2025 m. kovo 22 d. šeštadienis, 7:12:36
Reklama  |  facebook

5 dizainerio patarimai: kaip rinktis telefonspynę, kad ji nesugadintų namo eksterjero?

2016-06-30 12:20,      papildyta fotogalerija 2016-06-30 13:31
Privačiuose namuose, daugiaaukščiuose ir milžiniškuose biurų kompleksuose montuojamos telefonspynės jau seniai nėra tik paprastas durų skambutis. Išorinę ir vidinę komunikaciją apimančios sistemos padeda paskirstyti interesantų srautus – ypač, jei kalbama apie didžiulius modernius biurus, taip pat užtikrina saugumą, – atrakina ir užrakina duris, tampa pašto dėže bei atlieka daugybę kitokių funkcijų.
nuotrauka
Šiuolaikiškos telefonspynės randa savo vietą ir senuose pastatuose, nedarkydamos autentiško fasado. „Jung Vilnius“ archyvo nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB

Šalia jau išvardintų, ne mažiau svarbi ir estetinė funkcija, mat telefonspynė (kitaip – durų ir pastatų komunikacijos įranga) yra ryškus pastato eksterjero elementas ir apskritai tampa žmogaus pasitikimo ritualo dalimi. „Sakoma, kad teatras prasideda nuo rūbinės. Manau, apie namus galima spręsti pagal tai, kaip būsime sutikti jau prie įėjimo“, – sakė interjero dizaineris, Dizaino savaitės iniciatorius Vytautas Gurevičius (nuotraukoje).

telefonspynė„Siedle“ pastatų komunikacijos sistemų pristatymo renginyje interjero dizaineris pasakojo apie pagrindinius estetinius bei funkcinius kriterijus, kuriais vadovaujantis turėtų būti parenkamos telefonspynės. Taip pat pasidalijo naujausiomis pastatų komunikacijos sistemų derinimo prie aplinkos tendencijomis. 

1 patarimas: žiūrėkite funkcionalumo

Kasdien naudojami daiktai neišvengiamai susiduria su funkcionalumo, patogumo poreikiu. „Todėl pirmas reikalavimas, kuris keliamas ir telefonspynei, yra jos funkcionalumas, ergonomiškumas bei kokybė, – sakė V. Gurevičius. –Žinoma, dizainerio arba architekto požiūriu idealus daiktas yra tas, kuris yra lygiomis dalimis ir funkcionalus, ir estetiškas“. 

2 patarimas: derinamas ne tik stilius, bet ir kokybė

Įrangos kokybė, jos tvarumas ir ilgaamžiškumas taip pat yra itin svarbus pasirinkimo kriterijus. „Gyvenamieji namai ir kiti pastatai – ilgalaikė investicija, todėl ir pastatuose esanti įranga turi patikimai veikti tol, kol stovės pats pastatas, – pabrėžė V. Gurevičius. – Dabar praktiškai visi klientai – ir tie, kurie statosi namus sau, ir didžiulius visuomeninius pastatus statančios įmonės, žiūri eksploatacijos bei jos patogumo. Praėjo tie laikai, kai ir namai statyti vadovaujantis vien mada ar spontanišku susižavėjimu kažkuo“. 

Jis pastebėjo, kad telefonspynės kokybė net ir pačiu paprasčiausiu būdu susijusi su estetika: „Jei gaminys per laiką aplūš ar tiesiog surūdys, jis jau gadins viso pastato vaizdą, tiesa?“

Renkantis pastatų komunikaciją, V. Gurevičius rekomendavo atsižvelgti ir į viso statinio kainą bei įspūdį, kurį statinys turėtų sudaryti: „Vienas šalia kito esantys brangūs ir pigūs, kaip ir kokybiški ir nelabai kokybiški daiktai atrodys keistai, todėl statant, įrengiant namą turėtų būti išlaikomas ir kokybinis vientisumas. Keistai atrodys prabangus namas, kuris bus pastatytas pagal ambicingiausius architekto užmojus, iš pažangiausių medžiagų, o, pavyzdžiui, pastatų komunikacijos sistema ar garažo vartai bus akivaizdžiai iš kokybe, kaina neprilygstančių medžiagų“.

3 patarimas: dominuoja minimalizmas

Nors mūsų dienomis egzistuoja didžiulis pastatų komunikacijos įrenginių asortimentas, ją renkantis svarbu išlaikyti stiliaus vienovę, t. y. išorinė pastatų komunikacijos įranga turi derėti su pastato eksterjeru. Pastatai kuriami, statomi ne tik pagal užsakovo ar architekto skonį, – ypatingai rūpinamasi darniu statinio integravimu į jo aplinką: gamtą, kaimo vietovę ar miestą. Vadinasi, automatiškai ir pastato komunikacijos įranga turi derėti ne tik prie pastato, bet ir prie jį supančios visumos.

V. Gurevičius pastebėjo, jog Lietuvos architektai dar niekada iki šiol neturėjo tokio pastatų komunikacijos įrangos pasirinkimo, koks jis yra dabar: „Sulig „Siedle“ produkcija atsiveria absoliučiai neribotos kūrybos galimybės. Europoje ir ne tik „Siedle“ gaminiai gerai žinomi tarp architektų, dizainerių, mat turi tūkstančius dizaino, spalvos, medžiagų bei funkcijų variantų“.

Dizaineris sako, jog šiandienos architektūrai, interjerams būdinga minimalizmo, natūralių medžiagų tendencija. Taip pat itin žavimasi betonu – funkcionalia, patvaria, įdomia ir net jaukia medžiaga. „Pavyzdžiui, prie betono ar jį imituojančių sienų derės švarios, lengvos estetikos, nerūdijančio plieno, žalvario, aliuminio ar chromo atspalvių pastatų komunikacijos įrenginiai“, – patarė V. Gurevičius. 

Jis pastebėjo, jog lakoniško šiuolaikiško dizaino, iš tvarių nerūdijančių metalų pagaminti pastatų komunikacijos įrenginiai dera ir prie senovinių pastatų. „Pavyzdžiui, Vokietijoje yra rūmų ar akmeninių pilių, į kurias įleis moderniausiai atrodantys, tačiau savo estetika, medžiagomis puikiai prie seno derantys komunikacijos įrenginiai“, – sakė V. Gurevičius.

Anot jo, tokių derinių, kuomet derinama modernu ir sena, tik daugės dėl ir architektūroje vis ryškesnės ekologinės mąstysenos, kai statoma ne tik iš aplinkai draugiškų medžiagų bei rūpinamasi darniu pastatų integravimu į aplinką, tačiau ir apskritai neskubama griauti to, kas sena, o mėginama renovuoti, atgaivinti pasitelkus naujus dizaino, architektūrinius sprendimus. 

telefonspynė4 patarimas: priderinkite, akcentuokite arba... paslėpkite

Pastatų komunikacijos įrenginiai gali būti integruojami trejopai: jie gali būti itin harmoningai priderinti prie aplinkos ir pernelyg neišsiskiriantys; taip pat pastatų komunikacija gali būti išryškinta ir padaryta eksterjero detale arba, priešingai, visiškai paslėpta. Kam slėpti į pastatą įeiti skirtą įrangą? Tai aktualu kai, pavyzdžiui, kalba eina apie kultūrinį paveldą, tačiau siekiama, kad jis būtų ir funkcionalus. „Tuomet reikėtų rinktis eksterjero spalvoms identišką, paviršiaus medžiagą, matiškumą (ar blizgesį) pakartojančią įrangą, kuri praktiškai neišsikiša už pastato ribų, t. y. integruota giliau į sieną ir kartu su ja sudaro vieną plokštumą. 

Jei pastato stilius leidžia, komunikacijos įranga gali būti ryški, pavyzdžiui, žalia ar raudona, – ją lengviau atpažins svečias ar paštininkas, atnešęs korespondenciją. Lauko stotelė kartu su kitais įrenginiais, pavyzdžiui, stilinga modernia pašto dėžute, net gali tapti pastato akcentu.

5 patarimas: visiškai harmonijai sukurti – derančios vidaus ir lauko stotelės

Siekiant stilistinės vienovės, lauko komunikacijos įrenginiai vis dažniau derinami prie vidinių, t. y. tų, per kuriuos atsiliepiama ir komunikuojama su esančiaisiais lauke. Vadovaujamasi principu, kad visa pastato komunikacijos įranga, įkomponuota eksterjere ir esanti interjere, turėtų išlaikyti vientisą stilių.

Einama dar toliau. Sulig pastatų komunikacijos kompanijos „Siedle“ ir jungiklių gamintojo „Jung“ pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi, atsirado galimybė tarpusavyje derinti ne tik telefonspynių išorės ir vidaus stoteles, bet ir šviesos ir kitų pastatų funkcijų jungiklius. Taip pastatų eksterjerui ir interjerui suteikiama dar daugiau vienovės.

„Jung Vilnius“ archyvo nuotr. 

Statybunaujienos.lt



Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2025-03-18 09:56
Minimalistinio, aiškiai struktūruoto ir su gamta glaudžiai susijusio haiku eilėraščio principai Japonijoje jau nuo seno naudojami ne vien poezijoje, bet ir kitose srityse, pavyzdžiui – architektūroje. Pastaraisiais dešimtmečiais šia filosofija vis dažniau vadovaujasi ir Vakarų architektai. Vienas jų...
nuotrauka
2025-03-14 07:07
Mokytoja Liuda galėtų sakyti, kad gyvena svajonių name, jei ne kiek pabodusi ir jaukumo stokojanti svetainė, kurioje kartu su vyru leidžia didžiąją dalį laisvo laiko. Ir nors namų svetainėje karaliauja židinys, tačiau baldai bei jų išdėstymas iki šiol neleido jo išryškinti kaip kambario pagrindinės ...
nuotrauka
2025-03-07 13:33
Išgirdus „Fendi“ pavadinimą, pirmiausia įsivaizduojame įspūdingus podiumus ir ikoniškas rankines, simbolizuojančias prabangą bei amžinąją eleganciją. Tačiau aukštosios mados namai „Fendi“ nusprendė peržengti drabužių bei aksesuarų ribas ir sukurti architektūrinį šedevrą – Marbeljoje išdygo pirmasis ...
nuotrauka
2025-03-03 17:42
Šiuolaikinis darželis šiandien – tai kur kas daugiau nei tradicinė vaikų priežiūros įstaiga. Pastaraisiais metais Vilniuje formuojamas naujas požiūris į ikimokyklinių ugdymo įstaigų architektūrą: darželiai projektuojami kaip harmoningos su aplinka, socialinius įgūdžius ugdančios erdvės, atviros viet...
nuotrauka
2025-02-27 10:07
Jau kurį laiką visame pasaulyje stebima darbuotojų grąžinimo į biurus tendencija. Tai skatina darbdavius skirti daugiau dėmesio biuro lokacijai ir darbo vietos sukūrimui, užtikrinant patogumą darbuotojams, įpratusiems dirbti iš namų. Nekilnojamojo turto ekspertė atskleidė naujausias biurų įrengimo t...
nuotrauka
2025-02-25 15:58
Editos svetainė ilgą laiką buvo nepilnai įrengta – joje buvo tik televizorius, pasiskolinta sofa su foteliais ir daugybė vaiko žaislų. Šeimininkė norėjo atnaujinti šią erdvę, kad ji taptų jaukia vieta, kurioje su sūnumi galėtų praleisti daugiausiai laiko, o retkarčiais – ir priimti svečius. Negana t...
nuotrauka
2025-02-24 16:39
Vilniaus Perkūnkiemio rajone atsirasiančios viešosios erdvės projektuotojais pretenduoja tapti dvi projektavimo įmonės. Jos dalyvauja Vilniaus m. savivaldybės užsakymu Vilniaus vystymo kompanijos organizuojamame atvirame architektūrinio projekto konkurse. Gyventojai kviečiami susipažinti su jų archi...
nuotrauka
2025-02-20 15:28
Vienas svarbiausių ir prestižiškiausių architektūros renginių Lietuvoje – Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – vėl suburs talentingiausius šalies architektus, urbanistus ir kraštovaizdžio kūrėjus. Paraiškų teikimas 2025 m. apdovanojimams jau vyksta, o pateiktų darbų objektyvumą ir kokyb...
nuotrauka
2025-02-18 15:15
Kultūros ministras Šarūnas Birutis ir kultūros viceministrė dr. Ingrida Veliutė susitiko su Kultūros paveldo ekspertų asociacijos, Lietuvos Respublikos restauratorių sąjungos, Lietuvos architektų rūmų, Lietuvos architektų sąjungos ir asociacijos „Istorinis miestas“ atstovais, su kuriais aptarė aktua...
nuotrauka
2025-02-18 10:50
Namai daugeliui mūsų – ne tik poilsio, bet ir laisvalaikio leidimo vieta. Tačiau kai juose erdvės maža, o veiklų sąrašas didelis, tenka išradingai suktis iš padėties. Antai Rasa bute gyvena kartu su savo trečioku sūnumi. Bene daugiausia laiko jie praleidžia maždaug 17 kvadratinių metrų ploto erdvėje...
nuotrauka
2025-02-12 09:30
Namai – vieta, kur atsipalaiduojame, bendraujame su artimaisiais ir ilsimės. Apšvietimas čia atlieka itin svarbų vaidmenį ne tik formuojant namų atmosferą, bet ir veikia mūsų nuotaiką, produktyvumą ir gyvenimo kokybę. Čia ypač padeda išmanusis apšvietimas, kuris leidžia pritaikyti šviesą pagal indiv...
nuotrauka
2025-02-12 08:34
Netoli Trakų gyvenanti šeima pasistatė namą, kurį įrenginėja patys, savomis rankomis, tad iki šiol jų virtuvėje stovėjo tik tai, ką turėjo – dujinė viryklė, plautuvė ir kelios spintelės. Nors erdvė, numatyta virtuvei, name – didelė, tačiau pačių įsirengta ji buvo nefunkcionali. Pasak interjero dizai...
nuotrauka
2025-02-05 10:56
Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pastatai – daug dėmesio, emocijų sulaukę statiniai, dėl kurių ateities pastaraisiais metais buvo ir daug dirbama, ir daug diskutuojama. Ledai pajudėjo – abiejuose pastatuose pradėti projektavimo darbai. Juos, šalia kitų tvarkomų ar sutvarkytų mūsų šalies istorijai ...
nuotrauka
2025-02-05 09:19
Vieni pasaulio miestai sprendžia iššūkius, kaip užtikrinti kokybišką gyvenamąją aplinką didžiuliams kiekiams gyventojų, o kiti kovoja su išnykimo grėsme. Nykstančių miestų kategorijoje rikiuojasi ne tik tokie kaip Lietuvos mažieji miestai, bet ir visame pasaulyje plačiai žinomi, turistų gausiai lank...
nuotrauka
2025-02-03 10:44
„Auksinė paletė“ – interjero dizainerių „Oskaras", suburiantis talentingiausius Lietuvos architektus ir dizainerius. Per 20 metų konkursas tapo kokybės ir profesionalumo simboliu: jame dalyvavo per tūkstantį kūrėjų, pateikta daugiau nei 2 tūkst. darbų. Jubiliejinė sukaktis – tai proga apžvelgti inte...
nuotrauka
2025-01-31 11:10
Vilniuje, ant Tauro kalno kylanti Nacionalinė koncertų salė – ambicingas projektas, duris atversiantis 2028 metais, tačiau jį jau spėjo įvertinti tarptautinė bendruomenė. Prestižiniuose nekilnojamojo turto rinkos apdovanojimuose (orig. Marché International des Professionnels de l'Immobilier (MIPIM))...
nuotrauka
2025-01-29 09:25
Lietuvos mokyklos tikisi pokyčių ir atveria duris skirtingų sričių profesionalams. Vis dėlto, kiek ir kokių specialistų reikia, norint kartu sukurti mokyklą, atliepiančią visus ugdymo poreikius? Kokia turi būti švietimo erdvė? Atsakymų į šiuos klausimus buvo ieškoma Vilniaus Gedimino technikos unive...
nuotrauka
2025-01-27 09:21
Apšvietimas, kai jis yra gerai apgalvotas ir suplanuotas – yra labai svarbus elementas kuriant patogias, energiją taupančias ir funkcionalias erdves. Šiuolaikinės apšvietimo valdymo technologijos jau seniai peržengė paprastų jungiklių galimybių ribas. Šiuo metu rinkoje yra įvairių apšvietimo valdymo...
nuotrauka
2025-01-21 15:31
„Švyturys UP | Urban Park" – tai urbanistinis šuolis, kokio dar iki šiol uostamiestyje nebuvo. Multifunkciniame, 16.000 m² dydžio centre veiks bendradarbystės erdvė, jau įrenginėjami loftai su įspūdingomis terasomis ant stogo, įsikurs žinomi restoranai, sporto klubas, vienas geriausių padelio aikšty...
nuotrauka
2025-01-17 15:00
„EXPO 2025“ parodoje Osakoje bendrą paviljoną kuriančios Lietuva ir Latvija oficialiai pristatė jo dizaino koncepciją Japonijos sostinėje Tokijuje. Pagrindiniu Baltijos paviljono akcentu tapsianti interaktyvi instaliacija „Mes esame viena“ išryškina gamtos, žmonių ir technologijų sąveiką.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras