2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 7:54
Reklama  |  facebook

„Žalvaris“ išvalė gaisravietės teritoriją, įpusėjo sandėlių ardymo darbus

2022-08-29 20:08
Bendrovė „Žalvaris“ baigė Kauno skyriaus, kuriame praėjusio ketvirtadienio vakarą įsiplieskė gaisras, teritorijos valymo darbus. Draudikams leidus, jau išardytos ir sudegusio nepavojingųjų atliekų sandėlio konstrukcijos, išvežamos atliekos. Pirmadienį popiet, sulaukus specialiosios technikos, pradėtas ardyti ir antrasis – pavojingųjų medžiagų – sandėlis.
nuotrauka
Įmonės „Žalvaris“ nuotr.


Minimos įmonės
Žalvaris, UAB
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM,
AAA (Aplinkos apsaugos agentūra),
„Šiandien turime du pagrindinius prioritetus. Pirmasis jų – talkinti institucijoms atliekant tyrimą, kad būtų nustatytos gaisro priežastys ir aplinkybės, įvertintas incidento poveikis aplinkai. Antrasis – operatyviai ir tinkamai pašalinti gaisro padarinius, kad galėtume imtis naujų, aukštesnio saugumo lygmens sandėlių statybos darbų“, – įmonės „Žalvaris“ pranešime cituojamas direktorius Vitoldas Sapožnikovas.

Bendrovė per tris dienas nuo gaisro sutvarkė 2,6 ha dydžio teritoriją, pašalino nuolaužas, iš šulinių išsiurbė ir išvalė gaisro gesinimo metu susidariusias užterštas nuotekas. Prižiūrint aplinkosaugininkams, buvo išvežta dalis teritorijoje buvusių atliekų, daugiausia – metalo atliekos, pabėgiai, filtrinė medžiaga. Aplinkosaugininkai fiksuoja išvežamų atliekų kiekius.

Po draudimo ekspertų vizito gaisravietėje, suteiktas leidimas bendrovei išardyti ir gaisro paveiktų dviejų sandėlių konstrukcijas.

GAISRAS ŽALVARYJE„Šiandien baigėme montuoti visiškai sudegusį 2500 kv. metrų ploto nepavojingųjų antrinių atliekų sandėlį bei išvežame atliekas. Taip pat pradėjome antrojo, 1200 kv. metrų ploto pavojingųjų atliekų sandėlio ardymo darbus. Šiame sandėlyje buvo stipriai pažeistas stogas, tokia jo būklė kėlė pavojų, tad kol kas nebuvo galimybės patekti į pastato vidų, įvertinti čia esančių atliekų likučius ir būklę. Šiandien, gavę Lietuvos automobilių kelių direkcijos leidimą, atsigabenome specialią didelių gabaritų techniką, kuri nuo popietės pradėjo ardyti šio antrojo sandėlio konstrukcijas. Iki dabar esame demontavę apie trečdalį pastato“, – sako V. Sapožnikovas.

Sandėlio konstrukcijos ardomos, kaip praneša įmonė, suderinus ir dalyvaujant Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnams. Dėl darbuotojų, gyventojų ir aplinkos saugumo, ant konstrukcijų nuolat pilamas vanduo, kad nekiltų dulkių ir būtų išvengta papildomos taršos. Išardžius konstrukcijas, kartu su aplinkosaugininkais bus įvertinta po gaisro sandėlyje likusių sudegusių pavojingųjų atliekų būklė, jų kiekiai ir parinktas tinkamiausias jų sutvarkymo planas.

„Abiejų šių nugriautų pastatų vietoje ateityje iškils nauji, modernūs ir dar aukštesnio nei reikalaujama saugumo lygio sandėliai su automatinio gesinimo sistemomis“, – teigia V. Sapožnikovas.

Per savaitgalį „Žalvaris“ taip pat parengė ir su Aplinkos apsaugos agentūra derina tolimesnį gaisro padarinių likvidavimo planą, apie vykdomus veiksmus informuoja atsakingas institucijas, jų vadovus, teikia informaciją gretimai esančioms Kauno miesto ir rajono seniūnijoms. Gyventojų klausimams ir pasiteiravimams bendrovė sukūrė specialią komunikacijos el. paštu liniją – gyventojams@zalvaris.lt. Antradienį „Žalvaris“ direktorius lankysis Seimo Aplinkos apsaugos komitete, kur pristatys kilusio gaisro situaciją bei tolimesnius padarinių šalinimo veiksmus.

„Noriu patikinti, kad „Žalvaris“ yra ir toliau bus atviras ir bendradarbiauja su institucijomis, tarnybomis, tyrėjais, teikia ir teiks visą reikalingą informaciją. Siekiame, kad incidento priežastys ir aplinkybės būtų skaidriai ištirtos, jo padariniai – operatyviai ir tinkamai likviduoti, o žala aplinkai – teisingai įvertina“, – bendrovės skaidrumo įsipareigojimą dar sykį pabrėžė V. Sapožnikovas.

Jis taip pat atsiprašė visų kauniečių, kurie dėl kilusio gaisro patyrė poveikį, grėsmę ar nepatogumų.

„Apgailestaujame, kad šis įvykis, nepaisant mūsų taikomų saugumo priemonių, apskritai įvyko. Tai – didelis psichologinis sukrėtimas ir mūsų įmonei, kurioje darbo ir aplinkos saugumą laikome prioritetu, turime kasmet audituojamus ISO veiklos standartus, diegiame tvarumo standartus pagal JT Darnaus vystymosi tikslus. Vertiname, kokių papildomų priemonių galime imtis, kad tokia nelaimė nepasikartotų ateityje“, – sakė „Žalvaris“ direktorius.

Gaisras bendrovės „Žalvaris“ Kauno skyriuje kilo praėjusio ketvirtadienio vakarą. Dėl kol kas nenustatytų priežasčių užsiliepsnojo nepavojingosios antrinės popieriaus ir plėvelės atliekos, tačiau ugnis išplito ir į greta buvusį pastatą. Apytiksliais bendrovės skaičiavimais, gaisro metu sudegė apie 135 tonos popieriaus ir 250 tonų plastiko – šios atliekos antrinių žaliavų rinkoje gali būti vertos apie 160 tūkst. eurų. Visus gaisro padarytus nuostolius bendrovė dar vertina, bendradarbiauja su draudikais. Gaisro priežastį ir poveikio aplinkai mastą turi padėti nustatyti institucijų pradėtas tyrimas.

Nepaisant įvykusio incidento įmonės veikla yra tęsiama, bendrovė vykdo prisiimtus įsipareigojimus klientams. Laikinai, dėl nelaimės padarinių šalinimo Kauno regiono klientų aptarnavimą užtikrina kiti bendrovės padaliniai Lietuvoje. Bendrovės darbuotojų darbas Kauno skyriuje organizuojamas atsižvelgiant į Valstybinės darbo inspekcijos rekomendacijas ir reikalavimus.

„Žalvaris“ yra viena didžiausių ir ilgiausiai veikiančių pramonės atliekų tvarkymo įmonių Lietuvoje ir lyderiaujanti šio sektoriaus bendrovė Baltijos šalyse. Bendrovei priklauso 10 atliekų surinkimo ir tvarkymo padalinių, įmonė aptarnauja daugiau nei 4 000 klientų visoje šalyje. „Žalvaryje“ dirba 150 darbuotojų, iš kurių 60 – įvairių sričių specialistai, įskaitant 11 darbuotojų, teikiančių aplinkosauginės dokumentacijos rengimo, audito, atliekų apskaitos bei konsultavimo paslaugas. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-12-08 12:47
Vilniaus senamiestyje daugiabučių ir administracinį projektą „Vilniaus Džiazas“ plėtojanti prabangaus NT vystytoja „Unique Properties“ pristatė architektūrinį sprendimą, Drujos gatvėje sukursiantį daugiau erdvės visiems eismo dalyviams ir kartu leisiantį išlaikyti vientisą tarpukario pastatų komplek...
nuotrauka
2023-12-08 11:41
Turto bankas netrukus skelbs pastato A. Goštauto g. 11 Vilniuje rangos darbų su techninio darbo projekto parengimu pirkimą. Prieš konkursą bus organizuojamos rinkos konsultacijos, siekiant rinkos dalyvius supažindinti su projektu, jo apimtimi ir išgirsti potencialių tiekėjų lūkesčius, pastabas. Toki...
nuotrauka
2023-12-08 11:04
Aplinkos ministerija parengė statybos techninio reglamento „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ pataisas, leisiančias patikslinti teisinį reglamentavimą ir pašalinanti praktikoje kylančius taikymo neaiškumus dėl ekspertizės akte informacinėje sistemoje „Infostatyba“ skelbiamų asmens duomenų...
nuotrauka
2023-12-08 10:59
Vienos didžiausių Lietuvoje kelių tiesimo bendrovių UAB „Fegda“ generaliniu direktoriumi paskirtas Jonas Jablonskis. Iki šiol ir UAB „Fegda“, ir UAB „Fegda grupė“ vadovavęs Gediminas Gribulis tęsia darbą kaip įmonių grupės generalinis direktorius ir toliau koncentruosis ties strateginiais įmonių gru...
nuotrauka
2023-12-08 10:50
90 proc. vadovų mano, kad tvarumas yra svarbus, tačiau tvarumo strategiją turi vos 60 proc. įmonių. Anot „Deloitte“, įtraukią kultūrą turinčios įmonės yra 27 proc. pelningesnės ir 22 proc. produktyvesnės. Tad kodėl kone pusė organizacijų vis dar atidėlioja tvarumo strategijos kūrimą ir integravimą?
nuotrauka
2023-12-08 09:41
Per sausį-lapkritį šiemet Lietuvoje buvo įsteigta 14681 nauja įmonė, bankrutavo 872. Daugiausia naujų bendrovių sukuriama paslaugų, prekybos ir statybų sektoriuose. 22 proc. visų bankrutavusių įmonių yra statybų bendrovės. Naujų įmonių vadovų kreditingumo analizė parodė, kad beveik 800 iš jų yra asm...
nuotrauka
2023-12-08 08:06
Prie rašomojo stalo žmogus praleidžia didelę dienos dalį. Kaip, įrengiant darbo vietą, pasirinkti darbo stalą, kad galima būtų dirbti efektyviai, nekenkiant sveikatai?
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:28
2023 metams artėjant į pabaigą šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje dar labiau įsivyravo pasyvios nuotaikos. Įregistruotus NT sandorius analizuojančio Registrų centro analitikų teigimu, mažėjantis NT sandorių skaičius atspindi šalyje vyraujančias makroekonomines tendencijas ir gyventojų ...
nuotrauka
2023-12-07 14:19
Aplinkos ministerijos iniciatyva parengtas informacinis leidinys „Miestų kvartalinė renovacija: esamos situacijos analizė" pristato svarbiausius faktus ir tendencijas apie šiandieninį miestų atnaujinimo progresą Lietuvoje ir supažindina su dabartiniu miestų atnaujinimo (modernizavimo) kvartalais mod...
nuotrauka
2023-12-06 14:12
Šiandien simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtos žmonėms su intelekto ar psichosocialine negalia skirtų grupinio gyvenimo namų statybos. Juose gyventojai padedant socialiniams darbuotojams bus mokomi patys pasirūpinti savo buitimi ir pagrindiniais poreikiais: tvarkytis namuose, apsipirkti parduotuvėje...
nuotrauka
2023-12-06 10:58
Finansų ministerija, Aplinkos ministerija ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) pasirašė sutartį dėl Daugiabučių namų modernizavimo fondo papildymo. Daugiabučių namų atnaujinimui skirta 192 mln. eurų 2021-2027 m. Europos Sąjungos (ES) finansavimo laikotarpio investicinių fondų lėšų. Tai...
nuotrauka
2023-12-06 10:51
Profesinio mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, rodos, yra neišvengiamas – kasmet darbo rinką papildo apie 20 tūkst. naujų specialistų, kurie iki tol išbando savo jėgas praktikos ar pameistrystės metu. Vis dėlto, tik trečdalis šalies įmonių noriai ir aktyviai bendradarbiauja su profesinio mok...
nuotrauka
2023-12-05 14:59
Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno projekte – svarbus postūmis. Baigtas testuoti salės akustinis modelis. Tai iki 10 kartų sumažinta pastato replika, skirta tinkamai įvertinti statomos salės akustiką. Ši technologija naudojama projektuojant aukščiausios klasės koncertų sales. Modeliu rūpino...
nuotrauka
2023-12-05 14:37
Tarptautinei žaliosios energetikos bendrovei „Ignitis Renewables" vykdant Baltijos jūros dugno tyrimus, skirtus įvertinti galimybes statyti jūrinio vėjo elektrines, aptiktas jūros dugne nugrimzdęs 70 metrų ilgio ir apie 6 m aukščio laivas. Skenduolį apie 38 metrų gylyje rado geofizinių tyrimų laivas...
nuotrauka
2023-12-05 12:16
Lietuvos valstybės nekilnojamojo turto portfelį šiuo metu sudaro kiek daugiau nei 9 mln. kv. metrų ploto iš kurio centralizuotai per Turto banką valdomas apie 1 mln. kv. m, daugiausiai biuro patalpų. Šio turto būklė, pasak Turto banko atstovų, iš esmės bus pagerinta per artimiausią dešimtmetį. Sieki...
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-12-05 09:54
Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ...
nuotrauka
2023-12-04 13:10
Nuo šiol „INTRAC Lietuva“ gali pasiūlyti DEVELON buldozerius, kurie yra galingi ir lengvai valdomi. DEVELON buldozeriai turi efektyvią hidrostatinę pavarą, 2D sistemos reguliuojamus stūmimo peilius (verstuves), paprastą valdymą, ypač patogią operatoriaus kabiną ir puikų matomumą, kuris dar labiau pa...
nuotrauka
2023-12-04 09:22
Nors mokytis profesinio mokymo įstaigose kasmet pasirenka panašus kiekis asmenų, kaip ir aukštosiose mokyklose, šalies darbdaviai profesinį mokymą iki šiol vertina nevienareikšmiškai. Pasak ekspertų, verslo požiūris profesinio mokymo įstaigų atžvilgiu nuosekliai gerėja, vis dėlto dar yra kur pasiste...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos