2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 4:52
Reklama  |  facebook

Baigėsi ginčas teisme dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo Šiauliuose

2022-06-27 08:32
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbta nutartis civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį 4 atsakovams (Šiaulių m. savivaldybė ir savivaldybės administracija bei dvi bendrovės) dėl statybos leidimo išdavimo teisėtumo, Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštėje ekrano–apžvalgos aikštelės vykdytų projektavimo dokumentų. Kadangi bylos šalys susitarė taikiai, teismas patvirtino taikos sutartį ir bylą nutraukė.
nuotrauka
Šiaulių Prisikėlimo aikštė. Šiaulių m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Šiaulių m. savivaldybė,

„Šalys taikos sutartimi susitarė dėl visų ieškinio reikalavimų, atsakovės prisiėmė įsipareigojimus per šalių sutartą terminą ištaisyti ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos patikrinimo Akte nurodytus trūkumus ir parengti Prisikėlimo aikštės ypatingojo inžinerinio statinio – ekrano – apžvalgos aikštelės bei nesudėtingų inžinerinių statinių teisės aktų reikalavimus atitinkančią projektinę dokumentaciją, gauti naują statybą leidžiantį dokumentą“, – Šiaulių apylinkės teismo pranešime cituojama Šiaulių rūmų teisėja Edita Kavaliauskienė.

Byla teisme nebuvo nagrinėjama iš esmės, nes šalys nuo pat ieškinio pareiškimo teisme siekė taikaus ginčo sprendimo, todėl buvo sudaryta galimybė susitarti taikiai. Paskyrus teismo posėdį, gautas šalių prašymas patvirtinti jų sudarytą taikos sutartį ir bylą nutraukti, nes ginčą išsprendė taikiai. Teismui suteikta teisė netvirtinti taikos sutarties, jeigu ji prieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui. Susipažinus su šalių pasirašyta taikos sutartimi, kaip rašoma pranešime, nenustatyta, kad jos sąlygos prieštarautų imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, todėl teisme buvo patvirtinta taikos sutartis ir byla nutraukta.

Į teismą su ieškiniu kreipėsi ieškovė – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, nurodydama, kad žemės sklypų, esančių Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštėje ir Vasario 16-osios g. 61, Šiauliuose, valdymo sutartys su Šiaulių miesto savivaldybe statybą leidžiančio dokumento išdavimo metu (2017 m. balandžio 13 d.) nebuvo sudarytos, t. y. statytoja šių žemės sklypų nevaldė Lietuvos Respublikos įstatymų numatytais pagrindais; taip pat statybą leidžiančio dokumento suteikta teisė statytojai Šiaulių miesto savivaldybei rekonstruoti vandens šiluminius tinklus, kuriuos nuosavybės teise valdė AB „Šiaulių energija“, o ne Šiaulių miesto savivaldybė;

Ieškovė nurodė, kad Statinio projekte pateikta neteisinga statinio – ekrano – apžvalgos aikštelės kategorija. Nurodyta kategorija – neypatingas, o turėjo būti kategorija – ypatingas.

Be to, patikrinimo akte fiksuota, kad statinio projekte Prisikėlimo aikštės sklype suprojektuota kitos inžinerinių statinių paskirties statinys – ekranas – apžvalgos aikštelė, kaip inžinerinis statinys, turintis stogą, neatitinka Šiaulių miesto tarybos 1999 m. patvirtinto Prisikėlimo aikštės su prieigomis detaliojo plano sprendinių dėl leistino žemės sklypo užstatymo tankio, statinių zonos, ribos ir linijos. Todėl sprendiniai turėjo būti keičiami koreguojant ar keičiant Detalųjį planą. Taip pat nurodyta, kad Statinio projektas turėjo būti rengiamas pagal Šiaulių miesto savivaldybės administracijos išduotus Specialiuosius architektūros reikalavimus, pateiktas neteisingas statinio projekto sprendinių atitikties teritorijų planavimo dokumentų sprendiniams įvertinimas.

Teismo priimta nutartis gali būti skundžiama. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-08-18 15:21
UAB „Perlas energija“ pranešus apie veiklos sustabdymą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pradeda bendrovės patikrinimą. Jo metu VERT sieks įvertinti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklos stabdymo pagrįstumą vartotojų, su kuriais buvo sudarytos elektros energijos tiekimo su...
nuotrauka
2022-08-18 15:00
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai teismui pateikė ieškinį dėl penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sandorių panaikinimo. Surinktais duomenimis, žemę galimai neteisėtai įgijo Rusijos piliečiai.
nuotrauka
2022-08-17 15:57
Netolimoje ateityje Klaipėdą ir Nidą galėtų sujungti naujas keleivinis maršrutas – elektra varomo katerio linija. Ieškoti galimybių įsigyti elektrinį katerį įmonei „Smiltynės perkėla“ pasiūlyta Neringos savivaldybės tarybos posėdyje su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijo...
nuotrauka
2022-08-17 14:34
Rugpjūčio 17 d. Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotiems viešuosius pirkimus reguliuojančių įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama daugiau lankstumo, pasitikėjimo pirkimo dalyviais, mažesnės administracinės naštos, kad pirkimų vykdytojams būtų sudarytos geresnės sąlygos ...
nuotrauka
2022-08-17 14:27
Trijų didžiausių Lietuvos miestų vandentvarkos įmonės, šią vasarą pirmą kartą įgyvendinusios bendrą vandenį iš čiaupo gerti skatinančią kampaniją, sutelks savo jėgas ir patirtį tolesniam sektoriaus stiprinimui. Tuo užsiims naujai įsteigta Atsakinga vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“.
nuotrauka
2022-08-17 14:11
Lietuvos ir Latvijos pasienyje planuojamas statyti vėjo elektrinių parkas domina ir Latvijos institucijas bei visuomenę. Antradienį, rugpjūčio 16 d., vykusių tarpvalstybinių konsultacijų metu aptartas planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikis aplinkai.
nuotrauka
2022-08-17 13:58
Pirmojo ir antrojo š. m. ketvirčių pramonės lūkesčiai rodo viltis nuosaikiam augimui. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pristatomas Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas fiksuojamas tame pačiame lygyje, kur buvo 2020 m. pradžioje prieš prasidedant COVID-19 pandemijai bei tų pačių metų III ket...
nuotrauka
2022-08-17 09:28
Būsto paskolą planuojantys imti gyventojai visada skatinami kruopščiai pasiruošti laukiančioms procedūroms, tarp jų – ir atitinkamų formų pildymui bei reikiamų dokumentų pateikimui. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pasakoja, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis imti būst...
nuotrauka
2022-08-17 09:06
VERT turimais rugpjūčio 16 d. duomenimis, su UAB „Perlas energija“ yra sudarę sutartį 75 346 tūkst. vartotojų, kuriems šiuo metu yra užtikrinamas visuomeninis elektros energijos tiekimas.
nuotrauka
2022-08-17 08:19
Aplinkos ministerijos sprendimai per pirmuosius 2022 m. šešis mėnesius padėjo verslui sutaupyti 3,4 mln. eurų. Tai sudaro 34,98 proc. visos per 2022 m. I pusmetį šalyje sumažintos administracinės naštos. Aplinkos ministerija priėmė 18 teisės aktų, kurie darė įtaką pokyčiui, ir net 13 iš jų administr...
nuotrauka
2022-08-17 07:17
Advokatų kontora „TGS Baltic“ apgynė savo kliento Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) interesus ir laimėjo bylą Stokholmo arbitraže. Teismas nusprendė, kad jėgainės biokuro bloko statybos vėluoja dėl rangovo kaltės.
nuotrauka
2022-08-16 16:20,      papildyta 2022-08-17 09:10, Kaip elgtis toliau?
Šiandien, rugpjūčio 16 d., Seime skubiai surengtame neeiliniame posėdyje apsvarstytas parlamentinės kontrolės klausimas „Dėl situacijos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje“.
nuotrauka
2022-08-16 14:15
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), antikorupciniu požiūriu įvertinusi Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, reglamentuojantį savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų pardavimą, nustatė, kad jį taikant yra galimybės savivaldybės nekilnojamąjį turtą parduoti neskaidriai, taip ...
nuotrauka
2022-08-16 09:33
Perkančiosios organizacijos, siekdamos pasirinkti optimaliausią viešojo pirkimo strategiją, nepelnytai pamiršta galimybę dviem ar daugiau perkančiųjų organizacijų viešojo pirkimo būdu įsigyti reikiamų prekių, paslaugų ar darbų atliekant bendrus pirkimus.
nuotrauka
2022-08-16 09:25
Birželį šalyje atlikta statybos darbų už 398,5 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yra 1,7 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei gegužės mėnesį (nepašalinus – 0,2 proc.).
nuotrauka
2022-08-13 09:00
Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola.
nuotrauka
2022-08-12 11:01
Kultūros ministerija kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos pristato interaktyvų kultūros paveldo objektų, kurie bus pradėti tvarkyti pagal Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbų (paveldotvarkos) finansavimo 2022–2024 metų programą, žemėlapį.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:28
2022 m. antrąjį ketvirtį baigta statyti 2 493 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 47,1 proc. daugiau nei 2021 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2022-08-10 10:00
Pastarieji du vasaros mėnesiai – pragaištingi. Vien per šių metų liepos ir rugpjūčio mėn. įvyko keli tragedija pasibaigę nelaimingi atsitikimai darbe. Neužtikrinus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų dėl elektros srovės poveikio žuvo 3 darbuotojai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos