2021 kovo 9 d. antradienis, 2:51
Reklama  |  facebook

Turto bankas planuoja parduoti apie 700 valstybei priklausančių nekilnojamojo turto objektų

2021-01-20 16:01
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo pardavimą organizuojanti valstybės įmonė Turto bankas šiemet planuoja rinkai pasiūlyti apie 700 valstybei priklausančių nekilnojamojo turto (NT) objektų. Investuotojai sulauks bent 10-ies didesnių NT objektų aukcionų.
nuotrauka
Turto banko iliustr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Kaip teigia Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento vadovė, cituojama pranešime, šiemet prioritetas bus teikiamas dviem turto grupėms – objektams, kurių pardavimo pajamomis finansuojami nauji valstybės NT projektai, ir mažos vertės nekilnojamajam turtui.

„Spartinamiems valstybės turto atnaujinimo projektams būtina užtikrinti finansavimą, todėl dėmesį skirsime objektams, kurių pardavimo pajamomis šie projektai ir yra finansuojami. Jie dažniausiai yra didžiuosiuose šalies miestuose, ypač Vilniuje, tad čia nekilnojamojo turto ieškantys pirkėjai turėtų atkreipti dėmesį į Turto banko aukcionus. Kalbant apie mažos vertės turtą, jo valstybė turi santykinai daug ir jis dažniausiai yra šalies regionuose, tad juo turėtų susidomėti čia pirkinių ieškantys gyventojai“, – cituojama G. Gurauskaitė.

Iš didesnių valstybei priklausančių objektų, kurie gali sudominti investuotojus, bus pasiūlyta buvęs Infekcinės ligoninės kompleksas Vilniaus Žvėryno mikrorajone, buvusios kareivinės sostinės Kalnėnuose, administracinės patalpos sostinės Pamėnkalnio g. 30 (kiek daugiau nei 1 tūkst. kv. m), administracinis pastatas Vilniuje H. Manto (kiek daugiau nei 2 tūkst. kv. m), Valakampiuose Pasakų g. 3C esantis poilsio paskirties pastatas, Laisvės alėjoje Kaune esančios administracinės patalpos Taip pat bus skelbiami pakartotiniai aukcionai administracini patalpų Vilniuje Sodų g. 23, patalpų Vilniaus g. 37, gamybinio komplekso Geležinio Vilko g. 55, autoūkio komplekso Liepkalnio g. 170.

Planuojama, skelbia Turto bankas, kad valstybės pajamos iš parduoto turto sieks apie 40 mln. Eur.

Pernai metais organizuota 1542 aukcionai valstybės turtu, kurių metu parduota 562 nekilnojamojo turto objektai. Valstybė už parduotą nekilnojamąjį turtą gavo 19,51 mln. Eur pajamų. Brangiausiai parduoti objektai, administracinės patalpos Blindžių g. 24 A (Vilnius) – už 2,57 mln. Eur, žirgyno kompleksas Belmonte (Vilnius) – už 1,97 mln. Eur, mokyklos pastatas Lydos g. 3 (Vilnius) – už 0,948 mln. Eur, bendrabutis Bendoriaus g. 7 (Marijampolė) – už 0,916 mln. Eur.

„3 iš 4 parduotų objektų buvo gyvenamosios paskirties – tai atspindi „covidinio“ laikotarpio pirkėjų prioritetus, kuomet buvo ieškoma antrojo būsto, investicijai arba gyvenimo sąlygų pagerinimui. Nemažo dėmesio sulaukė pigesni, iki 10 tūkst. Eur NT objektai, kurių buvo parduota 60 proc. nuo viso kiekio – stengiamės prioretizuoti šio turto realizaciją. Antrąjį pusmetį sugrįžo susidomėjimas brangesniais, didesniais objektais – ne veltui didžiausi aukcionai valstybės turtu įvyko metų pabaigoje“, – teigia Pardavimų departamento vadovė.

Turto bankas valstybės nekilnojamojo turto objektus parduoda viešojo aukciono būdu, per aukcionų sistemą www.evarzytines.lt. Aukcione gali dalyvauti juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie įmoka dalyvio mokestį ir užstatą, siekianti iki 10 proc. NT objekto kainos. Pirminė pardavimo kaina yra nustatoma gavus nepriklausomą turto vertinimą. Gautos pajamos pervedamos į valstybės biudžetą arba jomis finansuojami valstybės NT projektai. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
Aktualijos

nuotrauka
2021-03-08 13:11
Ilgiausio šalyje geležinkelio tilto per Nerį statyboms bus skelbiamas naujas konkursas. Taip nusprendė europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą Lietuvoje įgyvendinanti bendrovė „LTG Infra“.
nuotrauka
2021-03-05 16:03
Šiandien, kovo 5 d., pasibaigęs Vilniaus Sapiegų parko ir jo prieigų tvarkybos idėjos atviras architektūrinio projekto konkursas sulaukė tik vieno dalyvio.
nuotrauka
2021-03-04 10:26
Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais" (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
nuotrauka
2021-03-04 09:36
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės UAB „MT Group“ kasacinį skundą dėl viešųjų pirkimų procedūrų teisėtumo atsakovės (perkančiojo subjekto) AB „Amber Grid“ vykdytame tarptautiniame viešajame dujotiekių jungties tarp Lenkijos ir Lietuvos (GIPL) statybos darbų pi...
nuotrauka
2021-03-03 15:01
Savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" atrinko Tolminkiemio gimnazijos statybos darbų konkurso laimėtoją. Septynių rangovų pasiūlymų sulaukusiame konkurse tarptautinės vertės pirkimą laimėjo UAB „Jungtiniai projektai". Parengti projektą ir pastatyti mokyklą bendrovė „Jungtiniai projektai" į...
nuotrauka
2021-03-03 14:05
Aplinkos ministerija, siekdama, kad žmonės su negalia galėtų naudotis pritaikytais statiniais visą jų naudojimo laiką, patikslino statinių naudojimo priežiūros tvarką ir priežiūrą atliekančių institucijų funkcijas.
nuotrauka
2021-03-02 11:32
Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
nuotrauka
2021-03-02 09:43
Nekilnojamojo turto paveldėtojai, dėl didelių Registrų centro įkainių iki šiol atidėlioję paveldėto turto registravimą, nuo kovo 1-sios įsigaliojus atnaujintam įregistravimo kainų skaičiavimui, gali vėl kreiptis į notarus ir tapti visateisiais paveldėto turto valdytojais.
nuotrauka
2021-03-01 11:02
Buvęs pagrindinis LTG biuras Mindaugo g. 12 Vilniuje nuo kovo 1-osios perleidžiamas Turto banko žinion. LTG grupė keliasi arčiau savo veiklos į Vilniaus geležinkelio stoties rajoną, o sostinės panoramą puošiančiam 11 tūkst. kvadratinių metrų pastatui Turto bankas planuoja svarbią visuomeninę funkcij...
nuotrauka
2021-03-01 08:21
Keičiasi informacijos apie užsieniečių įdarbinimą ir komandiravimą mūsų šalyje teikimo tvarka. Nuo kovo 1-osios darbdaviai privalės teikti pranešimus apie visus įdarbintus ir į Lietuvą komandiruotus užsieniečius. Iki šiol tokia prievolė buvo taikoma tik įdarbinant ir priimant komandiruotus atvykėliu...
nuotrauka
2021-03-01 08:13
Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, įvertinęs žiniasklaidoje pateiktą informaciją apie galimai neteisėtas statybas Pilies g. 10, Vilniuje, atliko tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2021-02-26 14:28
Projektavimas ir statybos – sritys, kurias visada verta patikėti profesionalams. Pastaruoju metu kvalifikuotų specialistų poreikis nuolat auga, o kiekvienas savo srities ekspertas žino, kad technologijos vietoje nestovi, atsiranda naujų medžiagų bei sprendimų, tad būtina domėtis naujovėmis bei nuola...
nuotrauka
2021-02-26 10:28
Pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“, kuri nuo spalio 1 d. pusę metų vyks Dubajuje, jau pastatytas Lietuvos paviljonas. Šiuo metu baigiami jo įrengimo darbai.
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
nuotrauka
2021-02-25 10:57
Teismas nusprendė, kad Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus reikalavimas stabdyti pastato, esančio Kauno miesto istorinėje dalyje, vadinamoje Kauno Žaliakalnio 1-oji, griovimo darbus, yra pagrįstas ir teisėtas.
nuotrauka
2021-02-25 10:42
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo. Kaltinimai apgaule pasisavinus apie 60 tūkst. eurų pareikšti Panevėžyje gyvenančiam bendrovės direktoriui G. R. Nukentėjusiais šioje byloje pripažinta beveik 30 asmenų ir įmonių iš įvairių Li...
nuotrauka
2021-02-25 09:51
Nekilnojamojo turto fondas „Baltic Horizon Fund“ pradėjo konkursą turto valdymo ir apskaitos paslaugoms įsigyti. Konkurso metu fondas siekia atrinkti partnerius, teiksiančius „Baltic Horizon Fund“ priklausančio nekilnojamojo turto techninės priežiūros, rinkodaros, nuomos, komercinio valdymo ir buhal...
nuotrauka
2021-02-25 09:16
„Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
nuotrauka
2021-02-25 08:38
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ steigia pirmąjį Baltijos šalyse logistikos nekilnojamojo turto (NT) fondą. Lietuvos bankas suteikė veiklos licenciją uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtam investiciniam fondui „Capitalica Green Logistics Fund“, kuris ...
nuotrauka
2021-02-24 11:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad pagal statybos procesą reglamentuojančius LR teisės aktus, inžineriniai geologiniai ir geotechniniai (toliau – IGG) tyrimai yra privaloma statinių projektavimo ir statybos proceso dal...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

BETONO MOZAIKA. Naujas požiūris – nuo 2020-ųjų veikloje taiko „Co-Create“ modelį

2020 metai verslui buvo tikras iššūkis, nes pareikalavo skubios esamų strategijų ir planų peržiūros bei greitų sprendimų ir ryžtingų pokyčių. Tačiau šie metai mūsų įmonei buvo ir augimo bei ...