2024 liepos 20 d. šeštadienis, 3:11
Reklama  |  facebook

Verslo sėkmę lemiančios vertybės

2016-12-30 09:39
Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Centro kubas“ veiklą pradėjo 1993 metais. Jos teikiamų paslaugų spektras apima visas NT rūšis ir sritis. Nepasiduodama šios įnoringos rinkos bangavimams, ne visada skaidriai konkurencijai, rimtoms krizėms, įmonė ne tik išlaiko lyderio pozicijas, bet ir auga. Paklaustas, kokia yra tokios sėkmingos veiklos paslaptis, UAB „Centro kubas – Nekilnojamasis turtas“ (CKNT) vadovas Viktoras Račkovskis pasidalino ištisu algoritmu, kurio sudedamosios dalys yra būtinos, siekiant geidžiamo rezultato.
nuotrauka
Viktoras Račkovskis, UAB „Centro kubas – Nekilnojamasis turtas“ (CKNT) vadovas. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Centro kubas – Nekilnojamasis turtas (CKNT), UAB
Teisingai pasirinkti veiklos prioritetai

Rinkos cikliškumo ir nuopuolių padėjo išvengti tai, kad nuo pat savo veiklos pradžios įmonė „Centro kubas“ vykdė įvairiapusę veiklą ir labai kruopščiai rinkosi objektus. Nors pagrindinės kryptys buvo ir liko NT vertinimas ir tarpininkavimas, įmonė veikė ir statybų bei viešbučių sektoriuje, vienu metu vykdė gamybą. Tam tikrais laikotarpiais segmentas, kuris generavo didesnes pajamas, išlaikė kitą sektorių, – tai leido įmonei sėkmingai tęsti veiklą. 

„Centro kubas – Nekilnojamasis turtas“ (CKNT) komanda

Siekiant atskirti finansinius srautus, 2005 m. buvo įkurta bendrovė „Centro kubas – Nekilnojamasis turtas“ (CKNT), kuri teikė turto vertinimo, tarpininkavimo, projektų kūrimo paslaugas. Sėkmingą įvairiapusę CKNT veiklą pakoregavo 2008 m. prasidėjusi krizė. „Mes labai lanksčiai ir greitai persigrupavome, pristabdėme brokerių veiklą, o visas pajėgas metėme į tuo metu labai paklausų turto vertinimą. Savo nuostabai, ir čia atradome naujų nišų. Viena iš tokių – nekilnojamojo turto vertės patikslinimas mokesčiams. Beje, tuo metu vyko daug varžytinių, kur taip pat reikėjo mūsų, kaip turto vertintojų, paslaugų, – prisiminė pašnekovas, kuris savo karjerą „Centro kube“ pradėjo 2005 m. kaip NT vertintojas. – Dabar, sekdami rinkos tendencijas, stipriname ir brokerių veiklą: per metus brokerių komandos pajėgos padvigubėjo, ateinančiais metais planuojame plėstis tokiais pat tempais.“

Šiuo metu apie 20 darbuotojų turinčiame kolektyve dirba 7 licencijuoti turto vertintojai, kurių ataskaitų profesionalumu, išsamumu džiaugiasi daugelis Lietuvos bankų ir kitos kredito įstaigos.

Įmonė teikia visų rūšių kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertinimus, bet labiausiai specializuojasi komercinių patalpų vertinimo rinkoje.

Paklaustas, į kurią pusę dabar linksta situacija NT rinkoje ir ko tokios (NT paslaugų) įmonės gali tikėtis, V. Račkovskis vienareikšmiškai neatsako. „Girdžiu daug skirtingų nuomonių, tačiau pats rinkoje pastebiu ženklus, kokie buvo ir 2008 metais. Tad 2017 m., gal jų pabaigoje, gali tekti būti atsargesniems“, – sakė NT specialistas.

Saugomos įmonės vertybės ir nebijantis iššūkių vadovas

Nuo 2005 m. CKNT vadovavo Zigfridas Račkovskis, kuris NT srityje dirba nuo Nepriklausomybės atkūrimo, subūrė darnų profesionalų kolektyvą ir jam sėkmingai vadovavo. 2016 m. vasarį įmonės vairą po ilgų bendrų pasitarimų ir svarstymų jis perdavė sūnui Viktorui Račkovskiui.

Dešinėje –  Viktoras Račkovskis

„Pereinamasis laikotarpis truko 1,5 metų. Per tą laiką su tėvu dalinomės idėjomis, jas kartu apsvarstydavome, beje, jis ir dabar mus konsultuoja. Pokyčių taip pat prireikė: patobulinome, sugriežtinome apskaitą ir analizę. Įmonės valdymas buvo išskaidytas į atskirus skyrius, kuriuos kuruoja ilgai dirbantys, patyrę darbuotojai. Manau, kad tai jiems yra puiki motyvacija. Mūsų įmonėje vyrauja demokratija, sprendimus priimame kartu, kiekvienas gali pareikšti savo nuomonę, į kurią bus atsižvelgta. Bet ir ką bedarydamas, stengiuosi perimti ir išsaugoti visas gerąsias įmonės savybes, vertybes, neįkainojamą Zigfrido Račkovskio patirtį ir išlaikyti jo aukštai pakeltą kartelę. Tai nėra lengva, nes turiu įrodyti ir savo vertę. Bet iššūkiai man patinka, esu ir sau išsikėlęs didelių tikslų“, – buvo atviras naujasis vadovas.

Etiškumas, kolegiškumas ir sveika konkurencija

Bendrovė CKNT yra viena iš Lietuvos Nekilnojamojo Turto Agentūrų Asociacijos (LNTAA) steigėjų ir šiuo metu vadovauja asociacijos Etikos komisijai. „Kaip LNTAA etikos komisijos pirmininkas, stengiuosi ugdyti moralines brokerių vertybes, labai svarbu, kad jie būtų etiški, ir ne tik su kolegomis, – sakė V. Račkovskis. – Mūsų darbe galioja auksinė taisyklė: mes atstovaujame klientui ir nesvarbu, kaip baigsis sandoris, kaip išsirutulios situacija, mūsų tikslas – patenkintas klientas. Brokerius jis turi matyti supratingus, lojalius, o ne dirbančius mechaniškai ar akivaizdžiai siekiančius tik pinigų. Naujai priimamus brokerius mokome dirbti pagal įmonės sistemą, laikantis jos vertybių, saugant įmonės prestižą.“

Jau ketvirtus metus „Centro kubas - Nekilnojamasis turtas“ džiaugiasi Kalėdomis kartu su būsimomis Lietuvos krepšinio žvaigždėmis „Minties“ gimnazijoje

O kad geriausia reklama yra „iš lūpų į lūpas“, CKNT jaučia – darbo ir objektų daugėja todėl, kad klientai įmonę rekomenduoja vieni kitiems.

Išugdytus gerus specialistus norisi išsaugoti, tačiau net ir pavilioti kitų įmonių, buvę UAB „Centro kubas – nekilnojamasis turtas“ darbuotojai netapo konkurentais – liko kolegomis. Išliko geri santykiai, dalinamasi patarimais, konsultacijomis. „Vidinė konkurencija įmonėje, žinoma, yra, bet ji sveika, išskaidrinta, pas mus vyksta nedideli konkursai, darbuotojas turi galimybių pats įrodyti esąs vertas geresnio užsakymo. Kadangi atlygis priklauso nuo rezultato, kiekvienas taip pat buria ir savo klientų ratą“, – demokratiškumo pavyzdžiais dalinosi CKNT direktorius.

Pasak specialisto, NT rinkoje labai didelę įtaką daro specifinė informacija apie rinkos tendencijas, situaciją, objektus. Individualios informacijos turėjimas labai stipriai gali paveikti objekto ar sklypo vertę. Tad dalintis ta informacija yra labai sveika. Žinoma, ne visada viskas yra garbinga ir skaidru, bet konkurencinę kovą bandoma valdyti jau pačioje LNTAA asociacijoje, kurios nariai yra visos didžiosios agentūros. Susitikimuose primenamas šios srities specialistų Etikos kodeksas, kurio nuostatuose pabrėžiama, kad brokeriai negali skleisti vieni apie kitus neteisingų žinių, negali vogti vieni iš kitų informacijos. Sąlygos garbingam kolegiškumui yra sukurtos: sureguliuota dalijimosi informacija programa, pagal kurią, jei vienas brokeris parduoda objektą, jį gali parduoti ir kiti brokeriai, o gautu atlygiu bus pasidalinta su pirmuoju. Žinoma, V. Račkovskis sutiko, kad yra ir tokių, kurie nepriklauso asociacijai ir kuriems etika nė motais. Tačiau NT sritis grįsta pasitikėjimu, todėl negarbingų brokerių mažėja, juos atsijoja rinka, eliminuoja patys klientai.

Darnus kolektyvas

Kai įmonė turi ilgametes tradicijas ir žmonių kaita yra labai nedidelė, kiekvienas naujas darbuotojas tampa tarsi šeimos nariu. Taip su juo ir elgiamasi: kalbama ne tik apie įmonės veiklą, bet ir apie jo šeimą, net padedama spręsti jo asmeninius reikalus. Tokiu būdu, pasak įmonės vadovo, užsitarnauji darbuotojo lojalumą, kuri gerą darbinę atmosferą. Be to, įmonėje kiekvienam darbuotojui yra kaupiamas pensijų fondas, kuris, išėjus iš darbo, bus perduotas valdyti jam pačiam.

O koks vadovas yra Viktoras Račkovskis? „Labai konkretus, aiškiai formuluoja tikslus, su kiekvienu darbuotoju kalbasi jo kalba ir susikalba, diskutuoja, stengiasi, kad kiekvienas žmogus prisidėtų prie įmonės veiklos, palaiko idėjas, nors jam ir pačiam jų pakanka. Svarbu, kad jos būtų vykdomos ir įgyvendinamos“, – taip savo vadovą apibūdino įmonės darbuotojai.

CKNT nepamiršta geranoriškumo – ne tik savo tiesioginėje veikloje ar kolektyve. Vienai vaikų namų auklėtinei nemokamai įvertino paveldėtą turtą, Lazdynų mokykloje krepšinio varžybų nugalėtojams kasmet įteikia tortą, taria gerą žodį. Stengiasi padaryti gal ir ne didelių, bet gerų darbų, kuriais nesigiria. Akivaizdu, kad pilietiškumas – viena iš UAB „Centro kubas – nekilnojamas turtas“ sėkmės algoritmo dalių.  

Reklama

„Centro kubas – Nekilnojamasis turtas“ (CKNT) nuotr.

Statybunaujienos.ltAsmenybės. Sėkmės istorijos

nuotrauka
2024-05-01 10:24
Balandžio 30 d. mirė Antanas Butkus (78 metų), inžinierius, ilgametis tuomet YIT KAUSTA (dabar – YIT LIETUVA) vadovas, buvęs Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas.
nuotrauka
2024-04-12 16:21
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) nariams buvo pristatyta knyga apie Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Garbės prezidentą Adakrą Vincentą Šeštakauską.
nuotrauka
2024-02-29 06:43,      papildyta 2024-03-06 10:15, papildyta nuotraukomis
Vasario 29 d. Julius Laiconas, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovų klubo prezidentas, šventė 80-ties metų jubiliejų.
nuotrauka
2023-11-22 09:48
Mirė Lietuvos statybininkų asociacijos Tarybos narys, buvęs AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas.
nuotrauka
2023-10-24 11:00
Sekmadienį, spalio 22-ąją, eidamas 78-uosius metus, mirė statybos inžinierius Algimantas Nekrašius.
nuotrauka
2023-10-06 07:27
Būsimiesiems specialistams, kai jie ima rinktis profesiją ar konkrečią mokymo įstaigą, svarbiausia, kad įgytų reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių palankiausioje aplinkoje, kad dar mokydamiesi užsitikrintų galimybę sėkmingai įsidarbinti ir siekti karjeros pasirinktoje srityje.
nuotrauka
2023-09-29 07:51
Karjerą pradėjęs kaip darbininkas, Valerijus Iziumovas jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius. Bendrovėje jis dirba keturiasdešimt antrus metus: tai jo pirmoji ir, kaip pats sako, tikriausiai ir paskutinė darbovietė.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės. Sėkmės istorijos