2021 sausio 23 d. šeštadienis, 12:58
Reklama  |  facebook

KPD skyrė baudas už darbus, neatlikus archeologinių tyrinėjimų

2021-01-12 09:35
Praėjusių metų pabaigoje Kultūros paveldo departamentas (KPD) skyrė 4500 Eur baudą už požeminio elektros kabelio tiesimą prieš tai neatlikus archeologinių tyrimų Margių senovės gyvenvietės teritorijoje Dzūkijoje ir 900 Eur baudą už Turčinų, Ročkų piliakalnio sužalojimą Suvalkijoje.
nuotrauka
KPD nuotr.


Minimos įmonės
KPD (Kultūros paveldo departamentas),
Pažeidimai Margių senovės gyvenvietėje

Paskutinėmis 2020 m. dienomis KPD Alytaus–Marijampolės teritorinis skyrius užfiksavo pažeidimą archeologinio reikšmingumo kultūros paveldo objekto – Margių senovės gyvenvietės teritorijoje, esančioje Varėnos rajone, Kaniavos seniūnijoje, Margių kaime. Nustatyta, praneša KPD, kad neatlikus archeologinių tyrimų, valstybės moksliniam pažinimui saugomame archeologijos paveldo objekte vykdyti žemės judinimo darbai, nutiestas požeminis elektros kabelis.

2020 m. spalio 5 d. rangovai KPD Alytaus–Marijampolės teritoriniam skyriui buvo pateikę elektros kabelio tiesimo sprendinius derinimui, tačiau projektas buvo atmestas, nes nebuvo pateikta archeologinių tyrimų pažyma, archeologiniai tyrimai prieš darbų pradžią projekte nebuvo numatyti. Įmonei pakartotinai pateikus projektą derinimui, kuriame jau buvo numatyti būtini archeologiniai tyrimai, tik nenumatytas tyrimų finansavimas, įpareigojus rangovus apie darbų pradžią pranešti KPD Alytaus–Marijampolės teritoriniam skyriui, projektas spalio mėnesį buvo suderintas.

2020 m. gruodžio 1 d inspekcinės kelionės metu užfiksuota, pranešė KPD, kad įmonė įvykdė darbus neatlikusi archeologinių tyrimų, suardė archeologinį sluoksnį, galimai sužalojo jo vertingąsias savybes. Sąmoningai vykdžiusi neteisėtą veiklą, žinant, kad prieš tai buvo būtina atlikti privalomus tyrimus, įmonė pažeidė įstatymus – jai skirta 4500 eurų bauda.

Šią Margių senovės gyvenvietę 1980-1981 m. kasinėjo archeologė dr. Rimutė Rimantienė, buvo ištirta tik dalis gyvenvietės teritorijos.

Nukentėjo Turčinų piliakalnis

Analogiškas pažeidimas užfiksuotas ir 2020 m. lapkričio 6 d. Suvalkijoje, Šakių rajone, Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje, Ročkų kaime. KPD Alytaus–Marijampolės teritorinis skyrius, gavęs pranešimą, kad archeologinio reikšmingumo kultūros paveldo objekte - Turčinų, Ročkų piliakalnio teritorijoje - vykdomi neteisėti statybos darbai, atliko patikrinimą.

Buvo nustatyta, kad pagal nesuderintą projektą (projektas buvo teiktas derinimui, tačiau atmestas dėl nenumatytų archeologinių tyrimų), neatlikus būtinų archeologinių tyrimų, vykdomi žemės judinimo darbai – tiesiamas elektros kabelis, betonuojami pamatai stulpams, skirti stebėjimo kameroms tvirtinti. Patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad Šešupės pakrantėje neteisėtai tiesiant elektros kabelį buvo pažeistos ir kitų kultūros paveldo objektų teritorijos, jų vertingosios savybės. Įmonei nedelsiant buvo įteiktas reikalavimas stabdyti darbus, kol nebus atlikti reikiami archeologiniai tyrimai, būtini darbų vykdymui ir teisės aktų tvarka suderinta projektinė dokumentacija. Už neteisėtus veiksmus ir paveldosaugos reikalavimų pažeidimus darbus vykdžiusiai įmonei surašytas protokolas ir skirta 900 EU bauda.

„Svarbu žinoti, kad archeologinio pobūdžio kultūros paveldo objektai yra ypač reikšmingi Lietuvos valstybės istorijai. Šių objektų, jų vertingųjų savybių niokojimas ardant archeologinį sluoksnį, žalojant reljefą, negrįžtamai sunaikina visų mūsų kultūrinį paveldą, žinias apie praeityje vykusius įvykius, senovės žmonių gyvenimą, jų papročius, kurios galėtų pasitarnauti platesniam mūsų tautos istorinės praeities suvokimui ir šio turto perdavimui ateinančioms kartoms“, – rašoma KPD pranešime. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2021-01-22 14:50
Vilniaus miesto savivaldybės prašymu, šiandien į Viešųjų pirkimų tarnybos sudaromą Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtrauktos buvusios Lazdynų daugiafunkcio centro statytojos – pagal jungtinės veiklos sutartį su vėliau bankrutavusia įmone „Irdaiva" dirbusios bendrovės „Montuotojas", „Mitnija", „HSC Baltic"...
nuotrauka
2021-01-22 12:08
Lietuvos apeliacinis teismas 2021 m. sausio 21 d. nutartimi paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo atmestas ieškovių – UAB „Montuotojas“, UAB „Mitnija“, UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Axis Power“ ieškinys atsakovei Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl Vilniaus daugiaf...
nuotrauka
2021-01-22 11:07
Nors naujuosius metus jau paženklino pirmoji žūtis darbe, praėjusių metų Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenys rodo, kad mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe mažėja.
nuotrauka
2021-01-21 14:07
Aliuzija į „gyvą“ statinį, darniai įsiliejantį į pušynų horizontą, – tokia pagrindinė projekto „Gyvas“, laimėjusio uosto radiolokacinės kontrolės sistemos bokšto architektūrinės koncepcijos konkursą, idėja. Su pirmosios vietos laimėtoja AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašyta Klaipėdos uost...
nuotrauka
2021-01-21 11:55
Daugiau nei pusė šalyje šiemet registruotų bedarbių negavo „Sodros“ nedarbo išmokos, nes nėra dirbę nė 12 mėnesių per pastaruosius dvejus su puse metų. Be to, trečdalis – apie 95 tūkst. – apskritai šį laikotarpį nėra dirbę samdomo darbo Lietuvoje ir neturi jokio nedarbo socialinio draudimo stažo, ro...
nuotrauka
2021-01-21 07:30
Šalies profesinio mokymo centruose rengiami įvairių sričių specialistai. Dalis baigusiųjų darbinasi įmonėse, dalis ryžtasi kurti savo verslus ar verstis individualia veikla. Absolventams, svarstantiems pasirinkti verslininko ar individualios veiklos teikėjo kelią ir sėkmingai plėtoti verslą, dažnai ...
nuotrauka
2021-01-20 16:01
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo pardavimą organizuojanti valstybės įmonė Turto bankas šiemet planuoja rinkai pasiūlyti apie 700 valstybei priklausančių nekilnojamojo turto (NT) objektų. Investuotojai sulauks bent 10-ies didesnių NT objektų aukcionų.
nuotrauka
2021-01-20 10:25
Vilniaus miesto tarybai sausio 6 dieną pritarus susitarimui su bendrove „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG), jau pirmąjį šių metų ketvirtį bus skelbiamas bendras tarptautinis architektūros konkursas, kuris lems, kaip ateityje pasikeis pagrindinė erdvė prie sostinės geležinkelio stoties. Tikimasi, kad šio...
nuotrauka
2021-01-20 07:36
Statybų sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio sričių, o statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet išleidžiama daugiau kaip 2,5 mlrd. Eur. Sausio 21 d. forume „Viešieji pirkimai: Statybų sėkmės kodas“ rinkos dalyviai, ekspertai, perkančiųjų organizacijų ir valdžios institucijų atsto...
nuotrauka
2021-01-19 11:15
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), išnagrinėjusi Lietuvos Respublikos Seimo narių pranešimą, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kotedžų Vilniuje statybų leidimo išdavimo ir statybos užbaigimo aplinkybių.
nuotrauka
2021-01-19 07:11
„Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) tęsia tradiciją ir organizuoja kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2021-01-18 10:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia priemonės „Gatvių apšvietimo modernizavimas“ Nr. 2 kvietimą šalies savivaldybėms ir jų valdomoms įmonėms. Tai jau antrasis kvietimas pagal šią priemonę, kuris skelbiamas pastebėjus didelį pareiškėjų susidomėjimą ir investicijų poreikį.
nuotrauka
2021-01-15 11:40
Mirus asmeniui, palikimą būtina priimti per tris mėnesius, tačiau nuosavybės registravimą galima atidėti iki kovo, kol atpigs registro teikiamos paslaugos, teigia notarai.
nuotrauka
2021-01-15 10:10
Saugomų teritorijų – nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų – direkcijų pastatuose, lankytojų centruose ir pagalbinėse patalpose naudojama iš saulės energijos pagaminta elektra. Saulės elektrinėms įsigyti ir įrengti Vyriausybė valstybinių parkų direkcijoms skyrė 511 tūkst. eurų.
nuotrauka
2021-01-15 10:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pristato naują paslaugą – interneto tinklalapyje viešai galima peržiūrėti po 2021-01-01 savivaldybių sudarytas infrastruktūros plėtros sutartis ir susipažinti su sprendimais dėl tokių sutarčių nut...
nuotrauka
2021-01-14 13:43
Keturios miesto širdyje esančios patalpos išvengė privatizavimo – Vilniaus savivaldybė nusprendė paskirti jas geriausių idėjų įgyvendinimui keturiose srityse: Baltarusijos kultūros puoselėjimo, socialinės, kultūrinės veiklos ir vizualiųjų menų. Savivaldybė skelbia viešus patalpų Senamiestyje ir Nauj...
nuotrauka
2021-01-14 12:39
GEALAN kviečia naujuosius 2021 metus pradėti susitikimu virtualioje erdvėje. Sausio 20–21 dienomis sužinoti paskutines naujienas ir keistis informacija apie statybų ir langų pramonės naujoves galėsite neišeidami iš savo namų ar biuro, nes GEALAN jau tradicija tapusį tarptautinį ATEITIES FORUMĄ pirmą...
nuotrauka
2021-01-14 11:03
Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskirstė papildomą beveik 19 mln. eurų finansavimą Europos Sąjungos fondų priemonių „Eco-inovacijos LT+“ ir „Pramonės skaitmeninimas LT“ rezerviniams projektams.
nuotrauka
2021-01-13 09:25
Statybų sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio sričių, o statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet išleidžiama net apie 2,5 mlrd. Eur.
nuotrauka
2021-01-12 13:19
Seimas pailgino senaties terminą visuomenės (viešąjį) interesą ginantiems subjektams pareikšti reikalavimus dėl patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų ginčijimo; užtikrinti skaidresnį teritorijų planavimo procesą numatant didesnes visuomenės įtraukties į jį galimybes, tinkamą visuomenės informav...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...