2022 gegužės 23 d. pirmadienis, 14:50
Reklama  |  facebook

Vaizdas pro langą ir infrastruktūra – šie aspektai gali nulemti būsto įsigijimą

2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų išplanavimais.
nuotrauka
„SBA Urban“ nuotr.


Minimos įmonės
SBA Urban (buvusi Urban Inventors), UAB

Daugiabučius projektuojantys architektai pastebi, kad dažnai pirkėjų dėmesys krypsta ne ten, kur turėtų.

Anot architekto Rolando Paleko, labai dažna skuboto sprendimo įsigyti būstą pasekmė – nusivylimas dėl „užstatyto“ vaizdo pro langą.

„Miestai nuolat keičiasi, tad šiandien per langus matomą mišką, šlaitą ar tolius po kelerių metų gali pakeisti kito namo siena. Tai ypač aktualu renkantis būstą dar nesusiklosčiusiuose ir neišbaigtuose miesto kvartaluose. Būtų labai pravartu pasidomėti, kas kaimynystėje suplanuota ir atsiras po kelerių metų, kitaip teks tiesiog susitaikyti su tuo, kad vieną dieną namo aplinka iš laisvos ir erdvios gali pavirsti į gana tankią ir tirštą“, – komentuoja R. Palekas.

Domisi, kaip atrodys teritorija

Namo vieta mieste, jos išskirtinumas ir vaizdas per langą yra vieni labiausiai pirkėjams rūpimų dalykų. Pasak Giedriaus Muliuolio, daugiabučių projektą „Nemunaičiai“ Kaune vystančios bendrovės „SBA Urban“ generalinio direktoriaus, simpatijas akimirksniu laimi butai, galintys pasiūlyti unikalų vaizdą per langą ir garantuoti, kad jis niekada nebus užstatytas.

„Miestuose nėra daug vietų, kurios galėtų pasigirti gražiu ir nesikeičiančiu kraštovaizdžiu. Paprastai tokios būna vietovės ant kalvų, prie miškų, parkų, besiribojančios su saugomomis gamtos teritorijomis. Dėmesį labai traukia vandens telkinių pakrantės, tačiau plėtoti nekilnojamojo turto projektus tiesiog „ant vandens“ ne visur galima. Laikinosios sostinės Aleksoto rajone šiuo metu statomi daugiabučiai turės tokį išskirtinumą – jie iškils visai ant Nemuno kranto, vos keliolika metrų nuo vandens“, – pasakoja G. Muliuolis.

Didesnio susidomėjimo sulaukia ir tie projektai, kurie apima ne pavienių daugiabučių statybą, o tam tikros teritorijos atgaivinimą, sutvarkymą ir pritaikymą gyventojų reikmėms.

Pasak G. Muliuolio, šiuolaikiniams pirkėjams svarbu, kad NT projektas būtų gyvas organizmas, tarsi atskiras miestelis mieste su parduotuvėlėmis, paslaugų teikimo vietomis, laisvalaikio erdvėmis, todėl dažnai teiraujamasi apie bendrą NT projekto viziją, koncepcijos išpildymą, būsimą infrastruktūrą projekte.

Aplinka svarbi ir gyventojams, ir architektams

Architektas R. Palekas pasakoja, kad projektuojant daugiabučius pagrindinis būsimo projekto išpildymą nulemiantis aspektas yra dermė su miesto aplinka. Daugiabučių projektavimas, skirtingai nuo individualių namų, vyksta be kontakto su būsimais gyventojais ir jų norų išsakymo, todėl namai kuriami vadovaujantis pasaulinėmis praktikomis, tendencijomis, dėmesį skiriant tam, kad pastatas derėtų prie aplinkos ir būtų patogus gyventi.

„Vienokie sprendimai atsiranda projektuojant pastatus, kurie statomi senamiestyje, kitokie – naujuose priemiesčio kvartaluose. Tiek pati vieta, tiek jos apžvelgiamumas lemia, koks bus projektas. Pavyzdžiui, „Nemunaičių“ projekto situacija yra unikali, nes vieta yra visai šalia vandens. Kitas aspektas – šie pastatai bus itin gerai matomi iš dešiniojo upės kranto, miesto centro, todėl kuriant buvo bandoma suvokti, kaip jie žiūrėsis Aleksoto šlaitų fone, industrinių pastatų ir netoliese esančių individualių sodybinių namų kaimynystėje“, – cituojamas daugiabučius suprojektavusios Paleko architektūros studijos vadovas.

Projektuose, vystomuose šalia kokio nors išskirtinio gamtos objekto – miško ar vandens telkinio, architekto teigimu, svarbu sukurti vizualų ryšį su tuo objektu. Gyventojams nepakanka žinoti, kad šalia teka upė – jie turi pajausti, kad gyvena šalia jos. Tokia vieta gali nulemti ir, atrodytų, smulkmenas – ar pastate bus atviri balkonai, ar labiau įgilintos lodžijos.

„Upių vaga paprastai tampa vėjų koridoriumi, vietos ant upės kranto yra labiau vėjuotos. Todėl tokioje vietoje esančiuose daugiabučiuose geriau projektuoti ne tradicinius išsikišusius balkonus, o įgilintas ir užuovėją teikiančias lodžijas. Jei jos būtų įstiklinamos mobiliomis konstrukcijomis, tuomet vasarą galima stiklus išstumdyti ir būti lauke, o šaltuoju metų laiku būti apsaugotiems nuo vėjo, jaučiantis kaip lauke ir neprarandant galimybės mėgautis vaizdu“, – sako jis.

G. Muliuolis sako, kad ieškantys būstų nepamiršta užduoti ir praktinių klausimų – ar bus ir kiek parkavimo vietų projekte, ar patogus susisiekimas su miestu, kokios naudojamos statybinės ir apdailos medžiagos, ar apdaila bus pilna, ar dalinė ir panašiai.

Savo ruožtu R. Palekas ieškantiems būsto taip pat pataria pasidomėti buto langų kryptimi, nes nuo to priklauso ne tik vaizdas, bet ir šviesos kiekis kambariuose. Pietinė pusė skiriasi nuo šiaurinės, tad tuo nepasidomėjus gali tekti nusivilti, jog vietoj visą dieną plieskiančios saulės kambariuose tvyro pastovi prieblanda arba atvirkščiai.
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę ki...
nuotrauka
2022-05-02 11:47
Nekilnojamo turto vystymo kompanija REWO vietoje buvusios gamyklos Bukčiuose numato daugiabučių gyvenamųjų namų plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose 3,1 ha teritorijos konversijos metu planuojama pastatyti maždaug 515 butų ir apie 2.000 kv. m komercinių patalp...
nuotrauka
2022-04-28 16:13
Imdami būsto paskolą, gyventojai neretai pasilygina su savo pažįstamais ir vis dar nustemba, kodėl jų gautas būsto paskolos pasiūlymas yra brangesnis. „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė sako, kad brangesnę būsto paskolą lemia įvairūs veiksniai, o kai kurie iš jų priklaus...
nuotrauka
2022-04-28 16:01
Pirmas arba paskutinis aukštas, kampinis butas – tai pirkėjų akimis nebėra minusai ieškant naujo būsto. Kaip ir kodėl pasikeitė pirkėjų poreikiai, prioritetai bei tam tikrų stereotipų vertinimas, atskleidžia nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ ekspertė Vytautė Autukė.
nuotrauka
2022-04-14 11:17
Pasitaiko, jog nuomininkas pagerina išsinuomotą daiktą (pavyzdžiui, atlieka pastato rekonstrukciją, įrengia patalpas ir pan.), tačiau turto savininkas atsisako atlyginti šias išlaidas. Įstatymas nurodo, jog nuomininkui su nuomotojo leidimu išsinuomotą daiktą pagerinus atsiranda teisę į patirtų būtin...
nuotrauka
2022-04-11 09:32
Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) nuomos pasiūla mažėjo visuose didžiuosiuose šalies miestuose, o labiausiai tai atsispindėjo žemiausiuose kainų segmentuose. Prie pokyčių rinkoje prisidėjo ir nuo karo savo šalyje bėgantys ukrainiečiai.
nuotrauka
2022-03-31 14:58
„Realco“ duomenimis, kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 126 būstai, iš kurių 68 ekonominiame, 53 vidutiniame ir 5 prestižiniame segmente. Palyginti su praėjusių metų kovu, kuomet per mėnesį parduoti 935 būstai, šiemet tuo pačiu laikotarpiu būstų nupirkta 7,5 karto mažiau.
nuotrauka
2022-03-30 09:50
Apsisprendus įsigyti naują būstą su banko paskola, dažniausiai dėmesys sutelkiamas į finansavimo sąlygas, nerimaujama, kiek laiko ir pastangų prireiks sutvarkyti dokumentus, gauti paskolą ir pagaliau įsikelti į naują pastogę. Tačiau, ekspertų teigimu, nuošalyje neturėtų likti svarbios detalės, kurio...
nuotrauka
2022-03-14 09:08
Rusijos sukeltas karas Ukrainoje paveikė ir Lietuvos būsto pirkėjų nuotaikas – pastaruoju metu pastebimi gyventojų nuogąstavimai dėl projektų įgyvendinimo ir suplanuotų terminų, finansinių ateities galimybių. Priimant šį sprendimą, svarbu įvertinti kelias aplinkybes.
nuotrauka
2022-03-10 10:43
Po Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą pasikeitusi geopolitinė situacija neabejotinai palies ir Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinką - nors statistikoje tai kol kas dar neatsispindi, tačiau jau artimiausioje ateityje tikėtinas sandorių skaičiaus mažėjimas, prognozuoja įregistruotų NT sandorių dina...
nuotrauka
2022-03-10 09:29
NT vystytojas „Lithome“ į naują gyvenamosios paskirties projektą Vilniuje, Karoliniškėse, investuos 11 mln. Eur. Naujai projektuojamame name Sietyno g. 3 iš viso bus įrengta daugiau kaip šimtas butų.
nuotrauka
2022-02-23 16:53
Planuojantiems pirkti butą naujai statomame daugiabučiame gyvenamajame name (nebaigta statyba) reikėtų žinoti, kad tokiame bute galima gyventi tik tuomet, kai daugiabučio namo statytojas yra įvykdęs daugiabučio gyvenamojo namo statybos užbaigimo procedūras ir statinys įregistruotas Nekilnojamojo tur...
nuotrauka
2022-02-15 09:45
Vilniaus centre, šalia Tauro kalno, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė modernaus gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ trečiąjį etapą. Jo metu Aludarių gatvėje pastatyti du 5 aukštų daugiabučiai, kuriuose įrengta 80 šiuolaikiškų butų su erdviomis terasomis ir balkonai...
nuotrauka
2022-02-15 09:14
Išduotas leidimas sostinės Naujamiestyje, Algirdo g. esančiame sklype, statyti prestižinės klasės gyvenamąjį projektą „Algirdo 3“. Projektą vystanti nekilnojamojo turto (NT) plėtotoja „Realco“ skelbia iš karto pradedanti statybos darbus, bet butų pardavimai startuos vėliau. Į projektą bendrovė planu...
nuotrauka
2022-02-09 11:20
Nekilnojamo turto plėtros įmonės „EIKA“ plėtojamame projekte „Mindaugo Baltas lapas“ pradedami IV, paskutinio, etapo butų pardavimai. IV projekto etapas pasiūlą Naujamiestyje papildys dar 29 butais bei 4 komercinėmis patalpomis. Tai bus paskutinis pastatas šiame projekte, į kurį bus investuota 3,9 m...
nuotrauka
2022-02-03 11:14
Nusipirkus naujos statybos būstą rūpesčiai tik prasideda: reikia pasirūpinti apdaila, įsigyti baldus ir buitinę techniką. Išlaidos būsto įrengimui bus nemažos, tad daugeliui naujakurių tenka spręsti - imti didesnę būsto paskolą arba vartojimo paskolą. Finansų ekspertai pataria, kurį variantą pasirin...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...