2024 liepos 16 d. antradienis, 9:03
Reklama  |  facebook

200 milijonų eurų regiono atsparumui: startuoja antrasis „BaltCap“ infrastruktūros fondas

2023-10-18 07:48
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“ užbaigė pirmąjį naujo infrastruktūros fondo investicijoms skirto kapitalo formavimo etapą.
nuotrauka
BaltCap fondo nuotr.


Minimos įmonės
Baltcap, UAB
Swedbank, AB
„BaltCap Infrastructure Fund II“ (BInF II) yra antrasis „BaltCap“ valdomas infrastruktūros fondas, jo planuojamas dydis 200 mln. eurų, o trukmė - 20 metų. BInF II sieks efektyviai prisidėti prie regiono atsparumo didinimo, jo valdytojai daugiausia dėmesio skirs investicijoms į atsinaujinančios energijos gamybą, energijos poreikio mažinimo projektus, socialinę bei transporto infrastruktūrą Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Šis fondas atitinka ES tvaraus finansavimo atskleidimo reglamento 9 straipsnio reikalavimus.

Naujasis fondas tęs pasiteisinusią savo pirmtako „BaltCap Infrastructure Fund I“ strategiją, kurios tikslas – finansuoti infrastruktūros projektus, darančius teigiamą poveikį aplinkai ir socialiniam gerbūviui. BInF II valdytojai daugiausia dėmesio skirs investicijoms į atsinaujinančios energijos projektus, tokius kaip vėjo jėgainės, saulės energijos parkai, biomasės ir biodujų jėgainės. Fondas taip pat ir toliau padės vietos savivaldybėms didinti pastatų energijos vartojimo efektyvumą ir teikti bazines paslaugas, įskaitant mokyklų, viešųjų pastatų ir kitos socialinės infrastruktūros kūrimą ar atnaujinimą.

Pranešime cituojamas „BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis sako, kad naujuoju fondu siekiama dar labiau padidinti bendrą regiono atsparumą: „Baltijos šalyse ir Lenkijoje per ateinančius 7 metus infrastruktūros projektams stigs maždaug 250 mlrd. eurų finansavimo. Su tarptautinių institucinių investuotojų parama BInF II siekia mažinti šią spragą ir finansuoti infrastruktūros projektus, kurie didina energetinį saugumą ir prisideda prie klimato kaitos poveikio švelninimo.“

Pasak jo, dabartinė fondo investicinė komanda yra labiausiai patyrusi regione, dirbanti pagal „projektuoti-statyti-finansuoti-eksploatuoti“ formulę daugelyje infrastruktūros segmentų. Pirmojo infrastruktūros fondo investicijos leido į aplinką išleisti 450 000 tonų mažiau anglies dvideginio emisijų ir pasiekė keletą svarbių etapų.

Pirmiausia fondas prisidėjo prie švarios ir įperkamos energijos prieinamumo, plėtojant apie 200 MW galios naujų atsinaujinančios energijos pajėgumų – 100 MW biomasės, 33 MW vėjo ir 60 MW saulės energijos.

Antra, išplėtota apie 19 000 m2 energiją taupančių švietimui ir bendruomenės reikmėms skirtų patalpų su 1740 naujų mokymosi vietų, leidžiančių vietos vaikams išvengti važinėjimo į tolimas mokyklas. Be to, maždaug 10 000 m2 ploto savivaldybės infrastruktūros objektuose (mokyklose, sporto bazėse ir kituose visuomeniniuose pastatuose) gerokai padidintas energinis efektyvumas.

Trečiasis fondo pasiekimas – daugiau nei 50 km ilgio kelių atkarpose įrengti daugiau nei 2700 modernių LED šviestuvų ir tokiu būdu padidėjęs gyventojų saugumas.

Pagrindinis BInF II investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF). Prie fondo prisidedantys investuotojai yra „Swedbank“ pensijų fondai, SEB pensijų fondai ir „Citadele Asset Management“. „Esame dėkingi savo investuotojams už patvirtintą įsipareigojimą ir labai vertiname jų pasitikėjimą mūsų komanda bei pasirinkta strategija“, – sakė S. Gustainis.

„EIF nekantrauja dar kartą suvienyti pajėgas su „BaltCap“ realizuojant jų antrojo infrastruktūros fondo, investuojančio į švarios energijos gamybą, socialinę infrastruktūrą, tvarų transportą ir skaitmenines inovacijas, projektus. „InvestEU“ programos remiamo fondo strategija atitinka Europos investicijų banko tikslus stiprinti Europos energetinį saugumą ir spartinti perėjimą prie žaliosios energijos“, – pažymėjo pranešime cituojama EIF vadovė Marjut Falkstedt.

„Valdydami vieną didžiausių pensijų fondų Lietuvoje mes nuolat ieškome galimybių savo klientams sukurti vertę ir užtikrinti solidžią grąžą. Tačiau tuo pat metu mums ir daugeliui mūsų klientų svarbu, kad jų lėšos būtų investuojamos tvariai, siekiant sumažinti taršą ir pažaboti su klimato kaita susijusią riziką. Štai čia mūsų investavimo tikslai ir „BaltCap Infrastructure Fund II“ strategija puikiai dera tarpusavyje. Tai, kad naujasis fondas investuos į vietos infrastruktūros projektus ir stiprins Baltijos šalių energetinį atsparumą suteikia papildomų naudų visai visuomenei“, – sakė pranešime taip pat cituojamas UAB „Swedbank Investicijų Valdymas“ direktorius Tadas Gudaitis.
Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-07-15 13:09
Siekiant išsiaiškinti, kaip ateityje būtų galima pagreitinti Utenos rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo darbus, Utenoje išbandyta nauja technologija – kelio pagrindo stabilizavimas ligninu.
nuotrauka
2024-07-12 11:19
Liepos 15 d. pradedami fiziniai tilto per Dubysą rekonstravimo darbai. Siekiant užtikrinti eismo dalyvių saugumą, keisis eismo organizavimo tvarka – transporto eismas vyks apylanka, pėsčiųjų ir dviratininkų – laikinu tiltu. Planuojama, kad tilto rekonstravimo darbai bus baigti keliais mėnesiais anks...
nuotrauka
2024-07-12 09:45
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" Tauragės rajone baigė saulės elektrinės statybas prie jau veikiančio vėjo parko, taip sukuriant pirmąjį bendrovės hibridinį saulės ir vėjo elektrinių parką ir atveriant didesnes galimybes efektyviau išnaudoti valdomą infrastruktūrą ir ž...
nuotrauka
2024-07-12 09:38
Viena populiariausių vasaros atostogų vietų – Kunigiškių priemiestis Palangoje – nuo šiol dar patogiau pasiekiama kurorto gyventojams bei svečiams. Miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pabaigė į šį rajoną vedančio kelio remontą.
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 13:21
Atsinaujinančios energetikos investicinių fondų valdymo įmonė „Modus Asset Management", vykdanti veiklą Baltijos bei Vidurio Rytų Europos šalyse, ir bankas „Swedbank AS" susitarė dėl 20 mln. eurų finansavimo 57 MW galios saulės jėgainių portfelio statyboms Latvijoje.
nuotrauka
2024-07-11 09:38
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė virš 13 tūkst. gyventojų paraiškų. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuot...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 11:03
Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse didėjo 5 proc. ir vidutiniškai siekė 99,70 Eur/MWh.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-09 09:45
Didėjant vandenilio gamybos apimtims ir susiduriant su jo saugojimo problemomis, KTU mokslininkai siekia ištirti požeminio vandenilio saugojimo Lietuvoje galimybes. Projekto tikslas – prisidėti prie vandenilio energijos saugojimo infrastruktūros kūrimo ir skatinti švarios bei tvarios energijos spren...
nuotrauka
2024-07-05 14:13
„Via Lietuva“ toliau vykdo darnaus judumo infrastruktūros plėtrą šalyje – iki šių metų pabaigos planuojama įrengti daugiau nei 40 km naujų bei suremontuoti netoli 30 km pėsčiųjų ir dviračių takų visoje Lietuvoje.
nuotrauka
2024-07-04 13:50
Prieš dešimtmetį įvykęs Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų sujungimas buvo tarsi Lietuvos aviacijos pakilimas naujam skrydžiui. Dešimtmetį skaičiuojanti Lietuvos oro uostų kelionė buvo pažymėta įspūdingų projektų. Visi jie stiprina Lietuvos aviacijos pozicijas regione, padeda auginti ekonomiką ir...
nuotrauka
2024-07-04 13:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra ir Aplinkos projektų valdymų agentūra kviečia įmones ir toliau konsultuotis dėl naujų finansavimo priemonių investicijoms į atsinaujinančių energijos išteklių bei švaresnės gamybos, energijos vartojimo efektyvumo technologijų diegimo pr...
nuotrauka
2024-07-04 09:36
Iki liepos 1 d. Lietuvos verslo įmonės buvo kviečiamos teikti paraiškas įgyvendinti klimato kaitos švelninimo projektus besivystančiose šalyse, diegiant atsinaujinančius energijos išteklius ir perduodant gerąją Lietuvos patirtį. Per tris mėnesius Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 10 ...
nuotrauka
2024-07-03 09:29
idžiausio Baltijos šalių viešo elektromobilių įkrovimo tinklo operatorė bei techninės ir programinės įrangos kūrėja „Inbalance grid" susitarė dėl strateginės plėtros su stambiu Lenkijos prekybos tinklu „Stokrotka". Lietuvos bendrovė įdiegs ir valdys išmaniąsias įkrovimo stoteles ties 114 „Stokrotka"...
nuotrauka
2024-07-02 15:04
Vilniaus miesto savivaldybė pristato sostinės gynybos politikos planą, kurį sudaro dvi pagrindinės – civilinės saugos stiprinimo ir paramos gynybai – dalys. Planuojama įsigyti kontrmobilumo priemonių, įrengti treniruočių erdvę dronams, plėsti priedangų tinklą.
nuotrauka
2024-07-01 09:41
Abipus Nemuno krantų ryškėjant dviejų naujų tiltų vietoms, visuomenei oficialiai pristatyta ir būsima trečioji. Šįkart – per Nerį. 312 metrų ilgio dviratininkų ir pėsčiųjų tiltas taps itin svarbia jungtimi tarp Senamiesčio ir Vilijampolės. Statybas planuojama pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2024-06-28 14:49
„Via Lietuva“ šiais metais didina savo veikloje taikomus aplinkosauginius sprendimus. Dar šiais metais įmonė ant triukšmą mažinančių užtvarų netoli Vilniaus įrengs saulės modulius. Jų pagaminta žalioji energija bus naudojama kelio ženklų apšvietimui.
nuotrauka
2024-06-27 10:24
AB „Via Lietuva“ priklausančiame valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 164, ruošiantis tilto per Šunijos upę rekonstravimo darbams, greta įrengtas laikinasis tiltas, kuriuo darbų laikotarpiu ir bus kreipiamas visas šia atkarpa važiuojantis transporto srautas.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.