2024 birželio 18 d. antradienis, 0:12
Reklama  |  facebook

„Žalvaris“ išvalė gaisravietės teritoriją, įpusėjo sandėlių ardymo darbus

2022-08-29 20:08
Bendrovė „Žalvaris“ baigė Kauno skyriaus, kuriame praėjusio ketvirtadienio vakarą įsiplieskė gaisras, teritorijos valymo darbus. Draudikams leidus, jau išardytos ir sudegusio nepavojingųjų atliekų sandėlio konstrukcijos, išvežamos atliekos. Pirmadienį popiet, sulaukus specialiosios technikos, pradėtas ardyti ir antrasis – pavojingųjų medžiagų – sandėlis.
nuotrauka
Įmonės „Žalvaris“ nuotr.


Minimos įmonės
Žalvaris, UAB
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM,
AAA (Aplinkos apsaugos agentūra),
„Šiandien turime du pagrindinius prioritetus. Pirmasis jų – talkinti institucijoms atliekant tyrimą, kad būtų nustatytos gaisro priežastys ir aplinkybės, įvertintas incidento poveikis aplinkai. Antrasis – operatyviai ir tinkamai pašalinti gaisro padarinius, kad galėtume imtis naujų, aukštesnio saugumo lygmens sandėlių statybos darbų“, – įmonės „Žalvaris“ pranešime cituojamas direktorius Vitoldas Sapožnikovas.

Bendrovė per tris dienas nuo gaisro sutvarkė 2,6 ha dydžio teritoriją, pašalino nuolaužas, iš šulinių išsiurbė ir išvalė gaisro gesinimo metu susidariusias užterštas nuotekas. Prižiūrint aplinkosaugininkams, buvo išvežta dalis teritorijoje buvusių atliekų, daugiausia – metalo atliekos, pabėgiai, filtrinė medžiaga. Aplinkosaugininkai fiksuoja išvežamų atliekų kiekius.

Po draudimo ekspertų vizito gaisravietėje, suteiktas leidimas bendrovei išardyti ir gaisro paveiktų dviejų sandėlių konstrukcijas.

GAISRAS ŽALVARYJE„Šiandien baigėme montuoti visiškai sudegusį 2500 kv. metrų ploto nepavojingųjų antrinių atliekų sandėlį bei išvežame atliekas. Taip pat pradėjome antrojo, 1200 kv. metrų ploto pavojingųjų atliekų sandėlio ardymo darbus. Šiame sandėlyje buvo stipriai pažeistas stogas, tokia jo būklė kėlė pavojų, tad kol kas nebuvo galimybės patekti į pastato vidų, įvertinti čia esančių atliekų likučius ir būklę. Šiandien, gavę Lietuvos automobilių kelių direkcijos leidimą, atsigabenome specialią didelių gabaritų techniką, kuri nuo popietės pradėjo ardyti šio antrojo sandėlio konstrukcijas. Iki dabar esame demontavę apie trečdalį pastato“, – sako V. Sapožnikovas.

Sandėlio konstrukcijos ardomos, kaip praneša įmonė, suderinus ir dalyvaujant Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnams. Dėl darbuotojų, gyventojų ir aplinkos saugumo, ant konstrukcijų nuolat pilamas vanduo, kad nekiltų dulkių ir būtų išvengta papildomos taršos. Išardžius konstrukcijas, kartu su aplinkosaugininkais bus įvertinta po gaisro sandėlyje likusių sudegusių pavojingųjų atliekų būklė, jų kiekiai ir parinktas tinkamiausias jų sutvarkymo planas.

„Abiejų šių nugriautų pastatų vietoje ateityje iškils nauji, modernūs ir dar aukštesnio nei reikalaujama saugumo lygio sandėliai su automatinio gesinimo sistemomis“, – teigia V. Sapožnikovas.

Per savaitgalį „Žalvaris“ taip pat parengė ir su Aplinkos apsaugos agentūra derina tolimesnį gaisro padarinių likvidavimo planą, apie vykdomus veiksmus informuoja atsakingas institucijas, jų vadovus, teikia informaciją gretimai esančioms Kauno miesto ir rajono seniūnijoms. Gyventojų klausimams ir pasiteiravimams bendrovė sukūrė specialią komunikacijos el. paštu liniją – gyventojams@zalvaris.lt. Antradienį „Žalvaris“ direktorius lankysis Seimo Aplinkos apsaugos komitete, kur pristatys kilusio gaisro situaciją bei tolimesnius padarinių šalinimo veiksmus.

„Noriu patikinti, kad „Žalvaris“ yra ir toliau bus atviras ir bendradarbiauja su institucijomis, tarnybomis, tyrėjais, teikia ir teiks visą reikalingą informaciją. Siekiame, kad incidento priežastys ir aplinkybės būtų skaidriai ištirtos, jo padariniai – operatyviai ir tinkamai likviduoti, o žala aplinkai – teisingai įvertina“, – bendrovės skaidrumo įsipareigojimą dar sykį pabrėžė V. Sapožnikovas.

Jis taip pat atsiprašė visų kauniečių, kurie dėl kilusio gaisro patyrė poveikį, grėsmę ar nepatogumų.

„Apgailestaujame, kad šis įvykis, nepaisant mūsų taikomų saugumo priemonių, apskritai įvyko. Tai – didelis psichologinis sukrėtimas ir mūsų įmonei, kurioje darbo ir aplinkos saugumą laikome prioritetu, turime kasmet audituojamus ISO veiklos standartus, diegiame tvarumo standartus pagal JT Darnaus vystymosi tikslus. Vertiname, kokių papildomų priemonių galime imtis, kad tokia nelaimė nepasikartotų ateityje“, – sakė „Žalvaris“ direktorius.

Gaisras bendrovės „Žalvaris“ Kauno skyriuje kilo praėjusio ketvirtadienio vakarą. Dėl kol kas nenustatytų priežasčių užsiliepsnojo nepavojingosios antrinės popieriaus ir plėvelės atliekos, tačiau ugnis išplito ir į greta buvusį pastatą. Apytiksliais bendrovės skaičiavimais, gaisro metu sudegė apie 135 tonos popieriaus ir 250 tonų plastiko – šios atliekos antrinių žaliavų rinkoje gali būti vertos apie 160 tūkst. eurų. Visus gaisro padarytus nuostolius bendrovė dar vertina, bendradarbiauja su draudikais. Gaisro priežastį ir poveikio aplinkai mastą turi padėti nustatyti institucijų pradėtas tyrimas.

Nepaisant įvykusio incidento įmonės veikla yra tęsiama, bendrovė vykdo prisiimtus įsipareigojimus klientams. Laikinai, dėl nelaimės padarinių šalinimo Kauno regiono klientų aptarnavimą užtikrina kiti bendrovės padaliniai Lietuvoje. Bendrovės darbuotojų darbas Kauno skyriuje organizuojamas atsižvelgiant į Valstybinės darbo inspekcijos rekomendacijas ir reikalavimus.

„Žalvaris“ yra viena didžiausių ir ilgiausiai veikiančių pramonės atliekų tvarkymo įmonių Lietuvoje ir lyderiaujanti šio sektoriaus bendrovė Baltijos šalyse. Bendrovei priklauso 10 atliekų surinkimo ir tvarkymo padalinių, įmonė aptarnauja daugiau nei 4 000 klientų visoje šalyje. „Žalvaryje“ dirba 150 darbuotojų, iš kurių 60 – įvairių sričių specialistai, įskaitant 11 darbuotojų, teikiančių aplinkosauginės dokumentacijos rengimo, audito, atliekų apskaitos bei konsultavimo paslaugas. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-06-17 14:34
Kauno apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl turto pasisavinimo ir iššvaistymo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo pripažintas anksčiau už analogiškas nusikalstamas veikas nė karto neteistas kaunietis. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po bankroto administratoriaus k...
nuotrauka
2024-06-17 13:37
Nespėjusiems pasinaudoti parama, atsisakant SND balionų daugiabučiuose namuose, geros žinios. Pakeitus teisės aktus, atnaujintas paraiškų priėmimas – daugiabučių namų atstovai kviečiami teikti paraiškas iki birželio 28 d.
nuotrauka
2024-06-17 13:35
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja apie atvertą naują rizikos kriterijų VMI kliento profilyje. Verslas nuo šiandien gali matyti, ar įmonė deklaruoja nuostolius.
nuotrauka
2024-06-17 13:16
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) informuoja apie LR viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) ir LR pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (toliau – PĮ) pakeitimus. Atkreiptinas dėmesys, kad VPĮ pakeitimai įsigalios, kai įstatymą...
nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:03
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 10:29
Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių. Pernai nauja poilsio ir laisvalaikio zona buvo įrengta Giruliuose, o šiemet panašūs darbai jau startuoja Paupių gyvenamajame rajone. Čia, panašiai kaip ir Giruliuose, bus įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, kurioje bus galima...
nuotrauka
2024-06-14 10:24
Daugiabučių renovacijos projektus administruojanti Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą" kartu su „Vakarų medienos grupės" technologais sostinės gyventojams pristatė naujieną Lietuvoje – skydinę renovaciją.
nuotrauka
2024-06-13 15:41
Praėjusiais metais Europos Sąjungoje (ES) pristatyta įmonių Tvarumo ataskaitų teikimo direktyva (angl. CSRD) netrukus įsigalios ir Lietuvoje, ją perkeliant į šalies nacionalinę teisę iki šių metų liepos – pakeitimai jau aktyviai svarstomi Seime. Įsigaliojus direktyvos nuostatoms, verslas bus įpareig...
nuotrauka
2024-06-13 13:30
Seimas pritarė Finansų ministerijos ir Lietuvos banko siūlymams, įpareigojantiems kredito įstaigas užtikrinti kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) paskolos gavėjui realią galimybę pasirinkti palūkanų rūšį. Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, šis įsigaliojęs sprendimas suteiks realią naudą neki...
nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-13 10:42
Nuo liepos 1 d. griežtėja bausmės už nelegaliai įdarbintus darbuotojus. Darbdaviams, su darbuotojais nesudariusiems darbo sutarties ar nepranešusiems „Sodrai“ mažiausiai prieš vieną darbo dieną iki darbo pradžios apie darbuotojo priėmimą į darbą, net kelis kartus didės finansinės baudos, o nelegalia...
nuotrauka
2024-06-13 09:22
Siekiant apsaugoti elektros energetikos sistemą nuo išorinių grėsmių bei užtikrinti jos patikimą veikimą ir darbo veikimą nenumatytais atvejais, Energetikos ministerija siūlo uždrausti Kinijos gamintojų valdymo sistemų, naudojančių programinę įrangą ar debesijos paslaugas, naudojimą didesnių nei 100...
nuotrauka
2024-06-13 09:21
Trys fiziniai ir vienas juridinis asmuo sulaukė kaltinimų dėl 16 nusikalstamų veikų, tarp kurių – galimas sukčiavimas stambiu mastu, lėšų pasisavinimas, apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas, didelės vertės svetimo turto iššvaistymas, mokesčių vengimas teikiant neteisingus duomenis apie pajamas...
nuotrauka
2024-06-13 09:08
Lietuvos sostinė, palyginti su kitais miestais, išsiskiria keliais specifiniais bruožais. Vilnius traukia įvairių sričių kvalifikuotus darbuotojus, čia yra daugiausiai dirbančių užsieniečių. Taip pat – didžiausias šalyje dirbančių gyventojų mobilumas. Ambicingiems kvalifikuotiems specialistams karje...
nuotrauka
2024-06-13 08:21
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė arti 11 tūkst. gyventojų paraiškų. Toks kiekis gaminančių vartotojų generuos kiek daugiau nei 90 ...
nuotrauka
2024-06-12 15:43
Klaipėdos senamiestyje apleistų teritorijų liks mažiau – sklype šalia Klaipėdos parodų rūmų, Tomo g. 2A, 2B, 6, iškart po vasaros sezono numatoma pradėti statybos darbus. Prieš kiek daugiau nei du mėnesius savivaldybė išdavė statybos leidimą šioje vietoje statyti viešbutį su komercinėmis patalpomis....
nuotrauka
2024-06-12 13:42
Prekybos ir pramogų centras „Ozas“ laikydamasis aplinkosauginių įsipareigojimų žengė dar vieną žingsnį didesnio tvarumo link ir ant savo pastato stogo įsirengė 480 kW galios saulės elektrinę. Planuojama, kad ji sugeneruos beveik dešimtadalį pastate sunaudojamos elektros energijos. Be to, ant prekybo...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos