2020 sausio 29 d. trečiadienis, 4:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip atnaujinti interjerą pagal „zero waste“ principus

2019-08-08 13:24
Populiarėjantis „zero waste“ (nulinių atliekų – liet.) judėjimas įsitvirtina mados ir ekologiškų pakuočių srityse. Dabar tendencijos persikelia ir į kitas gyvenimo sritis – jos ryškios ir namų interjero dizaino sprendimuose. Įkvėpta šio judėjimo entuziastų, internetinė parduotuvė Pigu.lt, bendradarbiaudama su interjero dizainere Inesa Oboleviča, dalinasi informacija apie „zero waste“ baldų gerąsias savybes – ilgaamžiškumą ir išskirtinumą.
nuotrauka
Namų interjere bene geriausiai pritaikoma ir prie tvarios aplinkos kūrimo prisidedanti medžiaga yra mediena. Pigu.lt iliustr.


„Zero waste“ judėjimas skatina visuomenę keisti savo įprastą gyvenimo būdą bei įpročius. Renkantis ilgiau išliekančius, tvaresnius ar atnaujinant padėvėtus ir naujam gyvenimui pritaikant senus daiktus, prisidedama prie tvaresnės, švaresnės aplinkos kūrimo.

Pasak I. Obolevičos, pagrindiniai „zero waste“ gyvenimo būdo principai į namų interjero sritį atnešė teigiamų naujų vėjų. Šio judėjimo vertybėmis paremti sprendimai sukuria daugiau galimybių dizaino mėgėjams atnaujinti savo namų interjerą draugišku gamtai būdu. 

Vertingiausia – mediena

I. Oboleviča teigia, kad kalbant apie „zero waste“ principus, labai svarbu yra medžiagos. Namų interjere bene geriausiai pritaikoma ir prie tvarios aplinkos kūrimo prisidedanti medžiaga yra mediena. Iš jos pagamintus baldus galima lengvai atnaujinti ir suteikti jiems antrą gyvenimą. Dizainerė pastebi, kad naujai sutvarkytos medinės interjero detalės namuose gali tapti madingais akcentais. 

„Dažnai sunku net įtarti, kad medinė komoda, stalas ar kėdė yra senesni nei 100 metų. Visada siūlau įvertinti, ar planuojamas išmesti senas medinis baldas negali būti atnaujintas. Be to, „zero waste“ baldai gali būti kombinuojami su šiuo metu madingomis metalinėmis ir stiklinėmis detalėmis, sustiprinant interjero estetiką ir suteikiant patrauklumo atnaujintai namų detalei“, – pranešime cituojama dizainerė.

Tvarūs produktai pasižymi geresne kokybe

Perkant baldus I. Oboleviča rekomenduoja atkreipti dėmesį į kokybę ir medžiagas. Tai padės numatyti, kiek baldai tarnaus. „Zero waste“ judėjimas skatina atsižvelgti ir į gamybos procesą, pavyzdžiui, kokia yra medienos kilmė, kaip tvirtinami baldai, ar tam naudojamos natūralios medžiagos, tokios kaip sakai. 

„Geras tvaraus požiūrio į baldus pavyzdys yra gamintojas iš Danijos „Notio Living“, kuris siūlo išmaniomis technologijomis pagamintus medinius baldus – jiems naudojamas pagal visus aplinkosaugos standartus pjaustytas medis. Pastebiu, kad vis daugiau gamintojų atkreipia dėmesį ne tik į gaminamo produkto išvaizdą, bet ir siekia, kad gaminiai būtų aukštos kokybės, o svarbiausia – ilgaamžiai“, – tendencijas apžvelgia pašnekovė.

Svarbu, kad būtų galima perdirbti

Vienas iš pagrindinių ir svarbiausių „zero waste“ principų – produktų perdirbimas. Tai reiškia, kad ekologiškas baldas nebūtinai turi būti pagamintas iš organinių medžiagų, jei jis yra iš kitų perdirbimui tinkamų medžiagų, tokių kaip metalas ar stiklas.

„Industrinio stiliaus baldai suteikia kambariui išskirtinumo ir laisvės jausmo. Žinant faktą, kad šios interjero detalės jau buvo kažkada naudojamos ir turi kartais net 100 metų senumo istoriją, jie suteikia erdvei unikalią aurą, o būsto gyventojai jaučiasi prisidėję prie „zero waste“ judėjimo“, – teigia I. Oboleviča.

Interjero dizainerė taip pat mini, kad mediniai baldai, pagaminti gamtai draugišku būdu, gali būti dažomi ir pritaikomi bet kokiam stiliui – svarbiausia yra medžio tekstūra. Medis interjere visuomet suteikia jaukumo, todėl norint neprarasti šio jausmo, taip pat galima rinktis dažytą natūralų medį. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras, BaldaiRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-01-28 13:29
Namai daugeliui asocijuojasi su ramybės ir atsipalaidavimo oaze, kurią sukurti padeda tinkamai parinktos spalvos ir faktūros, galinčios padidinti, sumažinti erdves, paslėpti jų trūkumus. Jau ne vienerius metus Lietuvoje įsirengiant būstą populiarūs natūralūs, akiai įprasti gamtos atspalviai – mėlyni...
nuotrauka
2020-01-22 09:31
Vadovaudamasis Lietuvos architektūros meno tarybos nuostatais, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino jos sudėtį.
nuotrauka
2020-01-20 07:40
Gražūs, ilgaamžiai ir neslidūs lauko laiptai – tinkamai įrengti nelengva, tačiau, kaip tvirtina UAB DASFA ir Ko specialistai, įmanoma.
nuotrauka
2020-01-15 13:35
Sostinės savivaldybė ruošiasi visiškai atnaujinti iki šiol apleistą ir nenaudojamą, tačiau unikalią ir ilgą istoriją turinčią teritoriją – šalia Šv. Stepono bažnyčios esantį skverą, o taip pat rekonstruoti Šv. Stepono gatvę pritaikant ją pėstiesiems ir dviratininkams. Tikimasi, kad būsimasis skveras...
nuotrauka
2020-01-06 13:00
2020 metais namų interjere dominuos tradiciniai pasirinkimai ir aplinką tausojantis gyvenimo būdas. Interjero dizainerė Inese Jansone, bendradarbiaudama su internetine parduotuve, atskleidžia, kad šiais metais vyraus klasikinė mėlyna ir tamsiai žalios spalvos, į madą sugrįš aksomas, o marmuras, meta...
nuotrauka
2019-12-20 08:03
Stilistė ir interjero dizainerė Loreta Stankuvienė sako, kad skandinaviškus interjerus pamėgę lietuviai vis dažniau į Šiaurės šalių santūrumą atsigręžia ir puošdami savo namus Kalėdoms. O skandinaviško stiliaus kalėdiniais papuošimais prekiaujantis Gediminas Visockis teigia, kad šiemet pirkėjai juos...
nuotrauka
2019-12-19 11:52
Tvaria arba žaliąja architektūra siekiama diegti naujausias technologijas ir atspindėti pasaulines tendencijas – tausoti resursus bei aplinką. Tokią viziją pasirinko ir pirmąją vietą architektūriniame konkurse KTU „M-Lab“ pastatui projektuoti užėmusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tv...
nuotrauka
2019-12-17 11:56
UAB DASFA ir Ko siūlo kokybiškus ir itin saugius, pagal pažangias technologijas pagamintus biožidinius XARALYN su keraminiais įdėklais (degikliais).
nuotrauka
2019-12-09 15:47
Kauno miestas gali pasigirti išlaikyta tarpukario architektūra ir tuo pačiu daugybe neseniai iškilusių šiuolaikinės architektūros pastatų. Pasak KTU SAF dėstytojo Vytauto Baltaus, pusiausvyra tarp skirtingo laikmečio architektūros ne visur yra išlaikoma, bet tai nėra blogai, jei šiuolaikinė architek...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-09 07:31
Lietuvos verslo paramos agentūra drauge su Ekologinio dizaino asociacija, inicijavo pirmąją, unikalią konferenciją Lietuvoje „Tvari gyvenvietė sveikam gyvenimui“, į kurią pakvietė Lietuvos ir užsienio architektus, urbanistus, dizainerius, statytojus ir mokslininkus.
nuotrauka
2019-12-06 08:30
Būsto įrengimas palėpėje sudėtingesnis ir dažnai – brangesnis, tačiau galimybės – kur kas didesnės, sako architektas, UAB „Archispektras" kūrybos vadovas Ignas Kalinauskas. Jis ir iš savo patirties puikiai žino, kaip geriausiai išnaudoti iš pažiūros nedidelį plotą, bei patarė, kokius pagrindinius ži...
nuotrauka
2019-12-03 13:11
Kiekvienas sutiks, kad valgomasis stalas yra vienas reikalingiausių baldų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokie valgomojo stalai sulaukia didžiausio pirkėjų dėmesio? Pasidomėkime.
nuotrauka
2019-12-03 10:16
Kaip papuošti namus Kalėdoms net tuo atveju, jei jūsų namie nėra vietos didelei žaliaskarei? „Tokio teiginio, jog jūsų būstas Kalėdų puošmenoms per mažas, tiesiog negali būti. Šventinę dvasią sukurti galima kiekvienuose namuose, net ir pačiuose mažiausiuose. Tiesa – galbūt puošiant mažesnį būstą, re...
nuotrauka
2019-11-29 13:46
Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalino Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.
nuotrauka
2019-11-28 07:56
Įsigijus naują būstą laukia ilgas ir atsakingas jo įrengimo procesas. Vienas pirmųjų žingsnių – techninio interjero projekto parengimas. Kaip teisingai suprasti dizainero parengtus brėžinius, kokios dalys privalo būti įtrauktos į techninį projektą ir kaip pasiruošti prieš kreipiantis į specialistą, ...
nuotrauka
2019-11-27 08:39
Paprastai pristatant namus kalbama apie patogų susisiekimą, jaukumą, komfortą, dizaino sprendimus ir kitus būstui įprastus dalykus. O kas, jei projektas yra tiek unikalus, kad tokie įprasti apibūdinimai tiesiog nublanksta? Istorinį aerodromą atveriantys langai, lėktuvų kilimo ir tūpimo takas tiesiog...
nuotrauka
2019-11-26 09:59
UAB „Verslo investicijos“ ir UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasirašė būsimo administracinio pastato Lvovo g. 21 A projektavimo sutartį. UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ (AKG) yra skelbto tarptautinio architektūrinio konkurso nugalėtoja.
nuotrauka
2019-11-26 07:15
Vonios kambaryje laisvai pastatoma vonia ar unikalios formos praustuvas gali tapti pagrindiniu vonios kambario akcentu. Gamintojas „Ravak“ siūlo ne tik įdomias laisvai pastatomų praustuvų formas, bet ir praktiškus bei saugius gaminius, kurie nuolat atnaujinami pagal vyraujančias tendencijas.
nuotrauka
2019-11-25 16:33
„Kaip gerai, kad sulig 50-60-tųjų sugrįžimo banga kartu sugrįžta ir gebėjimas matyti, kokios gražios yra monumentalios, brutalistinės architektūros formos, ir kaip išlikdamos aktualios jos gali būti originaliai prikeltos naujam gyvenimui“, – sako architektė Ieva Folk, ėmusis iššūkio – paversti Vilni...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras