2021 vasario 28 d. sekmadienis, 14:20
Reklama  |  facebook

Teismas: bendruomenės interesas į saugią aplinką negali būti priešinamas interesui turėti geresnį susisiekimą mieste

2021-01-19 09:39
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) apeliacine tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal asociacijos „Visorių slėnio gyventojų bendruomenė“ (Bendruomenė) inicijuotą ginčą dėl planuojamos tiesti Mykolo Lietuvio gatvės Vilniaus mieste galimybių.
nuotrauka
Visorių bendruomenės asociacijos/FB iliustr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Aplinkos apsaugos agentūra,
LVAT praneša, kad į teismą Bendruomenė kreipėsi gindama savo interesą į sveiką ir saugią aplinką. Skunde tvirtinama, kad poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitoje buvo netinkamai įvertintas triukšmo poveikis sveikatai, nes Bendruomenės užsakymu atlikus akustinio triukšmo įvertinimą buvo nustatyta, kad perspektyvaus transporto srauto keliamas triukšmas gyvenamųjų pastatų aplinkoje viršys ribines normas visais paros laikotarpiais. Taip pat pareiškėjai skunde tvirtino, kad projektuojamoje gatvėje bus leistinas sunkiojo transporto eismas, tačiau atliekant tiek eismo intensyvumo, tiek triukšmo, tiek oro taršos skaičiavimus, duomenys apie sunkųjį transportą nebuvo vertinti.

Pirmosios instancijos teismas, kaip rašoma pranešime, atsižvelgęs į tai, kad nebuvo įvertinta, jog šioje gatvėje leidžiamas sunkiasvorio transporto judėjimas, o projektinis greitis yra 70 km/h, o ne 50 km/h, nusprendė, kad planuojamos veiklos vietoje bus viršyti triukšmo ribiniai dydžiai, o oro taršos ir eismo intensyvumo skaičiavimai taip pat neatspindi faktinės padėties.

Pirmosios instancijos teismas, kaip pranešama, panaikino Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą ir įpareigojo iš naujo nagrinėti planuojamos tiesti Mykolo Lietuvio gatvės Vilniaus mieste poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą. 

LVAT teisėjų kolegija, išnagrinėjusi atsakovo Aplinkos apsaugos agentūros ir trečiojo suinteresuoto asmens Vilniaus miesto savivaldybės administracijos apeliacinius skundus, pirmosios instancijos teismo sprendimą pripažino teisėtu ir pagrįstu, o apeliacinius skundus atmetė.

Apeliaciniame skunde atsakovas Aplinkos apsaugos agentūra tvirtino, kad pagal teritorijų planavimo dokumentų sprendinius, planuojamojo Mykolo Lietuvio gatvėje sunkiojo transporto eismas nėra numatytas, todėl PAV neturi būti atliekamas atsižvelgus į techninius reikalavimus projektiniam gatvės greičiui ir įvertinus sunkiojo transporto eismą.

Atmesdamas šį argumentą, kaip rašoma LVAT pranešime, teismas pažymėjo, kad Vilniaus miesto bendrajame plane susisiekimo tinklo plėtros sprendiniais bei Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos A, B, C kategorijų gatvių ribų (raudonųjų linijų) schemoje Mykolo Lietuvio gatvės kategorija numatyta B1, kurioje galimas greitis 70 km/h bei leidžiamas sunkiojo transporto eismas. Apeliacinės instancijos teismo teisėjų kolegija pažymėjo, kad byloje nėra pateikta kokių nors duomenų, patvirtinančių, kad planuojamos ūkinės veiklos organizatorius (Vilniaus miesto savivaldybės administracija) yra priėmęs teisinę galią turinčius sprendimus dėl planuojamoje gatvėje numatomų sunkiojo transporto eismo bei greičio ribojimų, todėl pareiškėjas pagrįstai siekia, kad PAV atskaitoje būtų įvertinta būtent tokios kategorijos gatvei būdingo transporto eismo leistinais greičiais keliamas triukšmas ir tarša.

Atmesdama Vilniaus miesto savivaldybės administracijos apeliacinio skundo argumentą, jog byloje ginamas išimtinai privatus interesas, LVAT teisėjų kolegija pažymėjo, kaip rašoma pranešime, kad Bendruomenė laikytina suinteresuotąja visuomene, kuriai gali daryti poveikį sprendimai, veiksmai ar neveikimas PAV vertinimo srityje, bei kuri byloje gina savo interesą į sveiką ir saugią aplinką. Aptariamu atveju jos interesas negali būti priešinamas visuomenės interesui turėti geresnį susisiekimą mieste, kokybiškesnę transporto infrastruktūrą.

LVAT nutartyje nurodoma, kad visuomenės (viešasis) interesas turi būti įgyvendinamas ieškant interesų balanso, tai reiškia, kad turi būti numatytos adekvačios priemonės apsaugoti suinteresuotos visuomenės teises į tinkamą gyvenimo kokybę.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Teismas, Gatvės
Miestiečiai

nuotrauka
2021-02-26 14:22
Pratęsiamas terminas teikti paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui – jos bus priimamos iki 2021 m. birželio 1 d. arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta lėšų suma.
nuotrauka
2021-02-26 12:20
Praėjusį rugpjūtį sostinės Lazdynų rajoną sudrebino avarija – nukrito vieno Architektų gatvės daugiabučio gelžbetoninės balkono plokštės. Įvykis gyventojus įstūmė į nepavydėtiną padėtį – ilgus metus neremontuoto daugiabučio bendrija vis dar neranda lėšų likusių balkonų demontavimui. Baiminantis, kad...
nuotrauka
2021-02-23 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su įmone „Vilniaus planas“ pristato 2020 m. požeminio vandens kokybės analizę, kurioje atsispindi duomenys iš 32-jų skirtingų požeminio ir šaltinio vandens monitoringo vietų, esančių įvairiame gylyje.
nuotrauka
2021-02-22 15:41
KLAUSIMAS. Ar reikalingas statybos leidimas sodo namelio rekonstrukcijai, kai jį pertvarkant atliekamos tik minimalios pataisos?
nuotrauka
2021-02-19 08:14
Aplinkos ministerija kviečia visuomenę susipažinti su siūlomais teisės aktų pakeitimais, skirtais sudaryti galimybę daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams, taip pat daugiabučių namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų nariams balsuoti nuotoliniu būdu priimant sprendimus.
nuotrauka
2021-02-15 13:33
Lietuvoje steigiamas Pastatų renovacijos kompetencijų centras padės užtikrinti renovacijos proveržį – efektyviau, „vieno langelio“ principu, koordinuoti ir valdyti šį procesą, praneša Aplinkos ministerija. Jis apjungs dviejų Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų – Aplinkos projektų valdymo agentūr...
nuotrauka
2021-02-12 10:11
Aplinkos projektų valdymo agentūra vasario 26 d. skelbs kvietimą teikti paraiškas paramai, skirtai suskystintų naftos dujų balionams keisti saugesniais energijos šaltiniais. Tam skirta 10 mln. eurų valstybės paramos.
nuotrauka
2021-02-12 10:04
Kaip įveikti vėlavimą įgyvendinant visus Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimus ir iki 2023 m. ištaisyti šį pažeidimą, aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius aptarė su savivaldybių ir jų kontroliuojamų įmonių, teikiančių nuotekų tvarkymo paslaugas, atstovais.
nuotrauka
2021-02-10 07:50
Atšalus orams ir intensyviau kūrenant, oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, viršijantis paros ribinę vertę, šiemet Lietuvoje išsilaikė 19 dienų. Tarša stebima oro kokybės tyrimų stotyse, kurios veikia arčiau individualiai šildomų gyvenamųjų namų, kurių dalis šildomi kietuoju kuru – malkomis arba a...
nuotrauka
2021-02-09 09:25
Pastarosiomis dienomis Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose užfiksuotas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, susidarantis dėl neekologiško gyvenamųjų namų šildymo kietuoju kuru. Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas dėl išaugusios taršos kreipėsi į Aplinkos ministeriją su siūlym...
nuotrauka
2021-02-02 15:38
Nuo š. m. sausio 30 d. įsigaliojo energetikos ministro Dainiaus Kreivio pasirašyti įsakymai, kuriais numatoma aiškesnė elektros energijos apskaitos ir atsiskaitymo už elektros energijos tiekimo nutraukimo ir tiekimo atnaujinimo darbus procedūra. Tai leis užtikrinti efektyvesnį elektros rinkos libera...
nuotrauka
2021-02-02 15:19
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia gyventojų dėmesį, kad į pastebėtus ant stogų bei balkonų, pavėsinių, sandėliukų, garažų, šiltnamių bei kitų statinių susidariusius gausius sniego patalus nereikėtų numoti ranka, o pasteb...
nuotrauka
2021-02-01 16:18
Kitų metų pabaigoje Lietuva turi įgyvendinti Europos Sąjungos keliamus nuotekų valymo reikalavimus, todėl bendrovė „Vilniaus vandenys“ spartina centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos plėtrą. Vis tik beveik trečdalis gyventojų, kuriems sudaryta galimybė prisijungti, delsia tą padaryti, taip teršda...
nuotrauka
2021-02-01 12:14
Vyriausybei paskelbus tikslą – kasmet atnaujinti po 1.000 daugiabučių namų – padidinti renovacijos apimtis beveik trigubai, Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programos laukia pokyčiai. Pirmieji žingsniai jau daromi. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) skaitmenizuoja renovacijos projektų ad...
nuotrauka
2021-01-29 09:21
Siekdama didinti renovacijos apimtis ir mažinti energijos suvartojimą sostinėje, Vilniaus miesto savivaldybė su jai priklausančia įstaiga „Atnaujinkime miestą" gyventojams, nusprendusiems modernizuoti daugiabučius, siūlo nemokamai atnaujinti jų namus supančią aplinką. Šią savaitę priimtame 2021 m. s...
nuotrauka
2021-01-29 07:09
UAB „Bocon Living“ po keturių intensyvios veiklos metų Latvijos rinkoje į Lietuvą grįžo su ambicingu projektu. Statybų bendrovė Vilniuje per pusmetį modernizavo daugiabutį, kuriam pirmajam Lietuvoje po modernizavimo pavyko pasiekti A++ energinio efektyvumo klasę.
nuotrauka
2021-01-26 08:39
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo panaikinti Aplinkos apsaugos agentūros vienai atliekų tvarkymo įmonei 2016 metais išduotą taršos leidimą ir įpareigoti įmonę sustabdyti statybos bei kitų nepavojingų atliekų apdorojimo veikla...
nuotrauka
2021-01-21 11:26
Kiekviena būsto apdailos smulkmena ar, atrodytų, pakoreguota nereikšminga detalė gali būsto šeimininkams sukelti įvairių nepatogumų. Nekilnojamojo turto plėtotojai naujakuriams rekomenduoja būsto apdailos projektą parodyti statybų inžinieriams ir pasikonsultuoti su jais dėl techninių galimybių.
nuotrauka
2021-01-19 07:43
Daugiabučių namų renovacijai skirto finansavimo apimtims padidinti Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja ES lėšas į naujai kuriamą Investicijų platformą.
nuotrauka
2021-01-07 08:56
Elektros rinkos liberalizacija vartotojams suteikė ne tik galimybę patiems pasirinkti norimą tiekėją, bet kartu atnešė ir keletą naujovių. Viena jų – klientų kodų pokytis, kurio privalo nepamiršti visi pirmojo etapo dalyviai. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atkreipia dėmesį, kad palikus visu...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai