2020 balandžio 2 d. ketvirtadienis, 14:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Tikslita“: nebijanti iššūkių įmonė ir biurą įrengs, ir namą pastatys  1 Fotogalerija

2016-01-05 16:57,      Papildyta fotogalerija 2016-01-06 08:45
Pastaruoju metu Vilniuje duris atveria vis nauji modernūs biurai. Juos įrengiant panaudotos naujausios medžiagos ir technologijos, o šiuolaikiškame interjere suformuotos ne tik patogios erdvės darbui, bet ir poilsio zonos.
nuotrauka
Esminis patarimas potencialiam klientui labai paprastas: reikia turėti viziją. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Tikslita, UAB
O vienas iš naujausių, vos prieš kelis mėnesius Vilniuje duris atvėręs danų kapitalo bendrovės „Adform“ biuras tikrai galėtų būti vadinamas ir nauja apdailos darbus jame atlikusios statybų bendrovės „Tikslita“ vizitine kortele.

„Adform“ – biuras, ant kurio sienų galima rašyti

Pasak įmonės, kurios darbuotojai gali ne tik įrengti pertvaras, lubas, nutinkuoti sienas ar apklijuoti jas tapetais arba plytelėmis, bet ir pastatyti statinius nuo A iki Z, direktoriaus Algirdo Tumosos, įrengiant išskirtinį didelio „Adform“ biuro interjerą jiems netrūko iššūkių. Tačiau darbus atlikę meistrai įrodė, kad įmonės pavadinime ne be reikalo užkoduota, jog jie dirba „tiksliai, laiku ir kokybiškai“.

„Adform“ biure sienos yra skirtingų spalvų, kai kur panaudoti fototapetai, o dalį sienų ir kolonų architektai nusprendė palikti betoninių – monolitą be jokios apdailos. Tad vienas iš įrengusios gipso kartono pertvaras, lubas, sienas, išklojusios plyteles ir kitus apdailos darbus atlikusios įmonės specialistams tekusių iššūkių – kruopščiai sujungti pastato konstrukcijas ir apdailą taip, kad tie skirtumai ne badytų akis, o savotiškai papildytų vienas kitą, tarsi žaistų – kad „ta grubi statyba darniai susilietų su „išlaižyta“ apdaila.

„Plika akimi to, kad ši užduotis nebuvo paprasta, gal ir nesimato, tačiau atliekant tokius darbus reikia daugiau laiko, kruopštumo ir specifinių įgūdžių. Tiesiog nutinkuoti betoną būtų paprasčiau ir lengviau, o čia savotiškas žaidimas – betonas tai pasislepia po glaistytomis sienomis, pakabinamomis lubomis, šviestuvais, tai vėl atsiranda. Teko taip sujungti dvi medžiagas, pavyzdžiui monolitinę koloną su gipso kartono pertvara, kad neliktų jokių nelygumų. Galima paklaida apdailoje tik 1-2 milimetrai, konstrukcijose leistini nuokrypiai 10-15 milimetrų. Tačiau šie perėjimai nuo vienos faktūros prie kitos, mano nuomone, yra vienas iš šio biuro išskirtinumų“, – sako UAB „Tikslita“ vadovas.

Kalbėdamas apie naujoves, kurias teko įrengti šiame biure, jis pasakoja, kad kai kuriuos biuro sienų fragmentus teko nudažyti specialiais dažais, ant kurių galima rašyti kreida, o pasitarimų kambariuose dalis sienų padengtos specialia danga, ant kurios galima rašyti markeriais.

Panorėję darbuotojai gali aprašinėti visą sieną nuo grindų iki pat lubų – ji lengvai nusivalo kempinėle.

„Tai suteikia sienai papildomą funkciją“, – sako A. Tumosa pridurdamas, kad neįgudusia akimi nelengva atskirti, ant kurios sienos galima rašyti.

O štai sanitarinius „Adform“ biurų pastato mazgus „Tikslitos“ vadovas vadina savotiška statinio navigacijos sistema. Danų architektai sumanė, kad kiekviename aukšte jų grindų raštas turi būti kitoks, todėl darbuotojas, arba, kaip vadina A. Tumosa, „vietinis žmogus“, užėjęs į tualetą „tikriausiai galėtų pasakyti, kuriame aukšte jis yra“.

Ne vieną biurą įrengusios bendrovės vadovas negaili pagyrimų architektams. Pasak A. Tumosos, dirbti „Adform“ biure buvo gera, nes čia jie darbavosi „ranka rankon su architektais – jie parengė tvarkingą ir novatorišką projektą, o mūsų užduotis buvo tiksliai įgyvendinti jų sprendimus ir sumanymus“.

Kiekvienas biuras – naujas iššūkis

Prieš kelerius metus sukurta įmonė įrengė ne vieną garsios tarptautinės kompanijos biurą. UAB „Tikslita“ darbavosi „Beyer“ atstovybės biure, įrengė naujus TELE 2, DNB banko biurus, UAB „Standa“, UAB „Lifodas“ gamybines administracines patalpas, parduotuves didžiuosiuose prekybos centruose „Akropolis“, „Panorama“, sostinės Gedimino prospekte.

Ir kiekvienas iš šių objektų buvo savotiškas iššūkis, kadangi dviejų vienodų užduočių nebūna: skiriasi užsakovų pageidavimai ir tų, kurie dirbs biure, veiklos pobūdis, o dėl to ir architektai siūlo skirtingus sprendimus. Jei biure įsikurs teisines paslaugas teikianti firma, jos poreikiai bus visai kitokie, negu kuo nors prekiaujančios įmonės, kuriai galbūt prireiks net sandėliuko, trečiai kompanijai reikės kambarėlio, kuriame darbuotojai gali pailsėti laisvalaikiu, ketvirtai – salės, o penktai – net kelių salių.

O štai pasauliniai prekybos tinklai visur įrengiami vienodai. A. Tumosa, kurio vadovaujami vyrai yra įrengę ne vieną garsių tinklų parduotuvę („Lindex“, „Marks & Spencer“) „Akropolyje“, lygindamas darbą jose su įprasto modernaus biuro įrengimu aiškina, kad pastaruosiuose architektai ir dizaineriai turi daugiau galimybių saviraiškai, tad ir jų sumanymus įgyvendinantiems meistrams atsiranda daug įvairių iššūkių, o didžiųjų tinklų parduotuvės iš esmės skiriasi tik dydžiu. Nors kas kelerius metus architektai keičia parduotuvių įvaizdį, bet vis tiek jis visame tinkle išlieka vienodas – ir Vilniuje, ir Hamburge, ir Prahoje: tos pačios spalvos, tokios pačios plytelės, taip pat lentynose išdėstytos prekės.

„Viena vertus, mums lengviau dirbti pagal tokį „šabloną“, nes įrengęs vieną tinklo parduotuvę jau žinai, ko iš tavęs reikalaus kitose. Ir jei tavo darbo kokybė užsakovą tenkina, jis ir kitą kartą tave kvies. Kita vertus, įgyvendinti originalų projektą ir mums įdomiau“, – prisipažįsta A. Tumosa.

Anot pašnekovo, iššūkių netrūksta nei sudėtingame, nei iš pirmo žvilgsnio paprastame projekte. O koks bus biuras, priklauso nuo kelių dalykų. Kadangi praktiškai nėra užsakovų, kurie viską atiduotų į architektų rankas, daug lemia ir jų požiūris, pastebi pašnekovas. Pridūręs, kad dažniausiai architektai gali įgyvendinti apie pusę savo idėjų, A. Tumosa sako, kad nemažai lemia ir suma, skiriama biurui įrengti. Architektai ir dizaineriai dažniausiai samdomi tada, kai įrengiami dideli modernūs biurai, bei tada, kai užsakovas nori ko nors išskirtinio. O tie, kuriems reikia tipinio biuro, paprastai stengiasi nesamdyti papildomo specialisto. Tokiais atvejais užsakovui į pagalbą ateina „Tikslitos“ meistrai.

„Nors mūsų įmonėje dizainerių nėra, mes esame sukaupę nemažai patirties, todėl pageidaujantiems daugiau ar mažiau įprasto biuro, išklausę užsakovo pageidavimus patys galime patarti, kokios spalvos ir pertvaros labiausiai tiks ir įrengti gražų bei patogų biurą. O jei užsakovas pageidauja įdomesnių sprendimų ar nori priderinti prie sienų apdailos lubas, šviestuvus ir reikia architekto pagalbos, galime pasiūlyti savo partnerius, su kuriais bendradarbiaujame ne vienerius metus“, – aiškina A. Tumosa.
Nuo pamatų iki rakto

Įrengti biurų, kurių dideliuose moderniuose pastatuose dažniausiai būna ne vienas, „Tikslitos“ meistrai paprastai kviečiami tada, kai pagrindinės pastato konstrukcijos jau būna pastatytos. Tačiau palyginti jaunoje įmonėje dirbantys specialistai yra sukaupę 10-15 metų darbo patirtį ir drąsiai imasi didesnių projektų.

Įmonės vizitine kortele galėtų būti ne tik puikiai įrengti „Adform“ ir kiti biurai bei parduotuvės prestižinėse sostinės vietose, bet ir ypatingo visų darbuotojų susitelkimo ir patirties pareikalavę privatūs pastatai, viešojo naudojimo rekreacinė miško infrastruktūra prie Luokesaičio ežero (Molėtų raj.). Čia bendrovės specialistai ne tik nutiesė akmenimis grįstus takus ir įrengė medinius tiltus ant įtemptų lynų, bet ir pastatė pavėsines bei įrengė laužavietes.

Įmonė yra pastačiusi ir įrengusi nemažai administracinių, visuomeninių, individualių gyvenamųjų namų Vilniuje, Molėtuose, kitose Lietuvos vietose. Pamatų, monolitinių ir mūrinių sienų, perdangų, ventiliuojamo ir tinkuojamo fasado, stogų, hidroizoliacijos įrengimas, įvairios terasos, šildymo ir vėdinimo, vandentiekio ir kanalizacijos sistemos, elektra, vidaus apdaila, aplinka – tai toli gražu ne visas darbų, kuriuos atlieka UAB „Tikslita“, sąrašas.

Bendrovė restauruoja, renovuoja bei rekonstruoja pastatus, montuoja monolitinio gelžbetonio ir metalo konstrukcijas, šiltina fasadus, atlieka vidaus ir lauko inžinerijos darbus, įrengia geoterminio šildymo sistemas, išvedžioja pastatuose elektros laidus. Įmonės, kuriai suteikta teisė būti ypatingo statinio statybos rangovu, specialistai taip pat atlieka statinio statybos techninę priežiūrą, įvertina statinių techninę būklę bei jų atitikimą nustatytiems reikalavimams, nustato statybos defektus bei teikia pasiūlymus, kaip juos efektyviai šalinti.

„Mes tikrai nesame vienadienė plaštakė. Mūsų komandos branduolį sudaro maždaug 20 žmonių. Dalis jų yra aukštos kvalifikacijos apdailininkai, o kiti puikiai įvaldę ir kitas statybines profesijas, todėl nedidelius komercinius pastatus mes galime ir pastatyti, ir įrengti. Kaip sakoma, nuo A iki Z – nuo pamatų iki aplinkos darbų“, – pasakoja A. Tumosa.

Pašnekovas priduria, kad su tais, kurie ieško pigiausiai dirbančių ir tikisi kokybės už mažiausią kainą, jiems ne pakeliui, nes įmonės vertę ir patikimumą lemia ne tik klientui priimtina pinigų suma, bet ir pastovus kolektyvas, aukšta darbo kokybė bei nustatytų terminų laikymasis. Būtent todėl įmonės pavadinime ir užkoduota „dirbti tiksliai, viską atlikti laiku ir kokybiškai“. Kita vertus, kokybiškos medžiagos nemažai ir kainuoja.

„Vieni perka maišą klijų už 10 litų, o kiti – už 20, nes jie geresni. Žinoma, padaryti galima ir su prastesniais, tačiau po kurio laiko viską teks perdaryti, nes klijai dažniausiai atšoka. Mes renkamės kokybę, nes norime, kad įmonė ir ateityje sėkmingai dirbtų, o mūsų tikslas – įvykdyti projektą griežtai laikantis grafikų nuo pirmos iki paskutinės minutės – nuo susitikimo su potencialiu klientu iki raktų jam įteikimo“, – pabrėžia jis.

Svarbiausias patarimas: žinoti, ko nori

Į klausimą, kokius namų darbus turėtų atlikti ir ką žinoti potencialus užsakovas prieš kreipdamasis į šią ar bet kurią kitą statybos įmonę su prašymu įrengti biurą, A. Tumosa atsako, kad yra keli esminiai skirtumai tarp biuro ir gyvenamojo namo.

„Biurams geriau tinka atsparesnės dilumui, trynimuisi medžiagos, todėl renkantis kiliminę dangą, plyteles visada atkreipiamas dėmesys, kokios jie atsparumo klasės. Dažus biurui geriau rinktis plaunamus. Kitas dalykas – kuo mažiau biure detalių, smulkmenų – tuo geriau. Jei interjerą individualiame name palygintume su visiems žinoma „puzzle“ dėlione, reikės 5 ar net 10 tūkstančių detalių, o biurui užteks ir tūkstančio“, – sako jis ir priduria, kad individualiame name dažniausiai naudojamos brangesnės statybinės medžiagos, daugiau nestandartinių metalo gaminių, todėl jo projektas ir įrengimas sąlygiškai brangesnis negu biuro.

Taip pat svarbu pernelyg neapkrauti biuro, nepiktnaudžiauti pertvarų gausa, bet pasirinkti tokias, kuriomis, esant poreikiui, būtų galima šiek tiek keisti erdves ir darbo vietų išdėstymą, ir nesirinkti tamsių stalų, nes tai papildomai vargina darbuotojus.

O esminis patarimas potencialiam klientui, pasak UAB „Tikslita“ vadovo A. Tumosos, labai paprastas: reikia turėti viziją – žinoti, ko iš tikrųjų nori, įsivaizduoti būsimą biurą ir savo poreikius bei lūkesčius kuo konkrečiau išsakyti specialistams.

Reklama

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Gediminas
2019-03-28 17:52
Ieškau generalinio rangovo individualaus namo statybai nuosavame sklype Kaune. Turiu užduotį projektavimui. Mano adresas ir tel. nr.: gediminas.drag@gmail.com; 869958561

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-04-02 14:24
Vyriausiojo miesto architekto skyrius, įvertinęs administracinio pastato V. Kudirkos g. 14 (Vilniuje) rekonstravimo projektinius pasiūlymus, pateiktus po 2020 m. kovo 3 d. įvykusio svarstymo su visuomene, prašys juos tobulinti: mažinti pastato aukštį ir užstatymo intensyvumą.
nuotrauka
2020-03-30 16:32
Nors kalbant apie interjero dizainą lietuviai, palyginti su kitų Europos šalių gyventojais, galėtų būti įvardinti kaip gan konservatyvūs, tačiau pastaraisiais metais situacija keičiasi. Vis dažniau, kuriant namų jaukumą, dėmesys kreipiamas ne tik į patogumą, bet ir stilių. Ne išimtis ir grindų tende...
nuotrauka
2020-03-30 15:52
Šv. Stepono skvero ir gatvės rekonstrukcijos projektas keliauja pirmyn – Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius pritarė jam po to, kai SĮ „Vilniaus plano" komanda pakoregavo savo darbą pagal viešo pristatymo metu gautas pastabas.
nuotrauka
2020-03-26 11:14
Vilnius kuria gražią tradiciją – jau trečius metus iš eilės rengia konkursą „Kuriu Vilnių", kurio laimėtojai puošia netikėčiausias miesto vietas. Šiemet sulaukta rekordiškai daug – net 110 – paraiškų, iš kurių atrinkti devyni projektai. Jiems įgyvendinti bus skirta net 500 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-03-13 11:24
Lietuviai savo sodybų kiemus pradėjo puošti ne kaimiškais, o miestų ir miestelių senąją kultūrą primenančiais sendaikčiais. „Atsiranda nauja tendencija – atsigręžimas į tarpukario miestų, miestelių istoriją, žydiško paveldo atradimas“, – teigia interjero dizaineris Andrius Juknys.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-05 16:44
Viešas Eduardo Balsio skvero Žvėryne rekonstrukcijos projekto pristatymas sostinės savivaldybėje baigėsi aiškiu susitarimu: projekto rengėjams, IĮ „Gedimino Antano Sakalio projektavimo firma“, teks stipriai koreguoti projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2020-03-05 14:30
Vilniaus Vyriausiojo miesto architekto skyrius pritarė administracinio pastato su gyvenamosiomis patalpomis, esančio Žvėryne, Lapių g. 3, projektiniams pasiūlymams. Projektas, visuomenės dėmesio sulaukęs dėl to, kad nekilnojamojo turto brokeriai dalį patalpų jame pradėjo pardavinėti anksčiau, nei dė...
nuotrauka
2020-02-28 11:33
Naujausia statistika rodo, kad nors visoje Lietuvoje bendrojo ugdymo mokyklose mokinių mažėja, sostinės regione jų skaičius auga. Daugėjant mokinių, iškyla ne tik iššūkis pagal naujausias tendencijas pritaikyti ugdymo programas, bet ir plėsti mokyklų tinklą. Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, mokyk...
nuotrauka
2020-02-28 08:24
Vilniaus miesto savivaldybė inicijuoja architektūrinio projekto konkursą geriausiai naujo lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose architektūrinei idėjai sukurti. Maniežas turėtų iškilti Žirmūnų g. 1H. Kovo mėn. 5 dieną architektūrinio projekto konkurso organizatorius – Lietuvos architektų sąjunga – ...
nuotrauka
2020-02-27 10:53
Devyni mėnesiai diskusijų ir trys projektinių pasiūlymų viešinimo procedūros vis atnaujinant rekomendacijų sąrašą – Vilniaus miesto savivaldybei pavyko įtikinti prekybos centro „Lidl“ statytojus reikšmingai pakoreguoti projektą tam, kad Nemenčinės plento pašonėje būtų išsaugotos dešimtys medžių, o p...
nuotrauka
2020-02-26 11:02
Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose, kurių dalis reikalauja rekonstrukcijos. Tačiau, Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) dėstytojo Johan De Wachter teigimu, šie daugiabučių gyvenamieji rajonai turi dar daug neišnaudoto potencialo. „Nor...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-11 13:31
Rengdamasi tvariai stoties rajono teritorijos konversijai bei daugiafunkcio verslo ir mobilumo centro atsiradimui, Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi ir tuo, kad į miesto ir nekilnojamojo turto objektų plėtotojų dėmesio lauką būtų sugrąžinta visa pietinė miesto dalis.
nuotrauka
2020-02-05 08:33
Metų pradžioje suformuota Lietuvos architektūros meno taryba, antradienį, vasario 4 d., susirinkusi į pirmąjį posėdį, aptarė veiklos gaires, išsirinko tarybos pirmininką ir pavaduotoją.
nuotrauka
2020-01-31 07:47
Prieš įsigyjant dušo kabiną, trumpai apžvelkime svarbiausius pasirinkimo aspektus. Ne visuomet kas iš pažiūros yra gražu, gali tikti jūsų vonios kambariui, kartais prireikia itin praktiškų sprendimų. Visų pirma, būtina pasvarstyti apie tai, kokios konstrukcijos dušo kabina būtų tinkamiausia jūsų tur...
nuotrauka
2020-01-29 16:23
Apželdintas, įvairių laisvalaikio veiklų siūlantis skveras – tokią funkciją Vilniaus miesto savivaldybė ir savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ architektai siūlo asfalto dengiamai ir pramoninės paskirties statinių vis dar nusėtai buvusiai bendrovės „Gatvių statyba“ teritorijai šalia Šv. Stepono baž...
nuotrauka
2020-01-28 13:29
Namai daugeliui asocijuojasi su ramybės ir atsipalaidavimo oaze, kurią sukurti padeda tinkamai parinktos spalvos ir faktūros, galinčios padidinti, sumažinti erdves, paslėpti jų trūkumus. Jau ne vienerius metus Lietuvoje įsirengiant būstą populiarūs natūralūs, akiai įprasti gamtos atspalviai – mėlyni...
nuotrauka
2020-01-22 09:31
Vadovaudamasis Lietuvos architektūros meno tarybos nuostatais, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino jos sudėtį.
nuotrauka
2020-01-20 07:40
Gražūs, ilgaamžiai ir neslidūs lauko laiptai – tinkamai įrengti nelengva, tačiau, kaip tvirtina UAB DASFA ir Ko specialistai, įmanoma.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras