2025 m. liepos 12 d. šeštadienis, 23:39:17
Reklama  |  facebook

Visus reikalavimus atitinkantis A klasės pastato apšiltinimas: stogas

2017-05-25 09:58
Reikalavimai A klasės pastato stogo izoliaciniam sluoksniui yra dar didesni nei sienoms, todėl stogo storis gali padidėti iki 60 cm ar net daugiau. Tai iš esmės keičia viso pastato konstrukcijas, nes reikia ne tik sugalvoti, kaip tokį stogą įrengti, bet ir dėl storos stogo konstrukcijos apkrovos perskaičiuoti laikančiųjų sienų ir pamatų stiprius. Todėl tinkamą konstrukciją ir medžiagas reikia pasirinkti jau projektuojant tokį namą.
nuotrauka
Sprendimas namo kokybei užtikrinti. Bendrovės „Finnfoam“ iliustr.


Minimos įmonės
Finnfoam, UAB

Reikalavimai A klasės stogui yra tokie patys, kaip ir kitoms konstrukcijoms: pakankamas izoliacijos storis, efektyvi apšiltinimo medžiaga, sandari konstrukcija su minimizuotais šilumos tilteliais ir kt.

Namo stogo apšiltinimo planavimas turėtų prasidėti nuo stogo tipo pasirinkimo. Kiekvienas iš jų turi savų privalumų ir trūkumų.

Pagrindinės individualaus namo stogo apšiltinimo konstrukcijos: 

1. Šlaitinis stogas

Privalumai. Tradicinis estetinis vaizdas, platus medžiagų ir dangų pasirinkimas, galimybė įsirengti palėpės kambarius.

Trūkumai. Sudėtingas įrengimas, dideli šilumos nuostoliai per konstrukcijas (gegnes ir kt.), sudėtingas sandarumo užtikrinimas.

Nors šlaitinis stogas turi tradicinį estetinį vaizdą, kurį galima keisti renkantis iš plataus medžiagų ir spalvų pasirinkimo, bet tokį stogą gan sudėtinga ekonomiškai apšiltinti, nes gegnės sukuria šilumos tiltelius, todėl bendras izoliacijos storis turi didėti 25–35 proc.

2. Šlaitinis stogas, apšiltinant palėpės perdangą

Privalumai. Tradicinis estetinis vaizdas, platus medžiagų ir dangų pasirinkimas, ištisinis apšiltinimo sluoksnis be šilumos tiltelių.

Trūkumai. Šalta palėpė su apribotomis panaudojimo galimybėmis, nes naudojant minkštas apšiltinimo medžiagas palėpė tampa neeksploatuojama.

Tai populiarėjantis sprendimas, kuriuo išsprendžiamas pagrindinis šlaitinio stogo trūkumas – sudėtingas apšiltinimas tarp gegnių. Apšiltinimo sluoksnis įrengiamas ištisiniu sluoksniu, bet palėpės erdvė nepanaudojama gyvenamajai paskirčiai.

3. Plokščias stogas

Privalumai. Galimybė apšiltinti stogą be šilumos tiltelių (nėra gegnių, kertančių izoliacinę medžiagą). Platus izoliacinių medžiagų pasirinkimas (polistirolas, FF-PIR, vata ir t.t.). Greitas ir paprastas įrengimas. Galimybė įsirengti eksploatuojamą stogą.

Trūkumai. Prarandamas palėpės plotas, nekuriamas namo estetinis vaizdas. Mažesnis stogo dangos pasirinkimas. Reikalauja didesnės priežiūros.

Apšiltinimo požiūriu plokščias stogas yra pats geriausias pasirinkimas, nes galima greitai ir paprastai įrengti izoliacinį sluoksnį be šilumos tiltelių, bet netinka norintiems tradicinio stogo vaizdo.

Priklausomai nuo stogo konstrukcijos „Finnfoam“ jo apšiltinimui siūlo keturias skirtingas sistemas.

1. Šlaitinis stogas su izoliacija ant gegnių

Šlaitinio stogo šiltinimas, termoizoliaciją klojant ant gegnių, yra atvirkštinis įprastam, kadangi šiltinimo medžiaga yra dedama ant gegnių viršaus, o ne tarp gegnių. Toks šlaitinio stogo šiltinimo būdas yra efektyviausias, nes taip panaikinama šiluminių tiltelių problema, kuri atsiranda termoizoliaciją dedant tarp gegnių. Tokiam šiltinimui labai gerai tinka FF-PIR poliuretano plokštės, nes jos yra lengvos, bet atlaiko visas susidarančias apkrovas, pasižymi geromis šilumos izoliacijos savybėmis, atsparios vandens garams, paprastai montuojamos ir ilgaamžės.

Šlaitinį stogą šiltinant virš gegnių, pastarųjų aukštis parenkamas tik pagal konstrukcijos apkrovas (dažniausiai pasirenkamos 150 ar 200 mm aukščio), o ne tokios, kad tilptų reikalingas vatos sluoksnis – tarkime, A++ energinės klasės name gegnės ir vatos storis sudarytų 530 mm, o šiltinant su FF-PIR izoliacijos storis būtų tik 330 mm, gegnės aukštis – 150 mm. Svarbu ir tai, kad gegnės lieka vidinėje patalpų pusėje, todėl jos nebeturi sąlyčio su išorės oru, visada būna šiltos ir sausos.


Daugiau apie tai skaitykite čia.

2. Šlaitinis stogas su vata ir FF-PIR – užtikrinamas sandarumas iš vidaus

 

Lietuvoje gyvenamieji pastatai dažniausiai statomi su mansarda, todėl šilumos izoliacinis sluoksnis yra montuojamas tarp gegnių. Tokios konstrukcijos šiltinimui paprastai renkamasi mineralinė vata. Norint pasiekti A ir aukštesnę energinio efektyvumo klasę, turi būti užtikrinamas pastato sandarumas. Mineralinės šilumos izoliacinės medžiagos yra nesandarios, todėl reikalinga sudėtinga ir kruopštaus įrengimo reikalaujanti plėvelių sistema. Stogo konstrukcijos sandarumo užtikrinimui patariame naudoti poliuretano plokštes FF-PIR, padengtas aliuminio folijos danga. Aliuminio dangos paviršius pasižymi dideliu atsparumu vandens garams, todėl FF-PIR izoliacija veikia kaip garų barjeras.

Šlaitinį stogą apšiltinus mineraline vata ir iš vidinės patalpų pusės įrengus papildomą apšiltinimą FF-PIR plokštėmis, kurių sujungimai suklijuojami lipnia aliuminio folijos juostele, termoizoliacinis sluoksnis tampa vientisas ir sandarus, nebereikia įrenginėti sudėtingų plėvelių sistemų.

3. Plokščias stogas


Plokščią stogą apšiltinti lengviausia, nes nereikia spręsti dėl gegnių susidarančių šiluminių tiltelių problemos, galima įrengti ištisinį izoliacinį sluoksnį. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad šiltinamų stogų šilumos izoliacija ir kitos jų dalys turi būti apsaugotos nuo garinės drėgmės, išeinančios iš pastato į išorę, ir atmosferos drėgmės (lietaus, sniego ir kt.). Taip pat plokščiajam stogui būtina įrengti funkcionalią lietaus ir tirpstančio sniego vandens nuvedimo sistemą bei patikimą hidroizoliacinę stogo dangą.

Plokščio stogo šiltinimui siūlome rinktis poliuretano FF-PIR arba polistireninio putplasčio FF-EPS plokštes. Efektyvesnė šilumos izoliacija yra FF-PIR, kurios šilumos laidumo koeficientas yra 0,022 W/mK, todėl tokiam stogui reikės mažesnio izoliacijos storio.

FF-EPS yra ekonomiškas pasirinkimas plokštiems stogams (λ=0,031 W/mK), specialaus „užrakto" profilio pagalba įrengiamas vientisas kompaktiškas ir sandarus izoliacijos sluoksnis.

Dažniausiai įrengiant plokščiuosius stogus naudojamos ruloninės hidroizoliacinės stogo dangos ir membranos. Apšiltinus plokščią stogą FF-PIR ar FF-EPS plokštėmis ir norint įrengti prilydomą ruloninę dangą, reikėtų ant viršaus pakloti ploną mineralinės vatos sluoksnį, prie kurio būtų galima prilydyti hidroizoliacinę dangą.

Šiluminiai tilteliai plokščiajame stoge gali susidaryti ties stogo ir sienos sujungimu – parapetu, tačiau teisingai atlikus parapeto apšiltinimo darbus, naudojant efektyvias medžiagas FF-EPS arba FF-PIR, šiluminis tiltelis minimizuojamas.

4. Atvirkštinis stogas su „Finnfoam XPS“

Įrengiant eksploatuojamą stogą (terasą ar pan.) naudojama vadinamojo atvirkštinio stogo konstrukcija, kai izoliacinė medžiaga įrengiama virš hidroizoliacinio sluoksnio. Izoliacinė medžiaga nuolat patiria atmosferos poveikį: drėgmę, lietų, sniegą, šaltį ir t.t., todėl kaip apšiltinimo medžiaga tinka tik ekstruzinis polistirenas „Finnfoam XPS“. Jis atlaiko visas eksploatuojamo stogo apkrovas, yra lengvas ir išlaiko geras šilumos izoliavimo savybes visu pastato tarnavimo laikotarpiu.

1. „Finnfoam DRAIN“ plokštė (su grioveliais)

2. „Finnfoam FL“ plokštės, 2 sluoksniai

3. Gelžbetoninė perdangos plokštė

4. Hidroizoliacija

5. Skiriamasis sluoksnis (geotekstilė)

6. Armuotas betonas

7. Asfalto danga

 Daugiau apie atvirkštinio stogo apšiltinimą (instrukcijos, brėžiniai ir t.t.) spauskite čia.

Apie pamatų ir sienų apšiltinimą A klasės name galite pasiskaityti spauskite čia

Taip pat skaitykite:

>>>A klasės namo apšiltinimas: pamatai ir grindys ant grunto

>>>Šlaitinio stogo šiltinimas: sprendimas, nulemsiantis namo kokybę

>>>Visus reikalavimus atitinkantis A klasės pastato apšiltinimas: sienos

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-07-11 06:44
Europos Komisijai pradėjus viešąsias konsultacijas dėl karinio mobilumo paketo, Lietuva aktyviai sieks daugiau Europos Sąjungos (ES) investicijų strateginiams projektams, gerinantiems Baltijos šalių regiono susisiekimą ir karinio mobilumo jungtis su Europa.
nuotrauka
2025-07-10 12:42
Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pardavė 218 būstų ir komercinių patalpų Vilniuje ir Kaune. Šis skaičius beveik pasiekė visų 2024-ųjų metų rezultatą, kai buvo parduoti 239 objektai, ir gerokai viršija visų 2023 metų pardavimus, k...
nuotrauka
2025-07-09 06:55
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) sprendimas nutraukti narystę Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) sulaukė viešo dėmesio. Liepos 3 d. LSA paskelbė apie išėjimą iš organizacijos, su kuria ją siejo net 35 metų partnerystė. Po šio žingsnio abi pusės pateikė savo vertinimus – LSA akcentavo...
nuotrauka
2025-07-08 09:02
Dar prieš porą metų Kauno tarpukario architektūrai patekus į UNESCO paveldo sąrašą daugelio kauniečių ir miesto svečių akys atsigręžė į jų kasdien praeinamus istorinius pastatus. Visgi, nors kultūrinio paveldo požiūriu tokie pastatai yra vertybė, energetiškai jie gali būti vieni nuostolingiausių.
nuotrauka
2025-07-08 07:34
Pasibaigus Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuotiems Metų renovacijos projekto rinkimams, paaiškėjo, kad vienas iš trijų daugiausiai visuomenės balsų surinkusių projektų – penkiaaukštis daugiabutis Marijampolėje. Pastatą atnaujino generalinis rangovas UAB „Coner“, o jo transformacija...
nuotrauka
2025-07-07 08:17
Naujamiestis – vienas iš greičiausiai augančių sostinės rajonų ir strateginė Vilniaus teritorija, kur sprendimai dėl plėtros šiandien gali nulemti ne tik šio rajono, bet ir miesto gyvybingumo ateitį, sako NT ir verslo ekspertai. Sparčiai besikeičiantis buvęs pramoninis rajonas vis dar neturi aiškaus...
nuotrauka
2025-07-03 20:05
Skiriasi šalies statybų sektoriaus įmones vienijančios Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) keliai – LSA taryba liepos 3 d. priėmė sprendimą išstoti iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos.
nuotrauka
2025-07-03 15:36
Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57, duris atvėrė atnaujintas Turto banko administracinis pastatas, kuriame patogesnėmis darbo sąlygomis jau džiaugiasi 6 valstybės įstaigos. Atlikti darbai leido reikšmingai pagerinti pastato energinį naudingumą nuo F iki A klasės. Teigiami pokyčiai leidžia energijos sąn...
nuotrauka
2025-07-03 09:52
2024-ieji Elinta Charge komandai tapo kryptingo virsmo metais. Reaguodama į rinkos pokyčius ir augančius klientų lūkesčius, įmonė perorientavo pardavimų strategiją, sustiprino fokusą į B2B segmentus ir performavo komandą. Šie sprendimai tapo pagrindu investicijoms į produktų kokybę, sertifikavimą, n...
nuotrauka
2025-07-02 13:13
Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) pasirašė 19-ąją stambaus investicinio projekto sutartį su bendrove „Pentasweet“, kuri Vilniuje plėtos gamybos projektą, paremtą pažangiomis biosintezės technologijomis. Įgyvendinant projektą planuojama investuoti 44 mln. eurų.
nuotrauka
2025-07-02 12:07
Vilniaus oro uostas tęsia keleiviams skirtų erdvių modernizavimo darbus – senosiose išvykimo erdvėse prasidėjo pertvarkos. Nuo keleivių atitvertose patalpose vyksta pasiruošimo rekonstrukcijai etapas. Planuojama, kad po maždaug pusantrų metų senoji erdvė pasikeis neatpažįstamai – terminalas taps ne ...
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-02 09:55
2025 m. pirmąjį pusmetį Vilniaus pirminė būsto rinka demonstravo įspūdingą atsigavimą – pardavimų apimtys išaugo daugiau nei dvigubai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Aktyvumas fiksuotas ne tik sostinėje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje. Rinkos dalyvės „EIKA Development“, „Citus“ ir „Realco“ v...
nuotrauka
2025-07-02 07:31
Jei esate architektas ar interjero dizaineris ir jaučiate, kad technologijos sparčiai keičia jūsų profesiją, greičiausiai esate susidūrę su klausimu: kaip suspėti su pokyčiais ir tuo pačiu dirbti efektyviau? Šiandien mokymai – tai ne tik naujų mygtukų pažinimas, bet visos darbo kultūros atnaujinimas...
nuotrauka
2025-07-01 16:19
KTU Studentų miestelis sparčiai modernėja – vykdomi atnaujinimo darbai atspindi universiteto siekį kurti tvarią, inovatyvią ir bendruomenei draugišką aplinką. Nuo žaliųjų erdvių ir sporto infrastruktūros iki apšvietimo – visi šie pokyčiai yra nuoseklūs žingsniai link šiuolaikiško, tarptautinius stan...
nuotrauka
2025-06-30 14:15
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) iniciatyva nuo š. m. rugpjūčio 1 d. bus įsteigiama smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) ombudsmeno pareigybė. Ji skirta nagrinėti SVV subjektų skundus. Tam šiandien pritarė Seimas.
nuotrauka
2025-06-30 09:31
Šiemet prekės ženklą atnaujinusi „PST Group" tęsia strateginius pokyčius: įmonėje įsteigtas Tvarumo skyrius ir paskirtas pirmasis tvarumo vadovas. Anot pranešime cituojamo bendrovės vadovo Tomo Stuko, šis struktūrinis sprendimas atspindi įmonės siekį sistemingai į kasdieninę veiklą integruoti tvarum...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 07:29
Architektų ir interjero dizainerių darbe technologijos vis dažniau tampa nebe pagalbinėmis, o pagrindinėmis darbo priemonėmis. Jos keičia ne tik projektavimo eigą, bet ir pačią profesinę tapatybę. Duomenų analizė, dirbtinio intelekto (DI) įrankiai, CLOUD sprendimai, generatyvinio dizaino algoritmai ...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas