2024 balandžio 19 d. penktadienis, 7:23
Reklama  |  facebook

Vilniaus Stoties rajono konversija perbraižys būsto paklausos žemėlapį

2021-01-18 10:13
Pavienių investuotojų ir gyventojų žvilgsniai jau kurį laiką krypo į Stoties rajoną Vilniuje, tačiau netrukus tai turėtų tapti ir masiniu reiškiniu. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai prognozuoja, kad po planuojamos Vilniaus Stoties rajono konversijos pakils Stoties, Naujininkų ir Naujamiesčio mikrorajonuose esančio būsto vertė – pokyčiai NT rinkoje turėtų išryškėti po 5–7 metų.
nuotrauka
Mindaugas STATULEVIČIUS, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas


Minimos įmonės
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidento Mindaugo Statulevičiaus teigimu, „Lietuvos geležinkelių“ ir Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotas Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos atnaujinimo projektas „Vilnius Connect“ ne tik suteiks didelės naudos miestui, bet ir turės reikšmingą poveikį būsto ar komercinio nekilnojamojo turto vertei.

„Įtaka nekilnojamojo turto rinkai taip pat bus pozityvi, kadangi tvarkomos ir konvertuojamos teritorijos, įgaunančios naują funkciją, sukuriančios didesnius žmonių ir transporto judėjimo srautus, tampa patrauklesnės. Natūralu, kad tai kelia ir pačio nekilnojamojo turto vertę. Ši krenta, kuomet teritorija neprižiūrima ir nesaugoma – visa tai turėtų pakeisti planuojama Stoties rajono konversija“, – cituojamas M. Statulevičius. 

Atsiradus darbo vietoms, padaugės ir ieškančių būsto

Vienas konversijos tikslų – sukurti visą parą gyvą miesto kvartalą, kuriame pastatų pirmuosiuose aukštuose įsikurtų paslaugų ir prekybos vietos. Teritorijoje yra numatytos žaliosios erdvės, aplink ją planuojami nauji dviračių takai, iki šiol uždaros industrinės erdvės bus atvertos gyventojams.

„Sujungus pietinę dalį su likusiu miestu, sukūrus vieningą transporto mazgą, judėjimas taptų sklandesnis, imtų kurtis įvairūs objektai, iškiltų ir biurų centrai. Atsiradus darbo vietoms, žmonės natūraliai norėtų apsigyventi šalia. Dirbti ir gyventi miesto centre yra patogu, nes iš darbo į gyvenamąją vietą ir atvirkščiai galima judėti pėsčiomis, paspirtuku ar dviračiu, nebūtina net automobilį turėti. Su šiuo projektu artėjame prie tokios gyvenimo kokybės“, – įžvalgomis dalijasi M. Statulevičius.

Pasak jo, Vilnius yra labai kompaktiškas miestas, čia sėkmingo projekto iniciatyva bei nauda pasiskirsto labai plačiai, todėl Stoties rajono konversija bus naudinga net tik Naujininkams ar pačiam Stoties rajonui.

„Naudą taip pat pajaus Senamiesčio kavinės, parduotuvėlės, Naujamiesčio prekybos ir pramogų vietos. Jau dabar Naujamiesčio teritorijos, esančios netoli geležinkelio, ima atsinaujinti, ten vystomi projektai. Konversijos efektas bus ilgametis, rezultatą pamatysime po 5-7 metų, kai bus išplėtota visa infrastruktūra, o tai užima laiko“, – aiškina LNTPA prezidentas.

Socialinės aplinkos katalizatorius

Anot M. Statulevičiaus, cituojamo pranešime, pirkėjų žvilgsnis jau dešimtmetį krypsta į arčiau centro esančias miesto dalis – dominuoja Naujamiestis, Šnipiškės. Stoties rajono pusėn irgi atsigręžiama, tačiau masiniu reiškiniu tai taps ateityje. 

„Stoties rajono potencialą jautę investuotojai ir gyventojai jau įsigijo būstą sau arba nuomai, laukdami, kol turto vertė pakils ir miestas ateis iki jų. Savo laiku jie tikrai turės gerą uždarbį“, – tikina jis.

Saugumas – vienas iš esminių apsektų, būtinų gyvenimo kokybei. Todėl be industrinių erdvių, saugumo klausimas Stoties rajonui keičiant savo veidą yra bene svarbiausias. Analogiški stočių ir jų teritorijų pertvarkymo pavyzdžiai Vakarų Europoje rodo, kad įgyvendinus projektą socialinė aplinka pasikeičia iš esmės.

„Visame pasaulyje stočių rajonai turi dviprasmišką reputaciją. Viena vertus, jie yra centre, kita vertus, jie traukia tam tikrus ne pačią geriausią reputaciją turinčius asmenis. Šio klausimo išsprendimas pakelia viso rajono vertę, pakeičia miesto veidą. Juk atvažiavus į miestą pirmas dalykas, ką pamatai, yra stoties rajonas arba oro uostas. Čia yra tikrieji vakarietiško miesto vartai“, – teigia LNTPA prezidentas.

Žmonės nori gyventi centre, o ne miesto pakrašty

Planuojama, kad Stoties rajonas taps daugiafunkciniu mobilumo centru. Jau atliktas teritorijos ir jos prieigų detaliojo plano vertinimas, pasirinkta antroji alternatyva – nuosaikusis atnaujinimas. Šiuo metu rengiamasi skelbti tarptautinį architektūrinį konkursą Vilniaus geležinkelio stoties pastato pertvarkos ir naujo keleivių aptarnavimui skirto statinio virš bėgių geriausiai architektūrinei idėjai išrinkti. 

„Tendencija gyventi prie stoties jau atsiranda, bet tai dar pavieniai projektai. Iš uždaros pramoninės teritorijos Stoties rajonui tapus atviru, čia ims kurtis kavinės, barai, atsiras darbo vietų ir kultūrinių veiklų, tuomet taps malonu gyventi ir tai pakels viso rajono bei jo kaimyninių mikrorajonų vertę. Su šiuo projektu vilniečiams bus suteikta daugiau galimybių gyventi mieste, o ne jo pakraštyje – šia kryptimi eina visas pasaulis, stabdomas išsibarstymas ir skatinama kompaktiška miesto plėtra“, – akcentuoja vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis.

Pasak jo, pietinė miesto dalis dar kiek sąstingyje, tačiau situacija netrukus pasikeis, tai matyti jau dabar – pradedami pirmieji gyvenamųjų namų projektai pietinėje Naujamiesčio dalyje.

„Stoties rajono konversija teigiamai atsilieps Naujamiesčiui – ypač Algirdo ir Mindaugo gatvėms, taip pat Naujininkams, kurie atsiradus naujoms jungtims taps visaverte miesto dalimi. Didžiulį potencialą turi ir Vilkpėdės rajonas, kur yra senoji prekių stotis“, – vardija architektas. 

Kertiniai šio projekto tikslai, anot M. Pakalnio, yra sukurti šiuolaikišką daugiafunkcinio miesto centro tąsą, patogius ryšius per bėgius, kad susijungtų Naujininkai, Naujamiestis ir Senamiestis, rasti Vilniaus masteliui tinkantį stoties aikštės sprendimą, paskatinti Naujininkų atsinaujinimą, išsaugoti kuo daugiau vietos ženklų – pastatų, mažosios architektūros ar konstrukcijų elementų, artefaktų, ir galiausiai – rasti ikonišką urbanistinį ir architektūrinį geležinkelio stoties bei viešojo transporto terminalo sprendimą.
Statybunaujienos.lt



Komentaras

nuotrauka
2024-04-16 14:42
Darbo sutartis laikoma sudaryta, kai šalys susitaria dėl būtinųjų darbo sutarties sąlygų. Darbo sutartis sudaroma raštu dviem egzemplioriais. Apie jos sudarymą bei darbuotojo priėmimą į darbą nustatyta tvarka privaloma pranešti „Sodrai“ mažiausiai prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios...
nuotrauka
2024-04-12 13:29
Visuomenėje verda diskusijos dėl gyventojų atsakomybės už jiems priklausančius statinius bei dėl to, ką daryti su senos statybos daugiabučiais pastatais. Svarstoma apie nedidelės dalies daugiabučių namų, kurie yra avarinės būklės, griovimą. Kas lauktų šio nekilnojamojo turto (NT) savininkų bei kaip ...
nuotrauka
2024-04-10 13:14
VDI primena, kad pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų padėti asmenims, kurie patyrė smurtą ar priekabiavimą. Viena iš darbdaviui numatytų pareigų – organizuoti darbuotojams mokymus api...
nuotrauka
2024-04-09 17:01
Vis dažniau kalbant apie tai, kad Seimas turėtų leisti iš viešųjų pirkimų šalinti Lietuvos ir užsienio tiekėjus, kurie yra įtraukti į Rusijos karo rėmėjų sąrašą ar yra su jais susijęs, į paviršių iškyla įmonių reputacijos klausimas. Viešojoje erdvėje neretai pasigirsta informacija ir apie ne laiku, ...
nuotrauka
2024-04-05 09:31
Po stabilumu pasižymėjusių 2023 metų, 2024 metus naujo būsto rinka pradėjo gerokai aktyviau: per 2024 metų I ketvirtį Vilniuje buvo parduoti 707 butai ir tai yra 23 proc. daugiau pardavimų nei pernai metų ketvirčio vidurkis (576 butai). Beveik ketvirtadaliu ūgtelėjęs pirkėjų aktyvumas labiausiai buv...
nuotrauka
2024-04-03 15:10
Pastaraisiais metais stebėti kainų ir infliacijos pokyčiai sukūrė daug neapibrėžtumo dėl pasirašytų ir tebegaliojančių sutarčių. Tai sukėlė klausimų specifinių viešųjų pirkimų sutarčių atžvilgiu. Su tuo susiję teisminiai ginčai jau pasiekė aukščiausių Lietuvos instancijų teismus. Teismų vertinimu, į...
nuotrauka
2024-04-02 13:20
Svarstantiems apie nuosavo būsto įsigijimą, atvykti pasitarti į banką gali būti verta dar prieš pradedant konkretaus objekto medžioklę. Konsultacijos su potencialiu būsto paskolos suteikėju gali būti labai naudingos, nepriklausomai nuo to, kokioje būsto pirkimo proceso stadijoje esate šiuo metu. „Lu...
nuotrauka
2024-03-27 13:19
Lietuvoje nėra įrengta pakankamai slėptuvių, priedangų ir kolektyvinės apsaugos statinių, kurie karinių veiksmų atveju, vykstant apšaudymams iš oro raketomis, dronais, aviacinėmis bombomis ar įsiplieskus mūšiams miesto teritorijoje, padėtų išvengti civilių gyventojų aukų.
nuotrauka
2024-03-25 15:59
Parduotų būstų skaičius žiemą toliau mažėjo, naujos statybos būstų pardavimai, palyginti su praėjusiais metais, susitraukė labiau nei senos statybos būstų. Kitaip nei pardavimų skaičius, baigtų statyti būstų skaičius 2023 m. buvo arti istorinių aukštumų. Tačiau, žvelgiant į ateitį, nusimato gerokai ...
nuotrauka
2024-03-22 14:40
Nors nustebino ekonomikos augimas, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau tai nebūtinai gera žinia nekilnojamojo turto (NT) rinkoms, nes spartesnis augimas paankstino palūkanų normų mažinimo lūkesčius, teigia „Swedbank" grupės vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. NT rinkos tendencijos, ga...
nuotrauka
2024-03-20 11:15
Energetikos transformacija nebesiblaško tik planavime – ji akivaizdžiai vyksta. Jos sėkmę lemia gebėjimas stiprinti energetinės sistemos saugumą, tvarumą ir atsparumą įvairiems iššūkiams, nuo klimato kaitos iki geopolitinių įtampų. Tačiau, nepaisant aiškių tikslų, kelios pagrindinės problemos trukdo...
nuotrauka
2024-03-19 12:05
Kokie 2024 metais bus mūsų (namų ūkių) akimis: ko tikimės ir dėl ko nerimaujame? Ko viliasi darbdaviai ir su kokiais iššūkiais tikisi susidurti 2024 metais? Kokie 2024 metais yra prognozuojami Lietuvos mastu? Reikėtų sunerimti ar galime šiek tiek atsipūsti? 2024 metų Lietuvos paveikslą apžvelkime iš...
nuotrauka
2024-03-18 13:44
Darbo teisės nuostatos numato skirtingas atostogų rūšis – tam tikriems darbuotojams atostogų trukmė nustatoma ilgesnė, palyginti su įprastos trukmės kasmetinėmis atostogomis. Atsižvelgiant į aplinkybes, darbuotojams gali būti suteikiamos ilgesnės trukmės kasmetinės atostogos, pailgintos atostogos ar...
nuotrauka
2024-03-18 13:28
Nors dauguma yra girdėję apie paramą būstui įsigyti Lietuvoje, tačiau ne visi galintys ja pasinaudoti žino, kam ji taikoma ir kaip ja pasinaudoti, nors parama gali sudaryti net beveik trečdalį būsto įsigijimo sumos. Apie dažniausiai naudojamas finansinės paskatos programas būstui įsigyti pasakoja „L...
nuotrauka
2024-03-14 14:15
Pastaraisiais metais Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) kėlė sąmyšį tarp verslo atstovų. Mokesčių inspektoriai nepagrįstai neleisdavo kai kuriais atvejais įmonių grupėms perduoti mokestinių nuostolių tarp savo grupės bendrovių. 2023 m. pabaiga atnešė džiugių pokyčių – Lietuvos vyriausiasis adminis...
nuotrauka
2024-03-07 20:20
Lietuvos architektų rūmų (LAR) Taryba, aptarusi profesinėje bendruomenėje kilusias diskusijas dėl š. m. vasario 12 dieną vienasmeniškai Vilniaus miesto savivaldybės mero pasirašyto potvarkio, kuriuo patvirtintos Papildomų medžių apsaugos priemonių taikymo rekomendacijos, nutarė kreiptis į Seimo kont...
nuotrauka
2024-03-06 16:52
Pastatai prisideda prie 39 % viso pasaulio CO2 emisijų ir yra įvardinami kaip didžiausi išteklių vartotojai ir teršėjai. Pasaulio Ekonomikos forumo ataskaitoje (PEFA) minima, kad šiuo metu, kiekvieną savaitę, pastatoma tiek pastatų, kad prilygtų Paryžiaus miestui ir mažiau nei 1% iš jų atliekamas CO...
nuotrauka
2024-03-05 09:38
Būsto paskolos pasiėmimas ir nuosavų namų įsigijimas – reikšmingas žingsnis žmogaus gyvenime, tačiau žengiant jį pirmą kartą rizikuojama padaryti nemalonių klaidų. Ko reikėtų vengti kreipiantis dėl būsto paskolos, pasakoja Edvinas Jurevičius, „Luminor" banko mažmeninės bankininkystės vadovas.
nuotrauka
2024-03-01 15:51
Vasario mėnuo buvo stabiliai aktyvus Vilniuje ir Kaune: šiuose miestuose rezultatas, nors ir kiek mažesnis nei sausį, buvo geresnis nei vasarį prieš metus. Klaipėdoje susiklostė lygiai priešinga situacija. Euribor 6 mėn. trukmės palūkanų normai šiais metais užsispyrusiai balansuojant ties 3,8–3,95 p...
nuotrauka
2024-02-26 09:27
Darbo kodekso 56 str. numato baigtinį sąrašą svarbių priežasčių, kada darbo sutartis gali būti nutraukta darbuotojo rašytiniu pareiškimu, o įspėti darbdavį tokiu atveju darbuotojui privalu ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas. Nurodomos keturios pagrindinės priežastys.

Statybunaujienos.lt » Komentaras