta...
nuotrauka
2021-11-05 11:19
Per devynis šių metų mėnesius SEB bankas šalies gyventojams suteikė 21 proc. daugiau būsto paskolų negu pernai tuo pačiu metu. Bendras SEB banko suteiktų būsto paskolų dydis per tris metų ketvirčius siekė beveik 349 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-04 10:48
Kas antras šalies gyventojas (52 proc.) nepirktų būsto, kurio vaizdas pro langus ateityje gali būti užstatytas. Kas trečias (31 proc.) tokį būstą pirktų, jei kaina būtų labai patraukli, parodė bendrovės „SBA Urban“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa.
nuotrauka
2021-11-03 11:11
Spalio mėnuo sostinėje, išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, pažymėtas išties neblogu rezultatu rezervuotų naujų būstų fronte. Tačiau kita svarstyklių pusė, fiksuojanti pasiūlą, toliau leidžiasi žemyn, todėl pasiūlos ir paklausos balansas rinkoje vis dar neatsistato ir kol kas „važiuoja“ neig...
nuotrauka
2021-11-03 11:11
Kiek daugiau nei pusė (55 proc.) būstą besinuomojančių Lietuvos gyventojų labiausiai nerimauja dėl to, kad būsto savininkas nutrauks sutartį anksčiau laiko ar padidins nuomos kainą, rodo „Luminor“ banko atlikta apklausa. Beveik pusė Lietuvos gyventojų įvairias būsto savininko keliamas sąlygas įvardi...
nuotrauka
2021-10-28 10:51
Bendrovė „Baltisches Haus“ išnuomojo visą 3000 kv. m biurams skirtą plotą „Bokšto skvere“. Sandoris sudarytas su Danijos debesijos paslaugų lydere „CLOUDEON part of Devoteam“. Bendrovės susitarė dėl 440 kv. m patalpų nuomos.
nuotrauka
2021-10-27 07:07
Kai dalinė būsto apdaila jau atlikta, atrodo, kad jau čia pat bus galimybė įsikelti į savo nuosavus namus. Bet taip tik atrodo. Lemiamo būsto apdailos etapo metu prireikia ir nemažai kantrybės, ir laiko, ir svarbių sprendimų, ir detalaus investicijų apskaičiavimo.
nuotrauka
2021-10-26 15:51
Naujos statybos būstas su pilna apdaila – vis dažnesnis nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų pasirinkimas. „Realco“ skaičiuoja, kad apie trečdalis būsimų naujakurių pastaruoju metu renkasi vidutinės ar ekonominės klasės butą su pilna apdaila.
nuotrauka
2021-10-26 14:21
Panašu, kad pandemijai atsitraukus biurai gali išgyventi savotišką renesansą, bet, ekspertų teigimu, tam šiandieniniai biurai neišvengiamai turės prisitaikyti prie naujų darbo organizavimo modelių ir kintančių įmonių poreikių.
nuotrauka
2021-10-21 14:04
Per pastaruosius penkerius metus Vilniaus mieste augo ne tik pastatytų ir parduotų butų skaičius, tačiau ir jų kainos. Butai sostinėje tapo patrauklia investicija, vis daugiau žmonių ieškojo ir įsigijo antrąjį ar trečiąjį būstą, o reaguodami į paklausą nekilnojamojo turto (NT) vystytojai rinkai pate...
nuotrauka
2021-10-19 07:18
Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai.

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...