2022 birželio 26 d. sekmadienis, 2:34
Reklama  |  facebook

6 žingsniai, kuriuos reikia žinoti, norint gauti subsidiją būsto įsigijimui

2021-11-30 11:28
Nuosavas namas ar kotedžas gali būti įperkamas net ir jaunoms šeimoms, jei joms pavyks pasinaudoti valstybės teikiamomis subsidijomis, kurių šiemet skirta net 14 mln. eurų.
nuotrauka
MKF iliustr.


Minimos įmonės
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),
MKF, UAB

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas Mindaugas Statulevičius, paklaustas, kodėl auga Lietuvos žmonių noras keltis į regionus, pamini keletą pagrindinių priežasčių: noras turėti erdvesnį būstą, žalesnę aplinką, mažiau triukšmo ir daugiau laisvės.

„Pandeminė realybė, kai nebereikėjo važinėti į darbą, suteikė daugiau laisvės ir atstumas iki biuro nebėra esminis būsto pasirinkimo kriterijus. O ir iki pandemijos daug žmonių tiesiog neįpirkdavo būsto mieste ir tuomet ieškodavo alternatyvų: būstų rajonuose ir regionuose. Realybė yra tokia, kad net ir po pandemijos tikrai ne visi grįš į biurus. Didžioji dalis sugrįš, bet bus apie 15–20 proc. žmonių, kurie liks dirbti namuose arba hibridiniu būdu. Tai keis ir pačių miestų struktūrą, ir pastatų poreikį. Kiek tai turės įtakos būsto pasirinkimui, dar labai sunku pasakyti“, – pranešime komentuoja M. Statulevičius.

Valstybė į regionus vilioja subsidijomis

Šiuo metu jaunas šeimas į regionus vilioja ir valstybės subsidijos pirmajam būstui įsigyti. Jos svyruoja nuo 15 iki 30 proc. kredito sumos ir priklauso nuo šeimos auginamų vaikų skaičiaus.

Nekilnojamojo turto projektų valdymo bendrovės MKF projektų vadovė Eglė Karalienė pastebi, kad, nors subsidijos pirmam būstui jaunoms šeimoms įsigyti dalinamos jau ne pirmus metus, tačiau žmonėms vis dar trūksta informacijos.

„Jauni žmonės dažnai dar nėra susidūrę su valstybės parama ir suprasti kai kuriuos dokumentus yra sudėtinga, dėl šios priežasties informacija dažnai yra interpretuojama klaidingai“, – sako E. Karalienė.

Kaip suteikiama subsidija – 6 pagrindiniai žingsniai:

1. Jauna šeima regione susiranda būstą pirkimui arba būstą pirkimui ir statybai, arba sklypą būsto statybai. Pagal teisės aktus jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai, taip pat registruotą partnerystę sudariusi pora arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurių amžius – iki 36 metų.
2. Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje.
3. Savivaldybė per 10 darbo dienų suformuoja pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus. Jei tuo metu, kai pateikiamas prašymas subsidijai gauti, biudžete būna pasibaigusios lėšos, tokiu atveju žmonės vis vien gauna teigiamą atsakymą ir laukia eilėje, kol bus papildytas biudžetas.
4. Kai suformuojama pažyma, jauna šeima per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą.
5. Kredito įstaiga per 4 mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti paskolą būstui kredito įstaiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima.
6. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai.

Dažniausios klaidos

Paklausta, kokias klaidas dažniausiai daro subsidijų prašantys žmonės, E. Karalienė pamini nedrąsumą: jauni žmonės tiesiog netiki, kad jie patenka tarp galinčiųjų gauti subsidiją.

„Pavyzdžiui, žmonės nerimauja, kad uždirba per daug ir negali pretenduoti į subsidiją. Tačiau mūsų projektas yra vystomas Klaipėdos rajone ir čia perkant būstą su subsidija net nereikalaujama pateikti savo darbo užmokesčio, reikia tik turto deklaracijos ir konkretaus perkamo būsto adreso“, – komentuoja MKF projektų vadovė.

Kitas svarbus aspektas anot E. Karalienės: dažnai šeimos būna paveldėjusios kokią nors trobelę ar butuką ir taip netenka teisės į subsidijas. Tačiau labai svarbu žinoti išimtis iš taisyklės ir pasidomėti plačiau, nes jei turtas, kurį turėjo jauna šeima, yra per mažas, t.y. vienam asmeniui tenkantis naudingas plotas neviršija 14 kv. m. arba yra nusidėvėjęs daugiau nei 60%, šeima turi teisę kreiptis dėl paramos, net jei tai būtų nebe pirmas jos turtas.

„Taip pat labai dažnai klaidingai suprantama informacija, kad būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Tačiau iš tiesų perkamas būstas gali kainuoti nors ir 200 000 Eur, šeima turi teisę ir tokį pirkti, tačiau subsidijos dydis skaičiuojamas nuo maksimalios 87 000 Eur sumos. Todėl mes visada siūlome savo klientams visgi užpildyti prašymą, ir dažniausiai, jų nuostabai, atsakymas būna teigiamas“, – teigia E. Karalienė.

LNTPA prezidentas jaunoms šeimoms, norinčioms įsikurti regionuose, siūlo gerai apgalvoti būsimojo būsto vietą, susisiekimą, socialines paslaugas. „Verta pasidomėti, ar netoliese yra viešojo transporto mazgas, darželis, mokykla, užimtumo centras, sporto salė ir pan. Nes plyni plotai aplink būstą suteikia laisvės ir daug horizonto, tačiau kasdienybėje toks pasirinkimas gali labai greitai apkarsti“, – sako MKF pranešime cituojamas M. Statulevičius.
Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-06-23 12:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP" gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen" statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose.
nuotrauka
2022-06-23 10:44
Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas.
nuotrauka
2022-06-20 16:42
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą dėl nekilnojamojo turto vystytojo pareigos pateikti garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo užtikrinimą būsto pirkėjams.
nuotrauka
2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai sva...
nuotrauka
2022-06-17 09:55
Vilniuje, Santaros gatvėje, šalia Santaros klinikų baigiami statyti modernūs studentų namai „SHED Co-living Vilnius”, atitinkantys geriausių pasaulio universitetų taikomus studentų apgyvendinimo standartus. Planuojama, kad rugsėjo mėnesį duris atversiantys studentų namai taps ne tik puikia alternaty...
nuotrauka
2022-06-14 15:47
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ Vilniuje pradėjo dar vieno bendro gyvenimo, arba „co-living“, komplekso statybas. Naujamiestyje, Vytenio gatvėje, įsikursiančiame komplekse bus įrengti 153 apartamentai bei modernios bendros erdvės, pritaikytos darbui, poilsiui ir bendruomenės gyvenimui.
nuotrauka
2022-06-14 15:03
Vienu patraukliausių gyvenamųjų namų kvartalų Kaune tituluojamas „Piliamiestis“ pasipildys nauju daugiabučiu. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Kauno senamiesčio, pradeda jau 15-ojo modernaus gyvenamojo namo statybas. Projektas laikinosios...
nuotrauka
2022-06-06 10:41
Pasaulyje populiarėjančios tvarumo idėjos neapleidžia ir Lietuvos. Ši tema veržiasi ir į nekilnojamojo turto rinką, kuomet namų ieškantys pirkėjai apsvarsto ir poveikį aplinkai statant jų nusižiūrėtą būstą.
nuotrauka
2022-06-03 11:50
Šį sezoną nuomos rinka nepaliauja stebinti. „Baltic Sotheby's International Realty" ekspertai pastebi, kad permainingais pirmaisiais 2022 metų mėnesiais, nekilnojamojo turto pardavimo apimtys mažėjo, tačiau nuomos rinka augo net tris kartus. Į Lietuvą persikeliant vis daugiau pažangių kaimyninių šal...
nuotrauka
2022-06-03 11:21
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ tęsia naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Aitvarų namai“ statybas populiariame Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone. Ketvirtojo ir penktojo etapo metu „Eriadas“ Lazdynėliuose pastatys dar šešis gyvenamuosius namus, kuriuose iš viso pirkėjams bus pasiūlyti 302 nauji...
nuotrauka
2022-06-01 11:34
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė septintąjį statybų etapą Paupyje, Vilniaus Senamiestyje.
nuotrauka
2022-05-30 15:22
Šiuo metu yra kur kas daugiau galimybių burtis vietos bendruomenėms negu prieš dešimtmetį ar anksčiau. Prie minėtų pokyčių prisideda tiek išmanios technologijos, socialiniai tinklai, tiek didesnė veiklų įvairovė naujai kuriamuose gyvenamuosiuose kvartaluose.
nuotrauka
2022-05-25 11:05
Vilniaus Šnipiškių rajone vystomame gyvenamųjų namų kvartale „Naujasis Skansenas“ pradedama naujo, 6 aukštų ketvirtojo etapo namo su 41 butu statyba. Jis bus baigtas kartu su trečiojo etapo namų statybų pabaiga.
nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę ki...
nuotrauka
2022-05-02 11:47
Nekilnojamo turto vystymo kompanija REWO vietoje buvusios gamyklos Bukčiuose numato daugiabučių gyvenamųjų namų plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose 3,1 ha teritorijos konversijos metu planuojama pastatyti maždaug 515 butų ir apie 2.000 kv. m komercinių patalp...
nuotrauka
2022-04-28 16:13
Imdami būsto paskolą, gyventojai neretai pasilygina su savo pažįstamais ir vis dar nustemba, kodėl jų gautas būsto paskolos pasiūlymas yra brangesnis. „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė sako, kad brangesnę būsto paskolą lemia įvairūs veiksniai, o kai kurie iš jų priklaus...

Statybunaujienos.lt » NT projektai