2020 sausio 27 d. pirmadienis, 18:24
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Studentai kūrė jaunavedžių vonios kambario interjerą Fotogalerija

2016-05-13 10:26,      Patikslinta informacija, papildyta fotogalerija - Vonios kambario interjeras 2016-05-13 11:00
Mokytis daug paprasčiau iš savo patirties. Gali perskaityti visas įmanomas knygas apie drožybą, bet jos bus absoliučiai bevertės tol, kol rankose nepačiupinėsite medžio. Panašaus principo laikosi ir vonios įrangos gamintojui atstovaujanti Latvijos RAB „PAA“ atstovybė, jau penktus metus bendradarbiaujantis su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Ši privataus verslo ir mokslo įstaigos partnerystė leidžia jaunajai dizainerių kartai ne per atstumą prisiliesti vonios kambarių įrenginėjimo proceso, o tiesiog imti ir veikti.
nuotrauka
PAA vonios. Latvijos RAB „PAA“ atstovybės iliustr.


Minimos įmonės
Latvijos RAB „PAA“ atstovybė,
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija,
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija ir Latvijos RAB „PAA“ atstovybė prieš penkerius metus pradėjo rengti konkursus, kurių metu studentams pateikiama užduotis suprojektuoti vonios kambarį. Kaip sako architektė ir kolegijos dėstytoja Rasa Mazūrienė, konkurso misija yra leisti studentams daryti darbus su realiais objektais. Šiuo atveju, su PAA produkcija.

„Labai svarbu ir tai, kad informacija apie produkciją nėra ištraukiama kažkur iš interneto. Su visa reikiama informacija supažindinama iš anksto. Pristatoma, kokie yra jos tipai, kokios naudojimo ypatybės. Vėliau jau kuriami patys projektai. Taigi taip kuriami darbai, kurie yra maksimaliai arti realaus gyvenimo“, – kalbėjo ji.

konkursas studentams su realiais darbais

Pirmoji vieta, viešbučio apartamentų vonia, skirta jaunavedžiams „Lotus“. Studentė Veronika Olšauskaitė, vadovė Rasa Mazūrienė

konkursas studentams su realiais darbais

Antroji vieta (kairėje), viešbučio liuks klasės aprtamentų vonia „ Van Gogh“, studentė Erika Kranauskaitė, vadovė R.Mazūrienė

Savo ruožtu „PAA“ atstovybės vadovas Ričardas Svorobovičius teigė, kad toks konkursas yra puiki proga pasižiūrėti, kokiomis idėjomis gyvena jaunoji dizainerių karta. „Visų pirma norėjome, kad studentai mūsų produkciją panaudotų savo projektuose ir mes pamatytume, kokiomis idėjomis gyvena jauni žmonės. Norėjosi kiek nukreiptį dėmesį nuo tų, kurie darbuojasi jau daugybę metų, ir neretai jau būna užsikabinę už vieno projekto bei keičia tik jo detales. Jauni studentai turi daug idėjų, dalies kurių net ir neįmanoma įgyvendinti. Tačiau jas reikia pamatyti. Per šiuos penkerius metus pamatėme tikrai daug variantų. Antrakursiai studentai gali pateikti tikrai labai įdomių idėjų. Mums patinka tai, ką matome. Idėjos geros. Studentams tas konkursas naudingas, o mums irgi smagu“, – sakė jis.

Be abejo, toks konkursas yra labai naudingas studentams. Ne vien tik iš profesinės pusės. Juk tai kartu ir moralinis iššūkis, nes konkurse reikia tvarkytis su įtampa, bandyti padaryti tinkamą įspūdį komisijai.

„Ko gero, konkurso metu studentų atsakomybė tikrai yra padidinta. Juk visus sukurtus projektus po to atidžiai vertina komisija, kuri sudaryta iš PAA atstovų. Jie labai daug žino apie savo produkciją ir jos panaudojimo galimybes. Jeigu kažkas bus išdėliota nelogiškai, neišnaudojamas funkcionalumas, tai komisijos sprendimas nebus teigiamas“, – teigė R. Mazūrienė.

Ji sako, kad kiekvienais metais konkursas vis šiek tiiek kitoks. Sąmoningai parenkamos kitokios temos, kitokie uždaviniai. Taip studentai yra priversti išlikti kūrybingais, o ir pati PAA išgirsta įvairesnių idėjų.

konkursas studentams su realiais darbaisTrečioji vieta, viešbučio liuks klasės aprtamentų vonia „Klasika“, studentė Raminta Račaitė, vadovė R.Žemgulienė

„Projektai turi atitikti tam tikrus tematinius reikalavimus. Negalima kažko daryti šiaip sau. Kiekvienais metais sugalvojame kažką naujo. Vieną sykį tema buvo vaikų vonia. Kitais metais – vonia ir miegamasis. Stengiamės taikytis prie tendencijų. Tarkim, vonios ir miegamojo temą padiktavo vis dažnesnis žmonių pageidavimas į vonią patekti tiesiai iš miegamojo. Juk šiais laikais, kai butuose gali būti ne po vieną vonią, tokia galimybė nėra sunkai įgyvendinama“, – pasakoja pašnekovė.

Šiais metais konkursas buvo skirtas viešbučių vonios kambariams. Jeigu konkrečiai, demėsys sutelktas į apartamentus, kuriuos užsisakinėja jaunavedžių poros. Tai pagerinti numeriai, nestandartiniai. Juose ir vonios kambariai turi būti labiau išraiškingi. Viešbučiuose nesunku pamatyti tokių kambarių, kurie yra nestandartiniai, būtent juose paprastai ir pritaikomi tokie sprendimai. 

„Tiek mes, dėstytojai, tiek studentai visada esame skatinami kurti realius darbus. Labai džiugu, kad šitokį konkursą pavyko įtraukti į studijų procesą. Visi antrakursiai turi sukurti gyvenamosios erdvės projektą ir puiku, kad pavyko su Latvijos RAB „PAA“ atstovybe sugalvoti tokią užduotį. Man labai patinka tai, kad šis konkursas duoda labai konkrečius rezultatus. Mums atsiranda galimybė tris studentus nuvežti į PAA gamyklą ir parodyti, kaip kuriama jų įranga“, – kalbėjo dėstytoja.

Gamykloje studentams suteikiama proga pamatyti gamybos procesą. Tai šansas jauniems žmonėms praplėsti savo akiratį, geriau suprasti, ką jie daro.

konkursas studentams su realiais darbais

Praėjusių metų konkurso užbaigimas – su Rasa Mazūrienė ir Latvijos RAB „PAA“ atstovybės vadovu Ričardu Svorobovičiumi

konkursas studentams su realiais darbais„Tai daug duoda. Svarbu suprasti, koks ilgas procesas yra gamyba. Juk PAA gaminiai negaminami į priekį, nes yra užsakomi individualiai. Dėl to dizainerio atsakomybė tik didėja“, – teigė pašnekovė.

Nuotraukoje – Latvijos RAB „PAA“ atstovybės vadovas Ričardas Svorobovičius su šių metų konkurso nugalėtoja Veronika Olšauskaite

Anot jos, kurį laiką VTDK interjero dizaino katedros bendradarbiavimas su verslo įmonėmis išgyveno savotišką štilį. Dabar viskas verčiasi aukštyn kojomis. Dėmėsys didėja, o ir pats konkursas vykdomas jau penktus metusi. Galima numanyti, kad jis irgi prisidėjo prie suaktyvėjimo. O ir panašių verslo bei kolegijos partnerysčių daugėja.

„Patys mūsų studentai neseniai gavo pasiūlymą vienam prekybos tinklui padėti sukurti naują prekių pateikimo būdą. Prieš kurį laiką į mus kreipėsi net ir vieno darželio savininkė. Ji norėjo keisti jo interjerą, o mes gavome progą šiek tiek pakeisti savo studijų procesą ir padirbėti prie šio projekto. Stengiamės į tokius pasiūlymus žiūrėti lanksčiai. Labai noriai jų imamės. Juk mums labai įdomu bandyti kažką pakeisti realiose patalpose“, – tikino R. Mazūrienė.

Latvijos RAB „PAA“ atstovybės nuotr. ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentų darbai

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-01-22 09:31
Vadovaudamasis Lietuvos architektūros meno tarybos nuostatais, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino jos sudėtį.
nuotrauka
2020-01-20 07:40
Gražūs, ilgaamžiai ir neslidūs lauko laiptai – tinkamai įrengti nelengva, tačiau, kaip tvirtina UAB DASFA ir Ko specialistai, įmanoma.
nuotrauka
2020-01-15 13:35
Sostinės savivaldybė ruošiasi visiškai atnaujinti iki šiol apleistą ir nenaudojamą, tačiau unikalią ir ilgą istoriją turinčią teritoriją – šalia Šv. Stepono bažnyčios esantį skverą, o taip pat rekonstruoti Šv. Stepono gatvę pritaikant ją pėstiesiems ir dviratininkams. Tikimasi, kad būsimasis skveras...
nuotrauka
2020-01-06 13:00
2020 metais namų interjere dominuos tradiciniai pasirinkimai ir aplinką tausojantis gyvenimo būdas. Interjero dizainerė Inese Jansone, bendradarbiaudama su internetine parduotuve, atskleidžia, kad šiais metais vyraus klasikinė mėlyna ir tamsiai žalios spalvos, į madą sugrįš aksomas, o marmuras, meta...
nuotrauka
2019-12-20 08:03
Stilistė ir interjero dizainerė Loreta Stankuvienė sako, kad skandinaviškus interjerus pamėgę lietuviai vis dažniau į Šiaurės šalių santūrumą atsigręžia ir puošdami savo namus Kalėdoms. O skandinaviško stiliaus kalėdiniais papuošimais prekiaujantis Gediminas Visockis teigia, kad šiemet pirkėjai juos...
nuotrauka
2019-12-19 11:52
Tvaria arba žaliąja architektūra siekiama diegti naujausias technologijas ir atspindėti pasaulines tendencijas – tausoti resursus bei aplinką. Tokią viziją pasirinko ir pirmąją vietą architektūriniame konkurse KTU „M-Lab“ pastatui projektuoti užėmusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tv...
nuotrauka
2019-12-17 11:56
UAB DASFA ir Ko siūlo kokybiškus ir itin saugius, pagal pažangias technologijas pagamintus biožidinius XARALYN su keraminiais įdėklais (degikliais).
nuotrauka
2019-12-09 15:47
Kauno miestas gali pasigirti išlaikyta tarpukario architektūra ir tuo pačiu daugybe neseniai iškilusių šiuolaikinės architektūros pastatų. Pasak KTU SAF dėstytojo Vytauto Baltaus, pusiausvyra tarp skirtingo laikmečio architektūros ne visur yra išlaikoma, bet tai nėra blogai, jei šiuolaikinė architek...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-09 07:31
Lietuvos verslo paramos agentūra drauge su Ekologinio dizaino asociacija, inicijavo pirmąją, unikalią konferenciją Lietuvoje „Tvari gyvenvietė sveikam gyvenimui“, į kurią pakvietė Lietuvos ir užsienio architektus, urbanistus, dizainerius, statytojus ir mokslininkus.
nuotrauka
2019-12-06 08:30
Būsto įrengimas palėpėje sudėtingesnis ir dažnai – brangesnis, tačiau galimybės – kur kas didesnės, sako architektas, UAB „Archispektras" kūrybos vadovas Ignas Kalinauskas. Jis ir iš savo patirties puikiai žino, kaip geriausiai išnaudoti iš pažiūros nedidelį plotą, bei patarė, kokius pagrindinius ži...
nuotrauka
2019-12-03 13:11
Kiekvienas sutiks, kad valgomasis stalas yra vienas reikalingiausių baldų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokie valgomojo stalai sulaukia didžiausio pirkėjų dėmesio? Pasidomėkime.
nuotrauka
2019-12-03 10:16
Kaip papuošti namus Kalėdoms net tuo atveju, jei jūsų namie nėra vietos didelei žaliaskarei? „Tokio teiginio, jog jūsų būstas Kalėdų puošmenoms per mažas, tiesiog negali būti. Šventinę dvasią sukurti galima kiekvienuose namuose, net ir pačiuose mažiausiuose. Tiesa – galbūt puošiant mažesnį būstą, re...
nuotrauka
2019-11-29 13:46
Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalino Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.
nuotrauka
2019-11-28 07:56
Įsigijus naują būstą laukia ilgas ir atsakingas jo įrengimo procesas. Vienas pirmųjų žingsnių – techninio interjero projekto parengimas. Kaip teisingai suprasti dizainero parengtus brėžinius, kokios dalys privalo būti įtrauktos į techninį projektą ir kaip pasiruošti prieš kreipiantis į specialistą, ...
nuotrauka
2019-11-27 08:39
Paprastai pristatant namus kalbama apie patogų susisiekimą, jaukumą, komfortą, dizaino sprendimus ir kitus būstui įprastus dalykus. O kas, jei projektas yra tiek unikalus, kad tokie įprasti apibūdinimai tiesiog nublanksta? Istorinį aerodromą atveriantys langai, lėktuvų kilimo ir tūpimo takas tiesiog...
nuotrauka
2019-11-26 09:59
UAB „Verslo investicijos“ ir UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasirašė būsimo administracinio pastato Lvovo g. 21 A projektavimo sutartį. UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ (AKG) yra skelbto tarptautinio architektūrinio konkurso nugalėtoja.
nuotrauka
2019-11-26 07:15
Vonios kambaryje laisvai pastatoma vonia ar unikalios formos praustuvas gali tapti pagrindiniu vonios kambario akcentu. Gamintojas „Ravak“ siūlo ne tik įdomias laisvai pastatomų praustuvų formas, bet ir praktiškus bei saugius gaminius, kurie nuolat atnaujinami pagal vyraujančias tendencijas.
nuotrauka
2019-11-25 16:33
„Kaip gerai, kad sulig 50-60-tųjų sugrįžimo banga kartu sugrįžta ir gebėjimas matyti, kokios gražios yra monumentalios, brutalistinės architektūros formos, ir kaip išlikdamos aktualios jos gali būti originaliai prikeltos naujam gyvenimui“, – sako architektė Ieva Folk, ėmusis iššūkio – paversti Vilni...
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras