2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 22:46
Reklama  |  facebook

YIT LIETUVA artėja prie pėsčiųjų ir dviračių tako Kuršių nerijoje rekonstrukcijos finišo, kuris numatytas šią vasarą

2023-06-30 12:07
Tvariai po Kuršių neriją keliaujantiems gyventojams – geros žinios: šių metų vasarį pradėta pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida kapitalinė rekonstrukcija artėja link finišo tiesiosios. Remontą vykdančiai tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovei „YIT Lietuva“ liko tik baigiamieji projekto asfaltavimo bei apdailos darbai.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Dar šią vasarą daugybę metų apleistas Neringos pėsčiųjų ir dviračių takas pajūrio svečius pasitiks iš esmės atsinaujinęs, dar platesnis, saugesnis ir komfortiškesnis. Tačiau šis ilgai lauktas pokytis turėtų ne tik labiau paskatinti kelionėms po Kuršių neriją rinktis alternatyvų transportą. Po rekonstrukcijos taku, prireikus gesinti miškus, galės judėti ir ugniagesiai.

Kapitalinius pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida rekonstrukcijos darbus bendrovė pagal praėjusiais metais pasirašytas dvi sutartis vykdo dviejuose ruožuose – nuo 2,104 iki 2,956 km ir nuo 2,956 iki 15,567 km. Iki remonto jų plotis siekė vos 1,5–2 metrus.

YIT LIETUVA

Tuo metu taką dengiančio asfaltbetonio būklė buvo išties prasta. Joje žiojėjo duobės, plyšiai. Vietomis danga buvo ištrupėjusi, o šalia abiejų šių ruožų pusių gausiai augo medžiai bei krūmai, kurių šakos trukdė pėsčiųjų ir dviratininkų eismui. Todėl takas jau seniai nebeatitiko net minimalių jam keliamų normatyvinių reikalavimų.

Tačiau, atliekant remontą, situacija keičiama iš esmės. Rekonstruojamų ruožų sprendiniai parenkami taip, kad būtų išsaugota kuo daugiau nacionalinio parko esamų želdinių, medžių. Taip pat atliekami visi tako asfaltavimo, sankasos formavimo darbai. Vykdydamas rekonstrukciją, rangovas taipogi įrengia šalia remontuojamų ruožų esančių medžių šaknų apsaugas. Kartu taką padengia skaldos pagrindu, abiejose jo pusėse stato bortus iš betoninių ir granitinių kelio bortelių.

Šių darbų rezultatas – iki 3,5 metrų išplatinami rekonstruoti ruožai. Šalia jų taip pat bus įrengtos keturios poilsio aikštelės su suoliukais ir dviračių stovais. O jei kruopščiai saugomoje teritorijoje įvyktų nelaimė bei prireiktų gesinti mišką, taku dabar gali judėti ugniagesių transportas ir greičiau bei lengviau suvaldyti gaisrus.

YIT LIETUVA

„Kuršių nerija yra unikalus Lietuvos gamtos turtas, kurį privalome visapusiškai puoselėti. Tačiau po išties vaizdingą jo kraštovaizdį vedantis pėsčiųjų ir dviračių takas ilgai buvo tarsi pamirštas – apleistas, nesaugus, nepatogus. Visgi šiandien situacija keičiasi. Vykdant rekonstrukciją, takas daromas platesnis, saugesnis, komfortiškesnis. Taigi tikime, kad juo keliaujančių dviračiais ar kitomis aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis tik padaugės. Tai padidins visos Kuršių nerijos patrauklumą ir tvarumą. Todėl džiaugiamės, jog šį visos šalies susisiekimo infrastruktūrai svarbų projektą vykdome greitai bei sėkmingai. O kartu sklandžiai valdome logistinius iššūkius, susijusius su keltų eismu, ir tikimės, kad oras bus palankus darbus atlikti kaip suplanuota“, – bendrovės „YIT Lietuva“ pranešime cituojamas vadovas Kęstutis Vanagas.

Paklaustas, kokie didžiausi iššūkiai lydi projektą, jis pažymi – rimtas išbandymas yra tilpti tako darbų zonoje. Mat joje privažiavimai siauri, o sunkiasvorių transporto priemonių patekimas ir statybinių medžiagų pristatymas vykdomas keltais. Todėl pastarųjų reisai vyksta atskiru tvarkaraščiu, siekiant nesudaryti spūsčių bei milžiniškų eilių gyventojams bei pajūrio svečiams.

Tačiau tako rekonstrukciją prireikia derinti ne tik su Smiltynės perkėla. Kadangi remontas vykdomas nacionaliniame parke, bendrovės komanda nuolatos privalo bendradarbiauti su Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcijos ir Valstybinės miškų urėdijos atstovais.

Jie kruopščiai prižiūri bei tikrina rangovo technikos judėjimą, medžiagų sandėliavimo vietas, aikštelių įrengimą, gamtos apsaugą, statybvietes. Tvarka tam buvo numatyta iš anksto ir jos laikytis bendrovė privalo itin griežtai.

Šių tako generalinės rekonstrukcijos darbų vertė – 5,8 mln. eurų su PVM. Baigus juos, numatyta rekonstruoti atkarpas nuo Juodkrantės iki Pervalkos, kurios šiuo metu yra projektuojamos. Rangos darbų konkursą planuojama skelbti netrukus, o vykdyti remontą – 2024-aisiais.

Registrų centro duomenimis, pirmasis šio tako ruožas nuo Pervalkos gyvenvietės iki Pervalkos paplūdimio įrengtas dar 1978-aisiais. Vėliau atskiri jo ruožai buvo tiesiami skirtingu laiku. Šiuo metu bendras tako Smiltynė–Nida ilgis yra apie 50 km. Didžioji jo dalis, beveik 36 km nuo Smiltynės iki Preilos, nuo 2019-ųjų priklauso AB Lietuvos automobilių kelių direkcijai, likusi dalis – Neringos savivaldybei.

Šiuo metu „YIT Lietuva“ taip pat rekonstruoja rajoninius kelius Didieji Baušiai-Akmenynė-Turgeliai, Kretingalė-Plikiai-Smilgynai, Pirčiupiai-Jašiūnai, vykdo valstybinės reikšmės rajoninio kelio Molėtai-Pabradė bei Meldikviršiai-Sartininkai-Žemaičių Naumiestis pietvakarinėje Lietuvos dalyje ir krašto kelio Trakai-Rūdiškės-Pivašiūnai-Alytus ruožų kapitalinio remonto darbus, vykdo Klemiškės g. Klaipėdoje rekonstrukciją, įrenginėja skirtingų lygių geležinkelio bei automobilių sankirtą Lentvaris-Vievis, įgyvendina specializuotas eismo saugumo priemones Vilniaus mieste, planuoja kelio Kunigiškiai-Palanga remonto darbus.  

YIT LIETUVA nuotr.

Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 09:54
Civiliams, kariuomenei bei teisėsaugai šovinius gaminanti valstybės valdoma įmonė Giraitės ginkluotės gamykla (GGG) praėjusių metų pardavimo pajamas augino 47 proc. – iki 22,4 mln. Eur, grynąjį pelną – 45 proc. ir uždirbo beveik 3,4 mln. Eur. Nepamirštas ir tvarumas: gamykloje ruošiamasi netrukus įr...
nuotrauka
2024-05-16 11:08
Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo 70,9 iki 80,5 km kapitalinį remontą „Via Lietuva“ užsakymu pradeda tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. A...
nuotrauka
2024-05-15 12:35
Nors vėjo energija yra vienas sparčiausiai augančių energijos šaltinių pasaulyje, vėjo turbinų sparnų atliekos tampa itin opia problema. Tai neleidžia šios energijos rūšies laikyti visiškai draugiška aplinkai. Spręsdami šį iššūkį, Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos energetikos instit...
nuotrauka
2024-05-15 07:53
Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai Vilniuje išbandė inovatyvų vamzdynų valymo ledu metodą (angl. Ice Pigging), kuris gali tapti efektyvia ir inovatyvia alternatyva šiuo metu naudojamoms priemonėms. Bandymų metu siekta įvertinti galimybes pasaulyje populiarėja...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 07:34
Praėjusį mėnesį gaminančių vartotojų skaičiui Lietuvoje perkopus 100 tūkst. ribą, gyventojų susidomėjimas savarankiška elektros energijos gamyba iš saulės toliau auga. Pasak rinkos ekspertų, nors daugiausia vartotojų – 64 tūkst. – elektrą gamina ant namų stogų įrengtose saulės elektrinėse, sparčiai ...
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...
nuotrauka
2024-05-07 09:45
Vilniečiams ir miesto svečiams jau atverta dar viena rekonstruota kairės Neries krantinės atkarpa nuo Šilo tilto iki brolių Vileišių skvero. Ši beveik 2 km atkarpa tapo patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams, keliaujantiems iš Antakalnio į centrinę miesto dalį.
nuotrauka
2024-05-06 11:15
Tarptautinė žaliosios energijos įmonė „Ignitis renewables“ gabena dideles vėjo elektrinių dalis iš Klaipėdos uosto į Kelmės rajoną, kur vysto didžiausią sausumos vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse. Vėjo elektrinės iškils per šiuos metus, o elektros energiją pradės generuoti 2025 metais.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 12:54
Danijos atsinaujinančios energetikos įmonė „Nordic Solar“ kartu su šalies energetikos sektoriaus lyderiais ir Danijos ambasada Molėtų rajone atidarė didžiausią Lietuvoje saulės energijos parką.
nuotrauka
2024-05-02 10:11
Savivaldybė pasirašė sutartį dėl Paryžiaus Komunos gatvės atnaujinimo, tad artėjant vasarai čia jau startuos kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-26 09:59
Nuo gegužės 1 d. dešimtyje populiariausių „Ignitis ON" elektromobilių įkrovimo vietų Vilniuje bus galima tikėtis įsikrauti elektromobilį dar greičiau ir patogiau. Tokia galimybė atsiras, nes bendrovės „Ignitis" valdomo didžiausio elektromobilių greitojo įkrovimo tinklas Lietuvoje „Ignitis ON" pradės...
nuotrauka
2024-04-25 08:04
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ tęsia strategiškai svarbių projektų įgyvendinimą. Jau birželio pradžioje, bus pradėti įgyvendinti Jonavos aplinkkelio statybų I etapo ir kelio Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys rekonstravimo rangos darbai. Jonavos aplinkkelis papildys magistralinį kelią Kaunas-Zarasai...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra